Skocz do zawartości
pablos_83

Horizon: Zero Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej inwestować i w to, i w to :24_stuck_out_tongue: Ja osobiście latałem większą część gry z ubiorem którego nazwy nie pamiętam, ale był fioletowy i dawał obronę do wszystkiego po równo + wykupiłem wszystkie fioletowe bronie. Pod koniec gry można zdobyć najlepszy pancerz z którym się jest praktycznie niezniszczalnym jeśli się uważa, żeby za dużo nie obrywać :) Sam dziś wbiłem platynkę i muszę przyznać, że najlepsza gra w jaką grałem od dłuższego czasu, czekam na jakieś rozszerzenia fabularne i kontynuację.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kolos28 napisał:

Lepiej inwestować w lepsze bronię czy ubiory?

Ja dziś głupi zmarnowałam ulepszenia na ubiór bo nie doczytałem, że jeden zastępuje drugi i tak 3 poszły...

 

HTC 10

 

 

 

Nie jestem zbyt daleko w grze więc nie wiem czy mnie oceniać, ale wydaje mi się że tak jak w wielu grach lepiej iść w atak bo i tak starasz się grać w taki sposób żeby jakichkolwiek obrażeń w ogóle unikać, a różnorodność broni pomoże Ci to osiągnąć. Takie przynajmniej jest moje założenie.

Możliwe jednak że w miarę postępu w grze kiedy przyjdzie nam walczyć z naprawdę ciężkimi maszynami które będą nas karać żywiołami, lepsza zbroja będzie robiła znaczną różnicę. Wydaje mi się jednak że kiedy przyjdzie ten moment będę miał już wystarczająco dobre bronie i będę mógł wtedy spokojnie sobie jakiś ciekawy ubiór kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pancerze, to ja z pierwszego przesiadłem się na ostatni :) (ten za rdzenie) nie widziałem sensu kupowania innych. W kwestii bronii też od razu kupowałem bronie cienia. Są stosunkowo szybko dostępne, niewiele droższe a sporo lepsze. 

Ulepszenia mi się nie martw. Znajduje się ich miliony, a te zielone i niebieskie to niewiele i tak dają. Później będziesz fiolety wywalał ;) no i później masz też skilla do wyjmowania ulepszeń bez niszczenia.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jestem na misji Góra która upadła - ile jeszcze zadań głównych do końca? Jak nie dużo to musze się wziąć za poboczne żeby zbyt szybko nie skończyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Graba11 napisał:

Pytanie: jestem na misji Góra która upadła - ile jeszcze zadań głównych do końca? Jak nie dużo to musze się wziąć za poboczne żeby zbyt szybko nie skończyć :-)

To jest ostatnie zadanie przed "punktem bez odwrotu" (takim trochę). Po nim są zdaje się jeszcze dwa główne. Fabularnie też jestem na tym etapie i mam przerwę na czyszczenie świata :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, gra wciąga jedyne co psuje zwłaszcza wieczorem to wiatraki -nie da sie grać tak wyje a cieplo w pokoju nie jest (23)

wlasnie teraz po godzinie wyłączyłem bo ryk zagłuszał dialogi :)

a mapa to juz w ogóle mistrzostwo-Ps4 pro szaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto przyzwyczaić się do głośniej pracującego pro bo każda kolejna gra będzie czerpała z jego mocy tak jak horizon :) jak dla mnie to wcale nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom spaczowali by te mape, bo jak syn gra to mowi ze boi sie mape przegladac, bo konsola odpala silniki i odlatuje spod telewizora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha to samo boje sie ze do sąsiadki sie przebije 

chora sytuacja-mapę przeglądam w systemie QTE:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o trofeum za 30 zabić strzałami w głowę (ludzi)? Mam 33 i nie wpadło. Może zabiłem czwórkę nie wrogich i dlatego taka sytuacja chociaż nie przypominam sobie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kobraki666 napisał:

Wiadomo coś o trofeum za 30 zabić strzałami w głowę (ludzi)? Mam 33 i nie wpadło. Może zabiłem czwórkę nie wrogich i dlatego taka sytuacja chociaż nie przypominam sobie:p

Mi wpadło bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kobraki666 napisał:

Wiadomo coś o trofeum za 30 zabić strzałami w głowę (ludzi)? Mam 33 i nie wpadło. Może zabiłem czwórkę nie wrogich i dlatego taka sytuacja chociaż nie przypominam sobie:p

Gdzieś czytałem, że może być problem z naliczaniem. Ale bez obawień, w końcu Ci na pewno wpadnie. Lutuj dalej po łbach i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, arkadiuszj napisał:

Wszystko super, gra wciąga jedyne co psuje zwłaszcza wieczorem to wiatraki -nie da sie grać tak wyje a cieplo w pokoju nie jest (23)

wlasnie teraz po godzinie wyłączyłem bo ryk zagłuszał dialogi :)

a mapa to juz w ogóle mistrzostwo-Ps4 pro szaleje

Meczylbym sie przy 23 z zasnieciem ;) U mnie 20tka to standart ;)

Pany ja mam pytanie, gra duzo podobna do FC Primala ? Mial cos Primal lepsze ? Czy Horizon to taki stuningowany Primal pod kazdym wzgledem lepszy ? Bo Primal mi sie fest podobal to to bedzie conajmniej smerfastyczne ;>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Frog__PL napisał:

Meczylbym sie przy 23 z zasnieciem ;) U mnie 20tka to standart ;)

Pany ja mam pytanie, gra duzo podobna do FC Primala ? Mial cos Primal lepsze ? Czy Horizon to taki stuningowany Primal pod kazdym wzgledem lepszy ? Bo Primal mi sie fest podobal to to bedzie conajmniej smerfastyczne ;>>

A pisałem już o tym Adickowi :)

Skopiowane :24_stuck_out_tongue:

Trochę tak i więcej nie :24_stuck_out_tongue: Nie ulepszasz żadnych chałup we wsi, ale ulepszasz torby na amunicję i przedmioty, wykorzystując między innymi skóry i kości zwierząt, które są stosunkowo rzadkim lootem i trzeba się nafarmić (w sensie 1 na 6 szczurów ma kość i tego typu atrakcje :24_stuck_out_tongue: ). Ulepszania broni jako tako nie ma, kupujesz po prostu lepsze u kupca i tyle. Co najwyżej masz wzmocnienia broni i pancerzy w postaci splotów i ... nie pamiętam drugiej nazwy. Ale działa to na zasadzie gemów - wciskasz w patyk i coś daje :)

W kwestii eksploracji to jest różnica o tyle, że jest sporo zamkniętych przestrzeni do zwiedzania. No i sporo wspinaczkowania.

No i jest też ulepszanie postaci, a w tym ciężko zrobić coś innowacyjnego :) W zasadzie ten element jest praktycznie identyczny jak w primalu. Tyle że masz tylko swoje umiejętności i oprócz chyba 3 wszystkie są dostępne od początku, wystarczy nabić punktów i można brać.

Mimo podobieństw na pierwszy rzut oka, te gry są dość różne. Horizon zdecydowanie lepszy :24_stuck_out_tongue:

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Graba11 napisał:

A czy po głównym wątku można grać dalej czy nie bardzo?

można. Można nawet ostatnią misję powtarzać, gdybyś wcześniej nie spełnił warunków jednego z trofeów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no to dziś skończę wątek główny a kwiatków poszukam jutro :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ja zostawiłem sobie wątek główny na koniec, teraz jestem kozak bo znam taktykę na każdego dinozaura więc idzie szybko, to jest najlepsze w tej grze że nie poziom czy sprzęt sprawia że jest łatwo, ale to jak dobrze poznamy każdego przeciwnika i jego słabe punkty.

Mimo wszystko po 40h gra potrafi mnie jeszcze czymś zaskoczyć, wczoraj walczyłem z 2 dużymi dinozaurami i nie zauważyłem konwoju który przechodził obok, dodatkowo przez hałas zleciało się kilka ptaszysk.

Potraktowałem kilka strzałami 'Corruption' i miałem arenę gdzie walczyło 9 dinozaurów, po wszystkim dobiłem co zostało i miałem masę lootu do pozbierania bez większego wysiłku :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę i praktycznie wszystko wyzbierałem. Zostały jeszcze jakieś małe sidequesty i 2 trofiki do końca. Generalnie to nie platynuje gier, ale jak jest coś fajnego lub prostego to cisnę do końca jak dobrze się przy okazji bawię. 

Muszę pokończyć resztę i rozbić te słomiane zwierzaki w Nora i koniec. 

Moje podsumowanie w kilku słowach bo nie ma sensu pisać felietonów. Same konkrety.

1.) Fabuła - dużo bardziej rozbudowana niż się na pierwszy rzut oka wydawało. Ciekawe rozwiązania, fajne zwroty akcji i questy przy których nie chciało mi się spać.

2.) Grafika - to chyba najładniejsza gra jaka wyszła na PS4. Nie ma co za wiele pisać - mistrzostwo. Chyba lepsza niż w Uncharted 4.

3.) Dźwięki - odgłosy maszyn, odgłosy przyrody, wybuchy i fajna muzyka gdy walczymy - grałem przez większość gry z angielskimi głosami i napisami...i chyba tak bym polecał każdemu. 

4.) Questy - całkiem ciekawe. Mimo iż w tego typu grach sprowadza się to do sprawdzenia czegoś, zabicia kogoś to i tak dialogi, które mamy w grze sprawiają, że są one interesujące. Nie było nudno.

5.) Projekt lokacji i ogólny design - mistrzostwo. Światło w tej grze to coś pięknego. Jest taka jedna miejscówka pod koniec gry gdzie wspinamy się na górę i mamy wejście do jakichś ruin i tam słońce wpada przez wielką szczelinę - wow. W ogóle zastygnięte jaskinie i miejsca "przedwiecznych" wyglądają niesamowicie. Lokacje są ciekawe, nie brakuje jakichś rzek, wodospadów itp Wszystko trzyma się kupy i ma sens.

To zdecydowanie mój ulubiony sandbox i szczerze to mam nadzieje, że będzie jakieś DLC.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie na lepszej wydajności czy lepszej rozdzielczości?

Nie podobają mi się blisko dorysowujące obiekty np widzę jakiegoś kolesia na niebie podchodzę i dopiero wieża strażnicza się pojawia :/

 

Fabuła jest dobra bo jestem ciekaw co dalej. Grafika zapiera dech w piersiach na 4k z HDR. Wybrałem poziom bardzo trudny zobaczymy jak będzie mi szło :) Świetna muzyka idealnie pasująca, po dłuższej chwili dopiero załapałem że coś gra :1_grinning: 

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×