Skocz do zawartości
pablos_83

Final Fantasy VII REMAKE

Rekomendowane odpowiedzi

Oby walka była turowa jak w oryginale, a nie te wymysly jak z nowych FF. Bo jeżeli walka nie będzie turowa to dla mnie przekreśla ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dadzą jak w niektórych częściach wybór między aktywnym i turowym??

Cholera wie co z tego wyjdzie bo to nie będzie żaden remaster tylko "nowa" gra zrobiona od zera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oby nie poszli "z czasem" bo zmiany są modne i zamiast starego dobrego lubianego sposobu mogą wrzucić ten nowy na przekór oczekiwaniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem to po 3 w nocy, to się zastanawiałem co to jest za gra, Kingdon Hearts? Nowe IP? A gdy zobaczyłem Clouda i napis REMAKE to zbierałem szczękę z podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciary przeszły po pierwszym takcie muzy z Advent Children.

 

1183qxl.jpg

normalnie patrzę i cały czas nie dowierzam :)

 

 

A co do sprzeczności nad zachwytami;

myślę, że gracze "przed 30stką" po prostu fenomenu nie zrozumieją. Nie grałeś, nie zaliczałeś nocek przy ultra weaponach i w gold sourcer... to nie ogarniesz tej zajawki i tyle.

 

To tak, jak słuchając wujka/dziadka mówiącego, że syrenka to najlepsze auto wszechczasów i nic tego fenomenu motoryzacji nie pobiło.

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robi tutaj ten pływający potworek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciary przeszły po pierwszym takcie muzy z Advent Children.

 

1183qxl.jpg

normalnie patrzę i cały czas nie dowierzam :)

 

 

A co do sprzeczności nad zachwytami;

myślę, że gracze "przed 30stką" po prostu fenomenu nie zrozumieją. Nie grałeś, nie zaliczałeś nocek przy ultra weaponach i w gold sourcer... to nie ogarniesz tej zajawki i tyle.

 

To tak, jak słuchając wujka/dziadka mówiącego, że syrenka to najlepsze auto wszechczasów i nic tego fenomenu motoryzacji nie pobiło.

Spokojnie gracze przed 30 to zrozumieja bo nawet moi młodsi koledzy masterowali ten tytuł. FF VII w platynie dostalem razem z konsolą i to był mój pierwszy calak na psx i osobiście bardziej mi się podobała część 8, ale co kto woli. Sam wezme tego remastera, jak będzie dobry to przekona i tych którzy nie spędzili nocek na biciu weaponow czy nie zaliczyli zonka kiedy maly kret machnal lampa i zrobił instant killa bohatera :)

A te gadki wujkow i dziadków o syrenkach to zwykle bajki starych prykow co tesknia za młodością :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piachu00, to nie będzie żaden "remaster".

To nie jest gra na PSX z odświeżanymi teksturami tylko od zera zrobiona "nowa" gra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh aż się łza w oku zakręciła  :)  Moja pierwsza gra na PSX. Pamiętam jak dziś te zarwane noce.  Generalnie z serią FF nie mam zbyt wiele wspólnego, ale do VII mam niebywały sentyment  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dadzą jak w niektórych częściach wybór między aktywnym i turowym??

Cholera wie co z tego wyjdzie bo to nie będzie żaden remaster tylko "nowa" gra zrobiona od zera. 

 

Wersja z psx'a już miała możliwość ustawienia atb na active albo wait. Ja np: nie wyobrażałem sobie granie na wait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze 2 lata temu kupiłem slota na ps3 w sezonie ogórkowym, miałem tylko story odświeżyć ...... wymasterowałem wszystko co się dało z weaponami na czele .

I niech nikt mi nie mówi że to kwestia sentymenty, gra wciągnęła mnie jak bagno .

Te postacie z bańkami zamiast rąk, miały nieprawdopodobny urok :)

Na 32 " ta gra wyglądała jak kupa ale jakie to miało znaczenie ? żadne 

Ta gra to kwintesencja japońskiego rpg, piękna przygoda której nigdy nie zapomnę .

Nieraz z 1.5h klikało się tylko X czytając dialogi ale jakie to było mega ciekawe, jak opowiedziane !( teraz w większości gier kupa i przewijanie)

Pamiętam walki z bossami battle themy, kilka ważnych i zapadających w pamięci scen(nie będę spojlował)

Duma jaka mnie rozpierała po zdobyciu airshipa, masterowanie wyścigów chocobo, battle areny czy głupiej minigierki snowboardowej .

 

Pytanie jest tylko takie czy SE za dużo tam nie namiesza ?

 

Nie wiem trochę się obawiam o tych partaczy ze SE że zeszmaca legendę .

