Skocz do zawartości
MagEllan

Fallout Shelter

Rekomendowane odpowiedzi

Fallout Shelter

Gra ogloszona na E3 dostepna aktualnie na urzadzenia z iOS planowane wydanie gry na Androida w sierpniu tego roku. 

 

fallout-shelter-ipad-12.jpg

 

Pogrywam od miesiaca i jest to calkiem mila gra z mikro-zarzadzaniem naszym schronem. krotkie po 30 minut sesje raz do 2 dziennie w zupelnosci wystarcza, ale trzeba sie pilnowac nie zagladanie do gry powoduje zuzycie zasobow i klopoty w naszym schronie. 

 

To stworzenia tego tematu sprowokowal mnie ten news: http://www.destructoid.com/fallout-shelter-has-made-over-5-million-in-revenue-already-296135.phtml

 

According to SuperData, a media tracking organization, Fallout Shelter has taken in more than $5.1 million in revenue since its launch just one month ago. Again, this is a free-to-play game, so people forked over that cash for in-app-purchases. Mobile, folks -- it's here to say.

 

 

5mln$ - platnosci w grze free-to.play. Powiem szczerze sa platnosci od paru do 20$ ale grajac przez miesiac ani razu poza tym ze mi jakas reklama z promocja teraz 30% taniej wyskoczyla nie wpadlbym na pomysl za to placic. Co wiecej miesiac grania i jest to model gdzie faktycznie mozna grac za damke. A placenie to tylko boost. 

 

Jesli tak to wyglada to nie ma sie co dziwic ze platnosci (dawno juz nie mikro) przechodza na inne platformy, nie ma sie co dziwic ze firmy ida w mobile bo tam mniejsze koszty produkcji a jak widac duze prawdopodobienstwo zysku. 

 

Smutek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w końcu na Androidzie. 

Mój schron już ma 30 mieszkańców, ale trochę zwolniło mi się tempo.

Czekam na przypływ kapsli, a te lecą jak krew z nowa. 

Z tego co wiem, to najlpesza metoda na kapsle to wysyłać ludzi na eksplorację, ale znowu trzeba mieć sprzęt i bronie.

 

Do tego strasznie rzadko, albo prawie w ogóle, nie pojawiają mi się Launch Boxy w zadaniach.

Miałem dosłownie 2 Launch Boxy póki co, a przegrałem już trochę godzin, także nie wiem...

Na pewno tego ujstwa kupować nie będę :)
 

Mimo wszystko gierka jest bardzo fajna, tym bardziej że za free. Jedynie prędkość niektórych rzeczy jest zbyt mozolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w końcu na Androidzie. 

Mój schron już ma 30 mieszkańców, ale trochę zwolniło mi się tempo.

Czekam na przypływ kapsli, a te lecą jak krew z nowa. 

Z tego co wiem, to najlpesza metoda na kapsle to wysyłać ludzi na eksplorację, ale znowu trzeba mieć sprzęt i bronie.

 

Do tego strasznie rzadko, albo prawie w ogóle, nie pojawiają mi się Launch Boxy w zadaniach.

Miałem dosłownie 2 Launch Boxy póki co, a przegrałem już trochę godzin, także nie wiem...

Na pewno tego ujstwa kupować nie będę :)

 

Mimo wszystko gierka jest bardzo fajna, tym bardziej że za free. Jedynie prędkość niektórych rzeczy jest zbyt mozolna.

 

Ale gra mega, tylko WYMAGA 100% uwagi... nawet głupie efekty produkcji trza odebrać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w końcu na Androidzie. 

Mój schron już ma 30 mieszkańców, ale trochę zwolniło mi się tempo.

Czekam na przypływ kapsli, a te lecą jak krew z nowa. 

Z tego co wiem, to najlpesza metoda na kapsle to wysyłać ludzi na eksplorację, ale znowu trzeba mieć sprzęt i bronie.

