Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, malpka napisał:

poszukaj czegos takiego - http://allegro.pl/zestaw-srubokretow-wkretakow-srubokrety-torx-31szt-i5996085794.html

bez sensu pojedyncze srubokrety kupowac, link oczywiscie przypadkowy ale chodzi o ten zestaw z wymiennymi koncowkami - kosztuje grosze sam sie zdziwilem ze najtanszy zestaw jest za 5 zl... toz to tyle co nic.

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem i wymieniłem pastę zgodnie z opisem. Po skręceniu pojawił się problem podobny jak opisywał WNT - nie działa mi rom. Przy starcie konsoli pojawia się krótki odgłos (1sek) trochę podobny do startu dyskietki, a podając mu płytę w ogóle nie reaguje i nie chce jej przyjąć. 

Rozkręcałem konsole ponownie, piny w białej szerokiej taśmie wyglądają na nienaruszone. Czy przyczyna musi być w tej taśmie czy może być to coś innego? Co poradzicie?

EDIT.
Już wszystko ogarnięte i działa. Okazuje się, że rzeczywiście powodem była wspomniana biała szeroka taśma od napędu. Powód jej uszkodzenia w moim przypadku nie polegał na podniesieniu się PINów, ale na tym, że przy jej wyciąganiu należy koniecznie zwrócić uwagę na odchylenie blaszek, które ją przytrzymują. Taśma wychodzi z gniazda dość lekko w porównaniu do pozostałych gniazd, ale to nie znaczy że wychodzi w całości. Poniżej zamieszczam zdjęcie na czym polegał mój problem - przy wyciąganiu taśmy ułamały się ząbki z prawej i lewej strony, które są zaczepami w gnieździe. Po ich ułamaniu taśma nie trzymała się w gnieździe i to było powodem, że napęd nie działał. Dziś wymieniłem taśmę i wszystko gra.

Zamieszczam też filmiki, na których mniej więcej widać jak prawidłowo wyciągnąć taśmę.

Tutaj widać ułamane ząbki

Zdjęcia

 

 

Edytowane przez colaapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że udało się ogarnąć temat - kolejny przykład do dyskusji pt. "Panie, a dlaczego to tyle kosztuje?" - no właśnie dlatego by uniknąć niepotrzebnych kosztów i problemów z pozornie prostymi czynnościami :)

Tak np wyglądał układ generatora HDMI w ps3, który właściciel próbował samodzielnie wymienić - dodam, że właściciel próbował konsolę w takim stanie uruchamiać... pozostawiam bez komentarza :)

Generator-HDMI-small.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że konsola jeszcze szybciej wchodzi na wyższe obroty. Szczególnie jak gram coop w Bloodborne. Jest jeszcze lepsza pasta niż ten Gelid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik "Serwis Konsol" opisywał problem wchodzenia konsoli na wysokie obroty nawet jak była wymieniana pasta.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 16.06.2016 o 16:34, xtomashx napisał:

Wydaje mi się że konsola jeszcze szybciej wchodzi na wyższe obroty. Szczególnie jak gram coop w Bloodborne. Jest jeszcze lepsza pasta niż ten Gelid?

Na Twoim miejscu ponowilbym wymiane pasty. Nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gelid to przereklamowany, mój kolega kupił pod lapka i był zawiedzony .

Nie mówię że jest zła ale nie warta swojej seny :)

Ja też zrobiłem gruntowne czyszczenie i strzasznie się namęczyłem ....

Ale koniec końców zrobiłem złozyłem działa jest lepiej puki co ale to trzeba zrobic teścik przy kilkugodzinnym maratonie .

Szok ile kurzu było a niby o nią dbałem(konsola 1.5 roku)

D6Mz12y.jpg

rqO0p4H.jpg

PH3zbsl.jpg

5b8tSzV.jpg

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam jeszcze trzeba odkręcić żeby dostać się do radiatora? Bo w sumie ja tylko powietrzem przedmuchałem tylko wentylator.

Ile pasty nałożyć? Może źle zrobiłem że dałem cały 1g na środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, schranz napisał:

Ten gelid to przereklamowany, mój kolega kupił pod lapka i był zawiedzony .

