Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dawać więcej tych filmów i zdjęć, opowieści... jestem już o krok od kupienia i zgładzenia przez moją kobietę za kupno kolejnej gry.

 

Mam mega obawy czy podejdzie mi ta gra. Ale wczuć się w kapitana własnego statku... No dobra ale tak możemy streścić co właściwie w tej grze można robić? Jakie sytuacje spotkać? Tu jest multi normalnie, tak? W sensie latając w kosmosie spotkać możemy każdego gracza?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, One Post Man napisał:

Whoa, trafiles chyba do jednej z baz kosmitow, niezle. :1_grinning:

 

btw. kwikłe xd

 

https://www.youtube.com/watch?v=4Zn0_CGXEyI

 

 

 

Zarzuć jakiś screen statku twojego w sensie ekwipunku (bom ciekaw jakie masz komponenty, jakie tarcze itp)...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mareeku napisał:

Mam mega obawy czy podejdzie mi ta gra. Ale wczuć się w kapitana własnego statku... No dobra ale tak możemy streścić co właściwie w tej grze można robić? Jakie sytuacje spotkać? Tu jest multi normalnie, tak? W sensie latając w kosmosie spotkać możemy każdego gracza?

 

Robić można mniej więcej i między innymi to:

- handlować legalnymi dobrami

- handlować mniej legalnymi dobrami

- przerabiać asteroidy na sprzedajne metale

- wozić ludzi

- zabijać ludzi w innych statkach

- kartować galaktykę

- jeździć po planetach

Nie można budować stacji kosmicznych i baz na planetach. NMS> ED :24_stuck_out_tongue:

 

Multi jest całkiem normalne, latasz i spotykasz innych ludzi, można z nimi latać w skrzydle (chyba coś typu ekipa, ale jeszcze nie grałem więc się nie wypowiadam). Multi ograniczone jest do konsol, choć ekonomia i wydarzenia w świecie gry są wspólne dla wszystkich platform.

 

Gra jest raczej dla ludzi, którzy dość dokładnie wiedzą, czym ona jest. Ale sprawdzić raczej warto, bo jak się nie odbijesz to zadokujesz :24_stuck_out_tongue: (he he hue)

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra jest raczej dla ludzi, którzy dość dokładnie wiedzą, czym ona jest. Ale sprawdzić raczej warto, bo jak się nie odbijesz to zadokujesz :24_stuck_out_tongue: (he he hue)

Ja to nadal nie wiem o co tu chodzi i większości rzeczy nie kumam, ale gra mi się bardzo przyjemnie :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Ja to nadal nie wiem o co tu chodzi i większości rzeczy nie kumam, ale gra mi się bardzo przyjemnie :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

No czyli zadokowałeś :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyznaczaniem drogi rozwiązany - faktycznie było tak, że jestem w takim miejscu, że bez ulepszonego napędu dalej nie polecę, więc plan na dzisiaj uzbierać szybko 50k i kupić lepszy napęd, żeby galaktyka stanęła otworem (przynajmniej większym niż dotychczas).

 

Muszę przyznać, że mimo tego, że w porównaniu z większością z Was jestem daleko w tyle w kwestii postępu jak i ogarniania gry, to tak czy siak bawię się znakomicie. Dawno mi się to nie zdarzyło, że siedząc w pracy myślałem tylko o tym, co zrobię w grze jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi nagrodami za CG? Niby sie skonczyly, a nie widze gdzie  odebrac. Ponoc ma byc w BB, ale u nic nie ma. Trzeba czekac czy jak? Jestem niespokojny, bo chodzi o 15kk :wacko:

 

EDIT

nie bylo tematu, kasa musi sie zgadzac:rofl:

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to byl dobry pomysl leciec do centrum galaktyki w tak wczesnym stadium mojej gry. Statek mam w porzadku, skacze do 35LY za raz .. ale to sie zrobilo tak nudne i montonne ze chyba padne na cyce :listek: Wracac tez juz nie ma sensu, bo ponad 6tys LY za mna, 18 przedemna .. czyli 10h do centrum  i 14 spowrotem :rofl: Zebym chociaz wzial pojazd do smigania po planetach ... a tak .. skan, trojkat, skok, uminiecie gwiazdy po wyskoczeniu, skan, trojkat, skok... itd ... :misio:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czacha79 napisał:

