Skocz do zawartości
Grecky

Laptop do 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Elo geeki
 
Mam komputer klasy PC, z którego to w chwili obecnej piszę. Sprzedaję go jednak, bo pudło duże, niewygodne. Miał być do gier, ale odkąd mam PS4 (czyli od grudnia 2013 roku) służy jedynie do neta oraz oglądania filmów, czy tam też seriali. No bez sensu. W związku z tym podjąłem decyzję o kupnie lapka. Musi być ładny. Ekran no taki no 15,6 cali. 
 
Co byście doradzili w granicach 2500-2600? Póki co zwróciłem uwagę na ASUS A555LJ-XO347H oraz DELL Inspiron 15 (5548-9810). Ale no nie znam się, nigdy nie miałem laptopa. Pomocy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziecie koledze pomagac to pomozcie i mi, z tym ze u mnie moze byc troche mniejszy ekran lub troche wiekszy,a cena do okolo 3 tys,moze lekko ponad. i co sadzicie o tych hybrydach tableto/laptopow,warte to uwagi czy badziew,moj prawie 4 letni lapek zaczyna sie sypac i potrzebuje cos nowego,z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo geeki

 

Mam komputer klasy PC, z którego to w chwili obecnej piszę. Sprzedaję go jednak, bo pudło duże, niewygodne. Miał być do gier, ale odkąd mam PS4 (czyli od grudnia 2013 roku) służy jedynie do neta oraz oglądania filmów, czy tam też seriali. No bez sensu. W związku z tym podjąłem decyzję o kupnie lapka. Musi być ładny. Ekran no taki no 15,6 cali. 

 

Co byście doradzili w granicach 2500-2600? Póki co zwróciłem uwagę na ASUS A555LJ-XO347H oraz DELL Inspiron 15 (5548-9810). Ale no nie znam się, nigdy nie miałem laptopa. Pomocy. 

 

Moja rada jesli lapek ma zastapic stacjonarke (u mnie nastapilo to ladnych pare lat temu) to bierz 17"

jednak kawalek przekatnej robi roznice i w tym co widac jak i w rozdzielczosci - no chyba ze i tak bedziesz to podpinal do innego wyswietlacza.

 

od prawie 3 lat mam Dell Inspiron 5720 - z i5-3210m GF630M i 6GB RAMu i ogolnie jestem zadowolony.

Klawiatura to dosc sredni element raz ze po 3 latach sporo klawiszy mi sie wytarlo a jeszcze przed uplywem 2 (co mozna  reklamowac - ale lapek kupiony w PL a ja poza granicami) pare przyciskow mialo klopoty a to jakis wyskoczy a to spacja nie do konca dziala - ale to mozna tez domowymi sposobami zalatac.

Minusem jest crapware od della - wiec zalecalbym na od razu postawic goly system i dociagnac ze strony producenta sterowniki i programu ktore ty chcesz.

 

nawet pograc na tym mozna choc glownie starsze gierki lub point&click, nowsze hmm no da sie ale to niestety 720p low detale i filmowe 20fps :P (BF4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo geeki

 

 

Co byście doradzili w granicach 2500-2600? Póki co zwróciłem uwagę na ASUS A555LJ-XO347H oraz DELL Inspiron 15 (5548-9810). Ale no nie znam się, nigdy nie miałem laptopa. Pomocy. 

 

Delll to dobra opcja - jakość, wykonanie. 

Tylko wybierz taki co ma minimum procesor i3 i ekran 1080p (1920x1080)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ta 17 bym wlasnie chyba odradzal,ten moj wysluzony to wlasnie 17,w gry na pc wogole nie gram,od tego jest ps4,filmy i seriale tez glownie na tv z dysku zewnetrznego,jak wczoraj mi sie zaczal sypac to podjebalem dziewczynie 15,6 i kurde,jakie to male,lekkie, poreczne. tamten masakra,bebechy mialem w nim konkretne i w sumie niewiem po co,procek chyba byl 2x2,3, 8 gb ramu i laptop tylko do neta,czasem do seriali,jak juz w sypialni lezalem i zasnac nie moglem,teraz napewno takiego wielkoluda nie biore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ta 17 bym wlasnie chyba odradzal,ten moj wysluzony to wlasnie 17,w gry na pc wogole nie gram,od tego jest ps4,filmy i seriale tez glownie na tv z dysku zewnetrznego,jak wczoraj mi sie zaczal sypac to podjebalem dziewczynie 15,6 i kurde,jakie to male,lekkie, poreczne. tamten masakra,bebechy mialem w nim konkretne i w sumie niewiem po co,procek chyba byl 2x2,3, 8 gb ramu i laptop tylko do neta,czasem do seriali,jak juz w sypialni lezalem i zasnac nie moglem,teraz napewno takiego wielkoluda nie biore

 

Ale to zalezy od potrzeb u mnie lapciak zastepuje stacjonarke. Lezy na biurku ewentualnie zabieram jak podrozuje - i  wtedy w cos moge pograc (bo konsola to wiecej pakowania a jak jade na 4ry dni to mi point&click wystarcza).

