Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, KwieciuJr napisał:

Siemka, właśnie będę zaczynał przygodę z Elitką, jakieś rady na początek? 

Chyba tylko, żebyś się nie poddawał :)

Sprawdź tutoriale, nauczą Cię absolutnych podstaw. Później parę razy przywalisz w stację zanim wyladujesz, bo niechcący włączysz dopalacz zamiast wysunąć podwozie. A później się będziesz z tego śmiał zapieprzajac w te i nazad po okolicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest rzeczywiście ten dodatek? Bo czytałem, że to podobno dopiero jego wczesna faza i później ma być dodane więcej różnorodnych planet na które można zjechać lazikiem, a przede wszystkim posiadać swój krążownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiłem jak skanować całe systemy w poszukiwaniu nowych planet ale nadal nie mam pojęcia jak zabrać się za Nav Beacon.

Wiem też dlaczego Transporter Typ 6 nie może być wyposażony w komory cargo ale tylko typ 5A. Przez to cwane ograniczenie gra wymusza specjalizację w okrętach. I tak moja Cobra zostanie statkiem do FedExa a Typ 6 być może przerobię na statek górniczy. W piątek rozejrzę się za dobrym myśliwcem.

Warto robić handlowe CG. Poleciałem 300 LY i oddałem towar. Awansowałem do Tier 7 za który dostanę 0.5-3.2 mln k. Najlepsze jest to że w drogę powrotną zabrałem 5 misji za które dostałem lekko ponad 2 mln k. Może uda mi się to powtórzyć jutro dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie zmienia się oś lewej gałki w ustawieniach? Dostałem białej gorączki jak zobaczyłem mnogość skrótów klawiszowych i całej reszty. Jest możliwość powrotu do ustawień domyślnych? Bo chyba coś pozmieniałem i nie jestem pewny co :24_stuck_out_tongue:


 

Edytowane przez KwieciuJr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmienić sterowanie podczas lotu to robisz to we flight rotation. Roll, yaw i pitch. Ustawienia domyślne to presets>default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, danken000 napisał:

Jeśli chcesz zmienić sterowanie podczas lotu to robisz to we flight rotation. Roll, yaw i pitch. Ustawienia domyślne to presets>default.

 

Ok, tak zrobiłem i na ustawieniach Default widzę teraz dach swojego statku (nie mogę ustawić kamery na kadłub).. Na ustawieniach Classic mogę sterować kamerą w statku, ale nie mogę strafe'ować. Nie wiem co jest grane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerę na default przełącza się między pierwszą, a trzecią osobą wciskając :circle: + :dpprawo:. Wciskając R3 możesz kontrolować widok z pierwszej osoby kręcąc padem. Do strafe'owania przełączasz sterowanie na alternatywne wciskając L3 i używasz prawej gałki. Tam się nie da nic zepsuć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cwir napisał:

Nie można grać, nie można sprzętu testować...

 

0cc33950f059ed255bdb3f5e78c7af64.jpg

 

 

Widzę, że Perła umila czekanie, czekam na gorącą relacje z użytkowania sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn Hotasa kupiłem w wersji PS4 ale ja w E:D gram na PC :master: W zasadzie to dopiero zacząłem i się uczę ogarniać. Póki co dżojstik bajka, godzina ustawiania przycisków, ale klawiatura już mi nie potrzebna :). Jestę pilotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa, mają jakieś problemy. Nie mogę w ogóle wejść do gry, bo wywala komunikat, że nie jestem połączony z netem. Na forum też o tym ludzie piszą. Ciekawe czy to wina aktualizacji Elite czy systemu...

Stawiam na system.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po aktualizacji konsoli, po restarcie działało bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu poszło po drugim uruchomieniu konsoli (w sensie po dwóch restartach od sprawdzenia, że nie działa). Nie wiem czemu tak, ale ważne, że poszło :)

Udało mi się dobić też do wyższego progu nagrody w jednym z CG, mam nadzieje, że mnie nikt nie przebije :) Polowanie na npców z wanted mi ewidentnie nie idzie, udało mi się wytropić może ze 4 statki? Nawet się nie załapałem na top 75%.

Jeszcze raz jak ten debil rzuciłem się na dwóch gości i skończyło się to dla mnie bardzo źle. Znowu w cholerę danych ze skanu z dupę, dobrze, że postanowiłem i tak sprzedawać gdzie się da, żeby w przypadku rozwalenia nie stracić kompletnie wszystkiego. A co mnie bardziej boli, to straciłem schowane w ładowni meta alloy dla pani inżynier... Mam nadzieję, że jak CG się skończy to będą one znów dostępne w moni's hub.

Poza tym trafiłem pierwszy raz na posterunek handlowy wyglądający jak lotniskowiec, tylko nie zrobiłem mu foty... Ale robił skubany wrażenie i jestem prawie pewien, że go tam wcześniej nie było.

Przy okazji... czy ktoś ma jakiś sposób na przewijanie prawego okna przy sprzedaży danych kartograficznych? Jeżeli w jednym systemie jest więcej niż 15-20 obiektów to nie udało mi się znaleźć metody na przewinięcie listy w dół...

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla inzynier muszę kupić jakieś artefakty obcych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed jego pojawieniem i po powrocie do statku Twój łazik miał 30%, to może on nie strzelał do Ciebie, tylko do wieżyczek a Ty żeś go tak udupił na obcej ziemi...

Brałeś to pod uwagę ?:PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stacji jak wyjeżdżałem to miałem 30% uszkodzeń, więc pancerz był na 70%. W momencie dojazdu do statku pancerz miałem na 30%. Więc niestety, ale strzelał do mnie :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to polecam zadomowić się w jakimś systemie. Ja zaprzyjaźniłem się z lokalnymi frakcjami w Cubeo i zwykłe, proste misje potrafią dawać po kilka milionów kredytów. Skanowanie baz planetarnych w sąsiednim systemie 1-3mln, misje pasażerskie na 4-5 skoków dochodzą nawet do 6,5mln. Do tego często trafia się kilka na raz. Czytałem, że to opłacalne, ale nie wiedziałem, że aż tak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

 

02c3328f9f740b6287a3b473b3e84a92.jpg

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ten HOTAS, ale nie wyobrażam sobie ciągnięcia kabla przez pół pokoju od TV do kanapy, szczególnie, że jestem posiadaczem psa, więc skubany wykona jakiś szalony ruch, pociągnie kabel i cześć. Myślę cały czas jak tu rozwiązać taki problem. No i dodatkowo taki sprzęcik nie ma wejścia na słuchawki, a ja tylko na słuchawkach gram :14bqqmb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki statek w granicach 15mln kredytów będzie najlepszym myśliwcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kusi mnie ten HOTAS, ale nie wyobrażam sobie ciągnięcia kabla przez pół pokoju od TV do kanapy, szczególnie, że jestem posiadaczem psa, więc skubany wykona jakiś szalony ruch, pociągnie kabel i cześć. Myślę cały czas jak tu rozwiązać taki problem. No i dodatkowo taki sprzęcik nie ma wejścia na słuchawki, a ja tylko na słuchawkach gram :14bqqmb:

Słuchawki to nie problem, wystarcza jakieś bezprzewodowe np Goldy. Kabel usb musiałbyś gdzieś umocować żeby nie wisiał "luzem" to ci może pies nie pociągnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×