Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zagwozdkę :1_grinning: Na początku było wszystko okej a teraz mam problem by wylecieć ze stacji kosmicznych, ciągle dostaję jakieś ostrzeżenia albo mandat (w momencie jak się znajduję u wylotu stacji) i nawet nie wiem za co (prędkość wylotu mam w porządku), wiecie o co chodzi ? Mam na myśli te największe stacje, do których się wlatuje i wylatuje przez śluzę (czy jak to nazwać :P). 


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, msc napisał:

Panowie mam zagwozdkę :1_grinning: Na początku było wszystko okej a teraz mam problem by wylecieć ze stacji kosmicznych, ciągle dostaję jakieś ostrzeżenia albo mandat (w momencie jak się znajduję u wylotu stacji) i nawet nie wiem za co (prędkość wylotu mam w porządku), wiecie o co chodzi ? Mam na myśli te największe stacje, do których się wlatuje i wylatuje przez śluzę (czy jak to nazwać :P). 

Kary do tej pory dostawałem tylko za znajdowanie się w obrębie stacji bez zgody na dokonanie. Sprawa prosta, przy wylocie walnąłem w śluzę i mnie cofnęło, w międzyczasie zniknął ten niebieski licznik czasu na opuszczenie stacji. Momentalnie walą karę kutafony :) nie wiem czy za samo uderzenie też czegoś nie ma, ale raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecie na wylot ze stacji jest 5 min, jak można nie zdążyć? :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem po necie i wiem... miałem za każdym razem za niską prędkość statku przy wylocie :O ta gra konkretnie zaskakuje :1_grinning: Teraz pytanie bardziej poważne... mam Rank: None na 100% i nie podnosi mi się ranga w Federacji, słyszałem że trzeba zrobić jakąś specjalną misję, wiecie o co chodzi ? Robię głównie misje transportowe i nie widziałem nigdzie takiej misji by mi podniosła rangę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz robic misje opatrzone logo Federacji, jesli chcesz levelowac Federacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmniejszenie jasności kokpitu...robi się klimatycznie w otchłani kosmosu :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Twinskillers napisał:

Polecam zmniejszenie jasności kokpitu...robi się klimatycznie w otchłani kosmosu :)

Ja czekam, aż dodadzą na konsoli możliwość zmiany koloru paneli... Na pc to robią w plikach gry ręcznie, może kiedyś dożyjemy wprowadzenia prostszego sposobu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te kolory paneli, laserów itd na bank wylądują w micro :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, czacha79 napisał:

Musisz robic misje opatrzone logo Federacji, jesli chcesz levelowac Federacje.

Robię misję federacji :/ tak jak mówię mam wbitą rangę "none" na 100% i z tego co zrozumiałem to powinienem mieć jakąś misję "Federal Navy" gdzie mi podbije range do góry, tylko nie wiem gdzie ją znaleźć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Navy missions show up randomly alongside normal missions in the mission board and often require a "friendly" standing with the issuing minor faction. The missions can be identified by the name; they usually include "Federal Navy...", eg. "Federal Navy Aquisition Contract"."

 

Cytat z wiki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozgrywałem kilka zdjęć na USB:

 

KJ1klum.jpg

Tutaj kolonia górnicza, o której wspominałem kilka stron wcześniej, a która przyczyniła się do zarobienia pierwszych tysięcy kredytów. Łącznie wykonałem na nią 4 kursy. Po pierwszym powiększyłem ładowanie, aby móc pakować więcej skradzionych materiałów. Aktualnie po robotach wydobywczych pozostał jedynie pył i wspomnienia.

 

Gjly7q4.jpg

bDQZDVX.jpg

Jeden z ostatnich lotów w wysłużonym Sidewinderze. 

 

O5HC2Ql.jpg

A tutaj w zakupionym dzisiaj Viperze MKIV. Chwilę zajęło mi uzbieranie na niego, ale dłużej zeszło mi odszukanie stacji, na której go sprzedają, bo totalnie zapomniałem gdzie widziałem go po raz pierwszy. Po zakupieniu, trochę rzeczy dodałem, między innymi powiększyłem pojemność, oraz wstawiłem kabinę pasażerską klasy biznesowej. Dodatkowo trzeba było kupić kolorki. W środku statek wygląda inaczej niż Sidewinder, więc cieszy fakt, że kokpity wyglądają inaczej. Plan na dzisiejszy wieczór to sporo misji kurierskich i przewozowych, chociaż zaczynam powoli czuć zew walki i chyba będzie trzeba kupić może wcześniejszej wersję Vipera i zrobić go na statek do walk z piratami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@One Post Man

