Skocz do zawartości
Patricko

Odtwarzacz Multimedialny

Rekomendowane odpowiedzi

To już indywidualna kwestia finansowa. Z drugiej strony czas, który tracisz na przerobienie, konfigurację,to mi nie działa itd też kosztuje.

Przy malince raz wygrywasz system i masz spokój. Dodatkowo na dniach ma wyjść na nią Windows 10 więc tak naprawdę to mini komp.

Czy to drogo? Wg mnie nie a możliwości ogromne

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na przerobienie czego? póki co ten marny odtwarzacz co sony dodało odtwarza wszystko z mojej biblioteki w mezzmo. co prawda nie robi nic poza tym, ale go rozbudują. do plexa niech mnie ktoś poprawi kto używa, ale też nie trzeba nic konwertować, ogarnia większość formatów.

 

poza tym, jako że jesteśmy na forum o playstation, interesują nas rozwiązania multimedialne dostępne w konsoli, a nie co innego można by kupić żeby na TV filmy oglądać.. ja mam odtwarzacz multimedialny LG za 400 zł obok konsoli który odtwarza wszystko, z napisami, różne ścieżki audio, nawet sam streamuje dlna z usb, no ale nie proponuję go tu jako alternatywy bo kogo obchodzi wydawanie dodatkowych kilkuset złotych jak już ma konsolę która to powinna robić. zresztą sam wolał bym oglądać swoje filmy i seriale na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rambo8 o jakim przerabianiu filmów ty piszesz?

Skąd Ty się urwałeś?

FIlmy w MKV przecież konsola czyta już  normalnie.

Do tego DLNA - wrzucam na kompa film do odpowiedniego folderu i oglądam na konsoli, komórce czy gdzie tam chcę.

Weź się chłopie puknij w czoło. Chcesz się bawić z Raspberry PI, twoja sprawa. Każdy ma to co lubi ale nie przekonuj na siłę innych do swoich racji.  

 

@Cwir, nic nie trzeba konwertować. Mezzmo jak i większość serwerów multimedialnych robi transkodowanie automatycznie albo buforując wcześniej (preload) albo "w locie". Ty tylko puszczasz film i cię reszta wali.

 

Odtwarzacz na konsoli ma jeszcze jedną zaletę.

Słuchawki bezprzewodowe z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym (po optyku lub USB). ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzętowo rozwiązany server dlna na kwadracie - dyski na usb3.0, ntfs itp - player od Sony odtwarza mi w zasadzie wszystko, włączając w to Xvidy - tylko przy dźwięku dts się poddaje i mam mute - zadziwiająco naprawdę dobry "ficzer"

 

PS

i poleciał Guardians of the Galaxy w 3D 

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się ludzie tak oburzacie?! Nikogo nie przekonuje tylko informuje o ciekawej alternatywie bo sam chciałem do niedawna oglądać swoje filmy z serwera na PS4

Ale ku..a widzę że co niektórzy oczy wydrapią za inne zdanie

Spuśćcie powietrze trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy na swój sposób i metodę.

Ja na przykład kupiłem specjalnie router pod dd-wrt żeby postawić sambę i dlna ale nie wmawiam wszystkim dookoła że jest to jedyny i właściwy sposób oglądania.

Inna konstrukcja zadania i nie byłoby tej dyskusji. Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś udało się w jakiś sposób odpalić napisy przez tego playera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu po wrzuceniu filmów w różnych formatach , filmy widać , ale ich nie odtwarza? " nie można odtworzyć multimediów" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od formatu i kodowania.

Jak nie masz jakichś "lewych" czy dziwnych wstawek to wszystko powinno śmigać bez konwersji.

Zawsze możesz odpalić serwer DLNA na komputerze i streamować filmy bezpośrednio z komputera.

Ewentualnie są różne inne rozwiązania jak osobne urządzenie streamujące (raspberry PI, coś na androidzie itp. itd.) czy router w zbudowanym serwerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy pewnie można by wkleić do avi, tak samo jak robiło się pod ps3. Niestety nie każdy akceptuję filmy 720p lub 1080p w formacie avi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego pitolenia najszybciej podpiąć lapka pod tv przez hdmi i odrazu oglądać, niż bawić się w konwertowanie aby specjalnie puścić przez ps4, musiał by powstać kombajn multimedialny a tego większość graczy nie chce zapewne na ps4

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na przykład prosty serwer mediów na komputerze  który uruchamia się wraz z systemem (i dobre wi-fi żeby filmy nie zrywały).

Tutaj jest dużo niewiadomych i jeszcze więcej czynników zewnętrznych więc jest to kwestia "problematyczna".

 

Ja na przykład pod laptopa mam za dużo rzeczy podpięte żeby podpinać bezpośrednio pod TV ( musiał bym puścić 10m HDMI przez cały pokój żeby oglądać bezpośrednio na TV ;) ...do tego jeszcze przepianie słuchawek z dźwiękiem przestrzennym w nocy itp. itd.

 

Tak czy siak, jak już pisaliśmy wcześniej, rozwiązań jest kilka i każdy może wybrać  najlepsze jemu odpowiadające. 

