Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo nie dużo... jeżeli nie latasz do planet bardziej oddalonych niż 2-3000 Ls to nie jest w sumie tak źle. Dalej latałem tylko jeśli planety były wodne albo ziemiopodobne i jeszcze najlepiej jakby były przynajmniej 2. W innym wypadku faktycznie niezbyt sie opłaca tak latać, bo trwa to kilka ładnych minut, podczas których możesz przerobić 3 inne systemy.

Myślę, że w stosunku do samego lotu dodatkowy czas na skanowanie nie jest znowu jakiś wielki. Sporo systemów ma też tylko gwiazdę, albo same asteroidy, albo inne badziewia, których się kompletnie nie opłaca skanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany. Latam sobie od jakiegoś czasu Kobrą, robiłem głównie misje dostawcze i wydobywcze (tak naprawdę to jedną misję wydobywczą, która mi zajęła z 10 godzin, a dostałem za nią 100k... przynajmniej jestem już specem od wydobycia..). Zgarniałem za nie kwoty po kilkadziesiąt tysięcy, w porywach po 100k. Ale że bycie kurierem znudziło mi się, wymieniłem 2 duże "pojemniki" na cargo na 2 kabiny pasażerskie - business i first class o pojemnościach 6 i 3 pasażerów. Dzięki temu w 2 dni zarobiłem 7 milionów, z czego 3 bańki wczoraj na dobranoc w 20 minut!!! Chcę się teraz przesiąść do czegoś lepszego, chociaż Cobra jest w/g mnie świetnym statkiem i na pewno ją zostawię. Przymierzam się do ASP Explorera bo nadal chcę głownie robić misje dostawczo/pasażerskie. Możecie mi coś o nim powiedzieć? Daje radę? Od razu mówię że zamierzam też kupić coś osobnego do walki i zacząć się bawić w bounty hunting, ale to na spokojnie (btw co możecie polecić do tego w kwotach do 10 baniek?).

 

I drugie pytanie, używacie komputera do lądowania? Ja dotąd lądowałem manualnie ale miałem tylko Sidewindera i Cobrę więc praktycznie wlatuję w dock na piździe już teraz. Czy te większe statki są problematyczne że potrzeba wspomagania czy to kwestia wygody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cwir napisał:

Od razu mówię że zamierzam też kupić coś osobnego do walki i zacząć się bawić w bounty hunting, ale to na spokojnie (btw co możecie polecić do tego w kwotach do 10 baniek?).

 

Ja mogę polecić Vulture, bardzo przyjemny statek, po wydaniu paru milionów na ulepszenia w walce sprawdza się nieźle (chociaż w moim przypadku słabym ogniwem jest akurat pilot).

 

Cytuj

 

I drugie pytanie, używacie komputera do lądowania? Ja dotąd lądowałem manualnie ale miałem tylko Sidewindera i Cobrę więc praktycznie wlatuję w dock na piździe już teraz. Czy te większe statki są problematyczne że potrzeba wspomagania czy to kwestia wygody?

 

Ja co prawda z większych statków dochrapałem się tylko Transportera Type-6 więc do tych wszystkich gigantów nie mam odniesienia, ale prawdę mówiąc między statkiem small a medium większej różnicy nie zauważyłem jeśli chodzi o lądowanie. Wiadomo, jest nieco mniej zwrotny, ale problemów z lądowaniem nie mam większych niż na Cobrze, Diamond Explorerze czy Vulture.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, cwir napisał:

Pany. Latam sobie od jakiegoś czasu Kobrą, robiłem głównie misje dostawcze i wydobywcze (tak naprawdę to jedną misję wydobywczą, która mi zajęła z 10 godzin, a dostałem za nią 100k... przynajmniej jestem już specem od wydobycia..). Zgarniałem za nie kwoty po kilkadziesiąt tysięcy, w porywach po 100k. Ale że bycie kurierem znudziło mi się, wymieniłem 2 duże "pojemniki" na cargo na 2 kabiny pasażerskie - business i first class o pojemnościach 6 i 3 pasażerów. Dzięki temu w 2 dni zarobiłem 7 milionów, z czego 3 bańki wczoraj na dobranoc w 20 minut!!! Chcę się teraz przesiąść do czegoś lepszego, chociaż Cobra jest w/g mnie świetnym statkiem i na pewno ją zostawię. Przymierzam się do ASP Explorera bo nadal chcę głownie robić misje dostawczo/pasażerskie. Możecie mi coś o nim powiedzieć? Daje radę? Od razu mówię że zamierzam też kupić coś osobnego do walki i zacząć się bawić w bounty hunting, ale to na spokojnie (btw co możecie polecić do tego w kwotach do 10 baniek?).

