Skocz do zawartości
pablos_83

Apotheon

Rekomendowane odpowiedzi

To to z plusa? Bardzo fajnie wyglada. Uczciwa platformowka się zapowiada a nie jakiś pseudo-retro pikselowe nie wiadomo co. Od razu Guacamelee przychodzi mi jako pierwsze skojarzenie.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wydaje się być fajna. Ciekawe czy będzie posiadała zestaw trofeów z platynką.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze gra ma premiere dopiero wtedy co ja na ps + dodadza .. hmmm chociaz tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze gra ma premiere dopiero wtedy co ja na ps + dodadza .. hmmm chociaz tyle :biggrin:

 

Taaa,już Secret  Ponchoś miało być takie wspaniałe.... na premierę )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier z plusa to totalne nieporozumienie, ale tak to już jest z indykami...  dużo crapu ale trafiają się też perełki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier z plusa to totalne nieporozumienie, ale tak to już jest z indykami...  dużo crapu ale trafiają się też perełki  ;)

Najlepszy indyk w Plusie to moim zdaniem Velocity 2x. Oby Apotheon dołączył do tej niewielkiej grupki wartościowych indyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kozacko, lubię starożytne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno będzie to graficzna czołówka Indyków, a jeżeli fabuła będzie w wierna greckim mitom i gameplay będzie dosyć trudny to może to być wielka gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że dla tej gry będę musiał na chwilę odstawić Dying Light. Uwielbiam mitologię a Kratos mnie wqurfia, bo wszystkich powyrzynał i teraz chyba się weźmie za bóstwa słowiańskie. Także został na razie Apotheon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pograłem chwilę na pc, na myszce sterowanie jest trudne jak cholera, gra z początku jest łatwa ale po wyjściu z wioski w kolejnych zadaniach robi się trudna, zaciąłem się na starciu kapitanami Apolla (który jest mega dupkiem) są cwani, szybkość, siła, zasięg po ich stronie, trzeba taktykę obrać, albo mieć bardziej rozbudowaną postać, nie dałem rady za cholerę chyba z 5 podejść i każde fiasko, naprawdę gra rzuciła wyzwanie ... poczekam na wersję ps4 bo z pada będzie łatwiej. W grze jest bardzo złożony interfejs momentami brakuje palców, w starciach z trudniejszymi typami trzeba szybko skakać po klawiszach między orężem, każda broń ma jeden cios -  niektóre dodatkowo rzut - z początku wydaje się że jest strasznie uproszczone ale to tylko pozory, liczą się kąty nachylenia ciosu, jak dobrze trafimy to i jeden cios załatwia gościa, siadają też headshooty, ogólnie jest sporo kombinacji, animacja jest drewniana bo wynika z kukiełkowej grafiki, z założenia jest ona groteskowa i nie każdemu będzie się podobać, czasem zdarzy się jakiś finiszer ale nie oskryptowany tylko przypadkowy wynikający z fizyki w grze - odcięta głowa, czy tam przybity do ściany włóczniami i rozpołowiony wróg albo ja :biggrin:. Gra jest faktycznie bardzo duża, po wyjściu wioski odkrywa się prawidłowa mapa i wtedy widzimy jakie krainy będziemy zwiedzać, jest jakieś tam lewelowanie broni, i robienie przedmiotów, nie bawiłem się za długo bo chciałem jak najwięcej zobaczyć, grafika przepiękna, świetna muzyka! naprawdę bardzo dobrze trafiony antyczny klimat ... 

Edytowane przez Malakay
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są poziomy trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są poziomy trudności?

Są, wystarczy przejrzeć uważniej trofea :) Jest jedno za przejście gry na poziomie trudności "Olympian"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka, na szybko zrobilem pierwszego trofika.
Przyjemny tytul dla relaxy, by sobie odpalic i pograc i nie wkurzac sie za bardzo ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche jak Prince of Persia, dla mnie spoko.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche jak Prince of Persia, dla mnie spoko.

 

Wlasnie !

Tak gralem i myslalem - "gdzie ja juz to widzialem" 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo ta niepozorna gierką mi się spodobała.

Od razu przypomina mi Guacamelee tylko takie kilka razy większe z masą ilości różnych broni, tarcz i tym podobnych.

