Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

To uczucie kiedy chlopaki robia eskapade w nieznany system...

 

giphy.gif

 

... i okazuje sie ze nie maja jak wrocic bo nie ma nigdzie zadnej gwiazdy neutronowej ktora dalaby im odpowiedniego kopa na skok z powrotem:

 

giphy.gif

 

Ale system odkryli i developerzy wynagrodzili ich trud w postaci grobu na planecie na ktorej sie masowo rozyebali (mozna tam poleciec i zobaczyc zlomowisko na zywo, ale tak jak w przypadku tych dzielnych smialkow, bedzie to podroz w jedna strone):

 

maxresdefault.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ED jest ten "problem" ze nie mowi co robic - ani na poczatku, ani w polowie, ani tez na koncu.. o ile ta gra moze miec koniec :rofl:

 

Warstwa fabularna na pewno moglaby posluzyc za swoisty tutorial. Nie twierdze ze fabularnie od razu musi to byc GTA V, ale tam po skonczeniu fabuly gra toczy sie dalej, a my z potezna kasa na koncie dopiero "zaczynamy zyc" ;) 10 czy 20 misji wprowadzajacych zlagodzilaby szok przy pierwszym kontakcie.

 

Brak tego wszyatkiego mi nie przeszkadza bo dosc szybko zarobilem 50mln, kupilem i ulepszylem ASP'a ... ale tylko dlatego ze bylem pochloniety Comunity Goalem. Gdy sie skonczylem sam zaczalem sie zastanwiac "co teraz?". I w sumie wciaz nie wiem, zaczalem robic bounty dla GC, ale musze obrac jakis cel bo inaczej chec grania szybko sie rozmyje... jak to bywa w sandboxach w ktorych mnogosc rzeczy do robienia sprawia ze nie robi sie niczego bo ciezko sie skupic na czyms konkretnym :rofl:

 

Tak wiec wszystkim ktorzy nie wiedza co robic w grze na starcie polecam poswiecic godzine czy dwie na tutorial, kilka filmow na YT i wyznaczenie sobie celu ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany :1_grinning:
Jest już założony jakiś forumowy klan albo coś takiego ? Bo chętnie bym polatał czasem z większą grupą :1_grinning:

A co do samej gry: to trzeba przetrwać początek, by ogarnąć wszystkie mechanizmy - szczególnie lądowanie. Potem za niewiele kasy można spokojnie sobie kupić mechanizm automatycznego lądowanie i problem całkowicie znika ;). Jeszcze jak ktoś ma problem to w internecie jest masa poradników w języku polskim także da się wszystko ogarnąć nawet bez znajomości języka angielskiego. 

A gra to bajka, idealna to robienia mistrzowskich screenów.  Aktualnie to latam z transportem i skanuje układy słoneczne, a w dalszej perspektywie, jak podrasuje jeszcze statek, to zacznę całkiem eksplorować kosmos... Zobaczymy jak daleko uda się zalecieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klanu chyba nie ma, ale polatac jak najbardziej mozna, osobiscie wczoraj polatalem z kolezka w wingu [taki odpowiednik party] na pasie asteroid i polowalismy na bandziorow, bardzo fajne doswiadczenie i momentami dosc intensywne.

 

btw. UPOLOWALEM JOHNA SHEPARDA

 

19488552_1569348036460363_75302028421797

 

Tutaj sie podpisalem laserem na kadlubie jakiegos ziomka:

 

19488780_1569348043127029_47934830708862

 

No i na koniec ten widoczek <3

 

19693514_1569348039793696_38889483631554

Edytowane przez One Post Man
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to trafilem na stacje Leonard Nimoy krazaca wokol planety Vulcan :banderas: Stacja George Lucas tez sie przewinela :)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna zarwana nocka:14bqqmb:

 

Cudowna giereczka :fsg:

A dzisiaj jeszcze spotkalem 2 innych graczy w miejscowce gdzie polowalem na piratow i zamiast krasc sobie nawzajem bounty postanowilismy stworzyc winga [takie party] i przez bite 3,5h latalismy i zabijalismy bandziorow jak jakies maszyny.