 

I drugie pytanie, używacie komputera do lądowania? Ja dotąd lądowałem manualnie ale miałem tylko Sidewindera i Cobrę więc praktycznie wlatuję w dock na piździe już teraz. Czy te większe statki są problematyczne że potrzeba wspomagania czy to kwestia wygody?

AspX polecam. Mój główny statek, używany do dhlu i polskiego busa. Wyposażenie samego statku właściwego (w sensie silniki, moc itp) łącznie ze statkiem to są jakieś 23 mln pinionżków, ale jeżeli szukasz przesiadki z cobry mk iii to po drodze takiego uniwersalnego nic nie ma raczej. W AspX możesz mieć na luzie zasięg skoku ok. 30 Ly, do tego z kabinami i jakąś tam ładownością. Ładowność na nim spokojnie osiąga ok. 100 ton. Jeżeli będziesz chciał wstawić największe kabiny, poświęcasz 64 tony ładowności. Ale pasażerowie więcej płacą niż marchew, więc warto, do  tego dochodzi skanowanie po drodze :)

Do walki w niewielkich pieniądzach polecam vipera, bo to stosunkowo niewielkie pieniądze. Vulture to koszt ok 15 mln, do tego trzeba kupić osłony i broń. Viper to jakieś 7mln. Ja kupiłem mk IV, ale podobno jest gorszy od mk III, bo wolniejszy. Mi do "uczenia się zabijania" wystarcza :) 

W kwestii komputera do lądowania, to ja go używam na wszystkim, ale to chyba bardziej z wygody niż konieczności. Wchodzisz w zasięg 7,5 km, odpalasz komputer i możesz się spokojnie napić, zrobić herbaty czy cokolwiek :24_stuck_out_tongue: Największy statek jakim latałem to Lakon Type 7 (wymaga największych lądowisk, ale tak na moje to fizycznie nie jest jakiś ogromny), bez problemu można lądować ręcznie. Nie wiem jak to wygląda przy jakiś konkretnych statkach, ale biorąc pod uwagę, że ze stacji i tak musisz wylecieć ręcznie ,to jest to raczej kwestia wygody.

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, "goły" Vulture prosto z gwiezdnego salonu to niecałe 6 milionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fryz napisał:

Hmm, "goły" Vulture prosto z gwiezdnego salonu to niecałe 6 milionów.

Tak, ale silniki odrzutowe to już kolejne 5, fsd i "elektrownia" po 1,6 każde i już masz 14 milionów. Do tego broń, osłony, skanery, fsd interdictor (najlepszy kosztuje 21 mln, co daje więcej niż cała reszta razem) i schodzi sporo.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, myślałem, że te 15 milionów to ma być koszt samego statku, oczywiście z resztą osprzętu wychodzi znacznie, znacznie więcej. Ile dokładnie to nawet bałem się liczyć. ;) Najlepsze jest to, że u mnie nie wyrabia elektryka (może słabo build zrobiłem, ale chyba nie da rady tego przeskoczyć) i jak aktywuję broń to muszę wyłączyć sporo innych rzeczy, w tym podtrzymywanie życia. ;)

 

Bo rozumiem, że w zakładce Core Internal nie mam za bardzo pola manewru i jeśli elektrownia jest pod slotem wielkości cztery to tam musi zostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xavris napisał:

AspX polecam. Mój główny statek, używany do dhlu i polskiego busa. Wyposażenie samego statku właściwego (w sensie silniki, moc itp) łącznie ze statkiem to są jakieś 23 mln pinionżków, ale jeżeli szukasz przesiadki z cobry mk iii to po drodze takiego uniwersalnego nic nie ma raczej.

 

 

A jeśli hajsu na razie mam tylko na "golasa" to dozbierać jeszcze na ulepszenia w Cobrze czy mogę już kupić zarabiać golasem? Cobra daje radę, szybka i dość zwinna, zasięg też niczego sobie (na tym etapie gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cwir napisał:

A jeśli hajsu na razie mam tylko na "golasa" to dozbierać jeszcze na ulepszenia w Cobrze czy mogę już kupić zarabiać golasem? Cobra daje radę, szybka i dość zwinna, zasięg też niczego sobie (na tym etapie gry).

