Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, MagEllan napisał:

 

 

 

Mozesz doprecyzowac? Myslalem ze za to odpowiadaja tryby - takie jak gra czy komputer. Skoro do gry na konsoli sugerowany jest tryb gra to myslalem ze jesli podlacze PC i wybiore ten tryb nie powinno byc roznicy (wylaczenie wszystkich wspomagaczy, filtrow upiekszaczy).

 

 

Polecam popatrzeć na te testy telewizorów a dokładnie na parametry imput laga między konsolami a pc. 

 

"W przypadku współpracy z PC, tryb gra nie jest odpowiedni do używania z komputerem, bowiem nie pozwala uzyskać pełnej rozdzielczości barw (przy sygnale 4:4:4/RGB) przez co drobne kolorowe elementy są mniej czytelne. By telewizor działał jako pełnowartościowy monitor należy użyć stylu aktywności „Komputer” (Obraz -> Zaawansowane -> Typ aktywności -> Komputer).
Źródło: https://hdtvpolska.com/przeglad-telewizorow-dla-gracza-2016-jaki-wybrac-wyswietlacz-do-konsoli/"

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_dan

 

Zaraz moze ja nie siedze zbytnio w PC bo preferuje gotowce (i to przenosne jak lapki i tak mozna na tym grac, korzystac jak z kompa mocy starcza, jak na moje potrzeby) ale dlaczego piszesz ze 1060 i 1070 to przezytek? czy ja tak mocno lezalem pod lodem ze jeszcze nie wybudzilem sie z hibernacji - myslalem ze serie 700, 800, 900 to generacje kart. Wiec np 900 jest poprzednia generacja a 1000 (w tym 1070, 1080) obeca. Zle myslalem?

 

Przed inwestycja w karte sprawdz dokladnie czy twoja plyta glowna wspolpracowac bedzie tez z lepszym CPU jak ma sie sprawa z RAM itd. Bo PC to tania zabawa nie jest.

Z drugiej strony po PRO widze ze lubisz nowosci.

 

Ja mialem przez jakis czas PS3, PS4 (amator), XOS + lapek ale stwierdzilem ze to za duzo, bo i tak na 4 sprzetach na raz nie gram. Gra ktora mnie najbardziej interesowala na XO byla Forza Horizon 3 ta dziala idealnie na lapku (no moze poza wibracjami w triggerach). Starsze multiplaformy tez lepiej bedzie mi ograc na PC nizli na PS3 (jakosc i plynnosc kolosalnie zmienia dla mnie doswiadczenie plynace z grania), PS4 wiadomo do tych paru exow ktore mnie interesuja.

 

Wiec niedlugo PC bedzie pewnie powoli przejmowal role sprzetu do grania, z wyjatkiem skopanych portow te pewnie kupie na konsole. Licze tez na to ze moj lapek zapewni mi granie w jakosci ktora akceptuje na tyle zeby zobaczyc co tez Sony i MS poczna dalej. Konsola jest dalej prostrza i wygodniejsza w uzyciu no i w porownaniu do suszenia lapka jest ciszej. Ale poki bede mial porownywalna jakosc w full HD (bo taki mam TV) póty widze ze powrot do PC nie jest zlym pomyslem. Mad Max, BF1 smigaja u mnie w 60fps (tak male tweaki w ustawieniach zeby znalezc balans jakosc plynnosc), FH3 albo ciecie na jakosci i niestabilny frame rate albo wysoka jakosc i lock 30fps.

Starsze produkcje jak porownalem to PC i PS3 to przepasc.... (a te w bundlach chodza za dolara), ze juz o grach od EA za 15pln/mc lub 80pln/rok nie wspomne.

 

Wiec uwazam dalej ze kombo pc + konsola ma sens. Z tym ze jesli chodzi o konsole warto poczekac nie brac na premiere zobaczyc co sie z tego wykluje.

 

Jesli masz mozliwosc to sproboj polaczyc swojego kompa pod TV, pada od XOS juz masz, zainwestuj 1$ w jakis bundle (starsze gry ale zawsze to jakies porownanie), zainwestuj 15pln na miesiac w Oprigin access - i sprawdz jak to u Ciebie dziala na obecnym konfigu (rozdzialka, plynnosc, jak sie prezentuje jak z wygoda grania). Potestuj i wtedy moze latwiej bedzie Tobie podjac dezycje.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan ale ja nie napisałem nigdzie, że te karty to przeżytek. Wręcz przeciwnie. Właśnie kupił bym 1060 lub 1070, żeby pod te karty modernizować reszte podzespołów jak mój 2500k przestanie sobie radzić.

