Skocz do zawartości
pablos_83

Horizon: Zero Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba szukać zagranicznych forów, wystarczy wejść na forum CD Action by spotkać rodzimych debili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jeszcze na zagranicznych forach przeczytam konstruktywną krytykę i czasem udany trolling/hejt na grę, tak na GoL, czy CD Action ( po słowach Berlina w swoim czasie, totalnie olałem już nawet czytanie tam njusów) to na prawdę ludzie z IQ bliskiemu zera. Żenujące komentarze i banda dzieciaków. Zresztą ktoś kto interesuje się grami w ogóle nie powinien tracić czasu na czytanie takich portali. Chyba, że chce sobie humor poprawić. 

Kurde dzisiaj już prawie do końca doszedłem z fabuła i musiałem przerwać, bo człowiek nie chcę, żeby ta gra się skończyła ( główna historia ). Pewnie po tym motywacja do dalszej gry by trochę spadła. Dlatego lepiej pokończyć co się da, poodkrywać i dopiero na koniec fabuła:P Trochę z tymi Łowami dla loży przeginka jest. Mam w minute ileś tam tego bysiora linami i coś tam mu pod brzuchem rozwalić, ale zewsząd atak totalny innych dinorobotów. Strasznie trudno. Kotły robią bardzo dobre wrażenie, ale jeden był śmiesznie krótki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się polowania bardzo podobają :) Bardzo fajnie wymuszają uczenie się nowych broni (polecam też robić samouczki :)) Dzięki temu pokochałem wręcz linkę do przybijania do ziemi :) Zostały mi tylko te na pustyni, ale się nie biorę za to, bo nie mam jeszcze wymaganej jednej umiejętności. Jedyne, które mi sprawiło niewielkie trudności, to to z zabiciem 4 czujek z ukrycia w tym leśnym terenie na zachodzie. Pozostałe w sumie są całkiem proste. Kocioł zrobiłem tylko jeden, ale robią niezłe wrażenie jeżeli chodzi o projekt lokacji.

Ale kurde ta historia... W tych misjach, gdzie się zaczyna coś więcej wyjaśniać i znajdujemy sporo dzienników, to spędziłem chyba drugie tyle na czytanie i słuchanie tego co na granie. Wielki szacun, że nie ma tam po prostu historii "je*ło to je*ło" tylko wszystko jest cholernie dobrze opisane dookoła. Wspomnienia ludzi, zapisy ich rozmów... coś niesamowitego. Zwłaszcza w zadaniu, w którym oglądamy dwa dość znaczące hologramy... Tak jak pisze @mikelsgrom1, człowiek nie chce, żeby ta gra się skończyła. Chyba w żadnej innej grze nie poświęciłem tyle czasu na czytanie dzienników znajdywanych gdzieś po drodze, nie związanych bezpośrednio z samą osią fabularną. Jest też bardzo możliwe, że jak skończę niestety kiedyś wszystko co jest do zrobienia, to będę latał po świecie, żeby doszukać resztę zapisów. Chociażby po to, żeby na krańcu świata w jakiejś rozpieprzonej chacie, przeczytać o robocie sprzątającym :)

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 30 godzin na liczniku, doszedłem do nowego miasta i mam wrażenie że dopiero teraz ta gra się otworzyła.

Kilkanaście nowych zadań, a jeszcze połowa mapy całkowicie zakryta.

 

Z minusów to AI ludzkich przeciwników jest na bardzo podstawowym poziomie, dobrze że walka z ludźmi w tej grze występuje stosunkowo rzadko.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze poprawienia wyglądu wody oraz poruszanie się roślinności gdy Aloy wchodzi z nią w kontakt.

No i może jeszcze szybki wybrać każdej z 8 broni, często podczas walki nawet kilka razy wchodzę do menu żeby zmienić przypisane bronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, shemaforash napisał:

No i może jeszcze szybki wybrać każdej z 8 broni, często podczas walki nawet kilka razy wchodzę do menu żeby zmienić przypisane bronie.

