Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

52 minut temu, kobraki666 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli generalnie na początek misje kurierskie i pamiętać żeby mieć przy sobie odpowiednia ilość gotówki na pokrycie ubezpieczenia . Na pewno będę jeszcze pytał i postaram się tez odpowiadać :)

Dopóki nie zmienisz statku to będą groszowe sprawy, więc się tym specjalnie nie przejmuj. Sprawdź sobie też np walkę. Ja w tych grach zawsze preferowałem handel, więc tym się zajmowałem. Opcji jest milion :) Na początku jest tylko o tyle nudniej, że wolniej latasz, nie możesz skakać zbyt daleko i masz ładownie wielkości taczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xavris napisał:

Witamy o7.

Tak, przewóz osób jest dostępny dopiero od dodatku i też nie bawiłbym się w to na początku. Tak na moje przynajmniej, ale zarobić można dużo, ale też trzeba daleko latać i mieć większy statek, żeby wcisnąć tam kwatery. Na początek bądź chłopcem na posyłki :) Wożenie towarów w te i nazad nie jest może najciekawsze, ale na początek to szybka i bezpieczna kasa.

Ubezpieczenie masz cały czas, o ile masz przy sobie kasę. Wynosi ono 5% wartości statku z całym wyposażeniem. Konkretna wartość jest podana w 2 miejscach - na ekranie wyposażenia na stacji w prawym dolnym rogu i w prawym panelu gdzieś w którejś zakładce, ale w miarę na wierzchu.

Nic nie musisz wykupować jako tako. Po prostu jak Ci się statek rozleci przy pomocy osób trzecich, to masz możliwość odkupienia go. jeśli nie masz kasy, wracasz do startowego sidewindera.

 

Nie trzeba dodatku do wozenia ludzi. Do tej pory go nie wbilem i jakos nie widze brakow wzgledem znajomego, z ktorym gram.

Wprowadza napewno 3 rzeczy:

1. Łazik

2. Crew

3. Edytor postaci

 

Sama podstawa to zabawa na setki godzin i nie zmusza do zakupu DLC, by bawic sie z innymi, pozdrawiam Destiny.

 

Kots napisal, ze zarobil 2kk za mapki, ktore robi sie 'po drodze'?

No no no, musze sie temu przyjrzec...

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałem kasę na Transporter Lakon Typ 6 i powiem że wersja podstawowa szału nie robi. Muszę poszukać stacji które mają w sprzedaży wypasione ładownie bo na razie Transporter ma taką samą ładowność jak Cobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go, 112 ton to max. 

 

Tu jest dobre zestawienie:

https://coriolis.io/

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że wywaliłem kasę w błoto.

Za to moja Cobra warta już jest 2.2 mln kredytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bleq napisał:

Kots napisal, ze zarobil 2kk za mapki, ktore robi sie 'po drodze'?

No no no, musze sie temu przyjrzec...

Eksploracja to najlepszy sposób na zarabianie kredytów w tej grze. Szczególnie skanowanie planet ziemiopodobnych, wodnych i bogatych w metale. W internecie można znaleźć listę systemów je zawierających. Za skan 2 - 3 planet można spokojnie dostać około miliona. Wyszukaj sobie w Google "Road to riches".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bleq napisał:

 

Nie trzeba dodatku do wozenia ludzi.

Kots napisal, ze zarobil 2kk za mapki, ktore robi sie 'po drodze'?

No no no, musze sie temu przyjrzec...

Faktycznie, a byłem przekonany że horizons jest wymagane. Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Żeby zarobić tyle kasy przeleciałem jakieś 400 lat świetlnych, skacząc też po drodze w bok do zamieszkałych systemów. Traktować tylko jako dodatkowy zarobek a nie podstawę, chyba że masz farta i trafiasz na dobrej klasy planety.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, malpka napisał:

Właśnie widzę że wywaliłem kasę w błoto.

Za to moja Cobra warta już jest 2.2 mln kredytów.

