Skocz do zawartości
pablos_83

Unravel

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja mam już na liczniku ok. 7h i jeszcze nie przeszedłem ale widziałem już na tyle dużo żeby wyrobić sobie opinię. Gra jest fantastyczna i warta każdej złotówki. Pod nieco słodkawą otoczką pluszowego bohatera kryje się świetny platformer z bardzo sprytnymi puzzlami opartymi na fizyce. Klimat późniejszych poziomów daje do myślenie. No i nieziemska oprawa, obok The Order zdecydowanie najładniejsza gra tej generacji.

 

Screeny :

 

Unravel_20160210191335.png

 

Unravel_20160209222900.png

 

Unravel_20160209220855.png

 

 

Unravel_20160209131541.pngd

Edytowane przez zyga101
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

89zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zyga - prosba malutka, jak bedziesz wstawial na przyszlosc screeny w liczbnie mnogiej, to moze wrzuc to w spoiler, ulatwia to nieco korzystanie z danego watku.

 

Co do samych screenow - bylo mowione ze bedzie ladnie i faktycznie graficznie sie postarali, szczeolowo, ladnie, a filtry nie raza tylko podkreslaja klimat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wątpię żeby ktoś oczekiwał czegoś nadzwyczajnego po tej grze, gra dobrze się przyjęła, jest dobrze oceniana, nikt nie oczekiwał kamienia milowego tutaj.

Piękno tkwi w prostocie i to widać.

Edytowane przez toreso
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ktoś oczekiwał czegoś nadzwyczajnego po tej grze, gra dobrze się przyjęła, jest dobrze oceniana, nikt nie oczekiwał kamienia milowego tutaj.

Piękno tkwi w prostocie i to widać.

 

Conajmniej w jednej z recek czytalem o emocjach ktore moga sie pojawic podczas rozgrywki, ale to jak zwykle zalezy od wrazliwosci i jest cecha indywidualna. 

 

Mnie osobiscie cieszy dobry odior tej produkcji, lubie nieco mniejsze szyte na miare gry. 

 

----------------

 

@harran - ale o jakich zawyzonych oczekiwaniach piszesz?

To co slyszalem czytalem o tej gre przed premiera to gra z wykorzystujaca zagadki logiczne bazujace na fizyce z oryginalnym podejsciem gdzie nasz bohater sie rozwija (doslownie), i trzeba uwazac zeby mu wloczki starczylo, screeny prezentowaly sie nad wyraz dobrze, ale co wazniejsze pierwsze gameplaye graficznie nie odstawaly i tez wygladaly bardzo dobrze, do tego bylo wspomniane ze moze byc jakis zarys historii w grze jesli chodzi o fabule. 

 

Biorac te informacje pod uwage nie spodziewam sie niczego wiecej. Co wiecej recki zdaja sie potwierdzac ze pomimo jakis tam pomniejszych minusow gra dostarcza to czym miala byc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magellan, sledzilem losy tej gry od dawna i kiedy zblizala sie premiera widzialem naglowki na portalach i komentarze z tego tematu wyrazajace nieproporcjonalny zachwyt co do tej gierki. az momentami watpilem czy byla mowa o tym samym unravel. fajnie, ze gierka wyszla i w ogole, mi sie rodzaj zagadek kojazy z limbo i zgadywalem po gameplayach ze unravel bedzie nalezal do tego samego nurtu.

 

OK, jest pare opcji - albo mi cos umknelo, albo czytamy inne portale ;) 

Jak zauwazyles powyzej opisalem to o czym czytalem, jak i moje oczekiwania. 

 

Zgodze sie natomiast ze przesadne rozbudzanie oczekiwan, promowanie gry i opisywanie jej jakby byla czyms wiecej niz jest, moze okazac sie zle dla samej produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę po sygnaturkach PSN w innych tematach, że kilka osób w to gra. Jakieś opinie o samej grze? ktoś robi :platyna:  ? warta swojej ceny? poziom stresu?