Ja o ile pamiętam ulepszyłem najpierw Cobrę na full. Gołe AspX pewnie będzie gorsze niż maksymalnie wypasiona Cobra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fryz napisał:

Bo rozumiem, że w zakładce Core Internal nie mam za bardzo pola manewru i jeśli elektrownia jest pod slotem wielkości cztery to tam musi zostać?

Tak. Możesz tylko mniejszą zamontować. Vulture znany jest z problemów z elektryką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 24.07.2017 o 11:35, cwir napisał:

 

A jeśli hajsu na razie mam tylko na "golasa" to dozbierać jeszcze na ulepszenia w Cobrze czy mogę już kupić zarabiać golasem? Cobra daje radę, szybka i dość zwinna, zasięg też niczego sobie (na tym etapie gry).

 

Nigdy nie kupuj golasow, zawsze zbieraj tak o 50% wiecej niz potrzebujesz zeby miec jeszcze na jakies moduly + ubezpieczenie.

 

Do wydobywania/kuriera/space ubera Explorer bedzie najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym.

 

Do walki bezapelacyjnie Vulture aka 'biggest bang for your buck'.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zbieram zbieram tylko nie mam czasu za bardzo bo pracy dużo. Mam ponad 8 baniek, statek kosztuje 6. Dozbieram do 10 i go biorę. A w międzyczasie dopakowałem Cobre czym się dało :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, One Post Man napisał:

 

Nigdy nie kupuj golasow, zawsze zbieraj tak o 50% wiecej niz potrzebujesz zeby miec jeszcze na jakies moduly + ubezpieczenie.

 

Do wydobywania/kuriera/space ubera Explorer bedzie najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym.

 

Do walki bezapelacyjnie Vulture aka 'biggest bang for your buck'.

 

heh, poprzeglądałem buildy AspX i taki docelowy kosztuje ponad 30 baniek :). czyli jeszcze 20...

 

z kolei dopakowany Vulture to ponad 20 baniek. nie wiem czy najpierw się na niego nie skuszę. trochę mnie nużą już te taksówkarskie misje. Nawet mojemu młodemu daję latać (4 lata) i tylko lądowanie/start przejmuję :P. Natomiast jak raz pasażer chciał zobaczyć strefę konfliktu i wleciałem między te naparzające się statki to aż mnie kusiło dołączyć (tylko nie wiedziałem do kogo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cwir napisał:

 

heh, poprzeglądałem buildy AspX i taki docelowy kosztuje ponad 30 baniek :). czyli jeszcze 20...

 

z kolei dopakowany Vulture to ponad 20 baniek. nie wiem czy najpierw się na niego nie skuszę. trochę mnie nużą już te taksówkarskie misje. Nawet mojemu młodemu daję latać (4 lata) i tylko lądowanie/start przejmuję :P. Natomiast jak raz pasażer chciał zobaczyć strefę konfliktu i wleciałem między te naparzające się statki to aż mnie kusiło dołączyć (tylko nie wiedziałem do kogo).

Przede wszystkim to rozwalaj tylko poszukiwanych, żeby samemu nie stać się ofiarą później :)

W kwestii zarabiania na statek, to mam wrażenie, że dużo łatwiej w AspX zarobisz na vulture niż odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xavris napisał:

Przede wszystkim to rozwalaj tylko poszukiwanych, żeby samemu nie stać się ofiarą później :)

W kwestii zarabiania na statek, to mam wrażenie, że dużo łatwiej w AspX zarobisz na vulture niż odwrotnie.

 

No właśnie a jak mam do wyboru misję Assasination i że kogoś tam trzeba ubić (np za dezercję), to znaczy że ta osoba jest z automatu poszukiwana czy niekoniecznie? W sensie czy może być tak że to ktoś "niedobry" może chcieć kogoś zabić, ale na tą osobę nie ma bounty i przez to nagle ja będę poszukiwany..

 

I kolejne pytanie, wożę czasem pasażerów którzy w stacji docelowej są "nielegalni". No ale ląduję i dostaję kasę i jest ok. Raz miałem skan ale tuż przed wlotem do stacji więc się przerwał w trakcie (chyba, bo nikt się nie doczepił). To dopiero jest problem jak mnie zeskanuje ktoś tak? I czy wtedy mam problem tylko ze skanującym czy ogólnie sam staję się "poszukiwany" i jakieś kary mnie czekają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cwir napisał:

 

No właśnie a jak mam do wyboru misję Assasination i że kogoś tam trzeba ubić (np za dezercję), to znaczy że ta osoba jest z automatu poszukiwana czy niekoniecznie? W sensie czy może być tak że to ktoś "niedobry" może chcieć kogoś zabić, ale na tą osobę nie ma bounty i przez to nagle ja będę poszukiwany..