 

Zeby bylo lepiej, po jakis 30 minut jeden typek zaproponowal na czacie w grze zeby zrobic comm linka [czat glosowy w grze] - z reguly mam do tego awersje ale postanowilem sprobowac - no i byl to strzal w 10tke, poznalem 2 spoko ziomeczkow dobrze poslugujacych sie jezykiem angielskim z ktorymi zarzucalismy sobie nerdowskie teksty na pelnej wczuwie typu 'engaging' / 'cover me' / 'boogie inbound' etc. przez ok. 3 godziny, moja stulejka chyba wyhodowala swoja wlasna stulejke jak slyszala te teksty, ale nie powiem, wysmienicie sie bawilem.

 

W zyciu chyba nie bylo mi dane pograc tak przyjemnie jak dzis z obcymi osobami, podejrzewam ze powodem tego jest selekcja naturalna jaką ta gra nieumyslnie uskutecznia juz podczas samouczka, gdzie typowym toksycznym ulungom glowka sie przegrzewa od samego schematu sterowania i odpadają w przedbiegach.

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, One Post Man napisał:

I kolejna zarwana nocka:14bqqmb:

 

Cudowna giereczka :fsg:

W zyciu chyba nie bylo mi dane pograc tak przyjemnie jak dzis z obcymi osobami, podejrzewam ze powodem tego jest selekcja naturalna jaką ta gra nieumyslnie uskutecznia juz podczas samouczka, gdzie typowym toksycznym ulungom glowka sie przegrzewa od samego schematu sterowania i odpadają w przedbiegach.

 

 

 

I właśnie dlatego bawiłeś się świetnie, przewiń 2-3 strony i zobacz jakie, żale, że trudno/brak wprowadzenia itp. (oczywiście, wiadomo, że każdy z nas miał to samo, ale jak się człek przebije przez początek to jest tylko miód). Gra w sposób nie wymuszony i naturalny przesiewa graczy trolli od tych którzy chcą naprawdę grać, już w pierwszych minutach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Karaluch69 napisał:

@DigitalMan_PL Co Ty masz z tymi żalami? Gdzie te żale? Co Ty pleciesz?

 

Młody człowieku, nie mam zamiaru ani się kłócić ani tzw. karmić trolla, a no były smutki, że trudno, że nie prowadzi za rączkę... I chwała im za to, że taką grę wydali :) (tj. w takiej formie)....

 

Były smutki, były, żale nic nie zmyślam, wcale wcale :24_stuck_out_tongue:

 

Kończmy offtop ;) Gra jest świetna, fani X2, X3 mają ucztę na konsolach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym młodym człowiekiem to dałeś popalić. Aż się zarumieniłem :blush:

 

Nie chcę się kłócić ani trollować, ale to, że jedna czy dwie osoby napisały o początkowych problemach nie znaczy wcale, że cały forumek płacze nad ED. Koniec offtopu.

 

Ja ciągle ze sobą walczę czy brać czy nie. ehhh... Czekam na dalsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minut temu, Karaluch69 napisał:

Z tym młodym człowiekiem to dałeś popalić. Aż się zarumieniłem :blush:

 

Nie chcę się kłócić ani trollować, ale to, że jedna czy dwie osoby napisały o początkowych problemach nie znaczy wcale, że cały forumek płacze nad ED. Koniec offtopu.

 

Ja ciągle ze sobą walczę czy brać czy nie. ehhh... Czekam na dalsze opinie.

 

Bierz nie młody człowieku ;) ile mają tu jeszcze zachwalać grę...

 

Panicze proszę nawrzucać screenów w ramach zachęty :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karaluch69 napisał:

Z tym młodym człowiekiem to dałeś popalić. Aż się zarumieniłem :blush:

 

Nie chcę się kłócić ani trollować, ale to, że jedna czy dwie osoby napisały o początkowych problemach nie znaczy wcale, że cały forumek płacze nad ED. Koniec offtopu.

