Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Po po półtorarocznym używaniu Prosiaka, przyszedł chyba czas na wymianę pasty i termopadów.

Konsola do tego czasu była praktycznie bezgłośna, w sumie po roku mogłem ja minimalnie usłyszeć. Obecnie w większości gier jest głośniej niż na początku ale i tak tylko szumi bez wchodzenia na wysokie obroty. No ale nowy COD, daje jej wycisk podczas wyszukiwania ludzi . W samym meczu jest normalnie...

Panowie, możecie doradzić jakieś najlepsze termopady oraz pastę.

Będę potrzebować jakiś specjalnych narzędzi?
Oczywiście przed zabraniem się za to obejrzę z 10 razy poradnik plus będę robił zdjęcia podczas dobierania się do serca pacjenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już God of War ciszej działa ciszej niż menu Modern Warfare.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale konsola i tak stała się trochę głośniejsza niż na początku więc warto wymienić. Wcześniej jedynie co słyszałem, to cewki w zupełnej ciszy, a teraz słychać szumik w grach a w COD poziom wiatraków jest już wyraźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pasty Arctic MX4. Do tego jakieś zwykłe termopady, koniecznie 1mm. Chyba jakieś ABB z allegro brałem.

Najwięcej srania się jest z odczepieniem górnej i dolnej pokrywy. Reszta to tylko śrubki i taśmy. Nie ma tam filozofii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki torx potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem na gelid gc-extreme i termopady też gelid, oczywiście polecam.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gelid pasta, termopady gelid 1mm, torx 8 albo 9 security (nie wiem który :D coś plastikowego najlepiej do ściągnięcia obudowy,  izopropanol albo spirytus to aby można se wypić i raczej nie ma co się bać :P 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam gelida gc extreme. Używam od kilku lat w różnych sprzętach i jak dla mnie jest to najlepsza pasta. W testach też zawsze czołówka i przynajmniej nie kosztuje tyle co przehajpowane Thermal Grizzly. Thermopady w zwykłym ps4 nie zmianiałem i było ok, ale w pro kupiłem gelid extreme 1mm  120x20 i chyba zużyłem ok połowę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę się za to jak wyzdrowieję bo od czwartku jestem wyłączony z życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemanko!
Mam taki problem, że jakies 5-6 miesięcy temu wymieniałem pastę oraz termopady. Użyłem w tym celu ARCTIC mx-4 oraz termopadów z firmy AAB. Wczyszczona wycmokana, przez pierwsze 3 miesiące chodziła idealnie. Potem zakupiłem Spidermana i przy każdej cutscence zaczeła wbijać drugi bieg, generalnie jestem uczulony na głośne działanie takich sprzętów. Kolejnego dnia postanowiłem ją rozkręcić do poziomu wyjęcia zasilacza i sprawdzić radiator oraz wiatrak czy nic nie naciągneła. Okazało się czysciutko jeszcze wrazie czego przedmuchałem ją. Czy to może być powód słabej pasty i użyć Gelida, czy to że cichutko chodziw  grach mniej wymagajacych jak FIFA a wlatuje na kosmiczne obroty po odpaleniu PES'a?

Edit 1 
Czy to normalne że ta wtyczka tak ciezko wychodzi od zasilacza? Serio jeśli chodzi o rozebranie konsoli to dla mnie najbardziej stresujący moment...

 

Edytowane przez sinet93c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej paście prędzej czy później zacznie wyć. Nie ma idealnej. Używałem już kilku i zawsze po jakimś czasie wchodziła na wyższe biegi. To nie będzie tak, że non stop na najniższym będzie chodzić. Miałem też wrażenie, że w niektórych grach z automatu chłodzenie było mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sinet93c napisał:

Siemanko!
Mam taki problem, że jakies 5-6 miesięcy temu wymieniałem pastę oraz termopady. Użyłem w tym celu ARCTIC mx-4 oraz termopadów z firmy AAB. Wczyszczona wycmokana, przez pierwsze 3 miesiące chodziła idealnie. Potem zakupiłem Spidermana i przy każdej cutscence zaczeła wbijać drugi bieg, generalnie jestem uczulony na głośne działanie takich sprzętów.

Przy Spidermanie konsola zawsze będzie wchodzić ci na wyższy bieg, mi konsola nawet przy RDR2 nie chodziła tak (w większości przypadków) jak przy tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten problem ze RDR2 chodziło naprawde mega cicho. Co ile powinno się wymieniać w takim razie paste w konsoli - co pół roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sinet93c napisał:

Mam ten problem ze RDR2 chodziło naprawde mega cicho. Co ile powinno się wymieniać w takim razie paste w konsoli - co pół roku?

Wymieniasz kiedy chcesz. Jak Ci zaczyna przeszkadzać to możesz wymienić. Głośniejsze chodzenie wiatraków w niczym konsoli nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że ta konsola to tandeta. Ciągle rozkręcanie i odczepianie taśm oraz wtyczek może spowodować, że w końcu coś jebnie i będzie udupiony aż nie kupisz nowej części. Na taśmach schodzą piny, przy wtyczkach kable odczepiają się, a same śrubki są chyba z plasteliny bo kilka przekręceń i wyrobione.

Także im rzadziej tym lepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli chodzi o tą ps4 to jak wszystko działa pieknie tak jej wykonanie pod względem jakości pozostawia wiele do życzenia :) To jeden z wielu aspektów do hajpu na nową konsole. Może wygladac nawet jak na konceptach czy ten poteżny prototypowy kloc byle by chłodzenie działało jak należy, a nie że wszystko upchane gorzej jak w laptopie z żadnym możliwym miejscem na luz.... Naprawdę jak otwierałem tą konsole to większej fuszery nie widziałem, aczkolwiek prostota wykonania na plus przynajmniej nie wiele rzeczy może się zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wymieniał ktoś paste na ciekły metal od Thermal Grizzly? Podobno najlepsza rzecz jaka może być, tylko jest kilka rzeczy o które chce zapytać:

 

1. W przeciwieństwie do zwykłych past, trzeba metal rozprowadzić jako bardzo cienką warstwę na procku i radiatorze, zgadza się?

2. Znalazłem również info, żeby zabezpieczyć te małe układy w okół procka, bo jak się dostanie trochę tego metalu to jest lipa, bo to przewodnik. Pisali, żeby użyć zwykłej taśmy izolacyjnej, albo bezbarwengo lakieru do paznokci. Ktoś się z tym bawił?

 

Pytanie czy na pół roku przed PS5 ma to sens. Wymieniłem już kilka razy pastę i termopady, ale na Arctic MX4. Niestety po kilku miesiącach konsola znowu wyje, więc pytanie czy przy Thermal Grizzly i tak nie będzie to samo.

 

EDIT:

Właśnie doczytałem, że związki w tym ciekłym metalu wchodzą w reakcje z miedzią, z której jest radiator, także odpada taka zabawa na dłuższą metę. Wymienię kiedyś (jak mi się będzie chciało) na mojego Arctica MX4 bo jeszcze mam go dużo i tyle, do premiery PS5 powinno już wystarczyć spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×