Skocz do zawartości
DaraS

Tropico 5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge sie wrecz doczekac.mam na lapku ta gre ale jak mialem x360 to gralem az save sie rypal bo taka wysepke mialem rozbudowana.mam nadzieje ze ps4 pociagnie wybujala wyobraznie nowego dyktatora i pozwoli na maxymalne wykorzystanie powierzchni  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś już w Tropico 5 ? Raz na necie widnieje premiera 24.04.2015 a na innych 28.04.2015 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś już w Tropico 5 ? Raz na necie widnieje premiera 24.04.2015 a na innych 28.04.2015 ?

24 była premiera światowa, 28 jest polska premiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie czy gra kupiona w Anglii będzie posiadała polskie napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Fajne to to? Teskno mi do roznych odmian SimCity, a w Tropico nigdy nie gralem .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na PC ogrywałem, wtedy kurort wczasowo/rozrywkowy się rozbudowywało i takie tam. Ja bardzo chętnie zagram na PS4 w tego typu "strategie", jakieś rozbudowy miast, może walki plemion, nacji, różne epoki jak Age of Empires. Wiem, że sterowanie padem w takich grach może być "ciężkie"...Co do tego Tropico 5 na PS4 to wstyd, że polski wydawca, a wersji PL brak. Zresztą ten wydawca lubi takie "akcje". Tutaj na PSsite cisza, mimo, że premiera...

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto, co w multi - to dodawać do friensów - od dziś rządzę wysepką :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto, co w multi - to dodawać do friensów - od dziś rządzę wysepką :P

 

I jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja - jak ktoś nie grał na piecu, a lubi strategie to 100% polecam. Wszystko chodzi jak powinno, wygląda zajebiście, brak myszy i klawy nie przeszkadza tak jak w Red Alercie na PS3 (choć tam też dało się przyzwyczaić). Multi jeszcze nie odpalałem, ale w lobby pełno ludzi siedzi więc nie powinno być nudno po ograniu kampanii. Poziom trudności też niczego sobie więc kasa naprawdę nie wtopiona, jak przy większości tytułów na PS4 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili napisz coś więcej. Mnie bardziej interesuje offline ale chętnie poczytam o wszystkim. Serio tak dobrze dopracowane sterowanie padem? Grafika nie rodem z PS3? Rozbudowany tryb single? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie padem bardzo intuicyjne, po chwili nie myśli się co i jak robić - po prostu się to robi.

Grafika jest bardzo OK, nic nie chrupie, max przybliżenie realizowane jest błyskawicznie - no nie ma się do czego doczepić.

Tryb single :D taaa od kilku dni katuję grę i nawet podstawki nie skończyłem, nie mówiąc o DLC, czy trybie sandbox - a o multi nawet nie myślę :D Kurna ta gra jest poważnie trudna - są chwile, że ma się ochotę wyjść zapalić (nawet, jak się nie pali...) - bywało, że miałem zajebiście rozwiniętą wyspę, wszystko grało, poparcie ludności powyżej 70%, tyle, że zapomniałem sprawdzać poparcia poszczególnych frakcji - militaryści zrobili przewrót wojskowy - żegnaj wyspo 8| Cholernie dużo rzeczy jest ze sobą powiązanych - naprawdę przemyślana i dopracowana gra ekonomiczna.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie się w najbliższym czasie zainteresuję Tropico 5. Szkoda, że nie ma wersji PL, ale jakoś trzeba będzie sobie dać radę. Osobiście bardzo lubię strategiczne i ekonomiczne gry. Grałem na komputerze w Tropico3 i lata temu w SimCity3000 i potrafi człowieka wciągnąć na całe godziny :D 

 

A co do trudności z przeniesieniem strategii na konsolę, to uważam, że obecnie jest to pewien stereotyp bo jeżeli się chce to się da. Człowiek przyzwyczai się do każdego sterowania o ile to będzie trzymać przynajmniej dobry poziom. Pamiętam na PS3 R.U.S.E. i też po godzinie, dwóch nie miałem problemu z działaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę te słowa jako wielki fan strategii (głównie grałem na PC zawsze i nadal gram) oraz różnego rodzaju gier ekonomicznych. Tropico 5 to dla mnie najlepsza gra w swojej klasie obok Cywilizacji. Przyznaję, że grałem tylko w 1 i 2 część Tropcio na PC, a później miałem przerwę. Kupiłem "piątkę" na PS4, aby pograć na kanapie i dużym PC i jestem oczarowany. Kapitalnie dostosowane sterowanie, naprawdę zabawa na padzie jest przednia i nie czuć braku myszy i klawiatury. Wszystko intuicyjne, szybki i bezproblemowe.