 

Wygoda edycji tekstu a nawet przegladania stron na 17 (1600x900) jest w mojej opinii duzo wieksza niz na 15,6 (1366x768)

 

Jesli wolisz cos mniejszego to nie ma problemu a i kase zaoszczedzisz.

 

Dell jest przyzwoity, nie wiem jak HP teraz ale mam 8letniego Paviliona z Vista i dziala do dzis 15,6" ten wlasnie jest takim popychadlem a to w wyrze film obejrzec jak Kobieta  chce zamiastna TV itd. nawet jak padnie z racji przegrzania i tego lezac na koldrze grzeje sie niemilosiernie to straty wielkiej nie bedzie bo jego wartosc jest znikoma. Niemniej slyszalem ze HP spadly w jakosci.

 

Opcja ktora poza Dellem bym rozwazal jest Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa ze rozdzialka z 17 wyglada ladniej od 15 pod kazdym wzgledem,tylko ze jak ja go bralem to pracowalem w delegacji,zmiana hotelu co 2 miechy,teraz od ponad 2 lat pracuje w jednym miejscu i nic nie zapowiada zeby sie cos mialo zmieinic,wiec proste ze wole filmy i seriale ogladac na 49 " tv,wracajac do tematu tak wlasnie mysle nad dellem,hp lub moze asusem,lenovo wiem ze napewno sa ok,ale zaslyszalem ze sie grzeja konkretnie, a ja juz drugiego piecyka niechce,od tego mojego acera nieraz prawie samare osmolilem. cos moze wiesz o tych tableto/lapkach?warte to uwagi? np takie cos:  http://allegro.pl/dotyk-hp-envy-15-x360-i5-fhd-8-750-bt-widi-w8-1-i4892152358.html

Edytowane przez grs88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odzew. Podobnie jak grs88 zależy mi na poręczności i lekkości, dlatego 15,6 w zupełności wystarcza. Założyłem podobny temat na typowo komputerowym forum, no i dostałem kilka propozycji. Metodą eliminacji zostałem przy dwóch pozycjach

 

KLIK

 

oraz

 

KLIK

 

Jak Wy to widzicie? Na korzyść Della zdecydowanie przemawia serwis

 

dnd.jpg

Edytowane przez DamianGrecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/2w1-dotyk-lenovo-flex-2-15-i5-6-500-8ssd-fhd-w8-1-i5066204838.html
ten w sumie nieglupi tez,jakos sie napalilem na te dotykowo/obracane ekrany,ten pierwszy dell co zarzuciles to na bardzo podobnym teraz pisze,(dziewczyny lapek) i na poczatku napisales ze musi byc ladny,on jest paskudny szczerze mowiac, z byciem ladnym ma tyle wspolnego co i ja,odradzam. natomiast ten drugi jak najbardziej fajny, juz mialem rezygnowac z kupna dotykowego bo myslalem ze sa tylko max 14" cali,ale sie okazuje ze sa rowniez 15,6 w dodatku tego lenovo za fajna cene mozna wyrwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą pięknością to wiadomo, że tak pół żartem, pół serio. Chociaż fakt, że wizualnie zdecydowanie bardziej pasuje mi ten drugi i to on jest na prowadzeniu. 

 

Najbardziej z wyglądu podobają mi się za to HP. Taki dostałem w propozycjach, ale niestety sprzętowo trochę odstaje. CLICK!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki co zarzucilem lenovo ci sie nie podoba?sa tez della inspiriony podobne,chyba bedzie dobry dla mnie,neta jak przegladam,to zazwyczaj leze na sofie,tego sobie zloze jak mi bedzie pasowac i git,nawet jak do snu czasem serial odpale, to tez mozna go lepiej ulozyc niz standardowego lapka,niewiem czemu ale jakos mi sie bardzo spodobaly takie wynalazki,a do wczoraj nie mialem pojecia ze takie hybrydy sa,tak to interesuje mnie rynek pc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykowy ekran i obkręcana klawiatura zdecydowanie wykraczają poza moje potrzeby. Nie widzę większego zastosowania w codziennym użytkowaniu. Może gdybym był grafikiem. Ale nie jestem. Uroku odmówić mu jednak nie mogę. Chociaż sporo w sieci nieprzychylnych opinii względem Lenovo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez tak nie wiadomo jak nie jest to potrzebne,ale do przegladania neta moze byc wygodne,co do opinii to o kazdej firmie znajdzie sie i pozytywne i negatywne,tak szczerze to ja zawsze uwazalem lenovo za firme o wiele lepsza od della,ale zgadza sie,opinie zdecydowanie na korzysc della