 

Spoko, zawsze mozesz sprzedac i bedziesz w plecy ok. 10%, wiec nie ma krzywdy.

Mi sie bardzo przydal przy CG z dostawami dla Rakapili, na jednym transporcie zarabial 300k. Teraz zalega w hangarze i czeka na podobne. W tym aktualnym nie da sie tak dobrze przycinac.

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bleq napisał:

 

Spoko, zawsze mozesz sprzedac i bedziesz w plecy ok. 10%, wiec nie ma krzywdy.

 

To nie problem. Takie pieniądze zarobię w 30 minut. Najwyżej będzie statek do kolekcji i do trofeum za 10 statków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danken000 napisał:

Wyszukaj sobie w Google "Road to riches".

Chyba się będę musiał jutro po pracy temu bliżej przyjrzeć. Ta okolica nowego CG to straszna bida. Tak to wygląda, jakby okolica dopiero się rozbudowywała. Jeśli tak jest, że co jakiś czas pojawiają się nowsze i nowsze stację to szacun :)

Ale chyba nie będzie mi się chciało tracić 3dni dla kasy z CG, skoro po drodze na stare śmieci da się zarobić kilka razy tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, xavris napisał:

Chyba się będę musiał jutro po pracy temu bliżej przyjrzeć. Ta okolica nowego CG to straszna bida. Tak to wygląda, jakby okolica dopiero się rozbudowywała. Jeśli tak jest, że co jakiś czas pojawiają się nowsze i nowsze stację to szacun :)

Ale chyba nie będzie mi się chciało tracić 3dni dla kasy z CG, skoro po drodze na stare śmieci da się zarobić kilka razy tyle...

 

Ja się nie poddaję. Wydałem małą fortunę na Transporter Typ 6 z napędem 4A, mega generatorem, fuel scoop i ładownią. Tym razem nie zostawię nic przypadkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest sprawa - lecę sobie do celu oddalonego o wiele lat świetlnych i oczywiście po drodze planuję zarobić na skanach układów przez które przelatuję. W związku z tym pytanie czy wystarczy że w każdym układzie przeskanuję nav beacon czy trzeba coś jeszcze żeby mieć wszystkie dane do sprzedaży? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, fryz napisał:

Panowie, jest sprawa - lecę sobie do celu oddalonego o wiele lat świetlnych i oczywiście po drodze planuję zarobić na skanach układów przez które przelatuję. W związku z tym pytanie czy wystarczy że w każdym układzie przeskanuję nav beacon czy trzeba coś jeszcze żeby mieć wszystkie dane do sprzedaży? 

Potrzebujesz Discovery scanner, najlepiej advanved, bo skanuje od razu cały układ. Te gorsze mają 500 i 1000lat świetlnych zasięgu. Do tego, żeby mieć jeszcze więcej kasy z tego samego potrzebujesz detailed surface scanner. Tym musisz już skanować każdy obiekt z osobna, często z bardzo niewielkiej odległości. Duże gwiazdy przeskanujesz z ponad 1000 lat świetlnych, pasy asteroid i najmniejsze planety to już trzeba podlecieć na 5-7 lat świetlnych.

Oba skanery kupisz za łącznie niecałe 2kk.

Discovery scanner musisz wyposażyć i użyć (w sensie przytrzymać L2 lub r2), trwa to ok 10 sekund. Skaner powierzchni działa automatycznie. Zaznaczasz obiekt i po podleceniu odpowiednio blisko skanowanie się rozpocznie samo, byle tylko obiekt był w miarę na środku pola widzenia. Trwa jakieś 20-30 sekund.

Dane możesz sprzedać w systemie oddalonym od skanowanego o 20ly, ale warto je oszczędzać na system, gdzie przyda się reputacja z daną frakcją działająca w systemie. O ile kojarzę, któryś z inżynierów wymaga dostępu do systemu, który otwiera się po osiągnięciu maksymalnej reputacji z jedną z frakcji.