Dla mnie osobiście wystarczy że będzie można napisy wczytywać i wybierać ścieżki dźwiękowe w plikach mkv i już będzie (dla mnie) dobrze. Ja się głównie nastawiam na DLNA i streaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego pitolenia najszybciej podpiąć lapka pod tv przez hdmi i odrazu oglądać, niż bawić się w konwertowanie aby specjalnie puścić przez ps4, musiał by powstać kombajn multimedialny a tego większość graczy nie chce zapewne na ps4

 

pomijam kwestię że twoje fantastyczne, super wygodne i pięknie wyglądające rozwiązanie, oprócz konsoli wymaga laptopa, bo jak ktoś ma tylko desktop to musi mieć kabel o długości od kompa do tv, kombinowania jak tu operować filmem bez wstawania z kanapy (bo jeśli wstajesz żeby spauzować/przewinąć film to lepiej już nic nie pisz), to i tak szybciej niż Ty podepniesz lapka pod tv i "odrazu" oglądniesz, ja odpalę konsolę i film przez media serwer. nie musi powstawać żaden kombajn multimedialny, wystarczy zwykły player jak ten co właśnie dodali, tylko trochę bardziej rozbudowany. i sorry, ale większość graczy zapewne tego chce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej polityki dot. formatu danych.. podpinam dysk do XO to wszystko hula, ba mogę go nawet używać do przechowywania gier, a tutaj lipa. 

Wielki minus dla Sony za takie posunięcie i mogli by tej apki w ogóle nie wypuszczać...

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Starh, oni się zabezpieczają z każdej strony przed hackowaniem konsoli. Co do formatów dysku, NTFS jest własnością M$ więc musieliby im zapłacić haracz.

XO jest uwaga uwaga .... produkcji M$ *badum tssssssssssssssssssss*.

Niektóre formaty plików są licencjonowane itp. itd. kasa, kasa, wsparcie techniczne i wiele dodatkowych elementów serwisu nad którymi na co dzień się nie zastanawiamy.

To nie jest takie proste wziąć i wypuścić sobie bezpieczny odtwarzaczyk. Pamiętaj że ot nie jest PC czy Android a zamknięta platforma.

Apka działa. Dla ameryki która zazwyczaj nie używa napisów do filmów apka może być już spełnieniem marzeń. My jesteśmy bardziej wymagający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Starh, oni się zabezpieczają z każdej strony przed hackowaniem konsoli. Co do formatów dysku, NTFS jest własnością M$ więc musieliby im zapłacić haracz.

 

Apka działa. Dla ameryki która zazwyczaj nie używa napisów do filmów apka może być już spełnieniem marzeń. My jesteśmy bardziej wymagający ;)

Napisy akurat mi do niczego nie są potrzebne, chodzi o sam fakt tego głupiego kodowania;

Wiem, że można to wrzucić na serwer, udostępnić na ps4 i oglądać, ale i tak niesmak pozostaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dostęp na PS4 do swojego serwera multimedialnego stworzonego na PC.

Widoczne są wszystkie foldery z biblioteki na PC, nawet listy odtwarzania muzyki w postaci Windows Media Player oraz filmy w formacie 'avi' lecz nie da się ich odtworzyć.

Gdy chcę włączyć jedną z list odtwarzania muzyki bądź jedną z wybranych piosenek to wcale się nie uruchamia, mogę jedynie sterować odtwarzaczem poprzez kliknięcie przycisku KWADRAT.

Inaczej zaś wygląda sprawa w filmach video - widoczny jest plik w formacie '.avi', lecz po kilku sekundowym buforowaniu video się wyłącza.

Co robię nie tak ? Formaty video i muzyki powinny być dobre (avi), co tutaj zawodzi ? 

Czekam z niecierpliwością na wasze podpowiedzi. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Powiedźcie czy warto to Mezzmo kupować jednak to 120 zeta :(

 

Teraz mam Universal Media Server, chodzi mi o stworzenie biblioteki multimediów i udostępnianie na PS4/PS3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Powiedźcie czy warto to Mezzmo kupować jednak to 120 zeta :sad:

 

Teraz mam Universal Media Server, chodzi mi o stworzenie biblioteki multimediów i udostępnianie na PS4/PS3 :P

 

powiem tak, Mezzmo działa bez zarzutu, rozbudowane opcje, wszystko śmiga elegancko na PS3/PS4/innych. ale 120 zeta bym nie dał :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dostęp na PS4 do swojego serwera multimedialnego stworzonego na PC.

Widoczne są wszystkie foldery z biblioteki na PC, nawet listy odtwarzania muzyki w postaci Windows Media Player oraz filmy w formacie 'avi' lecz nie da się ich odtworzyć.

Gdy chcę włączyć jedną z list odtwarzania muzyki bądź jedną z wybranych piosenek to wcale się nie uruchamia, mogę jedynie sterować odtwarzaczem poprzez kliknięcie przycisku KWADRAT.

Inaczej zaś wygląda sprawa w filmach video - widoczny jest plik w formacie '.avi', lecz po kilku sekundowym buforowaniu video się wyłącza.

Co robię nie tak ? Formaty video i muzyki powinny być dobre (avi), co tutaj zawodzi ? 

Czekam z niecierpliwością na wasze podpowiedzi. Dziękuje.

Jaki serwer?

Jak podłączona do routera konsola i PC?

Sprawdzałeś na innych urządzeniach streamować media? Na telefonie czy innym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer Windows Media Player (nie wiem czy dobrze mówię, bo jestem trochę zielony w tego typu sprawach),

dokładnie to w programie WMP w zakładce strumień zezwoliłem na zdalne sterowanie odtwarzaczem no i mam ten serwer w urządzeniach multimedialnych PC

Konsola jest podłączona do routera za pomocą kabla ethernet (router -> konsola) i PC (modem -> router)

Na innych urządzeniach nie sprawdzałem, ale skoro tak to sprawdzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi napisami to podobno pomaga włączenie w opcjach "wyświetlaj napisy" :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini PC + dobrze skonfigurowane Kodi, nic lepszego w tym temacie nie ma. Telewizja, muzyka, radio, filmy, seriale w jednym miejscu. Odpalanie mediów na tak upośledzonym playerze na konsoli, moim zdaniem mija się z celem.

Edytowane przez wan_zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×