Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

*facepalm* przecież to oczywiste, że sklepy mogą sprzedawać produkt taniej, niż ustalił ją dystrybutor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe zabawki od Nvidii:

http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1080

 

1070 - 380$, mocniejszy niz Titan X, ktos sie jeszcze napala na nowe konsole? ;)

1080 - 600$, wydajnosc 2xTitan X, czyli 4K@60FPS dostepne juz dzisiaj

 

A to nie sa nawet pelne Pascale tylko srednie chipy ~300mm2... RIP Polaris, PSNeo, NX, XB2, you never had a chance... ;D

 

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Żywy napisał:

Nowe zabawki od Nvidii:

http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1080

 

1070 - 380$, mocniejszy niz Titan X, ktos sie jeszcze napala na nowe konsole? ;)

1080 - 600$, wydajnosc 2xTitan X, czyli 4K@60FPS dostepne juz dzisiaj

 

A to nie sa nawet pelne Pascale tylko srednie chipy ~300mm2... RIP Polaris, PSNeo, NX, XB2, you never had a chance... ;D

 

Super. Moze wreszcie Batman zacznie działać jak trzeba ;) ;)

To teraz by się jeszcze jakieś tytuły ekskluzywne przydały, bo indie-crap, ani prawie dobrze działające porty z VHS'a nie są żadnym argumentem do ładowania tyle kasy w platformę. No chyba, że będziemy się bawić w cyferki w benchmarkach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A na PS4 to ile jest tych tytułów "ekskluzywnych"? 

Chyba da się je policzyć na palcach jednej ręki...

A fakt, zapomniałem, jeszcze ma być The Last Guardian - ale to już chyba na PS5 ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O prosze, wymaxowany Doom na GTX1080, framerate podchodzi pod 200FPS!!!

Nie wiem po co taki framerate skoro pierwszy lepszy konsolowy gracz powie ze nie widzi roznicy miedzy 30 a 60FPS... ;D

 

19 godzin temu, kloose napisał:

[...] do ładowania tyle kasy w platformę.

Ile kasy? 380$ za granie praktycznie bez jakichkolwiek limitow to kapitalny stosunek ceny do wydajnosci, w przeciwienstwie do przyszlorocznych nowych konsol za 400$ gdzie jestes skazany na laske tworcow i nie wiesz czy bedzie 1080p, AA, 60 FPS, albo czy w ogole gra bedzie plynnie chodzila, ale w sumie jak ktos nie widzi roznicy miedzy 30 a 60 FPS to miedzy 24 a 30 tym bardziej nie zobaczy...

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywy

380$ karta grafiki

400$ konsola. 

Sorry ale jesli ktos nie gral i ma skladac sprzet  od zera to no nie ma bata zaplaci sporo zeby zmontowac PC. 

Jesli ktos ma w miare jeszcze dzialajacego PC gdzie wystarczy tylko karte graficzna podmienic zeby odczuc roznice to wtedy faktycznie, mozna by zrobic upgrade.

Ludzie wybieraja konsole z wygody z lenistwa a takze jesli chodzi o cene. Gracze na PC maja nieco inne oczekiwania od graczy konsolowych.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza GPU rynek PC od ladnych paru lat stoi w miejscu, wiec jak ktos ma te 4 rdzenie i 8GB RAM jedyne co musi wymieniac to wlasnie GPU raz na kilka lat, czyli tak samo jak obecnie konsole ;) Jeszcze zobaczymy co te przyszle konsole  zaoferuja, ale jak dalej nie bedzie tych minimalnych 1080p@60FPS to ja nie wiem jaki jest sens wypuszczania nowego sprzetu co 3-4 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HarDy napisał:

@up

A na PS4 to ile jest tych tytułów "ekskluzywnych"? 

Chyba da się je policzyć na palcach jednej ręki...

A fakt, zapomniałem, jeszcze ma być The Last Guardian - ale to już chyba na PS5 ;-)

Jednak jest ich trochę więcej niż na PC.

A Last Guardian to Ty nie obrażaj - gra ma się dobrze i już wkrótce dostaniemy nowe info + dwa wspaniałe screeny ;) ;) może nasze wnuki w to zagrają...