 

Ja ciągle ze sobą walczę czy brać czy nie. ehhh... Czekam na dalsze opinie.

To zależy od Ciebie.

Jeżeli dokładnie wiesz, czego oczekujesz to bierz, nie zawiedziesz się.

Jeżeli nie grałeś w takie gry może być różnie. Z tego co pisałeś wcześniej, raczej obstawiam wariant nr 1 :)

Gra przez pierwsze godziny daje w dupę bardziej niż space simy, w które grałem wcześniej, ale po początkowym szoku daje od siebie bardzo dużo :)

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma wysoki próg wejścia, ale już po kilku godzinach wszystko staje się intuicyjne. Słynne lądowanie to już banał, a wczoraj ogarnąłem moduł do auto dockowania, przyjemnie się to ogląda, a muzyczka podczas auto pilota bezcenna.

Póki co skupiłem się na handlu i zachęcam pompować community goal z dostawami dla Rakapili, trzeba dobić tier 8 i będzie godziwe wynagrodzenie. Aktualnie jestem w top50% i zamierzam tu zostać.

Czas zgłębić fightery i walkę, podrzućcie czym kosicie. Zastanawiam się czy kupić Diamondback Explorer czy może przerobić Cobrę MK3, której aktualnie nie używam po kupnie Type-6 Transporter.

Po 30h uważam, że gra jest świetna, jeśli za 2 tygodnie dalej będzie mnie tak cieszyć to rozważę zakup kontrolera Thrustmaster T-Flight HOTAS 4.

Ogarnięcie eddb.io jest niezbędne, by handel miał sens. Może ktoś poleci jakieś przydatne apki dla iOS, sam nic ciekawego nie znalazłem.

 

Z innej beczki, ostatnio wleciałem do Rakapili z narkotykami, gdzie są one zabronione. Cala ładownia Cobry, czyli 60 ton, 500k w towarze. Później doczytałem, że są za to grubsze konsekwencje, np. zestrzelenie, czyli utrata całego cargo oraz koszta wykupienia jednostki. Ciekawy jestem jaki jeszcze mandat dają, czy może od razu list gończy. 


POLECAM NIEZDECYDOWANYM, ale jeśli macie obawy przed kupnem cyfry to kupcie wersje pudełkową i pograjcie w sam podstawę, bez wbijania DLC Horizon. Wtedy albo się wciągniecie albo okaże się, ze jesteście "toksycznym ulungiem" i "trollem", po czym sprzedacie pudełko z niewielka stratą.

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie maly update do gierki, miedzy innymi naprawia screen-tearing na zwyklym ps4 i prosiaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch ma tylko 80mb a znacznie poprawia doznania płynące z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem pół dnia z grą. Cóż mogę powiedzieć. To po prostu Frontier: Elite II z 1993 w nowych szatach. Nawet muzyka lecąca podczas dokowania na autopilocie ta sama. Łza się w oku zakręciła.

Kupiłem nowy statek, zrobiłem misję kurierską na odległość 41 lat świetlnych i z braku paliwa utknąłem w systemie w którym nie było stacji. Na szczęście miałem kasę na ubezpieczenie. Jest wiele rzeczy których nie ogarniam jak np. walka. Trzeba będzie zrobić samouczki jej poświęcone. Tak samo nie zrozumiałe jest latanie ze znajomymi. 

Do tej pory jest to pierwszy udany preorder. Gra warta każdej ceny.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spędziłem pół dnia z grą. Cóż mogę powiedzieć. To po prostu Frontier: Elite II z 1993 w nowych szatach. Nawet muzyka lecąca podczas dokowania na autopilocie ta sama. Łza się w oku zakręciła.

