Skocz do zawartości
BulletPOL

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę dzisiaj pograłem bo nadrabiam powoli exy na Xbona...dorwałem kilka okazji w GAME jak np Sunset Overdrive za 10f. 

W Larę pograłem prawie 4h za jednym razem i jest bardzo dobrze. Gra ciekawa z fajnym gameplayem i skryptami. Fajnie się to prezentuje. Ten season pass to warty kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dodatek na max 3 godziny, a  boss bardzo lamerski :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj około 4 godzin, doszedłem do rosyjskiego kompleksu i co mogę napisać? Gra się bardzo dobrze. Kto grał w poprzednią część, ten będzie się czuł jak w domu. Śliczna grafika, miodny gameplay, przyjemny tyłek głównej bohaterki. Czego chcieć więcej?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej

Powiedzcie czy % pokazywany w menu przy wyborze stanu gry/kontynuacji to CALKOWITY % ukonczenia gry czyli fabuła + znajdzki?

A czy mogę gdzieś sprawdzić postęp w głównym wątku fabularnym?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, % ten pokazuje postęp w kompleksowym ukończeniu gry czyli fabuła + cała reszta. Nie wlicza się do tego dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wreszcie mam okazję zagrać w tomba, po pierwszej godzince jestem zachwycony, świetny wstęp do historii, jest klimacik, są świątynie, mam nadzieję że dalej będzie tylko lepiej. Muszę powiedzieć że gra wygląda powalająco, żadne filmiki nie oddają tego jak wielki jest to skok w porównaniu z TR 2013, a facjata Lary to chyba najlepsza facjata na next genach (do czasu premiery U4 oczywiście :d ). Brawo Panowie z Crystal Dynamics.

 

Screenshot-Original.png?sv=2014-02-14&sr

 

Screenshot-Original.png?sv=2014-02-14&sr

 

Screenshot-Original.png?sv=2014-02-14&sr

Edytowane przez zyga101
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, słyszałem mnóstwo dobrego na temat nowego tomba ale najlepiej przekonać się na własnej skórze, daje radę jak cholera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na tyle daleko że mogę już z czystym sumieniem napisać że czuję się trochę oszukany przez tą grę. Reklamowali ją świątyniami, reliktami i zagadkami jednak rzeczywistość jest trochę inna. Owszem są świątynie, relikty, skarby, jest bardzo klimatycznie i wtedy gra wspina się na wyżyny i jest 10/10 żeby za chwilę zmienić front o 180 stopni i pokazać swoje ciemniejsze oblicze czyli przegięte killroomy gdzie krucha dziewczynka Lara walczy przy pomocy czekana i łuku z wyposażonym w celowniki laserowe i okutymi w stal oddziałami specjalnymi, według mnie jedno pasuje do drugiego jak pięść do nosa i zupełnie psuje immersję. O ile sekcje stealth gdzie przemieszczamy się po cichaczu i eliminujemy z łuku są świetne i mają sens to batalie w stylu Rambo są wręcz absurdalne i chyba nawet bardziej przegięte niż w pierwszym Tombie po reboocie. Dlaczego nie można było zrobić TR gdzie badamy świątynie itp., a przeciwnikiem jest natura np. dzikie zwierzęta ??. W nowy Far Cry podobno nieźle się to sprawdziło i myślę że zdecydowanie lepiej by pasowało do Tomba. Na chwilę obecną jakbym miał wystawić notę to solidne 7,5/10 właśnie ze względu na rozdwojenie jaźni na jakie cierpi nowa Lara i gra sporo na tym traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyguś powiedź wujciowi, że TR to złą gra? Toż to świetna pozycja a za taką kasę jak 130 zeta to już "miszcz"... ale fakt zgadzam się z Tobą sekcje Stealth git, cud malina, ale Rambo i kill roomy to już średnio się w to wpisują :(

 

Sama gra jako całość jak dla mnie i tak jest świetna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie te etapy gdzie Lara robi za Rambo też za bardzo się nie podobały. W ogóle robienie z kobiety maszyny do zabijania wydaje mi się nieco dziwne. Jakieś takie nienaturalne. Na szczęście też nie ma tych elementów nie wiadomo jak bo zazwyczaj jak mamy jakichś przeciwników to jest ich tylko kilku. Generalnie to z gry jako całości jestem mega zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fabuła dodatku Cold Darkness Awakens kręci się wokół opuszczonej radzieckiej bazy wojskowej gdzieś w środku zimnej, syberyjskiej tajgi. W ośrodku przeprowadzano eksperymenty, którymi zainteresowali się adwersarze panny Croft, czyli ugrupowanie Trinity. Niestety, jak to w przypadku tajnych laboratoriów bywa, coś idzie nie tak i żołnierze Trójcy stają się żądnymi krwi maszynami do zabijania. Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się dziwacznej zarazy, Lara musi stawić czoło potwornościom zrodzonym w czeluściach laboratorium oraz niesprzyjającym warunkom atmosferycznym.

 

Dla mnie bomba z tym nowym dodatkiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post odnośnie języka polskiego na wersji gry kupionej w Anglii. Polski język jest. Kod na boku pudełka - PD5 00005. Może już było, ale pomyślałem, że może się komuś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grał ktoś z was w to nowe DLC? Zastanawiam się czy nie kupić.

Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nadrobię zaległości i opiszę moje wrażenia po ukończeniu Rise of The Tomb Raider. Tekst zawiera spoilery, nie grałeś, nie czytaj. 

