Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Salt and Sanctuary

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=TWMryEROTTQ

 

Kolejna perełka na wyłączność konsol Sony. Mimo że zapowiedziano ją już rok temu to dalej nie było tematu na forum. Oficjalnie gra wyląduje na PS4 i PSV...mimo że w założeniach miała być tylko na Vitę.

 

W skrócie...Dark Souls w 2D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób konkurencji - temat od pòł roku jest w dziale gier na vitę ;) btw giera od początku była zapowiadana na vitolda i ps4. Później trafi też na pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograłem kilka solidnych godzin i jestem wniebowzięty tą giereczką. Są to autentycznie Soulsy w 2D, na początku wita nas bliźniaczo podobny kreator postaci [dość obszerny!] a potem darz bór i jedziemy z tym koksem. Zacznę może od tego ze sterowanie jest ciasne jak marzenie okonia, nasza postać jest piekielnie responsywna, system walki to sztos jakich mało w indorach, oprócz typowych kombinacji ataku jak w Soulsach, dodatkowo mamy do dyspozycji dość prosty system combosów [np light - light - heavy follow up - jest tego troszkę więcej] który trochę odbiega od mechaniki w Soulsach, ale w 2D przy takim sterowaniu, sprawdza się wybornie - można tutaj takie tańce śmierci odjaniepawlać że klękajcie narody, oczywiście jak poczujesz się zbyt pewnie to ciebie będą szufelka z podłogi zbierać.

 

Klimat jest świetny - mroczny i brutalny, w jego budowie na pewno pomagają smaczki typu krew ostająca się na broni po atakach, lub sama krew tryskająca na całe pomieszczenie po atakowaniu wrogów - tak jest, krew ląduje na tekstury i tam zostaje, wygląda to fenomenalnie. To uczucie kiedy robisz komuś parry i riposte [tak, to też tutaj jest] a potem jego wnętrze możesz oglądać na ścianach/podłodze/konarach drzew/krzakach etc. to czysta

 

Asortyment broni jest dość pokaźny: włócznie, halabardy, tarcze, sztylety, miecze, greatswordy, magiczne bzdety - fajny jest też motyw że na każdą broń możesz nałożyć "charm" czyli wizualny upgrade który potem zwisa z jej rękojeści. Podobnie jest oczywiście ze zbrojami, każda inna i każda zmienia nasz wygląd, można się nawet ubrać jak Hunter z Bloodborne'a.

 

Sami wrogowie są wymagający, na początku ginąłem jak szmata i traciłem sól w kilogramach, jednak jak już ogarnąłem system i zacząłem w końcu się mścić na moich oprawcach, to co chwile miałem uchachany ryj jak pokonałem kogoś kto mną wycierał wcześniej podłogę - kto był na party pewnie mógłby potwierdzić te euforie w moim glosie. Towarzysz Ukyo słuchał jak gram i po 10 minutach sam kupił i chyba też mu podeszło.

 

Na koniec krótki filmik [jak jeszcze lamiłem i trochę drewno odstawiałem] pokazujący parowanie wrogów i nawet strzał!

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że tu wrzucił bo dużo ludzi gra na PS4, dla mnie ta gra bardziej przypomina Castlevanie. Ja wolałem powrócić do Demons Soulsa, troche ta gra mnie zawiodła. Mam teraz czas to powróce może się przekonam, jednak co 3D to 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona, pozycja idealna w oczekiwaniu na DSIII, widać na jakiej grze autorzy się wzorowali.

Przejście i zabicie wszystkich bossów zajęło mi ok, 15h, na początku gra wydaje się być bardzo trudna ale im dalej tym łatwiej.

 

Na początku grałem magiem w lekkiej zbroi, ale o dziwo było bardzo trudno, 2-3 uderzenia od bossów i ginąłem.

Lepszym buildem okazał się build oparty na sile i cudach + ciężka zbroja do tego i większość bossów padło przy pierwszym podejściu.

Na pewno przejdę grę jeszcze na NG+ przed premierą DSIII, polecam każdemu fanowi serii souls.

 

Do pełni szczęścia brakuje tylko online co-op, ale autorzy nie powiedzieli że tak opcja się nie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj splatynowalem giereczke, podtrzymuje moje slowa, zacny tytul, jak najbardziej wart pieniedzy o ktore prosza tworcy, chyba najlepszy indyk w jakiego gralem i ktory po kilku godzinach mi sie nie znudzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem ze świąt i udało mi się odpalić jeszcze przed padnięciem na pysk gierkę na chwilę.

Pierwszy boss nietutorialowy padł za drugim razem, myślę sobie, nieźle.

Idę dalej, znalazłem balkonik z ostrzeżeniem, żeby nie skakać. Myślę sobie, pewnie ktoś nie chce, żebym dobrał się do wielkich skarbów. Skoczyłem.

Słusznie ostrzegali, bo skręciłem sobie kostkę i kark i umarłem :24_stuck_out_tongue:

Nie odnalazłem stwora, który miał mi oddać sole, umarłem znowu i straciłem wszystko.

10/10 :24_stuck_out_tongue:

A tak bardziej poważnie - gra zapowiada się miodnie, bardzo mi się podoba styl graficzny. Przygnębiający świat też na plus, lubię takie klimaty :) I ta radośnie tryskająca krew na lewo i prawo :24_stuck_out_tongue:

Chyba faktycznie takie soulsy 2D, tylko bardziej platformówkowe, co mi akurat pasuje.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest genialna, projekty lokacji super masa secretsow i kombinowania. Przeszedłem 2 razy i grało się wybornie. Jest ten soulsowy feeling ale gra też dodaje trochę od siebie.

Must have dla fanów soulsowy i castlevani.

No i to drzewko rozwoju postaci xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatny necroposting ale cóż. Pamieta ktoś z jakich przeciwników wypada Angsty Bone's Rib ?

Próbowałem mordować te teleportujące się szkielety ale po godzinie nawalania nie wypadła ani jedna sztuka.

Więc obstawiam, że coś w guidzie może być nie tak. Posiadam Item Drop Rate na poziomie 129,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minut temu, TRaCeGuitar napisał:

Hagerns Cavern.

 

No to masz chyba ekstremalnego pecha. :19_kissing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałem misję...zabrałem moje 4 poty i ubiłem ostatniego bossa. Boska gra ale za próbę zrobienia z niej platformówki, to zabrałbym twórcy przeciwstawne kciuki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych, którzy grali - jestem w lokacji Pitchwoods (trafiłem tu z lokacji Ruined Temple po zabiciu bossa Coveted), niestety brakuje mi skilla (starość nie radość...), żeby przeskoczyć do dalszej części lokacji (znikające kafelki...),  jest jakaś opcja, żeby dostać się dalej z innej lokacji  (myślałem, że da radę od góry, przez skrót z lokacji The Far Beach, ale stamtąd da radę zwiedzić tylko górną część Pitchwoods, próba dostania się na dół kończy się zgonem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na PS4 jest opcja rozjaśnienia obrazu? Gram na Vicie próbując pokonać pierwszego bossa. Padam po kilku sekundach. Jest tak ciemno że kompletnie nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×