Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa teoria, ale o lie wiem to gwarancję daje Sony na 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sklep zagwarantował mi na piśmie 24m gwarancji (nie mylić z ustawą konsumencką), więc na razie nie będę nic grzebał :) Po zakończonej gwarancji  na pewno zrobię czarnulce pełne SPA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować te plomby podgrzać suszarka , na pewno łatwiej odejdą ale ogólnie mało jest tam miejsca na ich podwadzenie i od tego mogą być na nich ślady .

Co do gwarancji to najważniejsza jest producenta , te pozostałe 12 miesięcy nie jest już tak fajnie ...

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś się bardzo nudzi widzę... poza tym gwarancja 24 miesiące nie ważne czy w sklepie czy od sony...

f73bd0d86f18ce322e800dfd26a07ed9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś się bardzo nudzi widzę... poza tym gwarancja 24 miesiące nie ważne czy w sklepie czy od sony... 

 

Jeśli nie masz na piśmie od sklepu 24 miesięcy gwarancji, co zresztą i tak jest mało prawdopodobne żeby jakiś sklep coś takiego wystawił, masz rok u producenta.

W drugim roku musisz udowodnić że nie jesteś słoniem i że wada wystąpiła w pierwszych 6 miesiącach od zakupu, co jest oczywiście nie możliwe do wykazania. 

To by chyba było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej przeczytaj dokładnię tę umowę od gwarancji, bo możesz się nieprzyjemnie zdziwić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak: Sony zawsze daje 12m, drugie 12m sklep może od razu dać od siebie na piśmie (mój przypadek) lub gdy to nie nastąpi z mocy prawa mamy 12m z tytułu niezgodności towaru z umową i to niestety MY musimy udowadniać zasadność każdej usterki ;)

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rozszerzoną i wywalone mam na to, maja naprawić jak się zepsuje i tyle ;] 

 

To nie jest gwarancja tylko ubezpieczenie dla Ciebie i premia dla pracowników sklepu ;)

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem nawigację sony, po 2 latach się zepsuła tzn działała ale fixa łapała pół godziny... dostałem zwrot kasy, po wizycie u rzecznika praw konsumenta ;] 

Edytowane przez PlastikowySmalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że wada wystąpiła w pierwszych 6 miesiącach od zakupu, co jest oczywiście nie możliwe do wykazania. 

 

 

Dla umów zawartych po 25.12.2014 zamiast 6 miesięcy obowiązuje tu już 12 miesięcy, co w zasadzie i tak nic nie zmienia.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem nawigację sony, po 2 latach się zepsuła tzn działała ale fixa łapała pół godziny... dostałem zwrot kasy, po wizycie u rzecznika praw konsumenta ;] 

 

To chyba jednak dwie różne sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zostanmy przy temacie pasty i jej wymiany kazda jedna dyskusja offtopowa o grawancji konczy sie smieciami w watku (na conajmniej kilka stron) i pozniejszym ich sprzataniem przez osoby do tego uprawnione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymiana pasty przedłuża żywotność sprzętu bo pracuje on w mniejszej temperaturze i jest mniejsze ryzyko ze padną luty na układzie .

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak dwie różne sytuacje.

 

 

możliwe, tylko jak się coś psuje i sklep zaczyna kombinować to potrzebna jest wizyta u rzecznika praw konsumenta ;] wtedy sklep inaczej gada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Jak ktoś chce sobie grzebać to wiadomo że robi to na własna odpowiedzialność i wszystko co się z tym wiąże. Fajny tutek i już, kto będzie chciał - skorzysta.

Po roku czasu od zakupu i tak to nie ma żadnego znaczenia tak realnie patrząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f73bd0d86f18ce322e800dfd26a07ed9.jpg

W praktyce nie będzie żadnego problemu z 24miesięczną ochroną kupującego, jaką zapewnia ustawa. Sprzedawcy sprzeciwiają się wymianie na nowy i zwrotowi gotówki i w 99% przypadków, zamiast tego proponują nieodpłatną naprawę, więc jeżeli ktoś nie będzie świrował i nie będzie żądał czegoś to naraża sprzedawcę na tzw. nadmierne koszty (czyli np. wymiana 23miesięcznej konsoli na nową lub zwrot kasy za takową) to ze strony sprzedawców zwłaszcza dużych typu markety z elektroniką, nikt nie będzie wymagał udowodnienia tejże niezgodności. Po prostu to naprawią i obie strony będą zadowolone. Oczywiście widząc ile tutaj na forum kłótliwych osobników, to z góry ostrzegam, że idąc "z ryjem" szansa na to, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał nam na złość udowodnić, że racji nie mamy znacząco wzrasta. P.S. Pracując parę lat jako kierownik serwisu nie zdarzyło mi się, aby komuś odmówić bezpłatnej naprawy, aczkolwiek przyznam, że pyskaci mieli zawsze u mnie pod górę, dla zasady, a czas realizacji takiej reklamacji wzrastał bardzo drastycznie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, ja to rozumiem. wkleiłem tylko czarno na białym (pomyziane żółtym ;)) że gwarancja od Sony jest na 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie konsola to taki dziwny sprzęt tak jak to ktoś napisał. Producent daje tylko rok i już.

Większość sprzętu ma 2 lata czasem i więcej.

Chyba żeśmy wyczerpali temat, poza tym chyba już jest taki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was jaki jest koszt wymiany pasty i termopadów w serwisie/w jakimś punkcie napraw? W Warszawie krzyknęli na dobry początek 250/450 zł co wydaje mi się dosyć wysoką ceną..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis to serwis trzeba sie liczyć ,że kielmana Ci wyczyszczą.

Roboty na max 40 minut koszt materiałów dobrej jakości to koło 50-60 zł na 1 konsolę (liczone z kosztami wysyłki)więc sobie zrób kalkulację.

PZDR

 

P.S Ja osobiści zabieg wymiany pasty i termopadów polecam.

Jak Wam kosola wyje wiatrakiem  na maxa to zapewne macie brak pasty na procku a jest ona w tym wgłębieniu na około niego.Sprawdzone na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was jaki jest koszt wymiany pasty i termopadów w serwisie/w jakimś punkcie napraw? W Warszawie krzyknęli na dobry początek 250/450 zł co wydaje mi się dosyć wysoką ceną..

 

o a gdzie takie ceny są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Wawie, napisał przecież ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serwis to serwis trzeba sie liczyć ,że kielmana Ci wyczyszczą.

Roboty na max 40 minut koszt materiałów dobrej jakości to koło 50-60 zł na 1 konsolę (liczone z kosztami wysyłki)więc sobie zrób kalkulację.

PZDR

 

P.S Ja osobiści zabieg wymiany pasty i termopadów polecam.

Jak Wam kosola wyje wiatrakiem  na maxa to zapewne macie brak pasty na procku a jest ona w tym wgłębieniu na około niego.Sprawdzone na 100%.

Potwierdzam, kolega właśnie wykonał u mnie wymiany pasty i konsola chodzi jak złoto, od nowości wyła i chodziła jak odkurzacz, teraz nie poznaję sprzętu, chodzi elegancko aż moja żona była zdziwiona, że konsoli prawie nie słychać :)

Ps.

A pasty na procku nie było już prawie w ogóle

Edytowane przez szuldi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapewne gwarancja leci po takiej wymiany pasty? Przy grach w 60 klatkach typu Infamous SS konsola też cicho chodzi? Tzn wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×