 

Do tego strasznie rzadko, albo prawie w ogóle, nie pojawiają mi się Launch Boxy w zadaniach.

Miałem dosłownie 2 Launch Boxy póki co, a przegrałem już trochę godzin, także nie wiem...

Na pewno tego ujstwa kupować nie będę :)

 

Mimo wszystko gierka jest bardzo fajna, tym bardziej że za free. Jedynie prędkość niektórych rzeczy jest zbyt mozolna.

 

Nie wiem czy to celowe dzialanie byc moze poklosie tych 5mln $ w dwa tygodnie, i paru updatów ktore gra zaliczyla na iOS ale o ile grajac na  premiere lunch boxy wpadaly dosc czesto  w pierwszym tygodniu chyba  4. 3 za zadania i jeden jako tygodniowy, tak teraz od 2 tygodni zadnego boxa za zadanie nawet nie widzialem.

 

kapsle to 2  metody - jesli masz niskie prawdopodobienstwo wypadku to przyspieszaj produkcje. Druga to exploracja ale tutaj trzeba uwazac zeby ziomki nie padly wiec raczej na poczatku bez dozoru bym ich nie wysylal, sam stracilem ziomka ktorego poslalem noca a rano sprawdzalem postepy a tu postep taki ze mam trupa.

 

Niestety inne metody to dogladanie schronu i zbieranie zasobow dosc czesto lub siedzenie i klikanie jak tylko zasoby sie pojawia, czasami i tylko czasami cos wpadnie kapsli ale to zalezy od poziomu "luck" mieszkancow.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gra mega, tylko WYMAGA 100% uwagi... nawet głupie efekty produkcji trza odebrać

Jak będziesz miał Mr Handy to będzie Ci sam odbierać, ale tylko na jednym piętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał Mr Handy to będzie Ci sam odbierać, ale tylko na jednym piętrze.

 

Patricko w 20 minut maks wypadły 4 launchboxy!! a w nich bronie, armory, mieszkańcy z mega statami :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zmieniam zdanie o 180 stopni, a wszystko w przeciągu 30 sekund...

Miałem już bardzo fajny schron, około 70 mieszkańców, zaczynałem budować już ogród i nuklearna elektrownie.

No, ale co gra robi? Wpuszcza mi 3 deathclawy, które sobie przebiegają przez cały schron i zabijają mi praktycznie wszystkich w środku. Mój wkurw osiągnął poziom zenitu i jestem bliski odisbtalowania tego czegoś.

Pomijam fakt, że bronie jakie miałem były gówno warte i nie byłem im w stanie czegokolwiek zrobimy. Z normalnego grania dorwanie czegoś legendarnego jest praktycznie niemożliwe, a jeden czy dwa itemy niezbyt pomogą przy takim ataku, tym bardziej że deathclawy biegają cały czas i w każdym pokoju musiałby być jakiś koks.

Myślę sobie jednak, że może to tak raz na tydzień żeby za łatwo nie. Trochę ochłonąłem i gram, ożywiam ludzi, itd. Ledwo odrobiłem straty i co się dzieje? Wpadają kolejne 3 deathclawy...

Gdybym dorwal kreatyna co to wymyślił to chyba obudziłby się bez zębów :)

Chyba odinstaluje tą grę, bo mimo wszystko to i tak jest Pay2Win. Kupujesz skrzynki to masz szansę na przetrwanie w późniejszym etapie. Bez tego potem najwyraźniej w świecie nas zjadą. Najgorsze jest to, że deathclawy dodali w patchu, więc kto grał wcześniej to miał łatwiej... Najwyraźniej skrzynki się nie sprzedawały...

Ja na razie odpuszczam, myślałem że może Bethesda da radę, ale nie różnią się niczym innym od reszty mobilnych producentów. Szybka kasa za bzdety. Aż się zacząłem bać o Fallouta 4, bo jak zwykle może się okazać gownem pod względem optymalizacji. Skoro tutaj nic nie zmieniają, to czemu tam by mieli.

