Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, zdaje się 3,5 k kredytów. A przydaje się nie tylko przy szmuglowaniu ludzi czy towaru, ale też przy tankowaniu przy słońcu. Bez heat sinka już ciężko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego zależy rodzaj misji na danej stacji? kupiłem łazik i na początku miałem do wyboru misje łazikowe a teraz od około 20 odwiedzonych stacji nie mam tego typu misji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, paszczakus napisał:

od czego zależy rodzaj misji na danej stacji? kupiłem łazik i na początku miałem do wyboru misje łazikowe a teraz od około 20 odwiedzonych stacji nie mam tego typu misji .

O ile wiem są kompletnie losowe.

Takim minicheatem na zmianę dostępnych misji jest zmienianie trybu gry z solo na open i tak w kółko. Sprawdź sobie, czy się coś pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje zależą od polityki oraz stanu grupy, która Ci je daje. Frakcja, której powodzi się ekonomicznie będzie dawać misje przewozowe; w stanie wojny, misje typu "zmasakruj statki wroga" itp. Konkretniejsze informacje pewnie znajdziesz gdzieś w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Kurde, dzisiaj wziąłem 3 misje typu "znajdź i zniszcz szmuglerów", wszystkie w jednym układzie, ale za cholerę nie mogłem ich znaleźć. Udało mi się znaleźć 1(JEDEN) STATEK, a łącznie do wszystkich trzech misji potrzebne było zniszczenie 12. Latałem po tym układzie z dwie godziny, sprawdzając wszystkie USS i jeden nav beacon który był w tym układzie. Jakieś porady dot. ich szukania?
2. Jestem jeszcze zielony ale w różnych układach natrafiam na różne urządzenia zawieszone w kosmosie np. nav beacon właśnie, fsd wake, i inne takie. Co to są za rzeczy i co one robią?

 

Edytowane przez riddi_962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, riddi_962 napisał:

2. Jestem jeszcze zielony ale w różnych układach natrafiam na różne urządzenia zawieszone w kosmosie np. nav beacon właśnie, fsd wake, i inne takie. Co to są za rzeczy i co one robią?

 

 

FSD wake to jest miejsce w którym inny statek wszedł w supercruise (low energy wake) albo zrobił jumpa (high energy wake).

Jak zeskanujesz low energy to możesz w supercruise "dogonić" tego kogoś bo będziesz go miał ustawionego na targecie (chyba tak to działa :P).

Żeby zeskanować high energy wake potrzebujesz do tego specjalny skaner. Po zeskanowaniu możesz skoczyć do tego samego systemu do którego skoczył cel.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, riddi_962 napisał:

1.Kurde, dzisiaj wziąłem 3 misje typu "znajdź i zniszcz szmuglerów", wszystkie w jednym układzie, ale za cholerę nie mogłem ich znaleźć. Udało mi się znaleźć 1(JEDEN) STATEK, a łącznie do wszystkich trzech misji potrzebne było zniszczenie 12. Latałem po tym układzie z dwie godziny, sprawdzając wszystkie USS i jeden nav beacon który był w tym układzie. Jakieś porady dot. ich szukania?

Szukaj w strefach konfliktów, w strefach wydobywania zasobów (resource extraction site), w pobliżu nav beacon też czasami się kręcą jakieś statki. Od czasu do czasu wyskakują też powiadomienia o niezidentyfikowanym źródle sygnału, może i tam się mogą pojawiać, ale nie jestem pewien. Na pewno pierwsze trzy miejsca, które wymieniłem. W treści zadania chyba to bywa czasami napisane gdzie ich szukać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe CG jak by kogoś interesowało pomaga wbić trofkę za sprzedaż RZADKICH towarów "Lave is a rare thing". Ja korzystałem z trasy znalezionej na forum Elite
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/367451-Time-Flies-When-You-re-Having-Rum!-(Rares)

 

CG znajduje się w systemie HARMA na stacji Gabriel Enterprise. Trasa wygląda następująco:

 

