Skocz do zawartości
bsyicfts

Problem z dyskiem zewnętrznym

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż kupiłem ostatnio dysk marki WD My Passport Ultra 500GB (dokładnie identyczny jak tu http://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/wd-my-passport-ultra-500gb-usb-3-0-czarny.bhtml), jako że doszedłem do wniosku iż przydałby mi sie nośnik na którym mógłbym gromadzić pliki, które niekoniecznie jestem w stanie zawsze trzymać w dysku wewnętrznym konsoli (która ma zaledwie 50gb). Niestety dysk potrzebuje dodatkowego zasilania, którego konsola nie jest w stanie mu zapewnić. Przy podłączaniu do PC'eta wszystko gra ale plejak ma po prostu za mało mocy, żeby go dźwignąć. I tu moje pytanie bowiem czytałem, że można dostać gdzieś w sieci kabelek z dodatkowym zasilaniem, który umożliwiłby połączenie dysku z konsolą. Czy takie dodatkowe zasilanie można dostać gdzieś na naszym allegro ? Miał ktoś może podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z dyskiem podpinamy do dekodera DVB-T

 

Podpinam takim kablem, przy czym ten USB zasilający mam wpięty do zwykłej ładowarki USB od telefonu, takiej do gniazdka 220V, z napięciem na wyjściu bodajże 5V. Działa już tak ze dwa lata więc pewnie rozwiąże i Twój problem :) Tylko że możesz po prostu wpiąć oba USB do konsoli no i kabel musisz mieć z innym zakończeniem, nie mini-USB tylko USB 3.0 Micro czy jak to są tam nazywa pasujące do Twojego dysku zewnętrznego  :pardon:

 

41481a_d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×