Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze czytam i czytam i troche boje sie podejmować zabawy :) Bo zdaje się bedzie trzeba kupić nową konsole.Ma ktoś namiary na kogoś co w Krakowie to robi ? i jaka cena za w/w usługę ? Z góry będę wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze czytam i czytam i troche boje sie podejmować zabawy Bo zdaje się bedzie trzeba kupić nową konsole.Ma ktoś namiary na kogoś co w Krakowie to robi ? i jaka cena za w/w usługę ? Z góry będę wdzięczny. 

Spróbuj sam na podstawie filmów z youtuba. Mi się udało pomimo że jak to się mówi jestem na bakier z elektroniką i po złożeniu konsoli tylko dwie śrubki mi zostały Wydaje się to może trudne ale jakoś idzie, trudniej złożyć niż rozebrać

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jarek_79 napisał:

Spróbuj sam na podstawie filmów z youtuba. Mi się udało pomimo że jak to się mówi jestem na bakier z elektroniką i po złożeniu konsoli tylko dwie śrubki mi zostały emoji2.png Wydaje się to może trudne ale jakoś idzie, trudniej złożyć niż rozebrać

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

No własnie jeśli się ktoś nie znajdzie z Krakowa co się podejmie w miarę rozsądnej kwocie to sam w ostateczności spróbuje.Narazie dopadłem jeden serwis to krzyknęli 200 zł......

 

A muszę to zrobić bo konsole mam od premiery i w każdej grze wpada na takie obroty ze wieczorami w całym domu słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie jeśli się ktoś nie znajdzie z Krakowa co się podejmie w miarę rozsądnej kwocie to sam w ostateczności spróbuje.Narazie dopadłem jeden serwis to krzyknęli 200 zł......

 

A muszę to zrobić bo konsole mam od premiery i w każdej grze wpada na takie obroty ze wieczorami w całym domu słychać.

Sprawdź użytkownika serwis konsol.

Jest rzut kamieniem od Krakowa i mamy i nich zniżkę z forum z tego co pamiętam.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę wymienić pastę jak i thermopady w mojej czarnulce bo już trochę zaczyna hałasować i teraz tak co do pasty myślę o Gelid GC-Extreme, rozumiem że 3,5g wystarczy w zupełnosci?

Natomiast nie wiem jakie thermopady zakupić, jakiej grubości itd. myślałem o czymś takim ale nie wiem czy nie za cienkie będą...

http://allegro.pl/gelid-gc-extreme-thermopad-0-5mm-80x40mm-12w-mk-i5706942229.html

chyba że takie 1,5 mm

http://allegro.pl/gelid-gc-extreme-thermopad-1-5mm-80x40mm-12w-mk-i6440776085.html

no i ostatnie pytanie ile potrzebuję tak mniej więcej tych thermopadów te sa 8cm x 4cm tyle wystarczy czy nie?

 

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, chcę wymienić pastę jak i thermopady w mojej czarnulce bo już trochę zaczyna hałasować i teraz tak co do pasty myślę o Gelid GC-Extreme, rozumiem że 3,5g wystarczy w zupełnosci?

Natomiast nie wiem jakie thermopady zakupić, jakiej grubości itd. myślałem o czymś takim ale nie wiem czy nie za cienkie będą...

http://allegro.pl/gelid-gc-extreme-thermopad-0-5mm-80x40mm-12w-mk-i5706942229.html

chyba że takie 1,5 mm

http://allegro.pl/gelid-gc-extreme-thermopad-1-5mm-80x40mm-12w-mk-i6440776085.html

no i ostatnie pytanie ile potrzebuję tak mniej więcej tych thermopadów te sa 8cm x 4cm tyle wystarczy czy nie?

 

Dzięki za pomoc

 

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6029594783

 

jedna sztuka, połowa Ci zostanie jeszcze

 

pasty ja użyłem Arctic MX-4, konsoli nie słychać w ogóle jak pracuje, a wcześniej był helikopter

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem Arctic MX-4 na premierówce i po roku wróciło do stanu jak przed zmianą (może troszkę ciszej).