Lecimy do systemu Kongga (stacja Laplace Ring) gdzie kupujemy Kongga Ale, następnie przemieszczamy się do systemu Bast (Hart Station) oddalonego o 94.97LY, gdzie kupujemy Bast Snake Gin. Potem lecimy 156.93LY do systemu Orrere (Sharon Lee Free Market) gdzie kupujemy Orrerian Vicious Brew. Kolejny przystanek to oddalony o 9.15LY system Lave (Lave Station) gdzie kupujemy Lavian Brandy. No i ostatni system oddalony aż o 245.93LY - Wuthielo Ku (Tarter Dock), tam kupujemy Wuthielo Ku Froth. Teraz wracamy 189.93LY do sytemu HARMA (Gabriel Enterprise) gdzie odbywa się aktualne CG i sprzedajemy wszystko.

 

Za sprzedaż zarobiłem ok 2,5 mln i wpadła trofka.

Kurs wykonałem ASP Ex wyposażonym w dwa Cargo 64 i 32. Całość zajęła mi ok 1,5 godziny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej zabawy chyba tylko AspX na tym etapie... T7 to mi się raczej nie bardzo będzie opłacało tracić 3 razy tyle czasu (o ile nie więcej). 

Mniej znaczy więcej :)

No i dobry poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej trasie kupisz max ok 100 ton towaru, bo więcej nie ma w sklepach. Także t7 tu nie potrzebna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam T6 w zupełności wystarczy.

To CG do kiedy trwa?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 6 dni ale chyba już 5 tier wpadł, więc raczej zakończy się szybciej. Ja po dwóch kursach wskoczyłem do top 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary, gratulacje. Chciałem robić platynę ale jednak spasowałem. Nie mogę poświęcić tyle czasu jednej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o prze chuj :osama:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, ile polubien, dziekuje forumku <3

 

btw. Thargoidy nadchodza! Wraz z biegem czasu jedna z ich 'baz' na planecie sie powieksza/wynurza:

 

DX4Et8o.jpg

 

obama.png

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten season pass w wersji pudełkowej jest jako kod do skorzystania w psn czy jest to po prostu wydanie kompletne? Widzę również, że na pudełku jest info o jakimś 1000 frontier points - to się również realizuje z kodu? Rozważam zakup tej gry i zacząłem rozglądać się za używanymi grami jednak powyższe nie daje mi spokoju.

Dzięki 

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Eloszki napisał:

Ten season pass w wersji pudełkowej jest jako kod do skorzystania w psn czy jest to po prostu wydanie kompletne? Widzę również, że na pudełku jest info o jakimś 1000 frontier points - to się również realizuje z kodu? Rozważam zakup tej gry i zacząłem rozglądać się za używanymi grami jednak powyższe nie daje mi spokoju.

Dzięki 

Na 95% jest kartka z kodem w pudełku.

Edit. Na allegro gość sprzedaje kod do dlc, więc na 100% jest kartka w pudełku :)

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Eloszki napisał:

Ten season pass w wersji pudełkowej jest jako kod do skorzystania w psn czy jest to po prostu wydanie kompletne? Widzę również, że na pudełku jest info o jakimś 1000 frontier points - to się również realizuje z kodu? Rozważam zakup tej gry i zacząłem rozglądać się za używanymi grami jednak powyższe nie daje mi spokoju.

Dzięki 

Karteczka kodem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 1.08.2017 o 13:55, One Post Man napisał:

btw. Thargoidy nadchodza! Wraz z biegem czasu jedna z ich 'baz' na planecie sie powieksza/wynurza:

 

DX4Et8o.jpg

 

obama.png

 

przypomina trochę statki Thargoid'ow.. Jeśli tak będzie, to mamy przerąbane

Edytowane przez KwieciuJr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ? To sa jakieś bazy obcych czy co? Mogą oni nas zaatakować czy po prostu są i ładnie wyglądają ?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja ciagle się rozwija. Są na razie bazy i na pewno jeden przypadek bezpośredniego kontaktu (o którym wiem, może było ich więcej).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kontakt tzn ze ktoś zobaczył czy został zaatakowany?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×