Odnosnie twoich zrzutow ekranu - z poczatku tego miesiaca - zebym nie widzial ze grasz w to na PS4 to bym pomyslal ze na PieCu fotki porobiles. Gra wyglada naprawde zacnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bariera 20tys lat swietlnych przekroczona, zostalo niecałe 6tys do centrum galaktyki.. idzie jak po grudzie, nie wiem jak mozna sie porywac na Beagle Point ktory jest oddalony o 60tys lat swietlnych od "bańki" :obama:

 

Dzis stwierdzilem ze moze wyladuje sobie na jakiejs planecie, a nie tylko lece i lece .. no i nie sprawdzilem przyciagania na niej i zostalo mi 70% kadłuba a z droga powrotna musze jeszcze zrobic 32tys lat swietlnych :whyyy:

 

IMG_6701.thumb.JPG.7d79a4a9a933eaacadc291e32ca7e560.JPGIMG_6713.thumb.JPG.3c91a46d4f9b10a21e3d6cf26ff8ff4f.JPG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamiętnika młodego odkrywcy kosmosu.

Sobota rano.

Pojawił się nowy community goal. Jakaś stacja w jakimś układzie na gwałt potrzebuje jakieś materiały. Załadowałem kilka generatorów do mojej Cobry i ruszam w drogę. Pójdzie szybko i gładko bo to tuż za rogiem. Jedyne 308 LY. Do tej pory największy dystans jaki pokonałem jednorazowo to 48 LY. Kupiłem nowy fuel scoop i lecę. A raczej zrobię to gdywrócę z pracy.

Sobota wieczór.

To jednak daleko nawet jak ma się napęd z zasięgiem 17 LY. Wychodzi ponad 20 skoków. Po drodze oczywiście musiałem tankować w atmosferach słońc. Kilka razy porządnie mnie przypiekło. Pojawił się nawet komunikat że cargo coś tam zrobiło. No nic, lecę dalej i uważam na temperaturę.

Sobota późny wieczór.

Ten komunikat o cargo jednak był bardzo ważny. Gdy już doleciałem do celu i chciałem oddać ładunek okazało się że go nie mam. Z powodu wysokich temperatur i uszkodzeń elektroniki ładunek wyleciał w przestrzeń. Pół godziny lotu poszło się walić. Ale nie ma tego złego. Wziąłem dwie misje za które w sumie dostanę 1.3 mln kredytów. Na mapie galaktycznej widzę że muszę polecieć w prawo do góry na jakieś 220 LY.

Sobota noc.

No i te 1.3 mln kredytów moje. Przy okazji trafiły się trzy fajne misje kurierskie za 400k. Wszystkie do tego samego układu i stacji. Lecę. Dystans banalny, tylko 70 LY. W sumie to mogę iść pieszo.

Pech mnie nadal prześladuje. Układ się zgadza tylko tej cholernej stacji nigdzie nie ma. Sprawdzam zlecenia i widzę że zleceniodawcą są piraci. Po pół godzinie poszukiwań daję sobie spokój. Rezygnuję ze zleceń. Pojawia się komunikat że nałożono grzywnę. Jakieś liche 150k. Parskam śmiechem.

Jednak jest pozytyw. Dzięki eskapadom na ponad 500 LY w obie strony zrobiłem sporo odkryć kartograficznych. Po ich sprzedaniu awansowałem w randze odkrywcy. Skontaktowała się ze mną jakaś babka i prosi o kontakt. Muszę tylko do niej polecieć. Przesiaduje w sąsiednim układzie. To zaledwie 250 LY.

Cel na niedzielę: lepszy hipernapęd.

Edytowane przez malpka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim do niej polecisz obierz na cel system Maia i zakup w nim jedna sztuke Meta Alloy ktore musisz jej dostarczyc - to jedyne miejsce w galaktyce gdzie go dostaniesz ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czacha79 napisał:

Zanim do niej polecisz obierz na cel system Maia i zakup w nim jedna sztuke Meta Alloy ktore musisz jej dostarczyc - to jedyne miejsce w galaktyce gdzie go dostaniesz ;) 

 

Kurde, chyba życie mi uratowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, lot do Mai zaliczony failem. Po drodze trafiłem w układy gdzie za słońca robiły brązowe karły. Nie szło zatankować więc zabrakło mi paliwa. Musiałem spłonąć w atmosferze jednego z nich. Gra potrafi dać po tyłku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast uratowac ci zycie pomoglem je zakonczyc?:jaro: 

 

W opcjach mapy warto wlaczyc filtr wyswietlanych gwiazd i wybrac tylko te z ktorych wyjdzie nam KGB FOAM ;) A potem na koncu listy zaznaczyc aby uwzglednialo je przy planowaniu trasy :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałbym cały dzień, w końcu wolny dzień trzeba jednak jakoś spożytkować. Niestety muszę wyjść z rodziną. Pierwszy raz w życiu żałuję że wychodzę na grilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjezdzam na zdjecia do Bulgarii na 8 dni ... a po powrocie tez nie bedzie czasu pograc przez tydzien jak nie lepiej .. juz tesknie :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, malpka napisał:

Pojawił się nowy community goal. Jakaś stacja w jakimś układzie na gwałt potrzebuje jakieś materiały. Załadowałem kilka generatorów do mojej Cobry i ruszam w drogę. Pójdzie szybko i gładko bo to tuż za rogiem. Jedyne 308 LY.