Z drugiej strony nawet dobrze, bo już mnie irytować zaczynało to ciągle pilnowanie schronu. Także na jakiś czas mam spokój i zlewam tą grę. Jeśli nie spatchują deathclawów to ta gra nie ma żadnego sensu dla ludzi co nie płacą, bo jest to praktycznie swoisty reset gry.

PS.

Nie polecam hackować skrzynek jak coś, bo to czyni grę nudną i zupełnie niegrywalna, brak jakiegokolwiek wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zmieniam zdanie o 180 stopni, a wszystko w przeciągu 30 sekund...

Miałem już bardzo fajny schron, około 70 mieszkańców, zaczynałem budować już ogród i nuklearna elektrownie.

No, ale co gra robi? Wpuszcza mi 3 deathclawy, które sobie przebiegają przez cały schron i zabijają mi praktycznie wszystkich w środku.

 

Najgorsze jest to, że deathclawy dodali w patchu, więc kto grał wcześniej to miał łatwiej... Najwyraźniej skrzynki się nie sprzedawały...

 

Przeczytalem info o patchu i odpuscilem sobie patchowanie.

 

Ja rozumiem ze chcieli podniesc poziom trudnosci, bo fakt gra tylko z Raiderami i robaczkami ktore nie pomne jak sie nazywaly nie byla jakims tam koszmarnym wyzwaniem 2 razy tylko mi te utrudnienia robili w schronie czystki ale i tak opanowalem to bez zgonow.

Wiec jesli podnosic poziom trudnosci to powinni to robic z glowa a wiec albo dopasowac poziom przeciwnikow do poziomu schronu, albo nie dawac ataku Deathclaws poki schron nie ma mozliwosci obrony - bo wytrzebienie polowy populacji lub lepiej to jednak slaby balans rozgrywki szczegolnie ja nie masz jeszcze opcji rozwijania statsow mieszkancow przez treningi.

 

zdecydowanie przegieli i nie rozumiem motywu ich postepowania - bo przeciez nie obcina sie zlotej kurze jaj czy jakos tak :P

Ta gra wg mnie jak i paru serwisow byla materialem marketingowym - koszt jej produkcji mogl byc ujety jako koszt promocji w budzecie F4. To mialo ludzi zachecic, to mialo dac im cos az do premiery pelnoprawnego tytulu. Ile to moglo ich lacznie kosztowac? 500K-1mln$$? Zarobili na tym ponad 5mln w 2tygonie!! Stopa zwrotu bardzo duza. Wiec teraz zniechecenie graczy jest absolutnie bez sensu w mojej opinii. A proba wyciagniecia jeszcze wiekszej kasy z  materialu marketingowego ktory na siebie zarobil to troche przegiecie.

 

Nie masz opcji odinstalowania tylko ostaniego patcha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Androida jest tylko i wyłącznie jedna wersja póki co. Jeśli tego nie zbalansują to nie ma sensu powrotu.

Po raz kolejny przekonałem się, że gry mobilne to tylko i wyłącznie wyłudzenie hajsu, nic poza tym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Androida jest tylko i wyłącznie jedna wersja póki co. Jeśli tego nie zbalansują to nie ma sensu powrotu.

Po raz kolejny przekonałem się, że gry mobilne to tylko i wyłącznie wyłudzenie hajsu, nic poza tym.

Zalezy od gry, Co prawda wiekszosc niestety wpasowuje sie w kategorie o ktorej piszesz. Ale byly/są tez gry gdzie placisz raz i masz - telltale, Valiant Hearts, remastery Monkey Island - z tym ze posrod f2p  i p2w syfu ciezko znalezc tytul bez gownianych platnosci, oraz taki ktory bedzie odpowiednio wysokiej jakosci i w odpowiedniej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem przedwczoraj i... dobrze, że dziś miałem wolne bo nawet nie wiem kiedy zrobiła się 4 nad ranem :O Mega wciągająca gierka, która wygrała wojnę konsolową u mnie w domu. Po prostu XO i PS4 nie odpalałem od przedwczoraj :D

Domyślam się, że zajawka minie jak dotrę do tego momentu co Patricko bo też nie mam zamiaru za nic płacić. Widać, że bez realnej gotówki za wiele tu nie osiągniemy.

