Skocz do zawartości
turbotomek

Chcę kupić PS4 - oznaczenie modeli,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno sprzedałem PS3 po paru wspólnych, wspaniałych latach i przyszła pora na PS4. Jednak, gdy szukam w internecie itd. mają one różne oznaczenia. O co chodzi ? np. CUH-1116A i CUH-1004A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie modelu. Czasami chodzi o sam kolor, czasami o rewizje sprzętową lub kod rejonu lub oznaczenie bundla z grą.

 

Generalnie powinno kupować się konsolę z jak najświeższym/największym numerem.

 

W chwili obecnej mamy dwie serie PS4 :

CUH-10xxA
CUH-11xxA

 

więcej o konkretnych różnicach w modelach na:

 

http://www.psdevwiki.com/ps4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wszytko stało się jaśniejsze. Jakieś szczególne wskazówki, jeśli chciałbym kupić używaną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wszytko stało się jaśniejsze. Jakieś szczególne wskazówki, jeśli chciałbym kupić używaną? 

 

Jak dla mnie bierz NAJTAŃSZA! (nową) i zmień dysk na własną rękę na większy np. 1 - 2 TB i wsio...

 

Używki bym nie brał bo to teraz ch... wie czy BAN jest czy NIE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bierz NAJTAŃSZA! (nową) i zmień dysk na własną rękę na większy np. 1 - 2 TB i wsio...

 

Używki bym nie brał bo to teraz ch... wie czy BAN jest czy NIE ;)

Czyli konsola za 1000zł z opisem używana z 3 razy sprzedaje bo nie mam czasu na grę.

Mogła dostać ban i kupuje złom ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę tylko dodać że nie ma co się ładować w używkę, za ok. 1350-1400 masz nówkę na dwuletniej gwarancji i masz całkowity spokój. Do tego lada moment do sklepów trafi model CUH-1216 który ma lekko zmodyfikowane chłodzenie i ponoć dzięki temu jest sporo cichszy, jak ci się nie spieszy bardzo to poszukaj tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić i najważniejsza dla Ciebie jest cena, to bierz jak najtańszą, ale NOWĄ.

Model nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich kalkulacji CUH-1200 powinien wylądować na początku września. Wtedy też ma premięrę nowy Metal Gear Solid i bundle Ps4 z nim

 

 

http://www.siliconera.com/2015/06/24/metal-gear-solid-v-the-phantom-pain-ps4-system-is-the-new-cuh-1200-model/

 

Warto poczekać jeszcze ok 3 tyg i łyknąć nowszą wersję z poprawionym chłodzeniem  :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czeski w modelu CUH-12xx podobno jest delikatnie zmodyfikowane chłodzenie dzięki czemu jest niby ciszej o ok 4-5 db, ludzie z GAF'a którzy ogarnęli już ten model potwierdzają że ponoć jest lepiej, pytanie tylko ile w tym faktycznej zmiany dzięki modyfikacjom, a ile np. dzięki zwyczajnie dobrze nałożonej paście termo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak mi się nie spieszy.

Dostałem wiadomość że dostałem się do szkoły z akademikiem, więc mam jeszcze kilka lat do zastanawiania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam się spieszy i co drugi dzień będąc w galerii gdzie jest Saturn zerkam na pozycję z PS4. 
Czekam od dłuższego czasu na cuh-1216a w Polsce ale jakoś nie mogę się doczekać. Już w internecie powoli się pojawia opcja kupna (poprzez ściągnięcie) i się nad nią zastanawiam dość mocno. Skoro ktoś sprzedaje elektronikę z wysp za 1350zł tzn że tam chodzi to taniej. Jak wiadomo sprzęt w Polsce nie jest drogi ale znając nasze wspaniałe sieci sklepowe zaraz wypuszczą MEGA nowość i siekną cenę za to samo 1599zł. Dlatego teraz nie wiem czy czekać na premierę w naszym kraju czy już ściągać to i się w końcu cieszyć PS4. 

