Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Shit, paczta ależ gościu dba o szczegóły WOW! Prawdziwy pasjonat :)

Jak będziecie grzeczni, to kiedyś Was zabiorę na jego poklad, jest na co popatrzeć ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie 2 pytanka: jak wejść w ten panel po lewej na górze do wiadomości itd? jak rozpoznać żywego gracza? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cwir napisał:

 

Nie ma jak "screen" z odbiciem lampy z telefonu :xzibit:

 

Wiesz że masz przycisk Share na padzie?

 

Ale to jest zdjecie z  D U S Z Ą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, paszczakus napisał:

szybkie 2 pytanka: jak wejść w ten panel po lewej na górze do wiadomości itd? jak rozpoznać żywego gracza? dzieki

1. Domyślnie przytrzymać kwadrat i strzałka w górę. 

2. Zależy gdzie, żywi gracze przy skanowaniu mają z tego co zauważyłem przed nickiem "CMDR". Zazwyczaj można też rozpoznać po sposobie w jaki dokują. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fryz napisał:

1. Domyślnie przytrzymać kwadrat i strzałka w górę. 

2. Zależy gdzie, żywi gracze przy skanowaniu mają z tego co zauważyłem przed nickiem "CMDR". Zazwyczaj można też rozpoznać po sposobie w jaki dokują. ;)

 

Graczy bardzo latwo mozna poznac, na radarze sa pokazani jako kontur a nie wypelniony trojkat/prostokat.

 

Trojkat swoja droga oznacza ze npc/gracz ma wyciagniete bronie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wczoraj jakiś wielki statek próbował się przecisnąć przez śluzę i oczywiście utknął po czym po 40 sekundach został zestrzelony, zastanawiam się czy to człowiek czy npc taki mądry :)  . Jak wyposażyć statek w klatke dla pasażerów? szukam tam gdzie cargo racks i nie widzę nic takiego do wyposażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paszczakus napisał:

bo wczoraj jakiś wielki statek próbował się przecisnąć przez śluzę i oczywiście utknął po czym po 40 sekundach został zestrzelony, zastanawiam się czy to człowiek czy npc taki mądry :)  . Jak wyposażyć statek w klatke dla pasażerów? szukam tam gdzie cargo racks i nie widzę nic takiego do wyposażenia?

Zdecydowanie to był inny gracz :24_stuck_out_tongue:

Klatki dla pasażerów nazywają się passenger cabin. Jeżeli nie ma na danej stacji to musisz lecieć na inną. Nie na każdej stacji jest wszystko. 

Nawet jeśli na stacji będą kabiny, to nie muszą być we wszystkich rodzajach i wielkościach. Wielkości są od 2 do 6, rodzaje są 4, z czego najlepsze (luxury) można zamontować tylko na statkach typowo pasażerskich.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba człowiek, jeszcze nie widziałem NPC mającego problemy z dokowaniem. ;)

 

Szukaj w optional internal/passenger cabin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na przyszłość jak bym miał taki wielki statek (chyba anaconda?) to nie mogę lądować w stacjach orbitalnych? bo to od razu było widać że koleś się nie zmieści ale ostro próbował blokując ruch hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NPC tez potrafia sie zaklinowac, na starcie gry widzialem Orke ktora nie ogarniala, a dziwne zeby kogos bylo stac na Orke w pierwszej godzinie gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paszczakus napisał:

a tak na przyszłość jak bym miał taki wielki statek (chyba anaconda?) to nie mogę lądować w stacjach orbitalnych? bo to od razu było widać że koleś się nie zmieści ale ostro próbował blokując ruch hehe

W opisie statku masz napisane jakie lotnisko będzie potrzebne. Mniejsze stacje dużych lotnisk nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lece do centrum, w polowie drogi znalazlem baze na planecie, oddalem dane planet ktore do tej pory zebralem i... 60 milionow zarobilem, lol, a tu jeszcze pol drogi przede mna i potem powrot, AY SIE DOROBI YEBANIUTKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, One Post Man napisał:

A ja lece do centrum, w polowie drogi znalazlem baze na planecie, oddalem dane planet ktore do tej pory zebralem i... 60 milionow zarobilem, lol, a tu jeszcze pol drogi przede mna i potem powrot, AY SIE DOROBI YEBANIUTKI.