Ja nie mam nawet Mr.Handy...

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Handy może wylecieć ze zwykłej skrzynki, ale jest bardzo rzadki.

Deathclawy pojawiają się przy około 60 mieszkańców i jeśli nie masz pro sprzętu i legendarnych broni na dużej ilości mieszkańców, to nie dasz rady wybronić schronu. Po prostu przejadą po Tobie jak walec.

Do tego momentu też grałem i nie mogłem się oderwać. Teraz mam tą grę już w dupie i nawet wracać mi się nie chce. Dopóki nie spatchują tego to raczej tego nie dotknę. Wiem, że nie poprawią tego, bo Deathclawy to swoisty reset gry i większe prawdopodobieństwo kupienia kolejnych skrzynek, a o to tutaj chodzi właśnie, kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie 44 mieszkańców. W takim razie może poczekam z dalszą kopulacją aż wpadną lepsze giwery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie 44 mieszkańców. W takim razie może poczekam z dalszą kopulacją aż wpadną lepsze giwery :biggrin:

 

No wlasnie to wpadanie to problem, w boxach niezbyt czesto, a eksploracji trzeba pilnowac zeby Tobie ziomki nie powymieraly na pustkowiu a i czesto przez 3-4h za wiele nie znajda tylko jakies popierdolki z moca razenia 3-5. 

Choc lepsze to niz nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to wpadanie to problem, w boxach niezbyt czesto, a eksploracji trzeba pilnowac zeby Tobie ziomki nie powymieraly na pustkowiu a i czesto przez 3-4h za wiele nie znajda tylko jakies popierdolki z moca razenia 3-5. 

Choc lepsze to niz nic :)

Zobaczymy, najwyżej tym pyrnę jak Patryk ;) Na tą chwilę gra się super.

Na całą noc wysłałem ludka na eksplorację i trochę sprzętu niesie. Fakt jednak, że wypasione to one nie są.

Na pewno na Pustkowia trzeba wysyłać postać z dużą ilością statsów - większa szansa że przeżyje.

U mnie wypadł na początku gry Alistair Tenpenny, więc najczęściej jego wysyłam na zewnątrz.

 

Kurde siedzę w pracy i mnie korci zajrzeć co tam w mojej krypcie :D

Mogliby wypuścić to na duży ekran, nie pogardziłbym takim "idykiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ale to gówno mnie wciągnęło, w dodatku pierwszy dłuższy wypad (4-5h) i na dzień dobry laser 18-19 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam kogoś na pustkowia zanim pójdę spać. Zawsze z rana przy kawie jest zajawka co tym razem ze sobą przyniesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Root + freedom = "jakie mikropłatności?"

Mi nie podeszła. Szybko się znudziła. Nawet freedom nie pomógł. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra zaczęła mnie nudzić to kupiłem paczkę 40 Lunchboxów i  paczkę Mr. Handych.

Po prostu mi nie podeszła gra i tyle. 

Tak czy siak, jeżeli ktoś nie chce płacić to Freedom na Androida działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat Luckypatchera używałem jak mnie Deathclawy pojechały. Na chwilę i przestałem grać. Taka kicha dopóki się nie wkierwi człowiek maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów: da się jakoś naprawiać robota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób? Nie pojawiała mi się żadna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów: da się jakoś naprawiać robota?

 

hmmm jakiego robota? to ja jakos nigdy nic takiego nie dostalem... 

czy to owy MrHandy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×