Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

2442affb26c7eaf29a4f0408b2a71ba8.jpg

Początkowo miał to być ex tylko na PC, ale konsole też go dostaną. Najpierw xbone, a potem PS4. Jednak premiera tego pierwszego nie jest nawet znana, także w tym roku raczej nie będzie nam dane cieszyć się tą grą.

Jeśli są tutaj jacyś gracze, co grają na PC to niech się podzielą opinią.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zagrać troszkę u znajomego, także podzielę się trochę spostrzeżeniami moimi jak i kumpla ;)

Gra na PC jest dość lekka, bo waży niecałe 5gb. Jest cały czas rozwijana, widać że twórcom zależy na produkcie i starają się go cały czas dopieszczać. W ciągu 2 tygodni wyszły z 4 patche, które naprawiły błędy jak i wprowadziły nowości i szereg usprawnień. Targetem nie jest na pewno każdy gracz, trzeba po prostu lubić tego typu gry, których w dzisiejszych czasach jest tak mało, dlatego weterani Elite'a z Amigi będą na pewno zadowoleni. Pierwsze co może odrzucić na początku to sterowanie, klawiszologia jest dość ciężka i trudno jest wszystko ogarnąć. Klawiatura i myszka nie zdały egzaminu (chociaż można się nauczyć na tym latać), podobnie było z padem. Kumpel zaopatrzył się w joya wraz z przepustnicą za w miarę dobrą cenę: http://www.ceneo.pl/5647695#tab=click_scroll. W przypadku joya również problem z przypisaniem klawiszy, ale na szczęście w necie latają confingi i wystarczyło tylko pobrać i podmienić. Latało się o niebo lepiej niż na padzie czy klawierce.

Zagrałem wszystkie tutoriale, i sama walka daję na prawdę dużo frajdy mimo, że na początku nie ogarniałem do końca sterowania. Do wyboru mamy sporo statków, którymi chcemy latać (dodawane są co jakiś czas nowe statki), wybieramy go w zależności jaki tryb gry preferujemy. Czy chcemy być bardziej agresywnymi graczami i stawiać na rozpierduchę kosmosie(o którą ciężko, ale o tym później), czy może coś po środku i wraz z dobrymi statystykami ofensywnymi posiadamy dość sporą ładowność statku, który pozwoli zbierać sporo materiałów z zestrzelonej wrogiej floty, lub możemy postawić całkowicie na eko i wydobywanie surowców (zdecydowanie większe możliwości ładunkowe), które później sprzedamy gdzieś na stacji.

Sama walka jest dość interesująca, bo jeśli mamy do czynienia z doświadczonym przeciwnikiem to musimy mieć na uwadze kontrolki, które informują nas o stanie osłony naszego statku. W #1 poście na screenie obok napisu "signature" mamy 3 słupki, które odpowiadają za broń, napęd oraz system i to właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę podczas walki. Gdy siedzimy komuś na ogonie to przełączamy całą moc na broń, wtedy działko się nam tak często nie przegrzewa i możemy zadać więcej obrażeń wrogiej flocie. Jednak gdy sytuacja jest odwrotna, a wróg siedzi nam na ogonie i sporo obrywamy, wtedy warto przełączyć całą moc na system, który w szybszym czasie będzie nam regenerował zniszczona tarczę. Wszystko można sobie fajnie wyważyć, zależy w jakiej sytuacji się znajdujemy. Podczas walki lookamy cały czas na radar, który pokazuje z której strony i na jakiej wysokości znajduje się przeciwnik. Na początku również trzeba ogarnąć jak ten radar działa, ale dla graczy pierwszego elita nie będzie to problem bo system jest taki sam. 