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z godzinę czy dwie. Gra ładna ale myślałem, że będzie prosta i przyjemna a już na początku można się zaciąć w kilku momentach i się zdenerwować hehe. Cena nie duża więc myślę, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie późniejsze zagadki potrafią na chwilkę zawiesić ale im dalej tym ciekawiej. Do tego gra jest całkiem długa, mi przejście z szukaniem znajdziek zajęło trochę ponad 8h więc całkiem nieźle (prawie 2x The order :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka szykuje się wypas! Wiem, że nie jest za długa więc ją sobie "dozuję". 1 etap wymaxowany dziennie. Przeszedłem pierwszy 4 razy, miód, klimat, graficznie baaaardzo dobrze, muza, pomysły, zagadki....historia w tle. SZACUN! Więcej i dokładnie opiszę jak ukończę. Dla mnie HIT.

 

 

p.s. Do SONY - jesteście bandą wyzyskiwaczy o znamionach złodziejstwa! Pobieranie pliku 3GB z waszego psstore - CZTERY GODZINY i 7 minut!!! Przy moim łączu VDSL 80/8 gdzie normalnie taki pliczek pobieram w kilka minut. Spytałem pisemnie za co płacimy ten haracz PS+ jeśli według nich nie za gre online? Ponoć za "jakość" usług, serwery, psstore itp. Suuuuper. Dostałem odpowiedź, że im przykro, numer zgłoszenia i mega pomocne info, że "DUŻE pliki mogą być pobierane nico wolniej, zalecamy konsolę w tryb uśpienia" - BUAHAHAHAH. Odpisałem, że cyfrowe gry mają 20-30 GB, ale nie ta gra i pliczek 3GB w XXI wieku na "konsoli nowej generacji" + haracz PS+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tą grę kupić w wersji pudełkowej? Jeśli nie, to jest plan wydania tego tytułu w pudełku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tą grę kupić w wersji pudełkowej? Jeśli nie, to jest plan wydania tego tytułu w pudełku ?

Nie można kupić w wersji pudełkowej i nie ma planów wydania tego tytułu w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w grze są polskie napisy?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w grze są polskie napisy?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Tam właściwie prócz kilku zdań w samouczku nie ma za bardzo co na PL tłumaczyć ;) Chyba, że wpisy w księdze po przejściu etapu, coś pokroju "samotność jest straszna, wtedy się docenia..." itp. W samej grze piękna muza i odgłosy otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź chyba zakupie w przyszłym tyg fajna odmiana coś innego nie zaszkodzi zobaczyć ;-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie ?

Powiem szczerze że początkowo aż tak mnie nie porwało ale im dalej tym lepiej i załapałem klimat .(7 lev aktualnie)

Grafika design muzyka (a co za tym idzie budowany klimat) jest niesamowity .

Nie jest to prosty platformer, raczej sporo tu łamigłówek, co chwilę coś blokuje drogę i trzeba kombinować .

Zagadki nie są jakoś mega trudne ale nieraz można stanąć na kilkanaście min.

Ale mówię gra się miodnie, piękne krajobrazy, świetna fizyka/animacja i bohater jakiś taki pozytywny .

Gram cały czas z bananem na mordzie, warto zagrać choćby po to aby zobaczyć jak piękne są levele które zwiedzamy .

Jeszcze na koniec, na żadnym lev nie znalazłem od razu wszystkich znajdziek, są sprytnie a niekiedy chamsko ukryte.

Ale to nie zniechęca a raczej dopinguje tym bardziej że pod nazwą levelu widać kolejność na mapie więc można się domyśleć w którym fragmencie lev mogliśmy coś przegapić i gdzie zerknąć dokładnie .