W starych grach bardzo pracowała wyobraźnia, tu wszystko będzie podane na tacy .

Do tego dubb, dobranie odpowiednich głosów pod postacie to straszliwie trudne zadanie .

Jaka będzie jakość końcowa produktu bo 7 to spooora giera i żeby to odpicować odpowiednio to trzeba by poświęcić kilka lat .(nie wspominam nawet o dodatkowej zawartości)

Mam wiele znaków ?  ale z ogromnym zaciekawieniem będę wyczekiwał kolejnych informacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żeby coś ale oni głosy pod postacie już mają od dawna. Wszyscy aktorzy z Advent Children, Crisis Core i Dirge Of Cerberus mają ponownie wcielić się w postacie ze świata FFVII. Co do remak'u to mają przenieść grę w stosunku 1:1.

Nie dodadzą nic nowego do historii poza niewielkimi duperelami jak nowi przeciwnicy, opcjonalni bossowie i kilka rzeczy do eq które mają być uśmiechem w stronę graczy. 

 

Cała ścieżka dźwiękowa zostanie ponownie nagrana więc będzie moc.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem napalenia na 20 letnią grę... marna ta konfa Sony niestety...

Uważać na trolla. Na ppe tez grasuje w każdym powtarzam w każdym temacie o grach na ps4 z targów leci jak równo z krytyką. Omijać szerokim łukiem. To taki hipster w temacie gier na ps4 liczy na poklask. Całkowicie ignorować tego człowieka to sam ustanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głosów postaci to każda mówi swoim głosem w filmie Advent Children.

 

Najbardziej pasowało by... uwaga, wywalić i na nowo napisać system puszczania Summonów. W oryginale to po prostu efektowne animacje nic więcej. Gdy wracam do oryginału puszczam je tylko raz (oprócz Knight of the Round), aby sobie przypomnieć. Potem spokojnie można je zastąpić magią, która ma krótszą animacje rzucania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech załatają też motyw z farmieniem fiolek zwiększających statystyki postaci. Ten trik zbyt ułatwia grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostanę poziom trudności ala wyzwanie 4 monków w FF1 to będę w niebie :D Ewentualnie coś pokroju 1 level challenge FF IX.

Finale były zawsze zbyt łatwe. Chce wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC całą zabawę ratował drobny mod który zmniejszał ilość otrzymywanego expa i podbijał poziom przeciwników. Wtedy ta gra stawała się wyzwaniem i zamiast walczyć z bossem który miał normalnie 15lvl, walczyliśmy z nim jak miał 28 poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pc wyszedł ten mod z teksturami hd? Bo mam ogromną ochotę jeszcze raz rozegrać wyścig złotym chocobo w gold saucerze :)

Czekanie mnie zabije.


@czeskimaster

To już grając w nowe gearsy :P w sumie z włączonym nie będzie różnicy.

Na poważnie. Seria FF dziwnie podchodziła do śrubowania poziomów trudności. FF XII i kilkugodzinna walka z opcjonalnym bossem. Dodanie więcej HPeków nie sprawia, że gra jest trudna. Weapony zawsze miały miliony HPeków. Oprócz Ozmy w FF IX, do której trzeba było się przygotować i którą można było rozwalić w kilka tur, bez potionów i magii cure.

A standardowe bossy? klep aż nie padnie. Liczę, że to zmienią. Pchną nowego ducha w stary system ATB. I że będzie trudniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale podbicie poziomu przeciwników w FFVII nie zwiekszało im tylko HP ale też wszystkie inne staty.

 

A co do HD Mod to tak...działa na PC.

 

18tgaebfs30lbpng.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“We’ve announced an HD port version on the PlayStation 4, and then we have the remake coming to PS4,” Nomura said through a translator. “You’ll have this extremely, very, very pretty FFVII existing on the same plane. We feel that if that happens, it’s like, why have the same exact game?

“We think that if a game is on a certain platform and that platform becomes obsolete, then we’d recommend playing the new port version,” he added.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to genialnie nie wyglądało graficzne, jak pozmieniają pewne rzeczy to rozpieprzą legendę w drobny mak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to będzie EX? Na amazonie jest tylko wersja PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasowy Ex.

W pierwszej kolejności na PS4, jak mówi slogan z E3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to genialnie nie wyglądało graficzne, jak pozmieniają pewne rzeczy to rozpieprzą legendę w drobny mak.

Czytałem że wywalą prawie na 100% system turowy , dla mnie była by to bardzo duża zmiana . Przeszedłem własnie X i kurcze świetne to i nie glupie taktycznie , nie wiem dla mnie laika serii z tym zawsze kojarzył się Final . No ale pewnie jakiś tam plan mają .

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×