Nie wiem czy to byl dobry pomysl leciec do centrum galaktyki w tak wczesnym stadium mojej gry. Statek mam w porzadku, skacze do 35LY za raz .. ale to sie zrobilo tak nudne i montonne ze chyba padne na cyce :listek: Wracac tez juz nie ma sensu, bo ponad 6tys LY za mna, 18 przedemna .. czyli 10h do centrum  i 14 spowrotem :rofl: Zebym chociaz wzial pojazd do smigania po planetach ... a tak .. skan, trojkat, skok, uminiecie gwiazdy po wyskoczeniu, skan, trojkat, skok... itd ... :misio:

 

Zachciało się discoverować? to teraz masz :P, bycie "celebrytom" wymaga poświęceń, ale na forumku już będziesz sławny za 18k świetlnych skoków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czacha79 napisał:

Nie wiem czy to byl dobry pomysl leciec do centrum galaktyki w tak wczesnym stadium mojej gry. Statek mam w porzadku, skacze do 35LY za raz .. ale to sie zrobilo tak nudne i montonne ze chyba padne na cyce :listek: Wracac tez juz nie ma sensu, bo ponad 6tys LY za mna, 18 przedemna .. czyli 10h do centrum  i 14 spowrotem :rofl: Zebym chociaz wzial pojazd do smigania po planetach ... a tak .. skan, trojkat, skok, uminiecie gwiazdy po wyskoczeniu, skan, trojkat, skok... itd ... :misio:

 

Znam historię człowieka który postanowił oblecieć galaktykę dookoła. Grał kilka godzin dziennie a i tak zajęło mu to 18 miesięcy. Zebrał w cholerę materiałów kartograficznych warte miliony. Gdy był pod koniec podróży poprosił społeczność by ktoś go eskortował bo bał się że ktoś go zestrzeli po drodze.

Całe Elite w pigułce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu coś się ruszyło. Wczorajszego wieczora kilka misji kurierskich pozwoliło mi zainkasować trochę kasy. Jednakże to co dostarczyło największych emocji, to pierwsza misja związana z hakowaniem danych. Podczas pobytu na jednej ze stacji startowych układów zobaczyłem, że jeden z klientów ma dla mnie misje hakerską, za którą płaci 120k kredytów. W oczach pojawiły mi się znaczki dolarów (a raczej kredytów), więc długo nie myśląc zdecydowałem się na jej wykonanie. Okazało się, że jest ona w zasięgu mojego statku, a więc ruszyłem w podróż. Podczas dolatywania do ukladu, w którym znajdowała się planeta z bazą, w której przetrzymywane były dane, zdarzyło mi się coś, czego jeszcze nigdy nie doświadczyłem w Elite. Mój statek w czasie Supercruise zaczął być przechwytywany. Przyznam szczerze, że na samą myśl o tym, co się może stać jak mnie przechwycą od razu zaczęły pocić mi się ręce. Na szczęscie, jakimś cudem, udało mi się uciec z przechwycenia (nawet trophy jest za to) i dolecieć na planetę. Ta okazała się tak górzysta, że ponad 20 min spędziłem na szukaniu odpowiedniego miejsca do lądowania, na tyle dalekiego od stacji badawczej, którą miałem zaraz obrabować, abym czuł się bezpiecznie. Niestety okazało się, że jedynym wyjściem, jest postawienie statku zaraz obok stacji. Jak zapewne się domyślicie wraz z moim pojawieniem się w strefie stacji, dostałem ostrzeżenie, że naruszam protokoły bezpieczeństwa i powinienem opuścić strefę. Nie byłem tutaj jednak z pokojowymi zamiarami, więc szybko postawiłem mojego Sidewindera i opuściłem statek w łaziku. Alarmy zawyły, a za moją głowę została wyznaczona bounty. Dojechałem jak najszybciej do serwera z danymi, zniszczyłem go i odjeżdzając zostawiałem za sobą jedynie gwiezdny pył. W czasie w którym hakowałem dane wartośc bounty potroiła się i wydłużyła. Odpalając statkiem, myślami będąc już na stacji na którą miałem dostarczyć dane, zobaczyłem, że w pobliżu lata jakiś ogromny statek. Wtedy obleciał mnie naprawdę ogromny stres, na myśl o tym, że zaraz dostanę skana i wystarczy kilka pocisków, żeby posłać mojego Sidewindera w pustke kosmosu. Na szczęście udało mi się wejść w tryb Supercruise, a dane zostały bezpiecznie dostarczone. Aktualnie mam na koncie 400k kredytów i dzisiaj chyba będę zmieniał statek, na Vipera MKV. Jest dobrze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darion93 napisał:

 Aktualnie mam na koncie 400k kredytów i dzisiaj chyba będę zmieniał statek, na Vipera MKV. Jest dobrze.

