Skocz do zawartości
Grecky

Laptop do 2600

Rekomendowane odpowiedzi

lenovo z50-70 ~2100zł  i5 8gb gt740 1tb FHD brak systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenovo z50-70 ~2100zł i5 8gb gt740 1tb FHD brak systemu.

Ciekawe, ale nie mogę znaleźć oferty bez systemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tych dyskach ssd? warto te pare zeta dorzucic,na pamieci mi nie zalezy bo nigdy na lapkach nie upychalem niewiadomo ile gb danych,filmy przerzucalem na dysk zew,gry tylko na konsolach wiec 256 na luzaku wystarczy

 

Wybierałem żonie ostatnio laptopa i kazałem włożyć SSD a ten normalny dostaliśmy w kieszeni. Jak będę kiedyś kupował dla siebie komputer to tylko z takim dyskiem. System staje w chwilę, wszystko działa cichutko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: No, jak system staje w chwilę, to żonka musi być zadowolona :) a tak na serio, to ssd w laptopach powoli staje się standardem. 2-3 lata i hdd odejdzie do lamusa (jeśli chodzi o lapki)

 

Co do procka - minimum i5

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odkopuje post ponieważ potrzebuję pomocy. Obecnie posiadam stacjonarkę za którą dałem 1470zł ( dobre 5 lat temu ).

Niestety przestaje ona w zadowalający sposób spełniać powierzone jej zadania. Myślałem żeby kupić w jej miejsce laptopa który przeważnie służyłby do pracy.

Chciałbym wydać na ten sprzęt jakoś 2600zł maksymalnie. Od sprzętu oczekuje:

Komfortowej możliwości obróbki audio/wideo, działania photoshopa i innych prostych programów graficznych, audacity, POD'a, streamowania i nagrywania jednocześnie, rejestracji wielu ścieżek audio/wideo jednocześnie i okazjonalnego odpalenia nie najnowszych gierek pokroju Alan Wake, Civ5, Cities XXL itp itd. Na grach zależy mi mniej niż na wszystkim innym.

 

Stacjonarka.

-Procesor AMD Phenom II X4 955 AM3 BOX Black Edition
-8GB ramu DIMM PC-1333 DDR3 4GB Kingston KHX1333C7D3K2/4GX HyperX
-Płyta Socket AM3 MSI 870-C45
-ATI Radeon HD 6770 1GB HDMI&DVI MSI

 

Czy da radę znaleźć coś lepszego niż ta stacjonarka?

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko z radkiem, w wolnej chwili zapodam coś na gf, chyba że gustujesz w Quadro ;)

http://www.x-kom.pl/p/280763-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i5-5200u-8gb-240-dvd-rw-r9-m375-bialy.html

http://www.x-kom.pl/p/286090-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i7-5500u-4gb-120-dvd-rw-r9-m375-fhd.html

Oczywiście w niedalekiej przyszłości wskazana rozbudowa do 12-16 GB :)

Ew. I7 z dyskiem HDD, ale jak dla mnie SSD to podstawa, a HDD w obudowie usb

Z GF trochę drożej

http://www.x-kom.pl/p/286393-notebook-laptop-173-lenovo-z70-80-i5-5200u-4gb-240-dvd-rw-gt840m-fhd.html

Aha, żebym nie był posądzony o przedstawicielstwo lenovo :P

(Bez systemu powinny się zmieścić w cenie)

http://www.x-kom.pl/p/275456-notebook-laptop-156-hp-pavilion-star-wars-i5-6200u-4gb-240-win10-940m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/289869-notebook-laptop-173-asus-r752lb-ty126t-i5-5200u-4gb-240ssd-dvd-win10-gt940.html

http://www.x-kom.pl/p/264553-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-8gb-120-gt940m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/286137-notebook-laptop-156-acer-e5-571g-i5-5200u-8gb-240-dvd-rw-win8-gf840m-fhd.html

Ps. Dlaczego x-kom? Sklep sprawdzony (3 laptopy kupione), ceny konkurencyjne, chociaż można znaleźć taniej, możliwość zamówienia lapka bez systemu... i najważniejsze - przejrzysta i szybka wyszukiwarka na stronie :P

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Laptok napisze: bierz mnie za 2400  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila...czy ja dobrze tam czytam? Niektóre laptopy posiadają dwie karty graficzne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intelowska jest w procesorze i wystarcza do internetu, oglądania filmów itp. Standardowo odpala się na baterii i pobiera mniej poweru, przez co lapek dłużej wytrzymuje. Gdy podpinasz zasilanie i odpalasz coś "mocniejszego", wówczas lapek zaczyna wykorzystywać tą lepszą kartę. Oczywiście w aplikacji (nakładce do sterowników grafy) można to pozmieniać i np ustawić przy jakich programach, czy grach, ma się załączać dedykowana karta.