Gdzie ta baza? Mi zostalo 3tys lat swietlnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czacha79 napisał:

Gdzie ta baza? Mi zostalo 3tys lat swietlnych

 

Jak bede jutro w grze to ci napisze, troche jednak musialem skrecic z celu.

 

Ale koniec koncow dotarlem dzisiaj do centrum i jutro wracam. Nie moge sie doczekac az zobacze ile kasiory na samych danych z eksploracji zarobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno musiałem jechać w teren jakieś 50 km w jedną stronę magicznym radzieckim samochodem dostawczym. Nawet jeśli nie radzieckim a rosyjskim, to swoje lata świetności ma już za sobą. Wyciągał 75 km/h jadąc z górki, miał luzy w kierownicy i trochę się dławił. W drodze powrotnej przed firmą jest taka dość spora górka, którą musiałem brać na dwa razy, bo w połowie wysokości mniej więcej bałem się, że silnik wyleci w powietrze a ja razem z nim. Śmierć w oczach generalnie.

Dokładnie to samo czułem wczoraj (może oprócz groźby śmierci) po zostawieniu w bezpiecznym miejscu mojego AspX i przesiadce do Lykan T7 :24_stuck_out_tongue: Jeszcze na stacji, gdzie go kupiłem, nie mogłem go praktycznie w ogóle ulepszyć. Dobrze, że konkretna stacja pod kątem wyposażenia była jakieś 15 lat świetlnych obok. Czyli kufa dwa skoki :24_stuck_out_tongue: Ulepszenie tego potwora pochłonęło praktycznie wszystko co miałem, więc mam nadzieję, że inwestycja się zwróci podczas najbliższych CG. Ładowność 256 ton już pozwala na jakieś umiarkowanie przyzwoite zarobki z handlu. AspX miał nieco mniej niż połowę tego, do tego musiałem poświęcić osłony. Tutaj, przy poświęceniu osłon i innych dupereli typu komputer do lądowania (bez którego już nie potrafię grać) ładowność wzrasta do ponad 300 t, zobaczymy na ile to będzie opłacalne.

Na razie plany o walce w vulture muszę odłożyć. Kupię vipera mk IV, żeby w ogóle sprawdzić się w walce innej niż obrona przed jakimiś dresami w sidewinderach :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu sie doturlalem, ostatni kontakt z cywilizacja mial miejsce 4 lipca ... teraz powrot ;)

 



IMG_7489.JPG

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zapłodniona komórka jajowa.

Daleko miałeś do celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naszego układu (w sensie Sol) jest niecałe 26 000 lat świetlnych, więc to jest wyprawa na parę ładnych godzin naciskania trójkąta. I to tylko w jedną stronę, podziwiam :24_stuck_out_tongue:

Pewnie też kiedyś polecę, ale na razie nie mam weny na aż tak konkretną eksplorację. Ale miliony z danych kartograficznych będą niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedna strone jest jakies 12-14h ciaglego lotu.. masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugh, masakra w rzeczy samej, wlasnie wrocilem do 'banki' z centrum i mimo wszystko warto bylo, poniewaz jestem 200 milionow do przodu bo przy okazji skanowalem 'bogate w metal' planety detailed surface scannerem.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowales kazdy system do ktorego wleciales i jesli byly planety to je skanowales? Kurde sporo roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, czacha79 napisał:

Skanowales kazdy system do ktorego wleciales i jesli byly planety to je skanowales? Kurde sporo roboty ;)

 

Nie, tylko te bogate w metal, latwo je rozpoznac po hologramie. Jak masz detailed surface scanner to za jedna srednio ~50k wpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wlatujac do systemu i tak musisz odpalic mape systemu, potem kopsnac sie do planety... duuuuzo czasu :whyyy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×