 

7 godzin temu, malpka napisał:

Ja się nie poddaję. Wydałem małą fortunę na Transporter Typ 6 z napędem 4A, mega generatorem, fuel scoop i ładownią. Tym razem nie zostawię nic przypadkowi.

Nie no spoko, polecieć warto, chociaBy po to, żeby dorobić parę groszy z eventu. Po prostu tambsa chyba 3 albo 4 zamieszkane systemy i może 2 razy tyle miejsc do ładowania, z czego połowa na powierzchni planet, czego nie lubię. Na samym handlu w tym rejonie się nie zarobi.

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest tu jakis cwaniak, ktory ogarnal FSD BOOST i smiga sobie ponad 100Ly na jump'a? Zglebiam zagadnienie, ktore wydaje sie zawile, ale tydzien temu podobnie bylo z ladowaniem. Wiem, ze white dwarf zwieksza skok o 50%, a gwiazdy neutronowe o 300%.

Zabawa jest ryzykowna i nie do konca rozumiem jak wyznaczyc trase przez uklady z gwiazda neutronowa, tzw. Neutron Highway. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz na mapie, bądź w internecie najbliższego systemu z taką gwiazdą, lecisz tam, wyznaczasz sobie system docelowy w pobliżu następnej i tyle. Trasę możesz sobie znaleźć w internecie, ale i tak dużo z tym pieprzenia się, bo wszystko musisz robić ręcznie. To zabawa dla fanów kilkunastu godzinnych wypraw przez tysiące lat świetlnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł patch 1.4.

Konserwacja serwerów jakby tego w nocy nie mogli zrobić.

Nie można grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można grać, nie można sprzętu testować...

 

0cc33950f059ed255bdb3f5e78c7af64.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem zwykły skaner a wstawiłem ten drugi szczegółowy i teraz nie mogę X zaznaczać i skanowac obiektów. Będę mógł gdy wrócę do stanu poczatkowego?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malpka napisał:

Konserwacja serwerów jakby tego w nocy nie mogli zrobić.

Zakładam, że deweloperzy wolą sobie w nocy pospać, a nie siedzieć pracy i przeprowadzać konserwacje.

 

5 minut temu, malpka napisał:

Wywalilem zwykły skaner a wstawiłem ten drugi szczegółowy i teraz nie mogę X zaznaczać i skanowac obiektów. Będę mógł gdy wrócę do stanu poczatkowego?

Detailed surface scanner służy do skanowania planet jak sama nazwa wskazuje. Jak chesz ulepszyć zwykły to musisz kupić discovery scanner, intermediate bądź advanced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, danken000 napisał:

Detailed surface scanner służy do skanowania planet jak sama nazwa wskazuje. Jak chesz ulepszyć zwykły to musisz kupić discovery scanner, intermediate bądź advanced.

 

Właśnie myk polega na tym że nie mogę Xem nic zaznaczyć do skanowania: planet, statków, stacji, kompletnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz skanować, bo sprzedałeś discovery scanner. Bez niego surface scanner nie działa, bo to tylko dodatkowe ulepszenie.

Edytowane przez danken000
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Discovery scanner działa sam, ale surface scanner wymaga tego pierwszego do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, właśnie będę zaczynał przygodę z Elitką, jakieś rady na początek? Ten poradnik (https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/279401-Jak-zacz-przygod-z-Elite-poradnik-totalny-dla-absolutnych-nowicjuszy) i zrobienie tutorial'a wystarczy, żeby zrozumieć mechanikę gry?

Ogladając zdjęcia i filmiki, gra wygląda naprawdę niesamowicie, przypomina to bardzo Eve, a każdą historię z tej gry czytam z wypiekami na twarzy ;)

Ciekawą sprawą jest polskie radio (http://galnetpl.blogspot.com/search/label/news), korzysta ktoś może? Powiększa immersje ? 

Edytowane przez KwieciuJr
dodanie linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×