1 godzinę temu, Żywy napisał:

O prosze, wymaxowany Doom na GTX1080, framerate podchodzi pod 200FPS!!!

Nie wiem po co taki framerate skoro pierwszy lepszy konsolowy gracz powie ze nie widzi roznicy miedzy 30 a 60FPS... ;D

 

Ile kasy? 380$ za granie praktycznie bez jakichkolwiek limitow to kapitalny stosunek ceny do wydajnosci, w przeciwienstwie do przyszlorocznych nowych konsol za 400$ gdzie jestes skazany na laske tworcow i nie wiesz czy bedzie 1080p, AA, 60 FPS, albo czy w ogole gra bedzie plynnie chodzila, ale w sumie jak ktos nie widzi roznicy miedzy 30 a 60 FPS to miedzy 24 a 30 tym bardziej nie zobaczy...

Pierwszy lepszy Ci tego nie powie - ja widzę różnicę niestety... 

Ok - grafa 380$, a reszta sprzętu? Wiem, że pozostałych komponentów nie wymienia się nazbyt często, ale i tak początkowo trzeba zainwestować trochę więcej niż tysiąc pińcet (~cena PS4) żeby mieć spokój. Sprzęt kupiony, złożony i co dalej? Multiplatforma od UBI, od Acti czy może od EA? No można też pobawić się w mody do Wieśka czy tam GTA. A może jakiś tytuł stricte pecetowy, który wykorzysta te pokłady mocy drzemiące w obudowie? Niestety, jakoś żaden nie przychodzi mi do głowy. Doom w 200 klatkach? Super, tylko po co? Sztuka dla sztuki, bo nawet do multi to za dużo...

Fajnie, że wychodzą nowe sprzęty, fajnie, że są ludzie których to dalej jara, ale gdybym miał ponownie wracać do grania na PC, to chciałbym przy okazji dostać gry pokroju Tlou, Uncharted, czy ten nieszczęsny The Last Guardian (który i tak pewnie nigdy nie wyjdzie), a nie straszydła jak ostatni Batman czy spartolone porty z VHS'a. A co do przyszłorocznych konsol - nawet jak gierki będą chodzić w tych mitycznych 1080p/60fps, to tym razem się nie skuszę do szturmu na MM w dniu premiery. Dość dymanka. PS4 może i faktycznie nie jest do końca udanym sprzętem, ale kilka gierek jednak pokazało, że można, tylko trzeba chcieć...      

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy
Zgoda, dlatego napisalem jesli ktos ma i modernizuje to GF-1080 wydaje sie byc dobrym wyborem. 

Nieco inaczej ma sie sprawa jesli ktos nie ma PC. 

@Kloose
Co do EXow to zalezy jak liczyc - spojrz jak Sony liczy gry na sztuke, wrzucaja 'pull me push you' czy inne tego typu przeboje i co jest gra jest wow mamy 800gier od premiery PS4. 

Idac takim tropem PC ma najwiecej exow ;) glownie za sprawa indie ktore nigdzie poza PC sie nie ukazalo, a takze troche point & click choc te coraz czesciej portowane sa na konsole. Ostanim duzym PC EXem ktory pamietam byl chyba Crysis1 ktory dlugo czekal zanim go nie sportowali. 

Co wiecej nawet  jesli jakas gra jest wydana najpierw na PC to i tak istnieje szansa ze tworcy ja pozniej sportuja na konsole, po prostu chca nieco zarobic na pierwszym rzucie. 

Ogolnie sprzet do grania wybieramy:

1. pod katem tego co nam bardziej pasuje (co wcale nie jest rownoznaczne z bardziej oplaca),

2. Pod katem gier 

Jesli ktos leje na EXy od Sony to moim zdaniem przesiadka na PC moze byc dobra alternatywa, jesli jednak ktos lubi gry od sony te ktore poza ich konsola sie nie pokazuja to raczej przy PS zostanie. 