Kupiłem nowy statek, zrobiłem misję kurierską na odległość 41 lat świetlnych i z braku paliwa utknąłem w systemie w którym nie było stacji. Na szczęście miałem kasę na ubezpieczenie. Jest wiele rzeczy których nie ogarniam jak np. walka. Trzeba będzie zrobić samouczki jej poświęcone. Tak samo nie zrozumiałe jest latanie ze znajomymi. 

Do tej pory jest to pierwszy udany preorder. Gra warta każdej ceny.

Nie kuś diable bo we frontiera przegrałem sporo życia. Ale nieee, muszę pokonczyc to co nakupowalem i dopiero wtedy elitę :) ale ciężko się powstrzymać słysząc takie opinie i widząc screeny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malpka napisał:

Spędziłem pół dnia z grą. Cóż mogę powiedzieć. To po prostu Frontier: Elite II z 1993 w nowych szatach. Nawet muzyka lecąca podczas dokowania na autopilocie ta sama. Łza się w oku zakręciła.

Kupiłem nowy statek, zrobiłem misję kurierską na odległość 41 lat świetlnych i z braku paliwa utknąłem w systemie w którym nie było stacji. Na szczęście miałem kasę na ubezpieczenie. Jest wiele rzeczy których nie ogarniam jak np. walka. Trzeba będzie zrobić samouczki jej poświęcone. Tak samo nie zrozumiałe jest latanie ze znajomymi. 

Do tej pory jest to pierwszy udany preorder. Gra warta każdej ceny.

 

 

https://www.fuelrats.com/i-need-fuel/ albo modul 'fuel scoop', choć nie każdy układ ma gwiazde, ktora Cie poratuje.

 

Na poczatku wykup maszyny nie boli, ale pozniej juz moze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu wszystkich treningów, łącznie z misją Advanced Fighting, która napsuła mi najwięcej krwi, zasiadłem do Open Playa. Trochę połatałem i udało mi się zrobić pierwszą misję, tą którą dostajemy z automatu. Po doleceniu na stacje, gdzie otrzymałem 10tys kredytów postanowiłem zakupić lasery górnicze. Czy jest to możliwe, że na stacji niemieli takich laserów? Bo szukałem w każdej zakładce i nie było? One powinny widnieć w broniach czy dodatkowym wyposażeniu? Druga sprawa jest taka, że przyjąłem misję kurierską. Okazało się niestety, że układ do którego mam dostarczyć wino jest za daleko (tak mi się wydaję bo jak próbowałem wejść w Supercruise to mi wyświetlało jakiś komunikat o tym, ze fuel limit 0.60, coś takiego). Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Czy ktoś z bardziej ogarniętych mógłby założyć community na PSie? Fajnie by było widzieć kto jests online i dużo łatwiej byłoby podzielić się widokami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Darion93 napisał:

Czy jest to możliwe, że na stacji niemieli takich laserów? Bo szukałem w każdej zakładce i nie było? One powinny widnieć w broniach czy dodatkowym wyposażeniu? Druga sprawa jest taka, że przyjąłem misję kurierską. Okazało się niestety, że układ do którego mam dostarczyć wino jest za daleko (tak mi się wydaję bo jak próbowałem wejść w Supercruise to mi wyświetlało jakiś komunikat o tym, ze fuel limit 0.60, coś takiego). Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Tak, jest możliwe, żeby na stacji nie było laserów. Nie na każdej jest wszystko. W sumie może nawet na żadnej nie ma wszystkiego ? Tak samo jak nie każdy statek można kupić na każdej stacji. I należą one do broni (hardpoints). Też się chciałem pobawić w kopanie, ale wg internetów przed Cobrą III jest to bardziej czasochłonne. Dzisiaj kupuję Addera i bawię się dalej w handel, kopanie zostawiam sobie na późniejsze, większe statki.

