Skocz do zawartości
Laptok

Szosa, Cross, MTB, a może FULL Enduro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje się, pchamy, pchamy :) ostatni górski etap. Relacja w Eurosport.

Podium bardzo blisko, a może jeszcze da się coś ugrać :) 20s do 2 miejsca

Brawo Majka, 3m w Vuelcie, w dniu swoich urodzin :D

1. Fabio Aru (ITA) Astana Pro Team 83:01:40

2. Joaquim Rodriguez (ESP) Katiusza +00:01:17

3. Rafal Majka (POL) Tinkoff-Saxo +00:01:29

COttUfZXAAAvbZy.png

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy podkreślić wkład Pawła Poljańskiego w ten sukces. Kwiatkowski na klasyki, Majka na wielkie toury :)

Trochę żal mi było Dumoulina. Astańczycy dzisiaj pokazali klasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie strata z drugiego etapu wszystko by się inaczej potoczyło, a finał mógłby być podobny. Kwiatek też może liczyć się w Tourach, jak pokazał holender, ale musi poprawić jazdę w górach by straty były mniejsze, a zyski z czasowej i zjazdów większe.

Edytowane przez Nath_147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowym Mistrzem Świata zostaje P. SAGAN.

peter-sagan.jpg

Wiecznie drugi w końcu pierwszy :biggrin:

Kwiato 8

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majka po raz 2 w grochy na TDF, a ja tymczasem powoli wracam do formy (po kontuzji kolana).

 

Sezon w pełni, a tu taka cisza? Nie to co u Ruskich ;)
 

ros_26_lip_25.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał nawet kilka razy możliwość wygrać etap, szkoda ze się nie udało. Liczę na dobry wynik na Rio, choć mam troche obawy, bo ten tour byl dla niego wyczerpujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa Toury w nogach więc wątpię żeby Rafał jechał na Igrzyska w innym charakterze niż jako pomoc dla Kwiato .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowy nabytek, wczoraj został pierwszy raz przetestowany. Czas po latach wrócić pedałowania :ronnie:

 

Unibike Viper GTS

 

qbjIebm.jpg

Edytowane przez toreso
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 17.05.2017 o 12:04, toreso napisał:

Nowy nabytek, wczoraj został pierwszy raz przetestowany. Czas po latach wrócić pedałowania :ronnie:

 

Unibike Viper GTS

 

qbjIebm.jpg

Lol kilka dni temu kupiłem unibike ale crossfire disc model z tego roku za 2klocki wynegocjowałem. Myślałem o viperze albo romecie orkan 5 ale koniec koncow wziąłem crossfire bezpośrednio ze sklepu przy fabryce unibike. Rowerek w pyte. Przez 2 lata mogę u nich robić przeglądy i regulację za friko i dali licznik sigma jako bonus.

 

crossfire_discgts_nieb.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 2tys można mieć rower z lepszym osprzętem. Lazaro lub Kands.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mataman napisał:

Za niecałe 2tys można mieć rower z lepszym osprzętem. Lazaro lub Kands.

widzialem, nieznacznie lepszy osprzet ale optyka i kolorystyka mi nie odpowiadala i zdecydowalem sie na unibika, poza tym serwis 2 lata za friko i gwarancja na miejscu u producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To ja zapytam skoro macie pojęcie o rowerach. Jestem zupełnym laikiem, nie znam się na firmach, osprzetach i tego typu rzeczach. Prawdopodobnie niedługo będę chciał kupić rower by dojeżdżać parę kilometrów do pracy. Chce jakiś trekingowy, są u mnie sklepy rowerowe z markami unibike, scott, kelys, Romet. Nie rozglądałem się jeszcze konkretnie. Nie chcę też wydawać jakichś dużych pieniędzy. Myślę że z 1500 zł mógłbym przeznaczyć. Myślałem o romecie jakiś vagant gość mówił że na takie jeżdżenie do pracy w zupełności starczy. Jakby ktoś mógł coś poradzić na co zwrócić uwagę przy kupnie to będę wdzieczny