Nie mówię że jest zła ale nie warta swojej seny :)

Ja też zrobiłem gruntowne czyszczenie i strzasznie się namęczyłem ....

Ale koniec końców zrobiłem złozyłem działa jest lepiej puki co ale to trzeba zrobic teścik przy kilkugodzinnym maratonie .

Szok ile kurzu było a niby o nią dbałem(konsola 1.5 roku)

Moje 8 letnie PS3 Fat nie miało takiego syfu w środku jak ta PS4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja ps3 jak czyscilem po 5 latach to połowa syfu była, w lapku jak wymieniałem pastę niedawno to 1/3 ..... Nie wiem te ps4 jakoś tak zasysa syf.2 kwestia że u mnie w domu wszyscy oprócz mnie opór jaraja to ten kurz jest lepki i żółty tak jak serwis konsol mówił. No ale mam z glowy, tempy na pewno się obniżyły bo teraz w menu to jest cisza jak by wiatrak nie startował. No i z tyłu z prawej strony grzala masakryczne teraz jest o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajki to najgorsze co może być. Na szczęście moja chodzi jak w dniu premiery, więc na razie nawet nie myślę o jakimkolwiek rozbieraniu.
Jeśli rzeczywiście Neo pokaże się w tym roku, to pewnie tą trzeba będzie jeszcze pocisnąć, więc fakt że nie była rozbierana może być na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No konsole mam już od półtora roku i stwierdziłem, że czas na czyszczenie. O poradniki jak rozkręcić nie pytam bo naczytałem się w tym temacie już wielu tipów jednak dla pewności chciałem spytać o dwie rzeczy:

Jaką pastę najlepiej kupić oraz termopady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad wymianą pasty. Choć na początku mam zamiar wyczyścić wentylator. Ponownie przetestuje głośność telefonem. Bo w tym momencie jest 15 db w menu, ok 60 db podczas grania (mierzone aplikacją na androidze, telefon leży na konsoli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 26.06.2016 o 16:51, Patrykos napisał:

No konsole mam już od półtora roku i stwierdziłem, że czas na czyszczenie. O poradniki jak rozkręcić nie pytam bo naczytałem się w tym temacie już wielu tipów jednak dla pewności chciałem spytać o dwie rzeczy:

Jaką pastę najlepiej kupić oraz termopady?

 

Pasty wspominane w tym temacie to : Mx-2, mx-4, Gelid GC-Extreme.

Termopady z tego co wyczytałem, to nie ma sensu ich wymieniać. Chyba że są niedokładnie naklejone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiła do nas PS4 po samodzielnej próbie czyszczenia - wszystko zgodnie z poradnikami wg. słów klienta - efekt po złożeniu był taki, że konsola nie uruchamiała się.

Po jej rozebraniu znaleziono totalne zwarcie wszystkich przewodów zasilania ze sobą (ściśnięte ekranem metalowym), spalony zasilacz, zniszczone gniazda taśm napędu BR oraz sama taśma mechanicznie zniszczona. I tak z prostej czynności (pozornie) zrobił się gruby remont za kupę $$$.

 

Zanim coś rozkręcicie to zróbcie zdjęcia - to pomaga w składaniu. No i nic na siłę :) 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było czasem zobaczyć zdjęcia jakichś "perełek" ku przestrodze.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem samodzielną wymianę pasty na mx-2. Zeszło mi mniej więcej 1,5h. Robiłem krok po kroku z filmikiem na YT.
 Żadna śrubka mi nie została, a konsola chodzi o niebo ciszej. Jestem z siebie dumny :D.

Ludzie nie bójcie się wymieniać past. Ja to robiłem po raz pierwszy i nie jest to wcale takie trudne.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do wymiany pasty i termopadów jutro.

mam paste Accura Heat Absorber 9X mogę ją użyć czy lepszy będzie ten Gelid GC-extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Gelida GC-Extreme do laptopa i w porownaniu do fabrycznego gowna temperatury spadly mi o 20C. Wczesniej mialem throttling (przy przegrzewaniu spada taktowanie CPU i GPU), teraz wszystko dziala nalezycie i laptop jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×