 

Zacznę od tego, że mając w pamięci udany udany występ Karoliny Gorczycy w pierwszej odsłonie, na dzień dobry ustawiłem polski dubbing. Wystarczyło 30 sekund, bym powrócił do oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Lokalizacja zrobiona na kolanie, co potwierdza rzut okiem na gameplaye na YouTube. Masakra. Może to i lepiej, że Quantum Break jest tylko po angielsku. 

 

Fabuła? Nic niezwykłego. Lara znowu się zagubiła, znowu czegoś szuka, znowu poznaje dziwnych ludzi, nadprzyrodzone istoty, sztampowych przeciwników. Scena, w której Ana okazała się członkinią Trinity... Szacun, w życiu bym się nie domyślił. Bez jaj, pod tym względem ta gra jest tragiczna. Jeszcze gorszy jest jej upośledzony brat, który biega jak kurczak bez głowy, by uratować swoją siostrzyczkę, która ciężko choruje i twórcy nam o tym przypominają, nakazując Anie kaszląc. Uuuuuuu, ból egzystencjalny. No i jeszcze ten grubas, którego powrót zostanie hucznie ogłoszony przy okazji zapowiedzi trzeciej części, a wszyscy będą się zastanawiali kim on jest. Zapadających w pamięci momentów brak, wciskających w fotel cutscenek brak, fajnych bohaterów brak, końcówka słaba, historia do bólu przewidywalna. Solidne 3/10. 

 

Grafika bardzo ładna, szczególnie geotermiczna wiocha dzikusów. Projekty grobowców również na plus, ale same zagadki za łatwe. Tylko raz musiałem się zastanowić dłużej niż 2 minuty, co teraz zrobić, by odblokować przejście. Strzela się przyjemnie, ale jednak za dużo jest tych sekwencji. Więcej eksploracji, surwiwalu, twórcy kochani! Znowu zaserwowali nam Terminatora Croft, który bez mrugnięcia okiem wybija przeciwnikom oczy, łamie piszczele i wyrywa grdyki, wypluwając jednocześnie miliony nabojów. na sekundę. Łodefak? Ja mam uwierzyć, że to nieopierzona, młoda dziewczyna, skazana na przetrwanie w dziczy? 

 

Grało się przyjemnie, ale towarzyszyło uczucie Deja Vu. To jest "jedynka" w podmienionymi lokacjami i skórkami przeciwników. Liczyłem na więcej. Nie od strony fabularnej, bo inaczej bym się przeżegnał stopą widząc to, co widziałem, ale sama rozgrywka jest do bólu wtórna. O ile dwa razy można sprzedać to samo, tak przy okazji trzeciego Łupieżcy Grobowców (wierzę, że będzie) chcę zmian. Początkowo byłem zachwycony, ale z każdą kolejną godziną mój entuzjazm opadał, aż w końcu wystawiam grze ocenę 7/10, bo jednak miło spędziłem ten czas. Licznik ukończenia zatrzymał się na 79%. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na jakąś datę premiery na ps4 na E3 i nic nie wiadomo a miało wyjść w tym roku Coś ktoś wie może czy tak będzie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ultimy datowany jest na grudzień, dobrze by było gdyby dali wydanie ze wszystkimi dlc na płycie, nie w postaci kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nath_147 napisał:

Wg ultimy datowany jest na grudzień, dobrze by było gdyby dali wydanie ze wszystkimi dlc na płycie, nie w postaci kodu.

Niestety, praktyki sie zmieniaja i mnie prywatnie tez to denerwuje. jesli sie nie myle Dragon Age Ikwizycja GOTY mialo kody, The Crew Wild run - mimo iz  mialo dodatek na plycie mialo kod zeby go odblokowac.

Oto jak wydawcy  walcza  z rynkiem wtornym, wykorzystasz kod i twoja plytka warta jest tyle co uzywana wesja podstawowa.

Tak czy inaczej siegne po Rise of TR, a kiedy  to bedzie... to sie okaze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goty maja tylko inna okladke plyta z gra jest ta sama. Tu jest ta przewaga ze gry jeszcze na ps4 nie bylo, dodatki nie są w pss, wiec przy premierze mogliby dać od razu na płycie, ale tak jak piszesz rynek wtórny, i i nie wiadomo czy dadzą od razu goty czy golasa i Premium osobno :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nath_147 napisał:

Goty maja tylko inna okladke plyta z gra jest ta sama.

Nie zawsze, sa gry gdzie jak masz goty to wszystko masz na plycie, tak przynajmniej bylo w poprzedniej generacji. jedna plytka  zadnych kodow,  wkladasz grasz. Sprzedasz to razem z dodatkami.

No  ale jak  widac walka z rynkiem wtornym trwa.

SqrEnix miewa dosc kuriozalne pomysly (odcinkowy hitman, preorderowe bonusy w tym wczesniejsze wydanie gry w zaleznosci od ilosci preorderow - deusEx choc z tego sie wycofali, a gra zaliczyla obsuwe) Wiec raczej nie spodziewalbym bym sie nic ponad podstawke na plycie i dodatki osobno w koncu musza maksymalizowac zyski :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nath_147 napisał:

Wg ultimy datowany jest na grudzień, dobrze by było gdyby dali wydanie ze wszystkimi dlc na płycie, nie w postaci kodu.

Szczerze to kupiłem te dodatki bo w sumie fajnie się zapowiadały i....tyle. Zapowiadały się fajnie, a grało się w nie średnio. Szczególnie w ten drugi. Tą Babe Yage jeszcze może przeboleje, ale te dlc ogólnie są słabe, a te challange by śrubować wyniki...błagam. Grając w tą grę ani razu nie przeszło mi przez głowę by takowe wyzwanie odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×