 

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuldi82 napisał:

 

 

To ja zapytam skoro macie pojęcie o rowerach. Jestem zupełnym laikiem, nie znam się na firmach, osprzetach i tego typu rzeczach. Prawdopodobnie niedługo będę chciał kupić rower by dojeżdżać parę kilometrów do pracy. Chce jakiś trekingowy, są u mnie sklepy rowerowe z markami unibike, scott, kelys, Romet. Nie rozglądałem się jeszcze konkretnie. Nie chcę też wydawać jakichś dużych pieniędzy. Myślę że z 1500 zł mógłbym przeznaczyć. Myślałem o romecie jakiś vagant gość mówił że na takie jeżdżenie do pracy w zupełności starczy. Jakby ktoś mógł coś poradzić na co zwrócić uwagę przy kupnie to będę wdzieczny

 

 

 

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-1500-zlotych/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś zapięcie do roweru moglibyście polecić? Chciałbym kupić coś w okolicach stówki, do 150 max - wiem, że nie jest to porażająca kwota, ale generalnie zapięcie ma służyć raczej do odstraszenia cwaniaczków z sekatorem w kieszeni jak zostawię rower na kilka minut pod sklepem, bo tak to go trzymam w domu albo biurze w pracy. Myślałem o U-Locku, ale przy tym raczej słabo z wygodą, nie wszędzie da się wygodnie zapiąć, a i przewieżć niezbyt, więc zostaje łańcuch. Tylko teraz pytanie jaki, byłem na rozeznaniu w sklepie to zaproponowali mi coś w okoliach 90 złotych, ale nawet nie wiem co to dokładnie była za firma i model. Jakieś doświadczenie czy sugestie?

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czymś takim też myślałem, ale te nity wyglądają jakby je można było w rękach przełamać. Jak to wygląda w praktyce? Ciężki taki wynalazek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę waży, ale nie czuć tego na rowerze. Nitów na pewno nie złamiesz w rękach :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie szukania zabezpieczenia, bo na razie rower stoi w przedpokoju :vxoAZzf:

Tak więc, U-lock, łańcuch czy to takie co wrzucił Mata, co najlepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ulock On brute ale waży skubany ze 4kg więc woże go w plecaku. Co wybierasz nie ma różnicy lepsze zabezpieczenia z wyższym poziomem ważą więcej i dla mnie wygodniej je wrzucić do plecaka niż maja się o ramę odbijać. Duzo zależy od wartości roweru powinno się wydać z 10-20 % jego wartości a wszystkie są do rozbrojenia na niektóre potrzeba tylko więcej czasu więc zależy gdzie i na ile będziesz zapinal rower bo wtedy trzeba też pomyśleć od razu o lince stalowej na przednie koło bądź blokady na zakretki jeśli masz szybkozlacze.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko jest kwestią ceny roweru (lub wartości odtworzeniowej, sentymentalnej etc.) i ceny zabezpieczenia.

 

Przełajowy bułkowóz zabezpieczam u-lockiem, jak ma postać kilka dni. Wisi cały czas pod domem, nie wożę go ze sobą. Jak jadę na miasto biorę solidny łańcuch, który zapinam w pasie na czas jazdy. Wygodne i także dobre zabezpieczenie. Wprawdzie poniżej 10% wartości roweru, ale kto kupuje łańcuch za 500 pln? Koła zabezpieczone dodatkowo szybkozamykaczami zefal anti-thief.

 

Te zapięcia nożycowe też sa dobre, porównywalne z łańcuchem.

 

Ale to i tak za mało, żebym był gotów zostawić gdziekolwiek poza zasięgiem wzroku szosę albo drugiego przelaja.

 

Wszelkie linki sobie odpuść, skuteczne tylko na chętnych bez żadnych narzędzi.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×