Skocz do zawartości
Velans

Emulacja gier - Android

Rekomendowane odpowiedzi

Jak może część wie część nie, na naszych urządzeniach z Androidem można emulować gry między innymi z takich konsol jak Commodore 64, Amiga, ZX Spectrum, GameBoy, GameBoy Color, GameBoy Advance czy znane nam PSP czy PSX. Większość aplikacji do emulacji jest darmowa, jednak do PSX znalazłem tylko płatną aplikację. Temat założyłem do ogólnej dyskusji nad emulowanymi grami, aplikacjami oraz możliwościami emulacji :).

 

Osobiście przetestowałem i korzystam z aplikacji "Emulator for GBA" oraz "PPSSPP".

Dlatego może ktoś mi poleci jakąś wciągający tytuł na GBC/GBA? Na PPSSPP większość gier pewnie będzie u mnie mocno klatkowała - chociaż aplikacja posiada dużo opcji konfiguracji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GBA Zeldy i Castlevanie, jak masz zajawkę na retro granie to jak znalazł. Ja niedawno przechodziłem i 100 % wkrętki. Grałem też w Baldura z GBA ale słabizna raczej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów jak GBA się emulowało na PC, to ogrywało się karciankę Dragon Balla i Yu-Gi-Oh! : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konsoli PSP polecam Final Fantasy : Crisis Core. Oczywiście na PPSSPP. U mnie na smartfonie grało się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GBA Zeldy i Castlevanie, jak masz zajawkę na retro granie to jak znalazł. Ja niedawno przechodziłem i 100 % wkrętki. Grałem też w Baldura z GBA ale słabizna raczej.

 

Coś czuję, że z Zeldą zadomowię się na dłużej :]. Zacząłem od "A Link to the Past" :). Ale przerobię jakoś sobie bez spoilerowania historie Zeldy, bo pamiętam w PSX Extreme był artykuł o osi czasu :]. Zainteresowałem się też Harvest Moon - Friends of Mineral Town i też dograłem na potem Baldur's Gate - Dark Alliance ;). Dzięki drk2 ;).

 

Za moich czasów jak GBA się emulowało na PC, to ogrywało się karciankę Dragon Balla i Yu-Gi-Oh! : )

 

:)

 

Z konsoli PSP polecam Final Fantasy : Crisis Core. Oczywiście na PPSSPP. U mnie na smartfonie grało się idealnie.

 

Na razie to dograłem sobie tylko do PPSSPP -  Bleach: Heat the Soul 7, zauważyłem, że klatkuję to na razie zostawiam to na potem bo może za jakiś czas zainwestuję w mocniejszy smartfon ;). Ale jeśli ktoś poleciłbym coś na PSP bez większych wymagań, coś w stylu właśnie interesujących karcianek albo wciągających tytułów bez grafiki 3D (na przykład jakiś Rayman? :)) też będzie fajnie :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSP z karcianek to tylko Yu-Gi-Oh! znam : P, z tytułów na słaby sprzęt bez 3D to na mogę Ci jeszcze Lumines polecić, niby tetriso-podobne, ale bardziej wciągające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

game boy advance = metroid fusion :)

Miałem kiedyś zajawkę na taką gierkę ecks vs sever coś takiego na podstawie zj.. filmu , można ładnie teraz śmiechnąć po latach :)

Ale lolek hehe wielkie N i naparzanie z m16 do policjii piękne czasy :) Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Velans, z Zeld to Okaryne Czasu koniecznie atakuj, na Mupen64 chodzi elegancko i jest spolszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, dla mnie te gry powinny zostać w głowie jako legendy i ponadczasowe. Jakbym dzisiaj miał zagrać w gry z GBA czy N64 to nie wiem czy bym przebrnął przez te wszystkie archaizmy, nie mówiąc już o grafice, ale ją zawsze da się przeżyć.

Jak jest emu DS'a to można spróbować remaster Ocariny. O ile to jest możliwe póki co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drk2 jak piszesz, że chodzi elegancko, to u mnie jeszcze trochę klatkuję :biggrin:. Nawet po włączeniu pomijania klatek. Dlatego zadowolę się na razie głównie emulatorem GBA a gry 3D zostawię na potem, bo chciałbym zainwestować w HTC ONE S, który ma dwurdzeniowy procesor bo na moim aktualnie HTC Desire raczej nie pogram komfortowo w gry z 3D ^^.

 

@Patricko z tego co widzę emulator DS'a też jest na Androida, więc możliwości jest ogromnie dużo :]. Biblioteka gier przez to jest też ogromna :). Tylko grać :biggrin:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, dla mnie te gry powinny zostać w głowie jako legendy i ponadczasowe. Jakbym dzisiaj miał zagrać w gry z GBA czy N64 to nie wiem czy bym przebrnął przez te wszystkie archaizmy, nie mówiąc już o grafice, ale ją zawsze da się przeżyć.

Jak jest emu DS'a to można spróbować remaster Ocariny. O ile to jest możliwe póki co :)

Kurde nawet nie wiedziałem, że jest remaster OOT na DSa.

No trzeba mieć zajawkę na starocia, mnie czasem nachodzi, że nudzą mnie współczesne gry i ciągnie mnie do klasyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba mieć zajawkę na starocia, mnie czasem nachodzi, że nudzą mnie współczesne gry i ciągnie mnie do klasyków.

 

To też prawda, ale takie gry jak Zelda posiadają cały czas swoją magię :). Albo taki Harvest Moon, drugiego takiego gameplay'u bardzo trudno teraz znaleźć na konsolach, a to się ceni cały czas :). Ja nawet jakiś czas temu chciałem się zaopatrzyć w GBA :), dopiero teraz przeczytałem bardzo fajny artykuł w magazynie o Androidzie o emulacji gier. Sprawdziłem jak to działa i zaczynam poznawać te starsze magiczne gry ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPSSPP wydaje się być świetnym emulatorkiem : D. Czy mógłby ktoś polecić jakiś emulator psx'a? Marzy mi się Crash Bandicoot i nie wiem jak go odpalić :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczą się dwa - ePSXe i FPSE. Zdania są podzielone co do tego który jest lepszy. Ja zainstalowałem niedawno FPSE i cisne w Suiko 2. Jest git, lepiej mi nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×