Biorąc pod uwagę, że każda z broni cienia, oprócz wyrzutni lin, ma trzy rodzaje amunicji, to cholernie ciężko w trakcie walki by było utrafić w to, co potrzebujesz. Musieliby kompletnie przebudować system zmiany broni raczej. Taki jak jest w sumie chyba jest optymalny, mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xavris napisał:

Biorąc pod uwagę, że każda z broni cienia, oprócz wyrzutni lin, ma trzy rodzaje amunicji, to cholernie ciężko w trakcie walki by było utrafić w to, co potrzebujesz. Musieliby kompletnie przebudować system zmiany broni raczej. Taki jak jest w sumie chyba jest optymalny, mimo wszystko.

Bardziej myślałem o systemie podobny do Nioh, na jednym kółku mamy 4 bronie jak trzymam L1 i wciśniemy np. trójkąt to pojawia się zestaw 4 kolejnych i tak przełączamy między jednym a drugim zestawem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem wszystkie wyzwania lowcow plus wszystkie q z nimi zwiazane chyba ze gdzies dalej w glownej fabule cos sie jeszcze pojawi, mega walczylo sie z wielkimi mechami. Ostatnie 3 wyzwania tez ciekawe, chociaz dwa zrobilem w identyczny sposob czyli przejecie 2 botow i rozwalka duzego przy uzyciu jego broni ktora zrzucilem, a za drugim razem zamiast duzego rozwalilem bronia male przejete boty.Fabula jakos mnie nie ciagnie. Najwiekszy moj problem to ktory teraz luk uzywac ten co kupilem czy ten za wyzwania lowcow bo brakuje mi miejsca w kole wyborow a kazda obecnie uzywana bron wydaje sie nie zbedna a nowy luk kusi.

Edytowane przez dosard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko ta gra jest tak dobra! Wczoraj włączyłem na chwile z rana i już po 10,5h odkleiłem gałki oczne od telewizora. Te tereny są tak dobrze zrobione że oczy się cieszą, bardzo. I to jest to :) Wiadomo że gra jest dobra gdy się za nią tęskni siedzą w robocie.

PS: polecam grać na Bardzo trudnym poziomie - wcale nie jest tak ciężko a przyjemność z gry większa. A dwa

 

Patrzajta jak ten las wygląda :24_stuck_out_tongue: Toż to piękne jest (materiał bez spoilów). Ah.. kobieta mnie zabije za okupowanie TV.

 

Edytowane przez Mareeku
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż gierka ukończona. Nie spodziewałem się tak dobrej  gry w kwestii fabuły. Pozostaje teraz maksować grę do znudzenia i tyle. Jedna z nielicznych gier do której na prawdę nie mam się do czego doczepić na poważnie. Obawiałem się, że po zakończeniu nie będę miał motywacji dalej grać, ale nic z tego;p ( Chociaż człowiek tak jak po zakończeniu W3 czuł taką pustkę, tak tutaj mam to samo). Teraz już zdecydowane 10/10.

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co przeszli grę. Jak jest z levelem postaci i umiejętnościami? Gra pozwala odblokować wszystkie? Jaki max level udało Wam się wbić?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz już zdecydowane 10/10.

 

 

Mam pytanie do tych co przeszli grę. Jak jest z levelem postaci i umiejętnościami? Gra pozwala odblokować wszystkie? Jaki max level udało Wam się wbić?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Fredi_Bobik napisał:

 

 

Mam pytanie do tych co przeszli grę. Jak jest z levelem postaci i umiejętnościami? Gra pozwala odblokować wszystkie? Jaki max level udało Wam się wbić?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Bez problemu da się odblokować wszystkie. Sporo zadań oprócz doświadczenia daje punkt umiejętności.

 

Przy okazji mały tip jak ktoś zbiera trofea. Są 4 sztuki za zabicie każdej maszyny z pewnej grupy (transportowe itp). Nie liczą się do nich "wersje" skażone. Jeżeli macie przy wszystkich maszynach przynajmniej jedno zabicie, a brakuje Wam trofeum to poszukajcie danej maszyny na wolności. Obstawiam, że to błąd i to zmienią, ale na razie tak to wygląda. Do trofeum za zeskanowanie wszystkich fokusem skażone maszyny się liczą.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co patch zmienił wczoraj, ale w ogóle na hita nie wysadza mi kanistrów u maszyn. Np. u kłapaków są te ogniste na głowie. Przed patchem - ognista strzała i zaraz bum, pół życia nie ma. Wczoraj na żadnej maszynie nie działało. To samo z porażającymi na żniwiarzach. WTF?!
Tak samo przegięli trochę te burzoptaki - nie chodzi mi o wytrzymałość czy ich atak, ale o to, że nie da się ich praktycznie atakować kiedy latają. Najlepiej jak w ogóle poza zasięg strzał polecą do góry i nawet są poza zasięgiem Focusa... Kto to wymyślił?!