U mnie Radek chodzi nonstop :)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już ustalone :) Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Coś takiego MNIE męczy ;)

 

http://allegro.pl/lenovo-e31-80-i5-6200u-13-3-hd-mat-8gb-256ssd-i6016467635.html

 

Dla tych co kumajo głównie procek 6 generacji!! i5-6200 i do tego dysk SSD i dziękuję ;)

 

Matryca nie musi być FHD bo filmów na tym nie będę oglądał (co najwyżej ściągał :P), dysk 256GB SSD fajnie bo w/g mnie 128 to trochę za mało jednak (+zewnętrzny na USB 3.0 do magazynowania danych)...

 

Tylko szkoda, że nie ma dotyku... NIBY lata mi on koło ch... ale gdyby był do "szybkiej" nawigacji po np. forum itp. ;)

 

Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dotykiem to masz tableta :P Ponadto nie wiem po kiego Ci procek 6gen... do lansu?? Bo jeśli do konkretnej pracy, to lepiej zainwestować w 4 rdzenie, a gdyby przypadkiem naszła Cię ochota na odpalenie czegoś więcej niż "kulki" albo pasjans ;), to intelowska karta może się nie wyrobić. Dobrze by było, jakbyś najpierw określił, do czego ma Ci posłużyć ten lapek?

Mnie np męczy Alienware z gtx980m... I pewnie dlatego nie mogę spać : P

A wracając do

Komfortowej możliwości obróbki audio/wideo

to jeszcze się zastanowiłem :) i jeśli to nie jest tylko zabawa, to może jednak lepszym rozwiązaniem będzie dozbieranie do procesora i7 z 4 rdzeniami? Konfiguracje tego typu zaczynają się od 3tys z groszami. Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Alienware to w granicach 5000 - 10 000, no nie? 

 

Z ciekawość ostatnio patrzyłem na laptopy do gier i cena mnie zbiła z tropu, a Alienware to już całkiem. 

 

Ale sprawdziłby jak to chula w praktyce, jak z temperaturami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem tylko że bierzcie dysk SSD. Żaden procek i czy ilość RAMu nie poprawi komfortu jak właśnie dysk SSD a wiele osób jeszcze o tym nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dotykiem to masz tabletaPonadto nie wiem po kiego Ci procek 6gen... do lansu?? , a gdyby przypadkiem naszła Cię ochota na odpalenie czegoś więcej niż "kulki" albo pasjans ;), to intelowska karta może się nie wyrobić. Dobrze by było, jakbyś najpierw określił, do czego ma Ci posłużyć ten lapek?

.

6 gen Intela ma kilka rozwiązań które są warte uwagi (testowałem) oprócz funkcji turbo boost bo to ma każdy ma istotną funkcje dopasowujaca prędkość działania proca np.

Mam procek i5-6200 2200-2800Mhz więc dzięki turbo rozpędza się do maks 2,8 (z 2,2) ALE w 6 gen procesor w zakresie od 0 - 2200 tyz zmienia prędkość czyli odpalam tylko forum ps3site to procek być może będzie chodził z taktowaniem 400Mhz bo po co więcej do tej 1 strony = dluzsza praca na baterii.

A po 2 grafika HD w 6 generacji plasuje się wyjątkowo dobrze (gdybym chciał np. CIVILIZATION 5 odpalić ;)) coś na poziomie Geforce GT820 :) A skoro jest zintegrowana to jednak dalej pobór mocy o wiele niższy :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było od razu napisać, że gustujesz w pieszych wycieczkach z laptopem w plecaku :P W takim przypadku zamiast bawić się w jakieś cudowne technologie, lepiej będzie zainwestować w solarny power bank albo po prostu dodatkową baterię ;)

@beardo0 Ten do którego wzdycham, oscyluje w ok. 11k, ale najpierw trzeba zakończyć budowę ;)

@Rambo8 oczywista, oczywistość, każdy kto przesiadł się w lapku na SSD, już nie wraca do HDD.

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko tej matrycy TN, ale ch... biję się z myślami ;) a do IPS-a nie dolożę niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki, a raczej tych kątów i barw :P Do pracy biurowej, neta, gier, spokojnie TN wystarczy, a do filmów najlepiej połączyć się bezprzewodowo z TV. Chyba, że różnica w cenie niewielka ;)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki, a raczej tych kątów i barwDo pracy biurowej, neta, gier, spokojnie TN wystarczy, a do filmów najlepiej połączyć się bezprzewodowo z TV. Chyba, że różnica w cenie niewielka ;)

Właśnie IPS (full HD)to już prawie 3k, więc sporo więcej... Ja na tym co najwyżej będę filmy ściągał a i tak na TV oglądał ;)

Dlatego ani full HD nie potrzebuję zbytnio a i IPS chyba też nie...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

EDIT:

Aaaaa boję się tylko tej niewyciagalnej baterii :( ciekawe czy jak odkręcić się obudowę to czy baterie można wymienic

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×