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam HP Envy 15-j184sa bardzo przyzwoita maszyna procesor intel i5 czwartej generacji , karta geforce nvidii , dotykowy ekran (1920x1080) to bardziej bajer niż funkcja bardzo potrzebna , 4 glosniki dwa subwoofery

Jeśli chodzi o procesory to podobno te od AMD niezbyt dobrze sprawdzają się w laptopach

Jeszcze zwróć uwagę na odzaj kabla zasilającego , a dokładniej na jego koncowke , z doświadczenia wiem , ze koncowki w kształcie litery "L" sa bardziej wytrzymale , a te proste ulegaja dosyć szybko awarii i nie jest to objęte gwarancja.

Jeśli chodzi o awaryjność to jeszcze nie miałem laptopa , który szwankowalby przed upływem gwarancji :D poza wlasnie problemami z kablem zasilającym do każdej Toshiby musialem dokupować nowy zasilacz bo kabel wytrzymywal maksymalnie poltora roku

Sony i Asus odpukać sa dosyć leciwe i zadnych problemów z nimi nie miałem gdyby nie fakt , ze Sony zaprzestalo produkcji Vaio to wlasnie tego laptopa polecałbym każdemu.

 

Wracajac do HP mam ten model od około pol roku i naprawdę warto się bliżej przyjrzeć temu modelowi.

Gminna wiesc niesie , ze HP z serii pavilion obnizyly loty jeśli chodzi o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi laptopami macie zamiar gdzieś spacerować czy po prostu mają zajmować jak najmniej miejsca w domu?

Jeśli to drugie to może warto zastanowić się nad NUC i monitor (rozmiar wg potrzeb)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie twoja propozycja odpada bo ja po calym domu laze z lapkiem,od lazienki po kuchnie przez pokoje takze lapek tylko wchodzi w gre,co do tego hpka to juz wczesniej tez go mialem na oku,a co sadzisz o tym lenovo?nad asusem tez rzecz jasna myslalem,ale ostatnio sie wlasnie napalilem na ta konwertowalne wynalazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo geeki

 

Mam komputer klasy PC, z którego to w chwili obecnej piszę. Sprzedaję go jednak, bo pudło duże, niewygodne. Miał być do gier, ale odkąd mam PS4 (czyli od grudnia 2013 roku) służy jedynie do neta oraz oglądania filmów, czy tam też seriali. No bez sensu. W związku z tym podjąłem decyzję o kupnie lapka. Musi być ładny. Ekran no taki no 15,6 cali. 

 

Co byście doradzili w granicach 2500-2600? Póki co zwróciłem uwagę na ASUS A555LJ-XO347H oraz DELL Inspiron 15 (5548-9810). Ale no nie znam się, nigdy nie miałem laptopa. Pomocy. 

hallooo miałem kilka laptopów: Tośkę i 2 x Vaio moim zdaniem kupno laptopa trzeba przemysleć, do czego będzie potrzebny, jeżeli Ci się nie śpieszy z zakupem, poczekaj chwilę, dozbieraj parę groszy i wybierz coś z tej bandy

http://www.dell.com/us/p/alienware-15/pd

wierz mi, nie rozstaniecie się co najmniej przez 5/6, lat przekalkuluj sam

tak jak już sam wspomniałeś do gier masz ps4, ale na lapku jakieś zdjęcia do poprawienia, to film conwertować trzeba, po 2 latach na lapku procesów odpalonych 100 tyś :yes:  i sprzęt muli. Dlatego warto, cena trochę z dupy do tego co proponujesz, ale w ogólnym rozrachunku opłacalne. Ostateczny wybór należy do Ciebie

Tylko 15,4/6 cala nic innego broń cie boże 17 :nuke:

Edytowane przez niklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba bylo tak od razu, do neta to to tablet wystarczy :bye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tych dyskach ssd? warto te pare zeta dorzucic,na pamieci mi nie zalezy bo nigdy na lapkach nie upychalem niewiadomo ile gb danych,filmy przerzucalem na dysk zew,gry tylko na konsolach wiec 256 na luzaku wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lenovo z510 i nie narzekam kolega też ma Lenovo i też nie narzeka. Wg mnie względem jakość cena nie ma lepszych laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba bylo tak od razu, do neta to to tablet wystarczy :bye:

 

Wszystko jest w pierwszym poście. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre dyski, szybkie i jak na razie za drogie, 256 GB na system i pierdoły jak najbardziej wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby wlasnie ciche,komp tak nie muli,nie grzeje sie,baterii tak nie ciagnie,tak mysle zeby sobie takiego wrzucic do lapka,a co myslicie o tym lenovo flex 2? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×