Skocz do zawartości
pablos_83

Horizon: Zero Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Kolos28 napisał:

Dla mnie jedyny minus tej gry to jej ogrom. Zbyt dużo misji pobocznych i do tego ten piękny świat odciąga od głównego wątku przez co dużo się traci...

Ja gram dość rzadko bo czasem 3h dziennie a czasem nawet co drugi dzień i czuję, że tracę na opowieści...

 

HTC 10

 

 

Oby wszystkie gry miały taki "minus", no nic, tylko zjechać twórców gry za niego, jak mogli...:duda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dobra uwaga muszę poprawić słowo minus i wrzucić w cudzysłów 😋

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Frost Prime napisał:

Wszystkie questy mam zrobione i teraz tak - grając pierwszy raz pominąłem jeden quest, który już teraz ukończyłem i mam wszystkie, ale jak gram ostatnią misje i gadam z nimi wszystkimi to i tak trofik nie wpada. Albo coś pominąłem jeszcze albo mi to zglitchowało. Z całej gry zostały mi tylko samouczki do zrobienia i znajdzki w postaci notatek czy hologramy. Nic więcej.

Jest jeszcze taka sprawa, że jak powtarzam ostatnią misje to nie pojawiają mi się te 2 obszary na mapie. W sensie takim, że nie mam tych 2 punktów gdzie pisze (OPCJONALNIE) tylko jeden by od razu iść spać.

Trofik na bank wpada w momencie, jak kładziesz się spać w trakcie misji. Nie trzeba z nikim gadać dodatkowo. Jedynym warunkiem jest wykonanie odpowiednich questów.

Jeżeli na bank masz zrobione wszystkie q z linka, który wrzuciłem wcześniej, to musiało się coś zdupić i potrzebny będzie patch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kupiłem ten tytuł tylko dlatego, że był w zestawie z PS4. Totalne zaskoczenie. Myślałem, że pogram kilka godzin i odłożę. Jestem po The 

Proving i jeśli Horizon trzyma poziom fabularny do samego końca, to zapowiada się jedna z najlepszych gier tej generacji. Niby mainstream, ale za to jaka jakość. Od lat się tak pozytywnie nie "rozczarowałem". 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabularnie potem jest tylko lepiej, dla mnie historia skąd i dlaczego była sporym zakoczeniem.

Spodziewałem się zupełnie czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem już po Próbie i wszystkim co z tym związane -

 

Dostałem tytuł poszukiwaczki i aktualnie zająłem się misją polegającą na odszukaniu zaginionej dowodzącej

 

 

Do czego zmierzam - biegam póki co z początkowym łukiem ale zupgradowanym. Jest sens kupować jakiś inny? Można gdzieś znaleźć coś lepszego? Nie do końca jestem pewien jaki parametr wziąć pod uwagę przy porównywaniu tego co mam przykładowo z asortymentem handlarzy.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minut temu, Numinex napisał:

Póki co jestem już po Próbie i wszystkim co z tym związane -

  Pokaż ukrytą zawartość

Dostałem tytuł poszukiwaczki i aktualnie zająłem się misją polegającą na odszukaniu zaginionej dowodzącej

 

 

Do czego zmierzam - biegam póki co z początkowym łukiem ale zupgradowanym. Jest sens kupować jakiś inny? Można gdzieś znaleźć coś lepszego? Nie do końca jestem pewien jaki parametr wziąć pod uwagę przy porównywaniu tego co mam przykładowo z asortymentem handlarzy.

Kupuj dopiero broń cienia. Moim zdaniem nie ma sensu kupować wszystkiego po kolei. Najlepsze bronie są stosunkowo szybko dostępne i nie aż tak drogie. A "lepszość" polega nie tyle na większych obrazeniach, co na większej ilości slotów na ulepszenia i większej ilości rodzajów amunicji.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę, że kupię ten fioletowy łuk (nie pamiętam nazwy ale jeden jest szybkostrzelny i 2 wolniejszy ale ma strzały z większym DMG)... A pancerz to już gdzieś wyfarmię ten wypaśny...

 

Co wy na to? (bo nie widzę sensu przesiadać się skokowo co? z broniami?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Tak właśnie myślę, że kupię ten fioletowy łuk (nie pamiętam nazwy ale jeden jest szybkostrzelny i 2 wolniejszy ale ma strzały z większym DMG)... A pancerz to już gdzieś wyfarmię ten wypaśny...

 

Co wy na to? (bo nie widzę sensu przesiadać się skokowo co? z broniami?)

Już o tym było 2 razy :24_stuck_out_tongue:

Tak, przesiadaj się od razu na bronie cienia (chyba, że wcześniej jesteś w stanie zrobić wszystkie wyzwania myśliwskie, to dostaniesz 3 bronie, które są lepsze niż cienia) a pancerze olej, pozbierasz sobie bez problemu rdzenie na najlepszy pancerz.

A łuki to nie tyle co obrażeniami, różnią się rodzajem obrażeń.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A głupie pytanie, ale jak kupie broń na te mocniejsze strzały to muszę je kupować u kupców, czy mogę krafcic jak każde inne?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DigitalMan_PL napisał:

A głupie pytanie, ale jak kupie broń na te mocniejsze strzały to muszę je kupować u kupców, czy mogę krafcic jak każde inne?

Każdy jeden rodzaj amunicji craftujesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy jeden rodzaj amunicji craftujesz.

