Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Jako że posiadam konsolę ponad rok i gwarancja SONY już się skończyła (sklepowej nie liczę bo każdy wie jak z nią jest) dzisiaj postanowiłem że będę zmieniał pastę w swoim egzemplarzu.

Moja sztuka od zakupu nie należała do najcichszych a z czasem stała się jeszcze głośniejsza , powierzchowne czyszczenie nic nie daje stąd taka decyzja . Może ktoś już dokonywał takiej wymiany i może się podzielić efektami pracy?, jeśli nie to będę pierwszy:) Mam zamiar użyć pasty Arctic MX-2 i wymienić thermopady na nowe o grubości 1mm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem się jeszcze z wymianą pasty w Ps4. Czekam na relację. Może nagrasz tutka przy okazji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube jest trochę filmików . Ogólnie rozbiórka jest banalnie prosta , a nakładanie pasty niczym się nie różni od jej wymiany w pc / laptopie . Porobie trochę zdjęć jak się będę do tego zabierał ☺

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj z ciekawości na YouTube film z Ifixit i mówili że jest potrzebny specjalny śrubokręt w jednym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po roku czasu pastę wymieniać ?

Coś tu nie  gra, aż tak się grzeję  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po marnym wykonaniu DS4,wszystkiego można się spodziewać, ta generacja poszła na hype i ilość, a nie na jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc pasta wymieniona , na pewno jest ciszej , aktualnie porównanie jest takie że konsola ma taką sama głośność gdy jest włączona gra i odpalony jednocześnie dashboard jak wcześniej w czasie samej gry . Ogólnie różnica jest zauważalna a właściwie słyszalna :) Do tego Pasta MX-4 ma to do siebie że musi się kilka dni wygrzewać żeby osiągnąć swoje możliwości , także z czasem powinno być lepiej.

 

Tak wyglądała oryginalna pasta:

 

 25435393_sam_0696.jpg

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz może zdjęcia po nałożeniu nowej pasty? ta oryginalna wygląda naprawdę słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę pracy to wrzucę resztę zdjęć , ogólnie oryginalna pasta jest kiepskiej jakości i nałożona byle jak , do tego thermopady tez po nakładanie są tak że słabo się stykają z pamięciami .

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tą operacje przeprowadziłeś czy zlecałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że wymiana pasty w PS4 jest jeszcze bardziej prosta niż w PS3 - oraz, że stosują to samo gówno jakim smarowali Cella i RSXa. Sam zamierzam niedługo to zrobić, biorąc pod uwagę przejścia z PS3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny turtorial, czekam tylko aż skończy mi się gwarancja i zmieniam na Arctic silver, filmiki na tubce są trochę chaotyczne, a u ciebie wszystko pięknie krok po kroku pokazane jak należy zrobić aby nie uszkodzić sprzętu.

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pastę to polecam Arctic mx-2 , mx-4 , Arctic Silver była bardzo dobrą pastą ale parę ładnych lat temu no i trzeba z nią uważać bo przewodzi prąd dlatego lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem są mx-2 bądź mx-4.

 

Warto też pamiętać o odpowiednich narzędziach bo będzie potrzebny wkrętak Torx Security 9 (TT9) oraz wkrętak Philips (gwiazdka) ph0 i ph00.

ja zakupiłem zestaw wkrętaków precyzyjnych w LM za 29.99 zł pasują idealnie .

link: http://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/mlotki-wkretaki-klucze/wkretaki/zestaw-wkretakow-precyzyjnych-10607912-dexter,p162787,l645.html#opis
 

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak po kilku dniach? Jest ciszej czy placebo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży (miedzy innymi) w umiesz­czonym w tak małej obu­do­wie zasilaczu, głów­nym mi­nu­sem ta­kie­go roz­wią­za­nia jest oczy­wi­ście do­dat­ko­we cie­pło, które trze­ba wy­pro­wa­dzić na ze­wnątrz.

Poza tym cały układ CPU+GPU jest chłodzony przez jeden niezbyt duży wentylator który niestety siłą rzeczy będzie słyszalny pod większym obciązeniem. Wydaję mi się że sama wymiana pasty termoprzewodzącej raczej dużo nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację , tych właściwości konstrukcyjnych się nie przeskoczy. Ale trzeba też pamiętać że egzemplarze konsol różnią się między sobą głośnością pracy , jedne są naprawę ciche a inne chodzą jak odkurzacz . I właśnie temu możemy zaradzić . Wina tutaj może leżeć po stronie źle nałożonej pasty i thermopadow lub słabym docisku heatsink'a do apu . Nie na co się oszukiwać , konsola nie stanie się bez głośna ale jeżeli komuś wcześniej pracowała głośno to naprawę może pomóc . W moim przypadku jest zdecydowana poprawa , konsola juz nie wchodzi na tak wysokie obroty jak wcześniej , delikatnie podgloszony tv (6-7/100) całkowicie ją zagłusza .

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Na początku chciałem podziękować za tutorial jak rozbebeszyć PS4.

Moja konsola wydawało mi się ,że chodzi dosyć cicho ale po tym zabiegu jest o wiele, wiele cichsza.

Miałem co prawda problem ze zdjęciem górnej obudowy (ta obok obudowy dysku) ale trzeba naprawdę dużej siły aby ją zdjąć - przynajmniej tak było u mnie.

Po rozłożeniu konsoli strasznie się zdziwiłem ile w niej miałem kurzu ( kupiona w dniu premiery - używana  przez ostatnie pół roku około 3-4 godzin dziennie)

Termopady jak i pasta na procku wymieniona ,żadna śrubka mi nie została , nic nie ułamałem więc jestem zadowolony.

U mnie ten zabieg trwał około 2 godzin.

Dziękuję i polecam ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpowiedzcie jakich rozmiarów termopadów używaliście?

Widać, że te oryginalne nie zakrywają dokładnie kości.

Macie jakiś namiar na aukcje czy sklep?

 

P.S. Korci mnie, żeby to wykonać przed końcem gwarancji. Moja konsola trochę hałasuje podczas grania  :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję sewek1988 za tutka. I podbijam pytanie kolegi wyżej, bo nie doszukałem się żadnej informacji o termopadach.

Edytowane przez Sykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje termopady oryginalne miały 5x5mm wiec widać oszczędności producenta ;-)

Ja dałem pady na całą wielkość kości coś koło 10x13mm.

Kupiłem te które przewodzą 6W/mk (kolor szary) firmy AG ThermoPasty  dwa listki o wymiarach 20mm X 130mm X 1mm.

Ja miałem gwarancję "sklepową" ale chyba już nie mam ;-) chociaż plomby nie wyglądają jakoś tragicznie  - łatwo je odkleić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny wystarczyć takie jak 1,5 cm x 1,5 cm i grubość 1mm . Na allegro są juz takie podocinanne .

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewek czy plomby na śrubkach są tak zrobione że po zdjęciu znów się przykleją??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×