Sam sposób dokowania w stacji jest świetny. Przed wleceniem na daną stację musimy poprosić o zgodę na lądowanie, wyciągnąć podwozie, przestawić tryb napędu i jeszcze kilka rzeczy których niestety nie pamiętam. Pierwszy wlot na stacje skojarzył mi się trochę z wlotem na Cytadelę w Mass Effecie. Same lądowanie nie jest jakieś trudne, ale to możliwe, że za sprawą tego joya, można było precyzyjnie trafić na lądowisko, bez żadnego problemu. 

 

Sam dźwięk również jest na poziomie, odgłosy, silników napędów jak i sama cisza robi wrażenie. W trakcie walki gdy obrywamy również towarzyszą ciekawe efekty audio, szczególnie przy rozbiciu przedniej szyby. Sam obszar jest ogromy, znacząca ilość w ogóle nieodkryta przez graczy, bo warto wspomnieć o tym że jeśli gracz odkryje jakiś układ jako pierwszy to dany układ zostaje nazwany na cześć tego gracza. Mapa jest zrobiona w czytelny sposób, także z tym nie ma żadnego problemu. Jak się oddali maksymalnie to rozmiar na prawdę robi wrażenie. 

 

Wszystko co zrabujemy w kosmosie traktowane jest jako nielegalny towar i z tym nie możemy wlecieć na stację. Istnieje jednak ciekawy myk, żeby dane materiały przewieźć na stację. Nie prosimy oczywiście o zgodę na lądowanie tylko wyłączamy cały system podtrzymujący życie na statku, napędu nie odpalamy, zgaszamy światła, tak, aby radary nas nie wykryły i dryfujemy do stacji. Jako, że wcześniej wyłączyliśmy systemy odpowiedzialne m.in. za tlen to mamy mało czasu bo nasz pilot powoli zaczyna się dusić, a szyby zamarzają przez co ledwo co widzimy. 

 

Ogólnie gra zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, lecz cena takiego zestawu (gra + przepustnica z joyem) to koszt prawie 400zł. W dodatku, jeśli ktoś nie lubi takich klimatów, to może po krótkim czasie rzucić grę w kąt, bo go zanudzi. Tak jak pisałem wcześniej, gra jest ogromnych rozmiarów, i ciężko jest znaleźć innego "żywego" gracza, częściej napotykamy NPC z którymi toczymy pojedynki. Jednak w grze większość czasu będziemy spędzać czas kontrolując prędkość naszego statku, latając od układu do układu, handlując znalezionymi wcześniej towarami niż toczyć pojedynki (twórcom nie o to chodziło).
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ogrywałem X2, X3 Reunion (Rebirth odpuściłem) i powiem, że CHOLERNIE czekam na grę :D A jakoś na PC się nie porywam bo i z graniem na konsolę się jakoś przestawiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na X-wingach, Privateerze; wcześniej pogrywałem we Frontiera, później w X. To jakże mogę nie czekać na ten tytuł :) Martwi mnie tylko sterowanie, zawsze w space-simach miałem joya...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W War Thunder działa Saitek X52 Pro i da się skonfigurować przyciski oraz osie. Może też będzie wsparcie na joya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na X-wingach, Privateerze; wcześniej pogrywałem we Frontiera, później w X. To jakże mogę nie czekać na ten tytuł :) Martwi mnie tylko sterowanie, zawsze w space-simach miałem joya...

 

Grałem BEZ Joy-a w X2, X3 i było spoko... ALE w wersji konsolowej MARTWI MNIE klawiszologia :( Sami wiecie jak to w pace simach ;) Jest tam z reguł ciut więcej przycisków do ogarnięcia, a pad jest jaki jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszy który pobiegnie do sklepu. Jedyny czasowy ex jakiego cholernie zazdrościłem posiadaczom Xpudła. Autentycznie nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, tu jest normalnie pełne mutli i można wszędzie ludzi spotkać? Można coopa grać, itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Patricko napisał:

Tak z ciekawości, tu jest normalnie pełne mutli i można wszędzie ludzi spotkać? Można coopa grać, itd?