Pierwsze słuchy o modelu cuh-1216a dotyczyły zestawu z Destiny 2 który ma mieć premierę 15.09. Teraz powoli ludzie piszą o MGS V które to ma premierę 01.09. Ja jednak wierzę że tak samo jak cichaczem wszedł ten model do krajów Beneluxu, później na wyspy, do Szwajcarii oraz Niemiec, tak samo przyjdzie cichaczem do nas bez premiery większego tytułu. W Szwajcarii model cuh01216a był sprzedawany wraz z The Order 1886 oraz Thou za niecałe 300 franków tj ok 1160pln. Czemu u nas czegoś takiego nie da sie wrzucić do sklepów? Z chęcią bym skorzystał. Boję się jedynie że polityka sprzedaży u nas wygląda nieco inaczej i zaraz wspomniany wyżej model bedzie miał cenę 1599zł czy coś Bo to "nowość'. I to golas. Bez gier Nie wiem czy się przypadkiem nie martwię na zapas. W każdym razie mam dylemat czy kupować teraz ściągany model za 1350zł czy czekać na polską premierę bo mimo iż towar będzie identyczny to cena może będzie niższa..

Tak swoją drogą mam już upatrzony większy dysk i siedzę jak na szpilkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych konsolach sprowadzonych z Anglii?? Nie wiem dla mnie coś za tanio tym bardziej że już przesyłka w cenie. Poza tym gość ma chyba tylko 30 komentarzy radziłbym uważać , ale mogę się mylić

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie brakuje Januszy biznesu, także dobrze się upewnić przed dokonaniem jakiejś podejrzanie taniej transakcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś gość wystawił na allegro wersje CUH-1216 za 1350 zł. Co o tym myślicie?

 

Na OLX również pojawiło się kilka sztuk, niektórzy piszą że konsola zakupiona w polskim sklepie. Trochę to dziwne tak samo jak i cena.

http://olx.pl/oferta/sprzedam-nowa-konsole-playstation-ps-4-najnowszy-model-cuh-1216a-CID99-IDbeA6Z.html#bf3640e997

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś gość wystawił na allegro wersje CUH-1216 za 1350 zł. Co o tym myślicie?

O tej aukcji pisałem. Swojego czasu też ktoś wystawił za 1299 ze Szwajcarii. Ładnie opakowane jeszcze z tą cienką taśmą zabezpieczającą co w Media Markcie można spotkać. 

Obserwują tą aukcję dość bacznie i facet już dostał pierwszy pozytywny komentarz za tą transakcję. Jak dostanie ich 5 tzn że jest git.

I właśnie przez to że to jest taka cena zastanawiam sie jak to będzie kosztować u nas. Bo z tego co mi się wydaje elektronika u nas jest tańsza niż na wyspach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest 5 komentarzy? To mogą być podstawione osoby, jak będzie miał ich 100 to ok. Zresztą obliczmy to, cena 1350 już z wysyłka, wysyłka jakieś 50zł, prowizja allegro 50zł, konsola wychodzi 1250. No ale sprzedający musi na tym zarobić więc po ile ją kupuję? Zresztą na zachętę może wysłać kilka konsol żeby mieć komentarze, a później oszukać kilkanaście osób i wyjdzie na swoje. Nie znam tego sprzedającego ale od razu zapala mi się czerwone światełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 komentarzy z tej konkretnej aukcji z tą konsolą, a nie w sumie 5 w dotychczasowych transakcjach. Do tej pory kupiło 12 osób i jestem bardziej niż pewny że wśród nich są ludzie nie podstawieni. Czas realizacji to 3dni wiec zaraz wyjdzie czy to ściemniacz czy nie.

EDIT: Poza tym tak jak mówiłem PS4 Cuh-1216a z 1 padem, The Lost Of Us + The Order 1886 można było kupić na promocji w Media Markcie w Szwajcarii za 299f. 

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko jednak nie znalazłem jaki to model. Dostałem ta wiadomość 2h temu na "twarzy"

 

http://www.saturn.pl/konsola-sony-playstation-4-500-gb-metal-gear-solid-v-the-phantom-pain,id-1099381

 

http://www.mediamarkt.pl/sony-playstation-4-500-gb,lp-5613

 

Tyle tych wątków, że nie wiem. Gdzieś ktoś pytał o te zestawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tą konsolkę z allegro cuh-1216, będę informował na bieżąco jak wyglądają sprawy :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×