Skocz do zawartości
pablos_83

Horizon: Zero Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie chwila moment i będzie w PSNOW, albo pewnie jeszcze konwwrsje zrobią i do Golda dadzą (i to w 120kl/s na Scorpio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patricko napisał:

Poczekajmy aż gra wyjdzie i ludzie zaczną ją opisywać, a nie marketingowcy z ukrycia :)

No Man's Sky'a też mieli ludzie przed premierą i mówili, że tak zajebistej gry jeszcze nie było...

Kto mowil ten koles co pierwszy ukonczyl i dodartl do centrum 



galaktyki i to koniec gry nie ma centrum wszechswiata :24_stuck_out_tongue:

raczej mial mieszane odczucia. 

 

Co do samego H:ZD

 

Recki nastawiaja optymistycznie, to ex a do tych mam slabosc. 

na PS4 staram sie poza plusem ogrywac na bierzaco wiec kupie ogram i wtedy ocenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na te różnice między Pro a zwykłą Ps4 to dla mnie są one na siłę aby tylko pokazać, że jest różnica. Nie wierzę, żeby one wpływały na optymalizację.

Za takie sciemy to powinni odpowiadać przed sądem hahahaha ale niech im będzie 😋😆👍

HTC 10

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko że klatki tak dobrze się trzymają na facie :) na premierę pewnie nie rzucę się bo w sumie nic odkrywczego w tym tytule nie widzę, tylko posklejane inne gry w jedno ale kiedyś się ogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się że horajzon może się  okazać fałszywym Mesjaszem albo połowicznym Mesjaszem ale jedno jest pewne. Prawdziwy mesjasz nadejdzie już niedługo  w postaci NIER Automata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran startowy. Tyle da radę wyświetlić xo z tej gry.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I łyso teraz tym co tak płakali że na zwykłym ps4 nie będzie się dało grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Damccio91x napisał:

I łyso teraz tym co tak płakali że na zwykłym ps4 nie będzie się dało grać?

Słaba prowokacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bany4KHDR napisał:

Słaba prowokacja

Łysol !! :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy vanilla people kiedyś pogodzą się z tym że grają w niższej rozdzielczości i płynności czy  nie wytrzymają i dołącza do elity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekran startowy. Tyle da radę wyświetlić xo z tej gry.

I co ten post wnosi do dyskusji o grze? Nic.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo który post cokolwiek wnosi, same narzekanie :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzyć grafikę i te wszystkie porównania - najbardziej ciekawi mnie fabuła i zadania poboczne :) historia moze być naiwna, ale fajnie jakby pożądnie wciągnęła i dała radochę z gry :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto narzeka na grafikę w tej grze oficjalnie jest debilem - ludzie to jest konsola. Jak chcecie grafy to za radą ex prezydenta - zmieńcie pracę, weźcie kredyt i kupcie sobie kompa za 20 tys zł i cieszcie oczy piękną grafiką. Ja biorę na premiere bo pomysł na grę, świat i cały koncept mi się podoba. Jedynie nie pasi mi zbytnio kobieta jako główny bohater bo sorry...morderca z cyckami nie wygląda przynajmniej dla mnie zbyt wiarygodnie. Przestańcie jęczeć o jakis bzdury typu day ona patch bo to się dzieje nie od dziś, chyba że dalej macie internet na impulsy i ściągacie takiego patcha 2 tygodnie. Każdy gra na początku i wkręca się w historie itp i przestaje zwracać uwagę na grafikę, detale, czy góra która jest 2km dalej nie ma ząbkowanych krawędzi.

Ciekaw jestem czy tak samo dokładnie auto kupujecie i gary myjecie po schaboszczaku.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzut główny to zlepek/sklejka/zżynka części składowych z innych gier i brak inowacyjności, coź w tej branży większość klepie "bezpieczne schematy", a mało jest w ogóle innowacyjnych formuł bo większość gdzieś już była...

