Skocz do zawartości
pablos_83

Horizon: Zero Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MagEllan napisał:

Jak juz ktos wczesniej pisal - wybieranie bezpiecznej sciezki - czyli elementy innych gier sanboxowych polaczone w calosc i wykonane poprawie to bezpieczna droga, do tego ladna grafika i mamy gre ktora moze sie sprzedac. 

 

Panowie, nie ukrywajmy że Horizon jest zrobiony pod publiczkę. Posapo (!), rudowłosa (!!) bohaterka i wielkie roboty na które można polować (!!!)? Na całym świecie nie ma samca który nie poleci przynajmniej na jeden z elementów które wybrałem. Gra nie mogła się nie udać i fajnie że tak się stało. Szkoda tylko że, jak wynika z kilku recenzji, gra jest zachowawcza pod względem rozgrywki a scenariusz być może niedomaga. Ale to typowe dla dużych deweloperów i ich gier AAA.

Z mojej strony wielkie brawa dla Sony za chęci i odwagę we wprowadzaniu nowego IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dobry sandbox w który grałem to Witcher 3, a wcześniej GTAV, więc tym bardziej chętnie zagram właśnie w grę z otwartym światem.

Nie mówię że trzeba się grą podniecać, trzeba wręcz mieć dystans tylko że mam wrażenie że nikt z grania nie czerpie już radości i że wszyscy grają za karę :24_stuck_out_tongue:

 

@malpka

Gry to biznes więc raczej dziwne jakby robili gry inaczej niż pod publiczkę :)

Pewnie w GG pracują pasjonaci, ale na końcu księgowemu musi się wszystko zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, shemaforash napisał:

Ostatnio dobry sandbox w który grałem to Witcher 3, a wcześniej GTAV, więc tym bardziej chętnie zagram właśnie w grę z otwartym światem.

Nie mówię że trzeba się grą podniecać, trzeba wręcz mieć dystans tylko że mam wrażenie że nikt z grania nie czerpie już radości i że wszyscy grają za karę :24_stuck_out_tongue:

 

@malpka

Gry to biznes więc raczej dziwne jakby robili gry inaczej niż pod publiczkę :)

Pewnie w GG pracują pasjonaci, ale na końcu księgowemu musi się wszystko zgadzać.

 

dlaczego zaraz za kare? czytam wlasnie recke z US gamer ktora to byla ta z najslabsza ocena, te z lepszymi juz przeczytalem - sam ocenie jak zagram. 

 

Co do tego ze gry to biznes owszem to widac po asset flipach na steam, grach pokroju Firefithers Sim (30$ w PSS) czy innych temu podobnych. 

Ale trzeba spojrzec szerzej - mamy troche oryginalnych produkcji robiacych swoje - od Hack n Slash, przez Her Story do Else Heart.Break(). 

Tak te gry tez byly kierowanie do grup docelowych ale raczej niekoniecznie do mega szerokiej publiki.

Najwazniejsza jest roznorodnosc czsami typowy nie zaskakujacy niczym sandbox moze byc dobry i graczowi a podejsc a czasami ten gracz szuka czegos innego co wpasowuje sie w jego gust (i wybiera cos np. z serii Souls). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy pl i angielskie głosy da rade tak grać czy na sztywno eng lub pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damccio91x napisał:

Napisy pl i angielskie głosy da rade tak grać czy na sztywno eng lub pl ?

 

Nie wiem i wisi mi to bo mieszkam w PL i gram po polsku, a wy angliści onanizujcie się przy wersjach ENG jak chcecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Nie wiem i wisi mi to bo mieszkam w PL i gram po polsku, a wy angliści onanizujcie się przy wersjach ENG jak chcecie...

teraz to faktycznie pokazałeś swoja klase kolego :) no cuz

a było napisać graj jak chesz co nas to interesuje :pazura:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chazy_Chaz napisał:

teraz to faktycznie pokazałeś swoja klase kolego :) no cuz

a było napisać graj jak chesz co nas to interesuje :pazura:

 

A dziękuje szanowny kolego, nigdy nie wątpiłem w moją klasę :1_grinning: 

 

BTW: irytuje mnie takie pitolenie o ANG itp. chcesz graj tak, kup sobie na ebayu/amazonie i na 100 będzie ENG... W PL chciałbym aby na 100 było PL :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Damccio91x napisał:

Napisy pl i angielskie głosy da rade tak grać czy na sztywno eng lub pl ?

Zależy, jak będzie możliwośc ustawienia w opcjach języka to pewnie tak.

Chociazby to Wiedźminie 3 tak było, ale większosć gier nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Damccio91x napisał:

Napisy pl i angielskie głosy da rade tak grać czy na sztywno eng lub pl ?

 

Z tego co czytałem można mieć dialogi po angielsku a napisy po polsku. To duża ulga bo podobno jak zwykle polski dubbing niedomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Nie wiem i wisi mi to bo mieszkam w PL i gram po polsku, a wy angliści onanizujcie się przy wersjach ENG jak chcecie...

Ale z ciebie głupek, jak się pytam czy jest taka opcja bo podobno polskie głosy nie są najlepsze i chce mieć wybór. I w dupie mam to jak ty grasz.