Ja tam wczoraj leciałem około 400ly i się okazało, że cała stacja ma jakiś lockdown, więc i tak nic sprzedać nie mogłem.

 

Jeśli macie problem ze znalezieniem jakiejś stacji to przeskanujcie Nav Beacon w pobliżu gwiazdy. Powinien pokazać brakujące stacje na mapie.

 

Polecam też trzymać się z daleka od misji do Alpha Centauri. Jedna ze stacji tam znajduje się 0.22ly od gwiazdy. Lot zajmuje ponad 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do tej stacji z kolejnego eventu po dwóch dniach lotu i badania galaktyki.

Po drodze dwa razy prawie dostałem zawału, bo nie zauważyłem, że kończy mi się paliwo a nie miałem fuel scoopa :24_stuck_out_tongue: Na szczęście na oparach udało mi się dolecieć do stacji i zatankować.

Okolica niestety strasznie bidna, nie tak urozmaicona jak ta, gdzie zacząłem. Chociaż jestem tu dopiero jeden dzień, muszę się zapuścić gdzieś dalej.

Jedno dla czego było warto tu lecieć, to sama stacja wewnątrz asteroidy, ewidentnie w budowie. Jak do niej podleciałem to mnie wyrwało z butów, co jest o tyle dziwne, że w domu chodzę boso :24_stuck_out_tongue: Absoultnie genialna sprawa.

A na sprzedaży materiałów kartograficznych zebranych po drodze wpadły ponad 2kk :24_stuck_out_tongue: może nie interes życia, bo troche czasu na to zeszło, ale lepsze to niż nic :)

Elite Dangerous_20170708233543.jpg

Elite Dangerous_20170708233626.jpg

 

Myślę też powoli nad zmianą statku, tylko nie mogę się zdecydować, czy opchąć cobre, czy uzbierać więcej kasy i ją sobie zostawić. Obstawiam, że za jakiś czas kupienie takiej cobry z takim wyposażeniem to już są drobne :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam :) Mój pierwszy post w tym wątku. Jako że gram trzy dni dopiero i wiadomo- nie bardzo ogarniam co i jak mam do was dwa pytania ( pewnie dwa na początek :24_stuck_out_tongue:) . Mianowicie czy przewóz ludzi dostępny dopiero w tym dodatku Horizons ? Oraz jak ubezpieczyć statek i co to dokładnie oznacza ?

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kobraki666 napisał:

Witam :) Mój pierwszy post w tym wątku. Jako że gram trzy dni dopiero i wiadomo- nie bardzo ogarniam co i jak mam do was dwa pytania ( pewnie dwa na początek :24_stuck_out_tongue:) . Mianowicie czy przewóz ludzi dostępny dopiero w tym dodatku Horizons ? Oraz jak ubezpieczyć statek i co to dokładnie oznacza ?

Witamy o7.

Tak, przewóz osób jest dostępny dopiero od dodatku i też nie bawiłbym się w to na początku. Tak na moje przynajmniej, ale zarobić można dużo, ale też trzeba daleko latać i mieć większy statek, żeby wcisnąć tam kwatery. Na początek bądź chłopcem na posyłki :) Wożenie towarów w te i nazad nie jest może najciekawsze, ale na początek to szybka i bezpieczna kasa.

Ubezpieczenie masz cały czas, o ile masz przy sobie kasę. Wynosi ono 5% wartości statku z całym wyposażeniem. Konkretna wartość jest podana w 2 miejscach - na ekranie wyposażenia na stacji w prawym dolnym rogu i w prawym panelu gdzieś w którejś zakładce, ale w miarę na wierzchu.

Nic nie musisz wykupować jako tako. Po prostu jak Ci się statek rozleci przy pomocy osób trzecich, to masz możliwość odkupienia go. jeśli nie masz kasy, wracasz do startowego sidewindera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli generalnie na początek misje kurierskie i pamiętać żeby mieć przy sobie odpowiednia ilość gotówki na pokrycie ubezpieczenia . Na pewno będę jeszcze pytał i postaram się tez odpowiadać :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×