Do tego ciekawy taki mini-crafting. Świat gry jest ogromny, pograłem wczoraj ładnych parę godzin a z tego co zobaczyłem to g****o widziałem :D

Jestem zadowolony, choć fajnie by było gdyby gierka miała chociaż Polskie napisy, ale można spokojnie dać radę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ograłem z 8 godzin, gra jest przezajebista! historia w kilku zdaniach wygląda tak ... wojownik Nikandreos za heroiczne czyny zostaje wybrany przez Herę by wymordować bogów Olimpu którzy strasznie się rozpastwili i gnębią ludzi, więc trafiamy na Olimp i w kolejności dość luźnej przemierzymy krainy znane z mitów, przeprawa przez Styks z Charonem, zwiedzimy Agorę, podziemia Hadesu, zabijemy Chimerę, stoczymy polowanie na Artemize i sami staniemy się jej zwierzyną, trzeba będzie oślepić Cyklopa, napić wina u Dionizosa, spłoszyć konie Apolla, wyrrznąć jego straż przyboczną, i zmierzyć się z nim w pojedynku, by zwrócić na siebie gniew Zeusa i zostać strąconym z Olipmu, ale Nikandreos wróci do krainy bogów by dokończyć dzieła  ... wiecie co? to jest lepsze niż GoW ... niech mnie kule biją, ja wiem że przygody Kratosa są bardzo epickie - efekciarskie i sadystyczne, ale Apotheon przemawia to do mnie dużo bardziej niż dzieło Santa Monica, fabularnie jest wszystko wkomponowane idealnie w kanon mitów, gra ma coś z Prince of Persia i z Diablo, taki miks platformówki zręcznościówki i rpg, wszystkie krainy które przyjdzie nam zwiedzić są zróżnicowane odpowiadają opisom mitów ich mieszkańcy również, w ogrodach Dionizosa spotkasz cholerne fauny, w Hadesie zbłąkane dusze, dosłownie wszystko w tej grze jest wyjęte z mitologii, nie wiem ile jest sztuk broni, przestałem już liczyć ale tutaj nic nie jest wymyślona jak w GoW - wiecie jakieś ostrza przeznaczenia, potępienia czy czegoś tam, zbroje i bronie są zgodne z epoką. Wizerunki Zeusa, Hery i reszty bogów i wojowników również odpowiadają tym co namalowane na wazach ... nawet Apollo, cholerny dupek egoista wygląda tak że budzi uśmiech na twarzy   :biggrin:, a walka z nim niesamowita, gra jest trudna, starcia wymagają taktyki, opłaca się przeszukać pomieszczenia, krypty, ukryte komnaty ... zawsze można w nich znaleźć jakieś nowe bronie i forsę, zadania są bardzo zróżnicowane i zaskakujące, jest nawet pływanie, i walki w głębnach  :biggrin: ... Grafika jak na greckich wazach, muzyka hipnotyzuje, nie wiem co za kompozytor ale pokłony dla gościa, świetny klimat nadał całości ... ogólnie gra to takie (małe) arcydzieło .. jestem ciekawe jakie dostanie oceny, dla mnie perła wśród indyków   :)

 

starowanie na myszce przy tym na padzie to jakieś nieporozumienie, wersja na ps4 wygodniejsza, przez to lepsza :)

Edytowane przez Malakay
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem po kilku godzinach grania, i muszę się zgodzić ze wszystkimi pochwałami. Gra wciąga, i to z każdą godziną bardziej. Muszę przyznać, że na początku aż tak mnie nie zachwyciła. Ale było to spowodowane tym, że zwyczajnie nie ogarniałem- głównie biegłem i napieprzałem w przyciski jak 'mistrzowie tekkena' :D Kiedy już się opanuje bronie, ich przełączanie w trakcie walki i właściwe używanie to rozgrywka rozwija się niesamowicie! Do tego klimat, różnorodność wyposażenia, muzyka. Świetna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie można pobrać zawartości"- ale próbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pograłem, muszę powiedzieć, że faktycznie artystycznie prezentuje się fantastycznie.

Otoczenia wzorowane są na malowidłach charakterystycznych dla starożytnej greckiej ceramiki.

Świat jest bardzo dynamiczny i z większością rzeczy i przedmiotów możemy wchodzić w interakcje.

Niszczymy krzesła, stoły, skrzynie, butle z olejem, dźwigamy głazy i dzbany z wodą lub gorącym olejem i ciśniemy nimi w przeciwników.

Totalna rozwałka, ale trzeba mieć się na baczności, bo bezmyślność w destrukcji.

Rożne bronie:  łuki, miecze, włócznie, kolczaste pałki, noże...

 

Warto! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×