Co do termopadów, to podobno te co siedzą w konsoli są dobre. Tylko trzeba je poprawić, bo lubią krzywo być założone.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem za pół roku bo we Wrześniu wymieniałem i póki co jest cicho sza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend również zamierzam zrobić porządek z chłodzeniem.

Od początku (sierpień 2014) konsola nie była demonem ciszy, ale to co dzieje się ostatnio przekracza wszelkie granice.

Po odpaleniu Dooma wiatrak wchodzi na takie obroty, że konsola musi być dociążona 10kg hantlem, żeby nie odlecieć...

Kupiłem pastę Arctic MX-2 (pierwotnie myślałem nad MX-4, ale ona mimo lepszych parametrów ma gorsze recenzje od 2), termopady Arctica (profilaktycznie, gdyby oryginalne jednak przyszło mi wymienić) oraz kratę piwa (jakiekolwiek będzie efekt tej renowacji będzie czym się odstresować XD )

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja już po wymianie, poszło sprawnie jakieś 40 min :) po obejrzeniu masy poradników przed z youtube zrobiłem to z pamięci :1_grinning:

Po wymianie konsola faktycznie pracuje ciszej i jest zdecydowanie lepiej po 2 godzinnej sesji w bf4 wentylator na pierwszym biegu sobie chodzi a nie jak wcześniej odrzutowiec ;)

o dziwo u mnie w konsoli ktoś się przyłożył przy składaniu bo pasty na procesor nawalone jakby kielnią zarzucali, a i thermopady w miarę równo ponaklejane, niestety nowe nie doszły do mnie na czas bo pan z allegro zapomniał do pasty ich dorzucić i dopiero wczoraj wysłał, ale co tam za jakiś czas się znowu wymieni i wtedy też thermopady przyjdą nowe ;)

 

a no i co mnie cieszy to fak że widać efekt mojego odkurzania konsoli co parę dni w środku zero kurzu płyta główna i zała reszta czyściutkie ;)

 

a tak to wyglądało po rozebraniu ;)

 

231f7518af99a2f9m.jpgbb40dbe7e8344009m.jpgc9bf43aa64be5080m.jpg

 

a tak po czyszczeniu ;)

 

23f5b7a492b61d43m.jpg528cf0c02119da8fm.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt wczorajszej renowacji chłodzenia PS4

 

433c94c34f6d8868a1b95c3a75ccc6ef.jpg

 

Nowa pasta i podmiana termopadów ( ponoć te oryginalne mały być dobrej jakości, ale jak zobaczyłem jak wyglądają również je podmieniłem).

 

Po całej operacji kultura pracy znacznie się poprawiła.

Grunt, że pierwszy raz za mną i najważniejsze, że konsola "wstała". (po lekturze przygód domorosłych konserwantów miałem lekkie obawy)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minut temu, HarDy napisał:

Efekt wczorajszej renowacji chłodzenia PS4

 

433c94c34f6d8868a1b95c3a75ccc6ef.jpg

 

Nowa pasta i podmiana termopadów ( ponoć te oryginalne mały być dobrej jakości, ale jak zobaczyłem jak wyglądają również je podmieniłem).

 

Po całej operacji kultura pracy znacznie się poprawiła.

Grunt, że pierwszy raz za mną i najważniejsze, że konsola "wstała". (po lekturze przygód domorosłych konserwantów miałem lekkie obawy)