Za pierwszym razem każdy z lev zajmuję ok. godzinki tak więc gra najkrótsza nie jest a zamierzam pokusić się o platynę więc 20h tak pięknej gry w tej cenie to świetny deal 

POLECAM.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie ?

Powiem szczerze że początkowo aż tak mnie nie porwało ale im dalej tym lepiej i załapałem klimat .(7 lev aktualnie)

Grafika design muzyka (a co za tym idzie budowany klimat) jest niesamowity .

Nie jest to prosty platformer, raczej sporo tu łamigłówek, co chwilę coś blokuje drogę i trzeba kombinować .

Zagadki nie są jakoś mega trudne ale nieraz można stanąć na kilkanaście min.

Ale mówię gra się miodnie, piękne krajobrazy, świetna fizyka/animacja i bohater jakiś taki pozytywny .

Gram cały czas z bananem na mordzie, warto zagrać choćby po to aby zobaczyć jak piękne są levele które zwiedzamy .

Jeszcze na koniec, na żadnym lev nie znalazłem od razu wszystkich znajdziek, są sprytnie a niekiedy chamsko ukryte.

Ale to nie zniechęca a raczej dopinguje tym bardziej że pod nazwą levelu widać kolejność na mapie więc można się domyśleć w którym fragmencie lev mogliśmy coś przegapić i gdzie zerknąć dokładnie .

Za pierwszym razem każdy z lev zajmuję ok. godzinki tak więc gra najkrótsza nie jest a zamierzam pokusić się o platynę więc 20h tak pięknej gry w tej cenie to świetny deal

POLECAM.

Jedna trofka zniecheca a mianowicie ani razu nie ginac od poczatku do konca:)

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofka o której mówisz jest za każdy level z osobna bez ginięcia, nie trzeba przechodzić całej gry bez umierania pod rząd :p

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gracie ?

Powiem szczerze że początkowo aż tak mnie nie porwało ale im dalej tym lepiej i załapałem klimat .(7 lev aktualnie)

Grafika design muzyka (a co za tym idzie budowany klimat) jest niesamowity .

Nie jest to prosty platformer, raczej sporo tu łamigłówek, co chwilę coś blokuje drogę i trzeba kombinować .

Zagadki nie są jakoś mega trudne ale nieraz można stanąć na kilkanaście min.

Ale mówię gra się miodnie, piękne krajobrazy, świetna fizyka/animacja i bohater jakiś taki pozytywny .

Gram cały czas z bananem na mordzie, warto zagrać choćby po to aby zobaczyć jak piękne są levele które zwiedzamy .

Jeszcze na koniec, na żadnym lev nie znalazłem od razu wszystkich znajdziek, są sprytnie a niekiedy chamsko ukryte.

Ale to nie zniechęca a raczej dopinguje tym bardziej że pod nazwą levelu widać kolejność na mapie więc można się domyśleć w którym fragmencie lev mogliśmy coś przegapić i gdzie zerknąć dokładnie .

Za pierwszym razem każdy z lev zajmuję ok. godzinki tak więc gra najkrótsza nie jest a zamierzam pokusić się o platynę więc 20h tak pięknej gry w tej cenie to świetny deal 

POLECAM.