 

I kolejne pytanie, wożę czasem pasażerów którzy w stacji docelowej są "nielegalni". No ale ląduję i dostaję kasę i jest ok. Raz miałem skan ale tuż przed wlotem do stacji więc się przerwał w trakcie (chyba, bo nikt się nie doczepił). To dopiero jest problem jak mnie zeskanuje ktoś tak? I czy wtedy mam problem tylko ze skanującym czy ogólnie sam staję się "poszukiwany" i jakieś kary mnie czekają?

Do tej pory zawsze jak miałem misję na zabicie kogoś, cel był poszukiwany. Gwarancji nie daję, zabijałem mało :24_stuck_out_tongue:

Nie woziłem jeszcze nielegalnych pasażerów. Przy nielegalnym towarze zdążyli mnie zeskanować tylko raz, ale jak mi dosrali grzywnę to mi się kurs nie zwrócił :24_stuck_out_tongue: Przed skanem odpalasz silent running (trójkąt+L1) i wlatujesz. Musisz tylko uważać, bo z włączonym sr statek się dosłownie gotuje, momentalnie nabiera temperatury. Przydaje się albo heat sink chwilę przed, żebys miał więcej czasu, albo wlecieć na stację możliwie najszybciej. Powinno też zadziałać jak już dostaniesz komunikat o skanowaniu, powinni przestać.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wiedzieć. Nielegalni wcale tak dobrze nie płacą, a ostatnio gość sobie zażyczył żebym jeszcze mu skołował Reactive Armor (na szczęście był 2 układy obok). Dopłacił co prawda 70k, ale ledwo czasowo wyrobiłem. Jeszcze potem wieśniak zaraz przed docelową stacją chciał żebym gdzieś tam poleciał pozwiedzać, nie zgodziłem się i dostałem wiadomość od niego że słabo klientów traktuję. Szkoda że nie miał swojego statku to bym go potraktował lepiej po misji..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, cwir napisał:

To dobrze wiedzieć. Nielegalni wcale tak dobrze nie płacą, a ostatnio gość sobie zażyczył żebym jeszcze mu skołował Reactive Armor (na szczęście był 2 układy obok). Dopłacił co prawda 70k, ale ledwo czasowo wyrobiłem. Jeszcze potem wieśniak zaraz przed docelową stacją chciał żebym gdzieś tam poleciał pozwiedzać, nie zgodziłem się i dostałem wiadomość od niego że słabo klientów traktuję. Szkoda że nie miał swojego statku to bym go potraktował lepiej po misji..

 

 

Ja raz mialem panisia co za 70k chcial zebym go przetransportowal 2 systemy obok, jako ze i tak tam lecialem to go wzialem moim aspem, okazalo sie ze jak tylko wskoczylem do systemu to zachcialo mu sie zwiedzac, a ze 70k to jest dla mnie nic na chwile obecna to sprawe zalatwilem bardzo szybko:


Transformers_Air_Lock_01.jpg

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poszukiwanymi pasażerami lepiej uważać. O ile za nielegalny towar można wyłapać grzywnę, tak za pasażera jest bounty i lokalna policja zaczyna strzelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da się sprawdzić gdzie konkretnie są poszukiwani? bo w panelu misji pisze tylko że mogą być poszukiwani w niektórych systemach. systemy po drodze to pal licho jeszcze bo to parę sekund. gorzej jak w docelowym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że wszędzie. W prawym rogu wyświetla się "Illegal passenger". Sporo tego typu misji robiłem i jeszcze nigdy nie zniknęło.

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie heat sink, jak ktos was zacznie skanowac to uzyjcie, straca na jakies 10-15 sekund locka, w razie ponownej proby wystarczy ponownie uzyc, ale z reguly 1 styka zeby czmychnac do stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam będziesz pieniądze wydawał. Trzeba zachować bezpieczną odległość, znaleźć wejście i wlecieć na boost'cie :thumbsup:Skanują okoliczne statki, mające zasięg 2-3km. Gorzej z lądowaniem na planetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale heatsink to sa grosze, kazdy statek powinien miec przynajmniej 1 modul heat sinka, zarowno do eksploracji jak i walki jest przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×