Zazwyczaj ci domorośli konserwatorzy którym konsole po takich zabiegach ,,nie wstają" robią wszystko na odwal się :) Trochę dokładności i wszystko da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja postanowiłem wymienić pastę bo konsola wchodziła na takie obroty że prawie odleciała:) Konsole mam ponad trzy lata, po rozkreceniu bylem w szoku, bylo tam troszke kurzu i to tylko w rogach obudowy i troche na łopatkach wiatraka. Po obejrzeniu zdjęć jakie ludzie wrzucili zastanawiam sie w jakim syfie mieszkaja:) Do rzeczy, termopady dobrze ułożone wiec nie zmienialem, pasty troche bylo wiec wyczysciłem i nałożyłem nową. Wszystko sprawnie poszlo i na stole została mi tylko jedna śrubka po skręceniu:P Jaki efekt po paru godzinach grania? Żaden, konsola dalej wchodzi na takie wysokie obroty:( A nawet wydaje mi się że głośniej:( Zobacze po prau tygodniach, może pasta się "dotrze" :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię cię - nie "dotrze się" - masz zapewne uszkodzony układ chłodzenia (za mało/brak cieczy w heatpipe-ach) bo po wymianie pasty i czystym wymienniku ciepła powinno być cichutko (zakładam, że wymiennik wyjąłeś i czyściłeś czy tylko przedmuchałeś wentylator i wymieniłeś pastę?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchalem i wymienilem paste, wydawalo mi sie to wystarczajace przy tak malej ilosci kurzu.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wymiennik - trzeba to było zrobić od razu (3 małe śrubeczki) a tak masz teraz kupę roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam dokładnie sprawdzić? Skąd będę wiedział że jest mało cieczy? Na co mam zwrócić uwagę?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać ze zrozumieniem - jak wymiennik jest czysty a konsola dalej głośno pracuje to wymiennik jest uszkodzony - prościej nie potrafię tego napisać :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, czy przegrzewanie się ps4 może mieć wpływ na spadek wydajności? Mam wrażenie, że moja konsola nagrzewa się bardziej niż na początku i częściej zdarza się wieszać (np. w menu). Jako, że jestem posiadaczem modelu CUH-1216B na hałas nie mogę narzekać, jednak konsola jest dość mocno eksploatowana od przeszło 1,5 roku :1_grinning: i rozważam wymianę pasty termoprzewodzącej. Ma to sens? Może wystarczy tylko wyczyścić wnętrze sprężonym powietrzem?  Na zawalony HDD raczej bym winy nie zrzucał, ponieważ ma 200 GB zapasu. Jestem trochę zielony jeśli chodzi o techniczną stronę konsol, także przepraszam jeśli pytam o coś oczywistego... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ja rozkręcisz żeby przedmuchać to przy okazji warto by było wymienić paste:)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile w gramach powinno pójść na jedno użycie? Bo widzę, że sprzedawane jest od 1g do 8g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na środek kulkę wielkości grochu:) A ile to jest gram to nie mam pojęcia :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj dzieciakom takich rad bo jeszcze zrobią to dosłownie jak opisujesz :rofl:

Pasta termo ma być nałożona w takiej ilości i w taki sposób JAK ZALECA PRODUCENT PASTY - tylko że nikomu się nie chce czytać instrukcji obsługi (jest dostępna an stronie producenta) - np. pasta mx-2 ma mieć grubość kartki papieru i ma być równomiernie rozprowadzona po całej powierzchni. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, 

Po wymianie pasty i termopadów konsola już nie chodzi jak suszarka, w dużym stresie słychać ją, ale jest o niebo lepiej. Konsola w ogóle nie miała syfu wewnątrz, wentylator jak i wymiennik czyste(mam ją 2 lata) Prawdopodobnie problem leżał po stronie mikroskopijnych termopadów i badziewnej sylikonowej pasty, której użyło Sony. 

Ale do rzeczy.. mam nastepujący problem.

Np gram w u4 i po godzince postanawiam zakończyć grę więc zamykam aplikacje itd i tu pojawia się problem. Konsola zachowuje się jakby nadal odpalona była gra tzn wentylator nie zwalnia obrotów(dopiero po restarcie jest ok). Zaznaczam, że wcześniej nawet z "trybu suszarki" gdy zamykałem aplikację(grę) konsola automatycznie stawała sie bezszelestna.

Ma ktoś pomysł co może być nie tak??

 

Pozdrawiam.

Przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×