I tak mam ten problem, że lubie nowości elektroniczne. 

Widzę, że generalnie mamy podobne podejście jeżeli chodzi o pc i gry które można na nim odpalić. Ostatnio też szukałem lapka do grania ale doszedłem do wniosku, że jak mam wywalić 6k na lapka to lepiej dokupię kartę do swojego stacjonarnego. 

Abonament ea już wcześniej przetestowałem na pc i odrazu z marszu przeszedłem Dead Space 2 bo na X-e wtedy była tylko jedynka oczywiście z Elite padem.

Tak naprawdę to jedyna przeszkoda że musiałbym na czas grania przenosić pc z pokoju do salonu i spowrotem po skończeniu grania bo nie mam tam miejsca na stałe dla pc.

Mimo wszystko dzięki za udzielenie się w temacie.;-)

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natsu- sprawdzilem faktycznie jest roznica miedzy Gra a Komputer na moim philipku z 2013r. Dzis moze zaglebie sie troche w temat i dostosuje ustawienia pod siebie. 

 

@wojcik_dan Przepraszam zle zinterpretowalem zdanie ze slowem przezytek :) Chodzilo Tobie zapewne o reszte podzespolow (np. proc) ze jest pare generacji wstecz.

W moim wypadku PC to powrot bo duzo wiecej i dluzej gralem na PC nizli na konsolach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan dokładnie o to mi chodziło. No ja od zawsze konsole(od Atari 2600)ale jednocześnie też pc zaczynając od Commondore 64. Tylko, że w strzelnki grałem zawsze na PC(tak do CoD Modern Warfare 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem maszynę. Planowany termin dostawy - Czwartek :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a::master:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem maszynę. Planowany termin dostawy - Czwartek :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a::master:


Co w koncu zamówiłeś ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Eloszki napisał:

 


Co w koncu zamówiłeś ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Zestaw pod 1440p z gtx1080 od MSI, ryzenkiem 1600 pod OC , 16GB ram ddr4 3000, SSD 256gb. Sama buda mnie wyszła 5k. Do tego jakaś klawa mechaniczna i myszka z 6k dpi. Jak jest z systemem bo chce windowsa 10. Wrzucam ISO na pendrive i kupuje klucz za 5zl z allegro?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, bany4KHDR napisał:

Wrzucam ISO na pendrive i kupuje klucz za 5zl z allegro?

 

Dostaniesz pewnie obraz systemu do pobrania. Wtedy będziesz musiał go wypalić na penka (ja zawsze wypalam programem Rufus) i z niego zrobić rozruch systemu. W tych aukcjach masz zazwyczaj instrukcję aktywacji. 

 

Sam SSD kupiłeś? 

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wersjami early access na steam? Chodzi mi o PUBGa rzecz jasna... Place 30$ i gra zostaje nawet jak sie skonczy early access?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bany4KHDR napisał:

a jak jest z wersjami early access na steam? Chodzi mi o PUBGa rzecz jasna... Place 30$ i gra zostaje nawet jak sie skonczy early access?

 

Tak, jak wyjdzie z EA to nadal ją będziesz miał :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pyt... moj zestaw będzie złożony przez morele... Nie wiem czy tak sie robi ale chciałbym sprawdzić ten zestaw czy parametry nie odbiegają od norm, czy czegoś nie trzeba będzie oddać na gwarancje itp

1. Co należy sprawdzić?
2. Przy użyciu jakis programów, tooli?
3. Gdzie znajde skale porównawczą wyników i ramy w jakich wynik mieści sie w granicach akceptacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania i podstawowe parametry sprawdzisz programikami CPU-Z i GPU-Z. 

Do monitorowania temperatur, taktowania, % zużycia pobierz sobie MSI Afterburner. On się instaluje razem z RivaTuner, który pozwala na wyświetlanie informacji na ekranie np. podczas grania, tylko trzeba sobie to skonfigurować. Do monitu jeszcze spoko jest HWMonitor, ale nie ma opcji On Screen Display. 

