Skocz do zawartości
pablos_83

Horizon: Zero Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ukończona. Jeszce raz dzięki za pomoc. I nawet platyna wpadła bez jakiegoś specjalnego kombinowania :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej grze platynę się dostaję a nie zdobywa, wystarczy lubić tylko zbieractwo, gra przyjemna i nie męcząca, mogę polecić każdemu co się zastanawia nad kupnem.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie zanim popełnie głupstwo Pójście spać przed bitwą w misji " Nadejście Cienia " zablokuje Mi niewykonane do tej pory zadania tak jak to się działo po odnalezieniu Ciri w W3 ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zablokuje zadań, lecz skończy grę. Po ukończeniu wrócisz do stanu sprzed misji i będziesz mógł robić cokolwiek Ci zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem cały prolog łamane przez tutorial i utknąłem w martwym punkcie. Horizon jest grą którą lepiej się ogląda niż gra. Fabuła, czyli pierwsze 2-3h godziny, jest wtórna i nudna a wszystkie fabularne twisty przewidywalne. Mam nadzieję że później będzie lepiej ale by się o tym przekonać będę musiał ostro się zmuszać do grania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne odczucia. Fabuła rozkręca się mniej więcej w połowie, a i tak jest to głównie zwiedzanie ruin i słuchanie audio logów. Jest też sporo czytania jeśli komuś się chce. Całość jest nawet ciekawa jeśli ktoś lubi sci-fi, ale niestety z grą ma to niewiele wspólnego.

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwsze godziny zmuszałem się do gry - ale im dalej tym lepiej. Fabuła nie powala, ale jak się trochę wczyta w odkrywane dzienniki to ma się ochotę do odkrywania szczegółów tego, co się wydarzyło (przynajmniej tak to działało u Mnie). Tym bardziej , że teoretycznie taka sytuacja jest możliwa w rzeczywistości ...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest lepiej. Początek mnie tez zmęczył. Baw się gameplayem i światem bo fabuła jest moim zdaniem fajna ale nie jest arcydzielem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo co oceniać fabuły z perspektywy samej fabuły, bo zrobi się grze wielką krzywdę. Nie twierdze, że jest kijowa, ale też nie jest nie wiadomo czym.

Za to świat, w którym ta fabuła się rozgrywa jest jak dla mnie absolutnie genialny, o czym pisałem już tu milion razy :)

Dzięki temu światu, a raczej jego historii fabuła staje się całkiem ciekawa i, przynajmniej mnie, pcha do poznawania historii naszej i świata jeszcze dokładniej.

Na mnie wielkie wrażenie zrobiła historia opowiedziana w formie znajdziek, które o ile pamiętam nazywały się widokówkami (to gdzie podchodzimy do jakiegoś miejsca i się wyświetla holograficzny obraz z przeszłości). HZD to jest prawie na pewno pierwsza gra, gdzie czytałem i słuchałem absolutnie każdego jednego wpisu w dzienniku.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze xarvis, ta gra jest naprawdę dobra szczególnie jak się wkręci w całe lore. Mechanika tez jest spoko, polowanie na maszyny mnie osobiście mocno wkręciło. A widokówki to w ogóle jest niezła faza, jeden z ciekawszych zabiegów jakie widziałem w grach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po wykonaniu ostatniej misji i dostaniu trofka za ukończenie gry mam dalej dostępną misję główną kończącą fabułę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dav3gd napisał:

Czy to normalne że po wykonaniu ostatniej misji i dostaniu trofka za ukończenie gry mam dalej dostępną misję główną kończącą fabułę ?

Tak, normalne.