Gra rozwala system, warta każdej złotówki! Szybko Ci idzie jeśli maksujesz każdy lvl w godzinkę. Jestem przy 8 lvl. Pierwsze przejście cieszę oczy i uszy i jak przypadkiem trafię to znajdka, za drugim znowu ciesze się jak dziecko widoczkami i muzą ale już bardzo spokojnie szukam znajdek. Raz musiałem zerknąć do poradnika, bo po 5-6 przejściach za cholerę nie mogłem znaleźć "żetona", trzeci raz idę bez straty życia, w tych 8, które zrobiłem były ze 3 gdzie trzeba się spiąć ;) Łącznie na niemal każdy lvl poświęcam 1,5-2,5 godziny. Dozuje sobie dzienną dawkę tego cuda. Ja i wrażliwość to 2 sprzeczności ale muza mnie rozwala, przekaz gry to samo...grafa potrafi dupę urwać, a pomysłowość zagadek to Oscar. Niby liniowa gierka...Owszem, można ją przebiec z poradnikiem, skończyć w 10 godzin i stwierdzić, że krótka, łatwa i mało rozbudowana - i tutaj wychodzi jedno z tłumaczeń dlaczego niektórzy lubią :platyna:  Bo :platyna: w tej grze i wielu innych grach to czasem +60-70% czasu gry, nowych lokacji, przedmiotów, rozwiązań i ciekawostek. Rozumiem, że ktoś może nie dać rady przejść każdy lvl bez straty życia (wcale nie takie trudne!) ale nie wbić pucharka w tej grze za znalezienie WSZYSTKICH znajdek to GRZECH i lepiej wcale nie grać.

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromnie mogę stwierdzić że to najładniejsza gra na ps4. Przeszedłem ją na szybko, ale do niej wrócę i postaram się wbić platynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Schranz jak pykniesz wszystkie poziomy bez zginięcia to mianuję cię moim osobistym mistrzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no ja mowie pierwsze podejscie do lev bez wymaksowania godzina, troche mi brakuje znajdziek .Jeden lewel ze 4 razy powtarzalem i nie znalazlem.Jutro pewnie skoncze i zaczne znajdzki kompletowac. Te lev do 9 nie byly trudne nie ma bata robie platyne.Niektore akcje jak z ptakami na polu kozak. Ogolnie zagadki ich wpasowanie w realia levelu to mistrzostwo swiata tak samo jak fizyka samej wloczki.Mnie tam ten trophik za przejscie bez zgonu motywuje, inaczej to tak jak piszecie 12h i po gierce by bylo. Nie takie gry sie platynowalo:)

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra rozwala system, warta każdej złotówki! Szybko Ci idzie jeśli maksujesz każdy lvl w godzinkę. Jestem przy 8 lvl. Pierwsze przejście cieszę oczy i uszy i jak przypadkiem trafię to znajdka, za drugim znowu ciesze się jak dziecko widoczkami i muzą ale już bardzo spokojnie szukam znajdek. Raz musiałem zerknąć do poradnika, bo po 5-6 przejściach za cholerę nie mogłem znaleźć "żetona", trzeci raz idę bez straty życia, w tych 8, które zrobiłem były ze 3 gdzie trzeba się spiąć ;) Łącznie na niemal każdy lvl poświęcam 1,5-2,5 godziny. Dozuje sobie dzienną dawkę tego cuda. Ja i wrażliwość to 2 sprzeczności ale muza mnie rozwala, przekaz gry to samo...grafa potrafi dupę urwać, a pomysłowość zagadek to Oscar. Niby liniowa gierka...Owszem, można ją przebiec z poradnikiem, skończyć w 10 godzin i stwierdzić, że krótka, łatwa i mało rozbudowana - i tutaj wychodzi jedno z tłumaczeń dlaczego niektórzy lubią :platyna: Bo :platyna: w tej grze i wielu innych grach to czasem +60-70% czasu gry, nowych lokacji, przedmiotów, rozwiązań i ciekawostek. Rozumiem, że ktoś może nie dać rady przejść każdy lvl bez straty życia (wcale nie takie trudne!) ale nie wbić pucharka w tej grze za znalezienie WSZYSTKICH znajdek to GRZECH i lepiej wcale nie grać.

Ja nie mam wszystkich znajdziek i nie uwazam bym zgrzeszyl.I nie uwazam ze jesli nie mam zamiaru wszystkiego zbierac to lepiej nie grac.Bzdurne gadanie.Przeszedlem gre,dala mi wiele frajdy.Ja np.nie mam tyle czasu na granie by maksowac poziomy,zbierac wszystkie rzeczy.Wystarczy mi ze gre przejde.

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×