 

Jednak Horizon podobno łączy wszystkie elementy w sposób przyjemny, więc tak, będę betatesterem na premierę... Nie spodziewam się cudów, chcę "przyjemnej" gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o narzekanie na grafikę dosłownie. Tylko o to w jak perfidny sposób wciskają nam, że to tylko możliwe na Ps4 Pro. Obejrzyjcie sobie ten filmik co zamieściłem wyżej i tam to widać o co mi chodzi. A to tam inny filtr dodali, a to tu słoneczka nad górami brak, a to tu tonacja kolorów inna bo na zwykłej ps4 odrazu efekt wschodu słońca a na pro na początku tonacja bardziej szara a po wejściu na górę dopiero zmienia się tonacja na efekt wschodu słońca.

Dla mnie sprawa prosta. Gra była tworzona pod zwykle Ps4 a teraz głupa palą co nie zyskamy na Ps4 Pro. Poza 4k i hdr to ta sama gra z jakimiś filtrami w pewnych miejscach aby nas oszukać!

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kolos28 napisał:

 

Tu nie chodzi o narzekanie na grafikę dosłownie. Tylko o to w jak perfidny sposób wciskają nam, że to tylko możliwe na Ps4 Pro. Obejrzyjcie sobie ten filmik co zamieściłem wyżej i tam to widać o co mi chodzi. A to tam inny filtr dodali, a to tu słoneczka nad górami brak, a to tu tonacja kolorów inna bo na zwykłej ps4 odrazu efekt wschodu słońca a na pro na początku tonacja bardziej szara a po wejściu na górę dopiero zmienia się tonacja na efekt wschodu słońca.

 

Dla mnie sprawa prosta. Gra była tworzona pod zwykle Ps4 a teraz głupa palą co nie zyskamy na Ps4 Pro. Poza 4k i hdr to ta sama gra z jakimiś filtrami w pewnych miejscach aby nas oszukać!

 

HTC 10

 

Ja w ogóle odniosłem wrażenie po pierwszym filmiku z porównaniem (chyba nie ten film co ty dawałeś :P) że na PS4 vs PS PRO jest INNY filtr miejscami bo bezczenie jest inna tonacja kolorów, no i of koz inny zasięg rysowania LoD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje trzeba czytać uważnie. Między wierszami można trafić na ciekawe spostrzeżenia. I tak np. cytaty z Polygamii:

 

"Jest tylko jeden warunek, który na dzień dobry musicie spełnić – zawiesić niewiarę. Wiecie, przekonać samego siebie, że nie ma nic dziwnego w tym, że futurystyczne roboty nie dostrzegają dzikuski w krzakach obok, ani że ta sama dzikuska w skórzanych łachmanach bez większego problemu posługuje się fokusem, takim połączeniem słuchawki bluetooth z rozszerzoną rzeczywistością. O ile w większości gier zawieszenie niewiary odbywa się spontanicznie i naturalnie, jest właściwie niedostrzegalne, tak tutaj musiałem zrobić to sam, świadomie. Przekonać samego siebie, że tutaj tak po prostu jest."

 

I dalej:

"Może zabrzmi to trochę dla holenderskiego dewelopera krzywdząco, ale w Horizon: Zero Dawn dobrze się gra, jeżeli nie zastanawia się zbyt długo nad logiką świata przedstawionego, a po prostu chłonie klimat i historię."

 

Inne wady to: uproszczona, pozbawiona bloku czy możliwości sparowania ciosu przeciwnika walka, szczególnie nuży w starciu z ludźmi; trzeba ciągle korygować kamerę prawym analogiem; fatalne sceny przerywnikowe gdzie postacie stoją jak drzewa i wygłaszają swoje kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc spoko gierka się zapowiada , dobrze że są te mechy bo Primala przyznam nie dałem rady ukończyć . Oczywiście będzie grane na plebs edition i sprzedane z jak najmniejszą stratą tudzieź wymiana 7 dni później na Ghosty . 

 

Bo przeciez nie będę kolekcjonował gier na jakiś amator edition :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie troche wygląda jak na jakimś tam trailerze mała dziewczynka skacze ze skarpy, robi fikołki etc i w połowie jednego fikołka nagle jest dorosła. A ubrana jest tak samo. 