Pamiętaj, żeby zostawić sobie zapas kasy po przesiadce i ulepszeniu, żeby mieć na ubezpieczenie jakby coś poszło nie tak.

I przy okazji "pójścia nie tak"...

 

Wczoraj był zły dzień w kosmosie.

Wpadło sporo kasiorki za cel społecznościowy. Razem z tym co miałem uzbierane wystarczyło na ulepszenie mojej cobry do stanu oczekiwanego - najlepsze silniki jeden i drugi, 'elektrownia', najlepszy skaner przestrzeni i skaner powierzchni. https://coriolis.io/outfit/cobra_mk_iii/0pataFalddasdf4----00020303032i242f.Iw1-kA==.Aw1-kA== mniej więcej tak to wygląda, jeszcze jakieś bronie dla picu mam, ale nie pamietam, i tak ich nie użyłem ani razu :24_stuck_out_tongue:

No i latam sobie po sobie znanych rejonach, nikomu nie wadząc i robiąc misje jedna za drugą, przy okazji handlując mniej lub bardziej legalnie (jacyś niewolnicy, jakieś narkotyki przysypane dla niepoznaki np uranem :24_stuck_out_tongue: ). Niestety w wyniku wożenia ładunku do jednej misji przyczepił się do mnie jakiś leszcz. Za każdym razem bez problemu mu uciekałem i mimo braku osłon wychodziłem bez szwanku, zapieprza ta cobra niesamowicie. Latam sobie naokoło, skanując systemy i jak coś jest to wszystkie planety w nich, od czasu do czasu gdzieś lądując i tankując. A misja ciągle nieoddana :24_stuck_out_tongue:

Przy wylatywaniu ze stacji przyrżnąłem w krawędź, zabolało dość mocno, ale uznałem, że 60 % wytrzymałości kadłuba wystarczy, bo ten frajer i tak mnie nie dogoni :24_stuck_out_tongue:

Niestety dogonił mnie kilka systemów dalej i byłem nieczujny (bo skoro miałem kilka minut lotu do drugiego słońca w systemie, żeby je przeskanować, poszedłem sobie zrobić tosty :24_stuck_out_tongue: ). Uciekłem mając chyba 16% kadłuba. Postanowiłem lecieć już na stację docelową i się go pozbyć.

Sk***iel dorwał mnie jakieś 5 sekund przed wyjściem z supercruise przed stacją. Byłem już tak rozpieprzony, że nie dałem rady mu uciec. Na szczęście miałem jeszcze kase na ubezpieczenie (tak pół na styk, bo wyszła mi prawie połowa tego co miałem), bo chyba bym pieprznął to wszystko w kąt :24_stuck_out_tongue:

Niestety, co było najgorsze, straciłem wszystkie dane ze skanerów, jakieś 10-12 w pełni przeskanowanych mniejszych i większych systemów... Jakaś dobra godzina, nawet bliżej dwóch, psu w dupę...

Boli, ale uczy. Ruszyłem w daleką wyprawę do innego systemu, niezaładowany i bez żadnych misji, tak na wszelki wypadek. Na razie spokój :)

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najmocniejszy generator jaki się dało. Dokupiłem dwa działka do trzech już zamontowanych. Celowo pozwoliłem się wyciągnąć z prędkości kosmicznej, już czas na walkę w kosmosie. Wyjąłem działka i znowu statek mi zgasł. Muszę ogarnąć elektrykę.

A, dzisiaj w końcu dobiłem do pierwszego miliona. Miałbym go już dawno ale zawsze trzeba było coś dokupić do Kobry by była jeszcze lepsza.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś stacji widziałem siknik do Cobry za 1.6 mln, teraz mam cel aby na niego uzbierać i móc skakać po 20 LY :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Na jakiejś stacji widziałem siknik do Cobry za 1.6 mln, teraz mam cel aby na niego uzbierać i móc skakać po 20 LY :1_grinning:

Do tego przyda się drugi silnik (thrusters) i zasilanie, które kosztują tyle samo :)

Podtrzymanie życia i sensory polecam te z literą D, są lepsze niż podstawowe a ważą mniej, zawsze kawałek dalej można skoczyć :) 

 

I dwa małe obrazki ode mnie, bo nie spotkałem więcej rzeczy godnych dzielenia się. 

Przy drugim chodzi o nazwę stacji :) A pierwszy jeszcze z czasów rowera marki sidewinder :) Drugi to już moja piękna cobra mk III.