Jak chcesz sprawdzić maksymalne temperatury to do obciążenia CPU ogarnij program OCCT, a do GPU Furmark. Odpalasz i obserwujesz temperatury, programy mają wbudowane monity, ale zawsze możesz sobie też obserwować na MSI Afterburner. Tymi programikami sprawdzasz też stabilność sprzętu np. po OC. Temperatury możesz porównać na rożnych stronkach: pclab.pl benchmark.pl purepc.pl guru3d.com 

Tylko porównuj sobie dokładnie z tym samym modelem 1080ki. Ale też nie ma co się tym sugerować, dużo zależy też jak buda jest wentylowana, od temperatury pokojowej. Moja GTX 1080 odbiega od testów w necie i ma wyższe temperatury w stresie.

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damn, zestaw miał być w czwartek ale morele zamuliło i bedzie 1.09. Próbowałem ich postraszyć że WTF, że mnie nie ma we wrześniu i nie odbiore\zapłace ale wysłali standardowy msg że kompletują części i trzeba czekać... :whyyy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, bany4KHDR napisał:

damn, zestaw miał być w czwartek ale morele zamuliło i bedzie 1.09. Próbowałem ich postraszyć że WTF, że mnie nie ma we wrześniu i nie odbiore\zapłace ale wysłali standardowy msg że kompletują części i trzeba czekać... :whyyy:

 

Tak to jest jak się cebuli na jakimś srorele... W proline byś prawilnie kupił miałbyś od ręki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz brałem od owocowych, nie wiedziałem że może być poślizg, mądry Niemiec po szkodzie :FailFish:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy brałem części od Morele i nie miałem żadnych problemów z wysyłką, ale jak się komplet bierze to możliwe, że czekają na dostawcę jakiejś części. Zobacz ewentualnie na emag, proline esc.pl kompusronik, może będą mieli części na stanie to zamówisz tam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam bo dobra cena była na gtx1080 jak na dzisiejsze standardy i narazie nie widze lepszej...

Zastanawiam sie jak bedzie ze skillem w shooterach multi na myszce bo wcale nie mam doświadczenia... Na konsoli sobie nieźle radze. Jest tu ktoś kto sie przesiadł z konsoli na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka jest przesiadka na myszkę, tak samo jak była ciężka przesiadka z M&K na pada. Single player bez problemów większych, ale żeby mieć jakieś wyniki w multi to dziesiątki godzin trzeba spędzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię zabawa z DPI :kwach:Zacznij od 400-600 na początku i odpowiednie ustawienie czułości w grze. Przy Takim DPI trochę się namachasz, ale masz większą precyzję, sam na takim gram :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruca fiks, aż mnie serce boli, że Bany będzie grał w PUBG-i a ja muszę czekać na wersję na XboxOne (true power 4kej)...

 

A serio jutro może pojutrze będę testował chyba PUBG na lapciaku gejmingowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelkach jest czasowa promyka na mysz ss rival300 za 145zl z wysyłką. Wymieniłem sobie w zamówieniu z dm1pro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bany4KHDR napisał:

Na morelkach jest czasowa promyka na mysz ss rival300 za 145zl z wysyłką. Wymieniłem sobie w zamówieniu z dm1pro

 

Polecam, już 3 takie rozwaliłem :kwach:Jak taka cena to znów się skuszę, bo na jakimś starym A4Techu siedzę po ostatnim rage'u w Overwatcha :xzibit:

Czarna wersja jest fajna, ma taką gumową strukturę, dobrze się ją trzyma. Szara to matowy plastik, a biała błyszczący, więc może się w dłoni ślizgać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kisiel-PL napisał:

 

Polecam, już 3 takie rozwaliłem :kwach:Jak taka cena to znów się skuszę, bo na jakimś starym A4Techu siedzę po ostatnim rage'u w Overwatcha :xzibit:

Czarna wersja jest fajna, ma taką gumową strukturę, dobrze się ją trzyma. Szara to matowy plastik, a biała błyszczący, więc może się w dłoni ślizgać.  

myszki sie ogolnie czesto wymienia czy psujesz typowo bo rage'ujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×