Zrobione jest to między innymi po to, że jeśli nie dostałeś trofeum za zebranie wszystkich sojuszników w ostatniej misji to możesz to teraz nadrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra w zyciu w ktorej musialem zmienic jezyk dialogow. I nie chodzi o to, ze glosy sa zle dobrane bo to mi tak nie przeszkadza ale sposob jak sie slowa zgrywaja z mimika twarzy...oczy bola od patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2017 o 00:05, arkadiuszj napisał:

Wszystko super, gra wciąga jedyne co psuje zwłaszcza wieczorem to wiatraki -nie da sie grać tak wyje a cieplo w pokoju nie jest (23)

wlasnie teraz po godzinie wyłączyłem bo ryk zagłuszał dialogi :)

a mapa to juz w ogóle mistrzostwo-Ps4 pro szaleje

Spaczowali mape? Czy dalej konsola wyje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś gra w dodatek? coś nowego  się pojawiło? ja wieczorem dopiero odpalę, liczę na kilka godzin tak miodnej gry jak w podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno rozgrywka ma starczyć nawet na 15-20h.

Nowa mroźna lokacja, fajny wątek fabularny, wyższy poziom trudności z nowymi maszynami.

Zapowiada się świetnie. Myślę, że trzeba będzie ściągnąć na nowo HZD ale to dopiero po przejściu nowego assassin's

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając ten pancerz z podstawki to gra stawała się bardzo prosta, wyższy poziom trudności pewnie to zrównoważy, o ile będzie go można nosić, jak za tą cenę to 15-20h to nawet dobry wynik, sam się przekonam już nie długo, asassin będzie w późniejszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój już ściągnięty, tylko kurna zapomniałem że pożyczyłem płytę kuzynowi żony :/ 

Jedno co mi się nie podoba, to gdzieś mi migneła opinia, że dodatek nie rozwija historii, ale nie chce się też negatywnie do tej kwestii nastawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale historia jest jakby zamknięta w podstawce a to jakby dalsze losy innych ludzi tamtejszego świata. Czyli konsekwencje tamtych zdarzeń.

Tak mnie się wydaję. Sam nie chce oglądać YT by sobie nie spojlować.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram teraz może z godzinkę, @Kolos28 ma racje jest to jakby historia plemienia które zamieszkuję ta mroźną krainę i nie jest to nic innowacyjnego, gram na normalnym poziomie trudność i nie miałem większego problemu nowy przeciwnik "ogniarz" spokojnie do ogarnięcia choć walka z nim jest dynamiczna. Jeśli chodzi o mapę to nie jest przesadnie wielka, dodano nowe drzewko umiejętności "podróżniczka" głownie skupione na wierzchowcu i zbieractwie, poziom zwiększony do 60, fundament gry nie zmieniony wszystko co było w podstawce, jak ktoś dobrze się bawił grając ma teraz okazje znowu powrócić i zbadać kawałek tego surowego i mroźnego świata i historie zamieszkującego do plemienia. Jeszcze kwestia techniczna polskiej wersji, dubbing nie zgrywa się z napisami nie naprawili tego a mogli się trochę przyłożyć ja zawsze gram z napisami i dziwnie się na to patrzy.

Idę grac dalej jak coś wpadnie mi w oko to napisze.

 

 

Edytowane przez manoszek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uruchamia ten dodatek? Jakiś nowy quest się pojawia, zmienia się ekran tytułowy? Niby kupiłem grę w preorderze, zainstalowałem grę, pobrało patcha 1.4...  Ktoś coś? Gram w Wolfa, chciałem póki co tylko zerknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Talerz napisał:

Jak się uruchamia ten dodatek? Jakiś nowy quest się pojawia, zmienia się ekran tytułowy? Niby kupiłem grę w preorderze, zainstalowałem grę, pobrało patcha 1.4...  Ktoś coś? Gram w Wolfa, chciałem póki co tylko zerknąć ;)

pojawia się na mapie znacznik z nową misją, w ekranie tytułowym w rogu masz nazwę dodatku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek jest  wymaga podstawke? (gdzieś czytałem że ma być samodzielny ale nie wiem ile w tym prawdy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaga podstawki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×