Elite Dangerous_20170705232508.jpg

Elite Dangerous_20170706230118.jpg

Edytowane przez xavris
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego przyda się drugi silnik (thrusters) i zasilanie, które kosztują tyle samo

Podtrzymanie życia i sensory polecam te z literą D, są lepsze niż podstawowe a ważą mniej, zawsze kawałek dalej można skoczyć

Jak tu żyć panie, jak same misje po 60 tys. Gdzie tam do 1.5 mln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob CG i wozenie pasazerow ma dobre oferty.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Jak tu żyć panie, jak same misje po 60 tys. Gdzie tam do 1.5 mln emoji24.png

 

Misje masz adekwatne do twojej rangi oraz statku jaki posiadasz. Nie dostaniesz misji do przewozenia pasazerow jesli nie masz kabiny pasazerskiej ;) Najlatwiej zarobic na poczatku na przewozeniu danych i towarow lub polowaniu na bandytow.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Jak tu żyć panie, jak same misje po 60 tys. Gdzie tam do 1.5 mln emoji24.png

Poza tym na początku możesz spokojnie kupić wercje C za jakieś 170 k każda , później B po 550 k. Sprzedając poprzednie wersje nie tracisz ani groszokredyta, więc bez obawień można tak działać.

Do tego zdecydowanie misje kurierskie, z przewożeniem i poszukiwaniem towarów, duża ładownia (mając cobre możesz wstawić 3 ładownie po 16 ton). To już można się pobawić. Pasażerskie sa o tyle gorsze, że są na dłuższe trasy. Handlowe spokojnie obrobisz w zasięgu jednego albo dwóch skoków.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malpka napisał:

Kupiłem najmocniejszy generator jaki się dało. Dokupiłem dwa działka do trzech już zamontowanych. Celowo pozwoliłem się wyciągnąć z prędkości kosmicznej, już czas na walkę w kosmosie. Wyjąłem działka i znowu statek mi zgasł. Muszę ogarnąć elektrykę.

A, dzisiaj w końcu dobiłem do pierwszego miliona. Miałbym go już dawno ale zawsze trzeba było coś dokupić do Kobry by była jeszcze lepsza.

 

O 4.07.2017 o 18:12, One Post Man napisał:

 

Na prawym panelu [dolny prawy touchpad na padzie] mozna tez ustawic priorytet podzespolow, w przypadku kiedy nie masz wystarczajaco mocnego generatora, mozesz ustawic automatycznie wylaczenie kilku zbednych modulow podczas wyciagniecia broni przed walką [np cargo hatch, fuel scoop etc.] a w momencie schowania broni resetuja sie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie komandorzy dwa pytania mam:

 

1) Czy da się oszacować w jakiś sposób jaka będzie kwota ubezpieczenia statku? To jest 10%-20% od ceny za jaką się kupuję statek, czy jak to wygląda?

2) Jak to jest z tymi Community Goalami? Jak na nie patrzę to mam napisane, że dzieją się gdzie indziej. Czy to oznacza, że aby wykonywać CG trzeba być w systemie, w którym aktualnie się on toczy? Czy mogę wykonywać CG w każdym miejscu? Jeśli tak to co w takim razie w sytuacji gdy zdobywam jakieś materiały na CG, to gdzie je dostarczać powinienem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Darion93 napisał:

Panowie komandorzy dwa pytania mam:

 

1) Czy da się oszacować w jakiś sposób jaka będzie kwota ubezpieczenia statku? To jest 10%-20% od ceny za jaką się kupuję statek, czy jak to wygląda?

2) Jak to jest z tymi Community Goalami? Jak na nie patrzę to mam napisane, że dzieją się gdzie indziej. Czy to oznacza, że aby wykonywać CG trzeba być w systemie, w którym aktualnie się on toczy? Czy mogę wykonywać CG w każdym miejscu? Jeśli tak to co w takim razie w sytuacji gdy zdobywam jakieś materiały na CG, to gdzie je dostarczać powinienem?

1. Wartość ubezpieczenia masz w prawym dolnym rogu ekranu, kiedy jesteś w hangarze na wyposażeniu, oraz w prawym panelu gdzieś, nie pamiętam, który panel. Generalnie to jest 5%wartosci całego statku z wyposażeniem.

2. materiały zdobywane do cg (towary i tokeny z polowań) musisz oddawać na konkretnej stacji podanej w evencie, tylko wtedy zalicza Ci udział. Wcześniej też musisz się do eventu zapisać. Na jego ekranie na dole masz sign up.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×