 

:1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce sobie poprawić humor, to niech wejdzie na GryOnline, albo forum PPE. Jedni ocenili grę, a jeszcze nie zagrali, a drudzy mają problem z roślinnością i drzewami:D Na prawdę śmiesznie się to czyta:D Nie polecam brać tych wypocin na poważnie oczywiście, bo można sobie wkręcić już na ten moment, że gra jest przeciętna i nie warto kupować:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś niezdecydowany czytał to forum to w życiu by żadnej gry nie kupił

Niby tak, hejt na wszystko dzisiaj w modzie niestety.

Jednak jestem w stanie zrozumieć go w tym przypadku... Dostajemy kolejnego sztampowego sandboxa przy którym pewnie po 2 godzinach będziemy ziewać. Nie, nie grałem w grę i nie twierdzę, że tak będzie na 100%, jednak oglądałem już kilka materiałów z gry i no niestety... Far Cry, Assassins, Lara Croft w jednym :38_worried: Już od samych filmów wieje monotonią i wtórnością.

Bardzo chciałbym, żeby ta gra odniosła sukces, ale jak już ja mam dość sandboxów, które kiedyś uwielbiałem (pewnie temu, że było ich mniej) to dzisiaj zaczynam mieć już ich serdecznie dość. Taki Doom dał mi mega frajdę z grania i wręcz poczułem satysfakcję jak za dawnych lat, której mi cholernie brakowało. Potem odpaliłem kolejnego sandboxa (Mordor) i myślałem, że rzygne z nudów :)

Jeśli kiedyś zagram w Horizon i będę czerpał frajdę od początku do końca, to odszczekam i zwrócę honor. Jednak jakoś tego nie widzę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka

Czytalem recke na Polygamii. 

Zaznaczam nie bronie tej gry, nie hajpilem wczesniej. Po prostu mam ochote w nia zagrac zeby sam ocenic - ni mniej ni wiecej. 

Moim zdaniem "zawieszenie niewiary" to pomijajac ze to wysoce subiektywne odczucie, to moim zdaniem odnosi sie do calej masy gier. Serio nie przypominam sobie gry w ktorej nie musialbym tego robic... no dobra moze swiaty wykreowane w grach takich jak Rayman ;)

Nie wazne Lara, Drake, The Division - gdzie w becie mialem dysonans niby to jakis tam tom clancy a przeciwnicy to bullet sponge z latajacymi w kolo nich cyferkami za trafienie (cos co nie przeszkadzalo mi w borderlands - i pasowalo do tamtego swiata w komiksowej stylistyce). 

Tak wiec jestem mocno nauczony zeby oddzielac gameplay od pewnych rzeczy ktore ot nie pasuja, lub maja mniej sensu. 

 

Bardziej moga martwic zarzuty dotyczace starc.

Jak pisalem nie bede spuszczal sie nad ta gra, ogram ocenie - a i nie bede raczej kupowal na premiere. 

 

@Patricko

Bo teraz jest przesyt sandboxow, naprawde mam wrazenie ze tworcy to czasami ida jak stado lemingow - o gracze sa zainteresowani bardziej otwartym swiatem, zmieniamy podejscie i bedziemy klepac sandboxy.... 

Sam tez lapie sie na tym ze wole pograc w cos liniowego. 

Doom moze az tak jak tobie mi nie wszedl - to dobra gra, dobre polaczenie old i new shool, moim zdaniem fajny hołd dla tego czym bym D1 i 2, powrot mapy ktora mimo iz jest korytarzem to ma wystarczajaca ilosc rozgalezien jest wystarczajaco szeroka i wysoka zeby nie mialo sie wrazenia splywania rynna. 

Mnie bardziej od Dooma wszedl Wolfik:TNO - tez moim zdaniem bardzo fajne liniowe doswiadczenie, w ktorym gameplay jest naprawde soczysty. 

 

Jak juz ktos wczesniej pisal - wybieranie bezpiecznej sciezki - czyli elementy innych gier sanboxowych polaczone w calosc i wykonane poprawie to bezpieczna droga, do tego ladna grafika i mamy gre ktora moze sie sprzedac. 

 

Nie bronie tutaj tej gry, nie spodziewam sie po niej cudow, chce ja po prostu ograc i ocenic - licze na to ze dostane produkcje przy krotej bede bawil sie po prostu dobrze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×