Gra jest wielka. Różnego rodzaju zależności, reagowanie na zmiany, myślenie, walka o zadowolenie, wygraną w wyborach oraz ogólne cele misji daje masę frajdy. Tytuł jest bardzo wymagający i trzeba sobie sejwować co jakiś czas, bo możemy w każdej chwili na czymś "popłynąć". Świetny motyw z tymi różnymi erami. Denerwujące czasem, ale fajne losowe akcje z katastrofami naturalnymi.

Jeśli mógłbym się do czegoś przyczepić, to grafika mogłaby być lepsza. Nie znaczy, że jest zła, jest po prostu dobra, ale powinna być ten level wyżej. Jednak frajda z gry rekompensuje to wszystko. Całość chodzi płynniutko i ogólnie prezentuje się bardzo dobrze oraz czytelnie, a przeglądania tutaj różnych statystyk i zależności jest naprawdę sporo. Ostatni raz w strategi na konsoli grałem jeszcze za czasów PSX-a, ale Tropico 5 mogę polecić każdemu. Ktoś, kto lubi takie tytuły będzie zachwycony i pochłonięty, bo nie da się przestać grać. Pomagają w tym doskonała muzyka oraz spora dawka humoru.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem po odpaleniu że brak PL to mnie trochę odrzuciło bo to strategia i wypadało by znać język w miarę dobrze. Ale po pograniu chwile da radę grać całkiem swobodnie.

Nawet niezła gra trzeba przyznać choć nigdy jakoś mnie do tropico nie ciągnęło.

Expert odbywa się automatycznie? Jak coś produkujemy to samo się sprzedaje?

Jakieś porady co do gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem kiedyś na PC we wcześniejsze wersje i miło wspominam :) Chociaż zdecydowanie preferuje strategie gdzie się steruje wojskami typu Red Alert czy Warcraft :) To były czasy - szkoda, że juz takich gier nie robia. 

Tak czy owak - super, że tropico wjechało w Plusie :D Chyba nawet odstawie Division i kilka innych gier z kupki wstydu żeby w to pograć :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety świetna znajomość ENG wskazana. Od wieków na PC ogrywam wszelkie strategie i też wolę te wojskowe lub typowe "osady', ale się skusiłem. Nie jest to łatwa gra i bez ENG słabo to widzę :/ Nie ma tutaj typowych "tartak, drwal, dom" itp (ok jest kościół, biblioteka itd, ale 90% nazw zaskakuje laika). Co chwila jakieś decyzje trzeba podejmować po przeczytaniu info od szpiega, doradcy, dowódcy itp. Do wczoraj myślałem, że jakoś dukam w ENG, myliłem się. Trzeba docenić "strategię" na PS4. Wreszcie coś i jak się okazuje sterowanie to nie aż taki problem. Spolszczona mogła być świetna. Zagrałem kilka misji, kampanię, nie do końca rozumiem system zapisu w kampanii, nie widać, które misje się ukończyło, jakie przed nami, ile ich itp. Mimo autosave co jakiś czas WARTO co chwila samemu nagrywać stan gry, bo 1 decyzja i za chwilę....PRZEGRANA. Fajnie, że gra jest za free ale jej "normalna" cena ponad 200zł to MEGA żart...Jeśli ktoś oczekuje wesołej gry strategicznej, rozstawiania domków jak mu się podoba czy klikania, bo "jakoś to będzie" - czeka go zonk. To trudna, strategiczna, wielowątkowa gra, trzeba kontrolować duuuużo spraw i PODSTAWA to bardzo dobry ENG (mnóstwo opisów, nazw własnych, dialogów, kwestii pisanych z decyzjami itd.). Już samouczek niejednego wqrzy ;)

 

Tak czy siak, darmowa, warto pobrać (niecałe 2GB) i spróbować czy przypadnie do gustu, a ten każdy ma inny.

Edytowane przez Tomi915
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×