Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie używałem więc się nie wypowiem.

Ja z GIMXa jestem bardzo zadowolony ale ja lubię grzebać i Linux mi nie straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że ratio rośnie średnio 2-3 krotnie na takich sprzętach, szkoda że system pozwala na takie rozwiązania no ale cóż, trzeba się powoli rozejrzeć po sklepach bo ile można ginąć w dziwnych okolicznościach w codzie czy bfie

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A nawet bardziej jeżeli ogarniesz grę i mapę.

System zwykle myśli że jest podłączony oryginalny pad.

Sprzęt się pod niego podszywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DeVQiu47_mk0&ved=0ahUKEwjjqv253bbQAhXM1SwKHX32DJoQtwIIIDAB&usg=AFQjCNH1k_G4p8CXzGciYO0aaJddHPT48A 

Pod tym linkiem jest bardzo fajnie pokazane jak działa Gimx i co potrzebujemy 

Edytowane przez bartezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest stary ale pokazuje minimum z minimum. 

Najlepiej zestaw poszerzyć o usb2tty (albo zamiast teensy + USB2TTY TIAO GBoard) i raspberry (zamiast komputera) - wtedy nie jesteśmy zależni od komputera i możemy zrobić podłączenie po kablu jeżeli bluetooth zawodzi lub z czym chcemy (Xbox na przykład) . :1_grinning:

 

W GIMX'ie fajne jest to że mamy dowolność sprzętu który używamy. Wcale nie musimy podpinać myszki czy klawiatury a możemy na przykład nie kompatybilną oficjalnie kierownicę czy innego pada. Ważne żeby działał pod Linusem. 

 

Dodatkową zaletą Raspberry jest to że jak podepniemy pod to jakiś dysk to mamy serwer mediów a jak zainstalujemy RetroPie to mamy emulator starszych konsol. :1_grinning:

...poza tym mamy tani w eksploatacji i przenośny serwer na Linuxie do którego użycia ogranicza nas głównie wyobraźnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT mam do Ciebie pytanie.

Miałeś może do czynienia z intel stick lub tym kiano. Chodzi mi o to czy te urządzenia nie będą lepiej się spisywał niż Raspberry.  z tego co czytałem tam również można zainstalować linuxa i ma chyba 2 gb ramu. Ciekawi mnie jak ten stick będzie się spisywał pod gimx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem z nimi do czynienia.

Pamiętaj że GIMX jest wspierany oficjalnie na Ubintu i Raspbianie więc nie jest powiedziane że będzie działać.

Do GIMX'a, serwera mediów jak i różnych typowo serwerowych zadań Malinka spisuje się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak się spisuje kodi  Raspberry. zastanawiam się właśnie nad zakupem takiego mini komputera właśnie do Kodi i gimx, z szczegulnym naciskiem właśnie na Kodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie używasz transkodowania (do wtapiania napisów) to Kodi spisuje się dobrze.

@Rambo8 używa Kodi.

Osobiście wolę podpięty dysk + czysta SAMBA i VLC na Xbox One ;)

Nie wiem jak z używaniem na raz. GIMX'a można odpalić z GUI i z wiersza poleceń, nawet wrzucić go w auto start więc powinno działać.

Ja tam jednak wolę używać RDP (XRDP).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje będę musiał poczytać o tym Raspberry pi 3 b, ale najpierw chce się zaopatrzyć w miarę dobrą myszkę i logitecha g13.  Pokombinować z ustawieniami gimx i  wtedy zobaczę czy dam radę się przestawić z pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę z Cronusem powalczyć bo narazie jedynie wykorzystuje go do podłączania pada Elite do Ps4. Chociaz ostattnio zacząłem eksperymentować z jakimiś ustawieniami do BF1. Np:że gdy celuje to odrazu spotuje przeciwnika albo mocniejsze wychylenie pada to odrazu jest sprint itp. Całkiem fajne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT  mam do Ciebie prośbę. Czy jesteś mi w stanie pomoc w konfiguracji logitecha g13 pod ubuntu ponieważ nie ogarniam zabardzo tego całego linuxa i na interecie nie mogę znaleźć całego procesu instalacji tej klawiatury pod ten system.

 

Edytowane przez bartezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi to nie jest takie proste 3 dni nad tym siedzę i nic . Chyba przekombinowałeb.  Mogłem zostać przy padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znam to. Nie udało mi się uruchomić tego g13 tą metodą, ale za to ta opisana w tym  linku zadziałała  http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=140&t=181419

Tylko nie rozwiązałem jednej kwestji, czy za każdym razem gdy będę chciał uruchomić G13 będę musiał wpisywać polecenia w terminalu.

Edytowane przez bartezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę próbował. To jest mój pierwszy kontakt z Ubuntu absolutnie  nie ogarniam tego systemu. 

Terminale, wiersze poleceń. Czarna magia. Jak miałem dość Windowsa to teraz jak go włączę to pewnie łezka w oku się zakręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Linux wymaga trochę więcej niż Windows ale jak już zaczniesz powoli go ogarniać to wszystko co zrobisz sam sprawia ogromną radochę (przynajmniej mi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. 3 dni siedziałem żeby ta klawiaturę uruchomić. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka radoche miałem jak mi się udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nigdy się nie interesowałem myszkami na konsole i raczej tak zostanie ale mam do Was kilka pytań by to lepiej zrozumieć... Jak takie myszki i klawiatury działają na PS4? Są to sprzęty licencjionowane, dzięki którym można grać w każdego np. FPS?

Gdzieś kiedyś czytalem bądź słyszałem opinię, że niektóre gry nie widzą takich urządzeń i nie można ich używać, to prawda?

Zaznaczam, pytania moje są tylko i wyłącznie zadane przez ciekawość bo chce lepiej zrozumieć sens istnienia tego typu urządzeń :)

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego używasz.

 

Na przykład GIMX to jest oprogramowanie którego używasz za pośrednictwem komputera lub minikomputera (Raspberry PI na przykład) z podpiętym własnym jakim chcesz sprzętem.

 

To się podszywa pod oryginalnego pada więc działać musi zawsze.

 

Działa to lepiej lub gorzej. W niektórych grach masz feeling praktycznie jak na PC a w innych nie ustawisz translacji myszki 1:1 chociaż nie wiem co byś robił i już grać padem :1_grinning:

 

W każdym razie dużo grzebania jest z konfigiem i bindowaniem przycisków. Natomiast można sobie robić kara, profile i inne wynalazki.

 

CO do innych rozwiązań sprzętowych jak Venomy, Cronusy itp. ie nie wypowiem bo uważam że jest to kasa wywalona w błoto.

Jak wspomniałem wcześniej GIMX jest oprogramowaniem a zakupione "pod niego" Raspberry czy płytkę Teensy 2.0 zawsze mogę wykorzystać (i wykorzystuję) również do innych rzeczy. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×