 

I wrocmy do tego co tam panie nowego jesli chodzi o PC - bo jeszcze nam sie tutaj zrobi temat 'wojny konsol' :P a od tego jest osobny watek. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan - mówimy o tytułach AAA (ewentualnie mniejszych produkcjach jak Flower, Journey), a nie tym indie-szajsie. Tego nawet nie biorę pod uwagę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose

no sie domyslilem o czym mowa :) z tym ze i tak najpowszechniejsze jesli liczenie na sztuke. 

Dlatego tez podalem przylkad Crysis (4 lata roznicy miedzy premiera PC a konsole), z innych gier ktore pamietam to Amnezja (choc to indyk jest ale dobry), oraz pierwsze The Book of unwitten tales. 

Choc te 2 ostanie to mozna odpalic na sredniej jakosci lapku. 

Jest jeszcze City Skylines jesli ktos lubi tego typu gry. 

Gry ktore mialyby byc system seller to jednak glownie na konsolach panie, na PC to jesli dobrze pamietam ogranicza sie do dodania kodu na taka czy inna produkcje do pudelka z karta graficzna. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz na XO i widzę sporo mankamentów. Tak samo jak na ps3. Po tej generacji kupuję już tylko peceta. Wydam te 5 kafli, ale odejdzie mi coroczne płacenie za abonament żeby pograć, drogie gry na premierę. Na pc są takie promocje, że głowa boli. Pada mogę podłączyć. Nie mam ciśnienia na 3 exy na krzyż, które mogę ograć po 5 latach. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fucktycznie. Teraz jest tam gdzie powinien być. 

Nie, ja biorę 1070. Właśnie dzisiaj chciałem kupić, ale w ciągu 10 sekund był Out of Stock, także ten. Poczekam :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle jaja sa, popyt jest ogromny a z dostepnoscia narazie baaardzo krucho, dlatego ceny poki co sa mocno zawyzone, najwieksza oferta o jakiej czytalem to 1080 FE za bagatela 1300$, ktory i tak rozszedl sie w niecale 10s, THIS IS MADNESSS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kompa będę składał w następnym roku. Tez z 1070 :) już mam dość tych konsol.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta i jej cena (jak również nowe Radeony - tańsze i ponoć wydajniejsze), mogą strasznie namieszać na rynku gier video. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi konsoli jak może mieć takiego potwora za stosunkowo niskie pieniądze. Bo co to jest 400 dolarów za prawdziwą moc, a nie jakieś gówno, które nie potrafi utrzymać 60 klatek bez v-synchra. No ludzie. Cena odgrywa tutaj bardzo dużą role. To już nie jest PC Master Race, tylko bardziej Pleb Race. Za 4, 5 kafli można złożyć maszynę która wciąga nosem obie konsole naraz. Oczywiście pozostaje kwestia exów. I tutaj od razu nasuwa się strategia Microsoftu. Czyli "exy" na Xboxa i W10 jednocześnie. Jako gracz nie muszę nic poświęcać. Mam za słabego kompa, kupię konsolę, mam dobrego riga kupię sobie tego exa z konsoli na pc. Moim zdaniem win.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wlasnie o to chodzi Microsoftowi, ze nie wazne na jakim sprzecie byle tylko sprzedac gre i zarobic.

 

PS. Nowe Radki osiagaja 5.6TFLOPS, a 1070 "bujniety" do 1.9GHz wyciaga ok. 7.3. Tak czy inaczej konsole znowu sa w czarnej D, w sumie to nie wiem teraz czy Sony nie bedzie mowic o Neo na E3 wlasnie dlatego ze zdali sobie sprawe z tego ze te planowane 4TFLOPS to by znowu starczylo na raptem 2, gora 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUP OBJĘTĄ PROMOCJĄ KARTĘ GRAFICZNĄ GEFORCE GTX 950 I ZDOBĄDŹ ŚRODKI O WARTOŚCI 100 USD DO WYKORZYSTANIA W GRACH WARFRAME I WORLD OF WARSHIPS (50 USD NA KAŻDĄ Z GIER).

 

 

Ktoś gra i chce kodzik?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem bo gram na konsoli.Składany  był komp dla kogoś z limitem kasy 2k.Teraz dostałem kod na emalia i mogę go oddać nie interesi mnie 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×