Co do limitu paliwa to do czasu ulepszenia silników jedyne co (wedle mej najlepszej wiedzy) możesz zrobić, to zobaczyć, czy do tego systemu nie można dolecieć przez jakiś inny, do którego masz bliżej. Systemy, do których wystarczy paliwa na mapie są połączone linią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darion93 napisał:

Po ograniu wszystkich treningów, łącznie z misją Advanced Fighting, która napsuła mi najwięcej krwi, zasiadłem do Open Playa. Trochę połatałem i udało mi się zrobić pierwszą misję, tą którą dostajemy z automatu. Po doleceniu na stacje, gdzie otrzymałem 10tys kredytów postanowiłem zakupić lasery górnicze. Czy jest to możliwe, że na stacji niemieli takich laserów? Bo szukałem w każdej zakładce i nie było? One powinny widnieć w broniach czy dodatkowym wyposażeniu? Druga sprawa jest taka, że przyjąłem misję kurierską. Okazało się niestety, że układ do którego mam dostarczyć wino jest za daleko (tak mi się wydaję bo jak próbowałem wejść w Supercruise to mi wyświetlało jakiś komunikat o tym, ze fuel limit 0.60, coś takiego). Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Czy ktoś z bardziej ogarniętych mógłby założyć community na PSie? Fajnie by było widzieć kto jests online i dużo łatwiej byłoby podzielić się widokami :)

 

Z tego co się zorientowałem gracz ląduje w grupie systemów z których nie da rady wylecieć statkiem startowym. Jego zasięg to 6 lat świetlnych w jednym skoku. Spędziłem trochę czasu szukając misji kurierskich które pozwoliły mi zarobić kasę na nowy statek. Ewentualnie zainwestuj w lepszy napęd i wtedy kosmos stoi otworem. Dobrym rozwiązaniem jest też dokupienie drugiego zbiornika paliwa. Dzisiaj mam zamiar wejść w posiadanie Cobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darion93 napisał:

Okazało się niestety, że układ do którego mam dostarczyć wino jest za daleko (tak mi się wydaję bo jak próbowałem wejść w Supercruise to mi wyświetlało jakiś komunikat o tym, ze fuel limit 0.60, coś takiego). Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Czy ktoś z bardziej ogarniętych mógłby założyć community na PSie? Fajnie by było widzieć kto jests online i dużo łatwiej byłoby podzielić się widokami :)

 

Nieulepszony sidewinder ma zasieg skoku ok. 7,5ly. Zatankuj do full'a, otworz mape, wyszukaj układ i wygeneruj plan route z zaznaczona opcja 'najszybsza' (domyslnie jest jakas ekonomiczna, dluzsza). Wroc do nawigacji i bedziesz mial napisane ile skokow i przez jakie uklady musisz je robic. Wahy powinno starczyc bez dodatkowych tankowan w ukladach. W docelowym ukladzie zrob co musisz, zatankuj w jakims porcie i wracasz do bazy matki, czy gdzie tam chcesz, w ten sam sposob. Proponuje wybrac jakis system i port jak HOME i go regularnie wspierac. W opcjach mapy zrob sobie zakladke (bookmark). Ja dzialam w okolicach RAKAPILI gdzie aktualnie robie 2 Community Goals.

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, ja nie pytam czy warto, nie pytam czy się od gry odbiję czy nie, pytam tylko: którą wersję brać, zwykła za stówkę i ewentualnie później Horizon's SP czy Commander Deluxe Edition? Co jest zawarte w poszczególnych dodatkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fryz napisał:

Dobra panowie, ja nie pytam czy warto, nie pytam czy się od gry odbiję czy nie, pytam tylko: którą wersję brać, zwykła za stówkę i ewentualnie później Horizon's SP czy Commander Deluxe Edition? Co jest zawarte w poszczególnych dodatkach?

 

Ja bym Tobie radził brać od razu wersję z SP, ja na początku brałem podstawkę + później dokupowałem Horizons... W sumie SP gwarantuje sporo zawartości... 

 

Najprościej jak można ;) Bez SP (w tym wypadku głównie Horizons) gra jest uboższa o wiele czynności/aktywności, m.in. możliwość lądowania na planetach...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×