Całą krainę Nora/zimową wymaksowałem, zebrałem wszystko itd. wszedłem do tej pustynnej i jakoś mniej mi się podoba jak na razie.
Mam ok. 41% ukończenia, 32 lvl i ok. 30 h na liczniku. Trochę mi hype przeszedł i już tak chętnie dłuższego posiedzenia nie robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, The_Siemek napisał:

Nie wiem co patch zmienił wczoraj, ale w ogóle na hita nie wysadza mi kanistrów u maszyn. Np. u kłapaków są te ogniste na głowie. Przed patchem - ognista strzała i zaraz bum, pół życia nie ma. Wczoraj na żadnej maszynie nie działało. To samo z porażającymi na żniwiarzach. WTF?!
Tak samo przegięli trochę te burzoptaki - nie chodzi mi o wytrzymałość czy ich atak, ale o to, że nie da się ich praktycznie atakować kiedy latają. Najlepiej jak w ogóle poza zasięg strzał polecą do góry i nawet są poza zasięgiem Focusa... Kto to wymyślił?!


Całą krainę Nora/zimową wymaksowałem, zebrałem wszystko itd. wszedłem do tej pustynnej i jakoś mniej mi się podoba jak na razie.
Mam ok. 41% ukończenia, 32 lvl i ok. 30 h na liczniku. Trochę mi hype przeszedł i już tak chętnie dłuższego posiedzenia nie robię.

 

A mi wczoraj właśnie leciały pojemniki z płomieniem z Żuwaczy (czy jak tam majo) na potęgę wczoraj, co strzał to coś odstrzeliwałem :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digi, odstrzał to tak. Odpada elegancko. Chodzi mi o wysadzenie kanistra - np. tych z Płomieniem poprzez strzelenie w nich ognistej strzały, porażającej w te z prądem itd.
Nie mam pojęcia o co chodzi. Trochę to psuje agresywny atak. Zwłaszcza jak nie masz wysokiej trawy, atakują Cię: 3 kłapaki i 4 jastrzębie. Zaczyna się turlanie jak w Soulsach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę wczoraj i nie zauważyłem tych problemów. Ale chyba nie walczyłem z żadnym kłapakiem... Postaram się dzisiaj o tym pamiętać, poszukać jakiegoś i dam znać.

Latające bydlaki faktycznie bywają denerwujące. Ja zawsze czekam aż podlecą bliżej i napierdzielam linkami. Skuteczność 100%, a i jakoś tak przyjemniej :)

Co do opadającego hajpu... To co mnie trzyma przy tej grze bardzo mocno to za**bisty (jak dla mnie oczywiście) świat przedstawiony. Gdyby nie on, to byłaby to kolejna gra z otwartym światem, ale całkiem ładnie poskładana do kupy. Póki nie skończyłem fabuły, póki nie znalazłem wszystkich ciekawych dzienników, znajdziek (kwiaty są upierdliwe strasznie, ale widokówki i historia w nich opisana to genialna sprawa) to hype mi nie opadnie :24_stuck_out_tongue:

Pewnie zaraz mnie ktoś wyśmieje, ale historia (główna oś fabularna i jej otoczka) w tej grze mnie dużo bardziej ciekawi niż główna historia w wieśku. Wiesiek miał genialne questy poboczne i (brakuje mi epitetów) makabrycznie dobry wątek krwawego barona. Reszta głównego wątku w podstawce była dla mnie znacznie słabsza. W Horizonie q poboczne mają jakąś tam historię, ale to nie ta liga (pomijam też kwesie świetnych dialogów w wiesławie), a grę wyciąga w górę świetna główna historia.

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fredi_Bobik napisał:

Mam pytanie do tych co przeszli grę. Jak jest z levelem postaci i umiejętnościami? Gra pozwala odblokować wszystkie? Jaki max level udało Wam się wbić?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ja skończyłem na 37lvl i dwa pierwsze drzewka umiejętności całe odblokowane. Trzecie teraz sobie odblokowuję, bo przedtem nie było mi potrzebne do niczego.