 

Cytat za Gryonline.pl:

" Akcja Elite: Dangerouos rozgrywa się w stu procentach online, w jednym dynamicznym świecie wspólnym dla wszystkich graczy. W jego ramach twórcy oferują jednak kilka trybów zabawy. Podstawowym jest open play, czyli otwarty multiplayer. Prócz niego dostępne są również private group - gra w grupie znajomych, oraz solo - gra bez interakcji z innymi graczami. Elastyczność całego rozwiązania polega na tym, że istnieje możliwość przełączania pomiędzy tymi trybami, za wyjątkiem sytuacji, gdy za gracza jest wyznaczona nagroda."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są klany, sojusze i frakcje polityczne. Ogólnie w newralgicznych miejscach zawsze można spotkać kogoś do wpier..lu - albo dostać wpier.ol od czekających na łatwe ofiary grup. Ogólnie gra jest tak wypasiona, że każdy kto pokona pierwsze 30 godzin tutoriala (mniej więcej wtedy zaczynamy grę) utopi tam parę setek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, m0rph napisał:

Są klany, sojusze i frakcje polityczne. Ogólnie w newralgicznych miejscach zawsze można spotkać kogoś do wpier..lu - albo dostać wpier.ol od czekających na łatwe ofiary grup. Ogólnie gra jest tak wypasiona, że każdy kto pokona pierwsze 30 godzin tutoriala (mniej więcej wtedy zaczynamy grę) utopi tam parę setek.

 

Zapomniałeś dodać, każdy kto będzie taki Master, że sam MANUALNIE dokuje bez problemu na stacje :24_stuck_out_tongue: Na początku dla mnie to była katorga :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogliby dodać wsparcie Logitech X52 pro. Na pc zajefanie się na tym lata. Ciekawe jak jest rozwiązane sterowanie na Xbox one . Może ktoś się wypowie ? 😀

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogliby dodać wsparcie Logitech X52 pro. Na pc zajefanie się na tym lata. Ciekawe jak jest rozwiązane sterowanie na Xbox one . Może ktoś się wypowie ? 😀

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

No jak to jak wszystko rozpisane na pada masakra...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super jak na padzie da się wszystko upchnąć. Na Logitechu mam makra zrobione i jest mega nawet myszki nie trzeba używać , ale niestety nie mam ostatnio czasu na ED....

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli szykuje się forumkowa gildia latajacych noobów :1_grinning:

Mysle ze akurat Elite to tak obszerna gra ze tutaj pod forum by dało radę i of koz może jakieś połączenie wątków czy jak... No ale pożyjemy zobaczymy :)

A cena już jest znana?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Aaa właśnie panicze i ta strona i narzędzia na niej to podstawa!

https://eddb.io

I opcja wyszukiwania trasy: Hop Route.

Na koniec jeszcze takie cos:

Slopey's BPC Market

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/76081-RELEASE-Slopey-s-BPC-Market-Tool!-New-version!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X1 doszedłem do takiej kasy i floty, że robienie tego wszystkiego od początku na PC nie jest już na moje siły. A gra dopiero na piecu pokazuje pazur (w goglach i sterowanie głosowe to lata świetlne od konsol..). Fakt jest taki, że przeliczając na zł/h dobrej zabawy, ta gra jest warta o wiele więcej niż kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale że jak? Tam są mikrotransakcje?

Wszyscy co przegrali po setki/tysiące godzin potwierdza że w tej grze ani złotówki nie zostawisz oooo

Ale chyba za prawdziwy piniondz możesz kupić jakieś malowanie statku itp.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 6.01.2017 o 11:47, Patricko napisał:

Ale że jak? Tam są mikrotransakcje?

 

Mikrotransakcje zawieraja tylko kilka kolorow na statek, tyle.

 

Jemu chodzilo pewnie o stosunek ceny gry do ilosci godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy zwiastun. Wciąż brak konkretnej daty premiery.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×