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

/profile/72729-damccio91x/" rel="">@Damccio91x mam podobne informacje jak /profile/41181-malpka/" rel="">@malpka jezyk ponoc mozna ustawic. 

@digitalman_pl - trochu pojechales, bo niektore gry naprawde lepiej wlaczyc kontrolnie napisy nizli meczyc sie z PL dub - crysis czy killzone2 sa dosc dobrymi przykladami, gracze optują za wyborem. Ostanio ogralem Uncharted 2 i 3 rownolegle po angielsku i polsku i sorry jesli dialogi nie sa od zera pisane pod gre to dub zeby najlepszy nie wszedzie odda to co oddac powinnien a nawet w bardzo dobrym dubie jak w uncharted jest pare kwiatkow. Oddzielnym przypadkiem jest wiedzmin3 gdzie robiono ta gre z mysla o zachodnim kliencie ale jednak mam wrazenei ze PL wersja to nie zwykly dub i przeklad a po prostu praca od postaw i pisanie wszystkiego pod katem odbiorcy lokalnego dlatego tutaj wyszlo rewelacyjnie. 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedyna gra gdzie grałem z polskimi dźwiękiem to Wiedźmin 3, dubbing angielski nie pasował do klimatu tej gry.

Uncharted 4 też dawał radę dopóki nie usłyszałem głosu (dorosłego) Sama, od razu przełączyłem :)

Więcej naturalności i luzu, a DUŻO mniej teatralności w polskim dubbingu jest potrzebne.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Gracze, dalej wyczekujecie z niecierpliwością na HZD?

Ja chyba złożę Pre-Order w Ps Store choć waham się między Nier Automata oraz Mass Effect Andromeda.

Minimalnie wyczekiwanie u mnie opadło po obejrzeniu kilku recenzji no ale może jednak warto dać szanse HRD 👍

HTC 10

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kolos28 napisał:

I jak tam Gracze, dalej wyczekujecie z niecierpliwością na HZD?

Tak. Nie sugeruję się w ogóle recenzjami, czekam na grę od pierwszej zapowiedzi na E3 i nic w tej kwestii się nie zmieniło.

14 minut temu, Kolos28 napisał:

Ja chyba złożę Pre-Order w Ps Store choć waham się między Nier Automata oraz Mass Effect Andromeda.

Minimalnie wyczekiwanie u mnie opadło po obejrzeniu kilku recenzji no ale może jednak warto dać szanse HRD 

Bez urazy, ale Ty przechodzisz chociaż połowię gier, które kupujesz? :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz przechodzę Nioh a do tego gram w For Honor. Fakt mam kilka starszych gier czekających na ogarnie ale kupiłem je bo były duże promocje więc nie jest źle 👍

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28

Przeważająco pozytywne opinie recenzentów i jeszcze lepsze opinie graczy, jak to cię nie przekonało to lepiej weź Nier lub Mass Effect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, raczej wybiorę HZD.

Ostatnio, kupuje tylko cyfrowki a więc dla tego mam często dylematy z wyborem.

W sumie TR, FC lubię więc jeśli to wszystko łączy się że sobą dodając coś więcej to będzie dobrze 👍

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore na premiere, a co mi tam - lubie piaskownice,  a ta zapowiada się wyjątkowo ciekawie :) Zapożyczenia z innych gier kompletnie mi nie przeszkadzają - sprawdziły się w Cieniu Mordoru to tu też może być OK.

 

W ogóle zauważyłem, że nie ma do tej gry season passa - ciekawe dlaczego. Jeśli gra będzie fajna to liczylbym na jakis dodatek czy dwa :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi tam sie nie spieszt do HZD

Owszem jest to gra ktora jest na mojej liscie zakupowej - ale raczej nie taka ktora przekona mnie zebym na premiere gnal do sklepu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w raz z nowa latka 1.02 PRO rozwinie skrzydla:

 

Wyższa rozdzielczość - renderowanie gry w rozdzielczości 2160p Checkerboard i nadpróbkowanie (supersampling) rozdzielczość ekranu, jeśli ten nie obsługuje 4K,

Lepsza wydajność - renderowanie gry z większą płynnością i rozszerzonymi opcjami graficznymi. ...

a do tego renderowanie HDR, jeśli tylko posiadacie odpowiedni ekran.

 

zacieram raczki :banderas:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bany4KHDR napisał:

w raz z nowa latka 1.02 PRO rozwinie skrzydla:

 

Wyższa rozdzielczość - renderowanie gry w rozdzielczości 2160p Checkerboard i nadpróbkowanie (supersampling) rozdzielczość ekranu, jeśli ten nie obsługuje 4K,

Lepsza wydajność - renderowanie gry z większą płynnością i rozszerzonymi opcjami graficznymi. ...

a do tego renderowanie HDR, jeśli tylko posiadacie odpowiedni ekran.

 

zacieram raczki :banderas:

Kiedy ta nowa łatka ? sama gra jeszcze nie wyszła a tu już jakaś łatka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś łopatologicznie wyjaśnić co daje renderowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, hakuna napisał:

Może ktoś łopatologicznie wyjaśnić co daje renderowanie?

 

Proszę, oto łopatologicznie: renderowanie daje to że masz obraz na monitorze/TV.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×