Wezmę na razie ten z mocnym jebnieciem ale wolny (i jak coś będę naciagal 3 strzały na raz)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Wezmę na razie ten z mocnym jebnieciem ale wolny (i jak coś będę naciagal 3 strzały na raz)

Nie ma sensu. Weź na początek myśliwski i bojowy. Pierwszy nacodzień (ma wzmocnione strzały, z którymi przejdziesz pół gry :P), drugi ze strzałami mrożącymi i porażającymi na wybranych (mrożenie jest totalnie przegięte, zwłaszcza jak można walić kilkoma strzałami na raz). Wyborowy przydaje się w sumie najrzadziej. Ja zawsze preferowałem tłuc bandytów dzidą albo dzidą z krzaków a nie snajpować. Strzał koszących nie użyłem ani razu poza samouczkiem, a rozrywające się przydają w zasadzie tylko na gromoszczęki i niszczycieli, żeby im zrzucić ich bronie :) Wyborowy łuk możesz śmiało kupić na końcu :)

2 pozostałe łuki i wyrzutnia lin i jesteś ustawiony na dosłownie wszystko co Cie czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i platynka wbita. Bardzo łatwa swoją drogą, ale satysfakcje daje. 

Dla mnie łuk cienia co daje dmg normalny (bez powiedzmy żywiołów) + proca z bombami zamrażającymi i każdy przeciwnik pada w oka mgnieniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Frost Prime napisał:

No i platynka wbita. Bardzo łatwa swoją drogą, ale satysfakcje daje. 

Dla mnie łuk cienia co daje dmg normalny (bez powiedzmy żywiołów) + proca z bombami zamrażającymi i każdy przeciwnik pada w oka mgnieniu.

Satysfakcjonująca i taka przyjemna do zrobienia :)

Procy używałem tylko do zrobienia samouczków. Wydawała mi się strasznie nieporęczna. Ale zasada taka sama i tak - zamrozić i zabić śmiechem :24_stuck_out_tongue:

Z niektórymi przeciwnikami to się czasami bawiłem tak ot w jakieś uniki i inne duperele, ale te pieprzone skałokrusze to tylko w ten sposób :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zirytował boss z komina, coś mnie zaraz strzeli :/ Nienawidzę walk z bossami w grach.

Oczywiście gram na bardzo trudnym.

Gra dość ciemnawa, mam dużo gier ale w tej musiałem podświetlenie tv zwiększyć bo w jaskiniach i w nocy nic nie widać :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, helganin napisał:

Ale mnie zirytował boss z komina, coś mnie zaraz strzeli :/ Nienawidzę walk z bossami w grach.

Oczywiście gram na bardzo trudnym.

 

Kotła chyba :24_stuck_out_tongue:  który z ciekawości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xavris napisał:

Kotła chyba :24_stuck_out_tongue:  który z ciekawości?

:24_stuck_out_tongue: no tak 

Sigma z tym co ogniem wali, na bardzo trudnym potrafi wkurzyć.

Ile można na raz pułapek założyć? Bo widzę że po kilku pierwsza mi zniknęła.

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, helganin napisał:

:24_stuck_out_tongue: no tak 

Sigma z tym co ogniem wali, na bardzo trudnym potrafi wkurzyć.

Ile można na raz pułapek założyć? Bo widzę że po kilku pierwsza mi zniknęła.

Ta menda jest ciężka o tyle, że na tym etapie raczej ma się niewiele sprzetu. Później będzie łatwiej. Co do pułapek to ja jakoś nie używałem w ogóle, ale na necie znalazłem, że można mieć zastawionych łącznie 16 przedmiotów (pułapek,potykaczy i bomb zbliżeniowych, sumarycznie max 16 użytych).

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xavris napisał:

Ta menda jest ciężka o tyle, że na tym etapie raczej ma się niewiele sprzetu. Później będzie łatwiej. Co do pułapek to ja jakoś nie używałem w ogóle, ale na necie znalazłem, że można mieć zastawionych łącznie 16 przedmiotów (pułapek,potykaczy i bomb zbliżeniowych, sumarycznie max 16 użytych).

Dzięki za odpowiedź. Pomęczę się z nim później ale i tak muszę przyznać że gra świetna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 10.03.2017 o 14:45, Kolos28 napisał:

Usunąłem z dysku zapis z ta misja i jak jak włączam grę to przed tym zadaniem

 

Wyszedł patch dzisiaj. Sprawdź sobie, czy Ci q naprawili :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, już pobrany i dziś wieczorkiem sprawdzę ale dziekinza czujność 👍

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te różnorakie talizmany typu rzadkiego przydają sie na coś np.bron czy ubiór później?

bo mam tego od cholery i brakuje miejsca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, arkadiuszj napisał:

Te różnorakie talizmany typu rzadkiego przydają sie na coś np.bron czy ubiór później?

bo mam tego od cholery i brakuje miejsca 

Nie, sprzedawaj toto. Wszystkie przedmioty (talizmany, rdzenie), które w zastosowaniu mają tylko sprzedaż (nie pamiętam dokładnie  sformułowania, ale na liście zastosowań jest tylko jedna pozycja) nadają się tylko do tego.

Cześć ma sprzedaż i wymianę (np szkła z bandytów) i można je wymienić na skrzynki u jednego z kupców w południku, ale w sumie nie ma w nich nic ciekawego :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×