Kurde czuję, że będzie problem ze znalezieniem tych ogniw do misji " Zbrojownia" na 25lvl. Dwa mi się udało przypadkiem, ale to nie wystarczy. Znalazł ktoś wszystkie 5? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wiatraczkami konsoli?

U mnie po ustawieniu (konsola PROsiak) gry w tryb w wysokiej rozdzielczosci plus HDR te wiatraczki sa dosc mocno slyszalne (teraz wyczulony na to jestem).
Nawet namawialem syna by przestawil na mniejsza rozdzielczosc, na co syn zaprotestowal, ze nie po to u niego w pokoju stoi telewizor z tymi wszystkimi bajerami by teraz z tego nie korzystac.
A pozatym mowil ze wiatraczki mocniej sie rozkrecaja glownie na cutscenkach i na tej "ferelnej" mapie swiata. I jemu to nie przeszkadza.
Swoja droga co ta mapa ma w sobie ze tak obciaza konsole?

Najwyzej jak bede sam gral to zaloze sluchawki na uszy i problem glosnosci wiatraczkow przestanie istniec

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Kurde czuję, że będzie problem ze znalezieniem tych ogniw do misji " Zbrojownia" na 25lvl. Dwa mi się udało przypadkiem, ale to nie wystarczy. Znalazł ktoś wszystkie 5? 

Wszystkie oprócz jednego są w misjach fabularnych (to jedno jest w zbrojowni). Jeśli masz tendencje, jak ja, do lizania ścian, to znajdziesz je bez większego problemu. 

Ok... nie doczytałem, że skończyłeś już fabułe :24_stuck_out_tongue: W spoilerze masz link do filmiku w takim razie

 

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Ja skończyłem na 37lvl i dwa pierwsze drzewka umiejętności całe odblokowane. Trzecie teraz sobie odblokowuję, bo przedtem nie było mi potrzebne do niczego.

Kurde czuję, że będzie problem ze znalezieniem tych ogniw do misji " Zbrojownia" na 25lvl. Dwa mi się udało przypadkiem, ale to nie wystarczy. Znalazł ktoś wszystkie 5? 

Edit: drugi :) Ale obstawiam że podobnie jak np . ja czy mój koleżka pominałeś nr 2 :) Sama zbroja daje efekt wyładowań jak woda kapiąca na camo Predatora , cudo :) Gierkę skończyłem na 46lvl , ocena od dawna  ie daje ale bawiłem sie kapitalnie jak w Wiesku czy grach R* nie mogłem sie odkeiś nawet jak mi oczy łzawiły heh , wszystko mi sie podobalo a miodność przesłoniła minusy :) 

 

 

 

 

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się ją zdobyć. Lol ładny z tej zbroi czit. Od razu wpadłem do obozu i nie mogą mnie nawet zranić w niejXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mikelsgrom1 napisał:

No udało mi się ją zdobyć. Lol ładny z tej zbroi czit. Od razu wpadłem do obozu i nie mogą mnie nawet zranić w niejXD

No fakt, byle bandyci to mogą nagwizdać. Ale jak Cie wezmą w obroty dwa skałokrusze albo 3 niszczyciele, to lepiej mimo wszystko mieć potiona pod ręką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na premierę, ledwo liznalem za sprawą Mesjasza gejmingu na nową ale też japońska konsole ze średnią ocen na poziomie 98% ;) 

 

Z tego co zobaczyłem przez te pierwsze 2 godziny na liczniku (poza piękna oprawa) że tytuł póki co jest ubilike sandboxem. Im dalej tym jest jakoś bardziej różnorodne? Czy raczej schemat goni schemat? Przez "rentgen w słuchawce bluetooth" trochę czuje się w tym tytule jak debil który ma zobaczyć wszystko strzałkami bo sam nie trafię... kurde coś mam chyba dość dzisiejszych samograjow tego pokroju...

 

Poza tym oprawa wizualna I dźwiękowa ryja beret! Jak tylko skończę baśń o gościu w rajtuzach ratujacego księżniczkę zabieram się za to ciekawe uniwersum.

 

Ale pytanie: rozwija się potem to jakoś czy znów mamy do czynienia z sandboxowa sztampa?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mapy skarbów u kupca i wszystko Ci się wyświetli na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×