Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 216

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #216

 

cover%202016.jpg

 

Sierpniowy numer dostępny od 29.07 (środa)

Prenumerata - wysyłka 26.07 (niedziela)

 

To już pewne na 101%, więc ogłaszamy oficjalnie: w sobotę 12 września br. w Warszawie organizujemy imprezę z okazji 18. urodzin PSX Extreme! Czas leci błyskawicznie, dużymi krokami zmierzamy w „dorosłość” i za kilka tygodni minie 18 lat od momentu, gdy pamiętny pierwszy numer ujrzał światło dzienne. To niewątpliwie okazja do świętowania i chcielibyśmy, abyście w tym wyjątkowym dniu byli z nami. Czy możecie nazywać to „kolejnym Extreme Party”? Ależ proszę bardzo. Czy powinniście tam być? Obowiązkowo! Zapraszamy wszystkich naszych czytelników i fanów, starych i nowych, wiernych i mniej – każdego, kto kocha gry wideo i chce z nami oraz swoim hobby przyjemnie spędzić czas w gronie takich samych zapaleńców. Aktualnie dopinamy kilka kwestii i dogrywamy detale – przewidujemy wiele atrakcji, stanowiska do grania, pokazy przedpremierowe, klimaty retro, konkursy, gadżety i inne bajery. Zanotujcie sobie w kalendarzu datę 12 września i bądźcie z nami. Więcej konkretów wkrótce – na PPE.pl, na naszym profilu na FB oraz w kolejnym numerze magazynu.
 
Tegoroczne targi E3 faktycznie były wyjątkowe. Mam nadzieję, że odczuliście to, czytając naszą relację w poprzednim numerze. Nie wspominałbym o nich ponownie, gdyby nie zabawny (jak dla kogo) fakt, że trzech z pięciu naszych felietonistów postanowiło w tym numerze wyrazić swoje odczucia odnośnie faktu, że Square Enix robi remake Final Fantasy VII. Dla Waszego dobra zmuszony byłem zareagować, bo co za dużo, to sami wiecie. Swoją drogą, nie przypominam sobie, żeby jakiś remake wywołał tyle pozytywnych emocji ostatnio.
 
Skoro mowa o E3 – mój Wstępniak z zeszłego miesiąca wywołał małą burzę na Fejsie, gdy Roger opublikował fragmenty na swoim profilu. Naczytałem się, jak to niesłusznie i niesprawiedliwie wbijam szpilki kolegom po fachu, a przy okazji dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy. Np. że wiele redakcji nie lata na E3, bo nie ma kasy (a nam przecież spada z nieba, a sprzedaż PE konkuruje z Faktem) i że zwiastuny gier wyglądają w Warszawie tak samo, jak w Los Angeles (bo oglądanie i opisywanie trailerów jest przecież głównym zajęciem na E3). A poza tym i tak więcej roboty podczas E3 jest w Warszawie niż w L.A. (uwaga kompletnie chybiona w kontekście mojego tekstu – może chodziło o pracujących przy drugiej nitce metra?). Ale wystarczy sarkazmu – przecież wszyscy i tak jedziemy na tym samym wózku. Made in Poland. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
Programiści – czarodzieje gier wideo
 
CO NOWEGO
ADR1FT
Cuphead
Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below
Fast Racing Neo
Kingdom Come: Deliverance
Sea of Thieves
SOMA
The Technomancer 
Vampyr 
We Happy Few
What Remains of Edith Finch
World of Final Fantasy
Xenoblade Chronicles X
 
PLAYTESTY
Devil’s Third
Mario Tennis: Ultra Smash
Skylanders SuperChargers 
Smite
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a
Until Dawn
World of Tanks 
 
RECENZJE
Devil May Cry 4: Special Edition
F1 2015
Final Fantasy XIV: Heavensward
God of War III Remastered
Godzilla
J-Stars Victory VS+
 
NETWORK
Massive Chalice
PlanetSide 2
Podróż
Rocket League
Tales From The Borderlands – Ep. 3
Zaginięcie Ethana Cartera
Zen Pinball 2/Pinball FX2 – Marvel's Ant-Man Pinball
 
POCKET
Dr. Mario: Miracle Cure
Xeodrifter
 
HARDKOR
Konsolowa historia Godzilli
Zgrentgen – Pudełko czy cyfra?
Filmowy flirt gier
Świat oczami kompozytorów
Gra muzyka
Wirtualny przyjaciel
Styliści branży
Kartoteka – Satoru Iwata
Unplugged – Do boju!
 
RETRO
Trzeba znać
Czytelnia
Pegasus zone – Goal 3 
Kult plastiku – Aura Interactor
Kącik kulturalny – „Strażnik Teksasu”
Moje retro – Marcin Momot
Made in Poland – Robbo
Historia gier wideo w Polsce (cz. VIII)
Comix Zone – „Osiedle Swoboda”
Retroskładanki
To było grane – Star Fox 
Martwa strefa – Interplay Ent. cz. 2 
20 lat Segi Saturn 
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Test
Hyde Park
Dream Extreme
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 26.07. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W numerze #191 okładka podobna, także z WoT.

Widać gra ma silną pozycje :P

 

001okl_191.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer od dzisiaj w sprzedaży. Do nabycia w stacjonarnych punktach z prasą, a także poprzez nasz sklepik w formie papierowej i formacie PDF (http://www.ppe.pl/sklep-70-psx_extreme_216.html) oraz na platformach e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/numer,89951,psx_extreme) i eGazety.pl (http://www.egazety.pl/advertigo/e-wydanie-psx-extreme.html). Przyjemnej lektury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać kolejnej części "Historia gier wideo w Polsce".

Świetny cykl, aż się łezka w oku kręci podczas czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz był Saturn, to w przyszłym miesiącu liczę Dreamcasta :) Jedna z najlepszych konsoli w historii, która powstała w najmniej dogodnym czasie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perez raz już nie zrozumiałeś mojej ironii (w lutym!), to napiszę wprost: wywalcie tego Walkiewicza, bo się czytać tego nie da!

Na filmwebie wystarczająco się kompromitował (używam czasu przeszłego, bo nie zaglądam tam m.in. przez jego pseudo-filozoficzne wywody i nie wiem czy nadal pisze).

Wiem, że od kilku lat nie pisze on u Was o filmach, ale (o zgrozo) pozwoliliście mu pisać o grach. I co to zmieniło? Facet nad interpretuje sam siebie siląc się na słownictwo, a z tekstu z numeru na numer nie wynosi się nic.

 

Próbowałem już różnych metod, np. zostawiając sobie jego wypociny na sam koniec lektury, ale tak też się nie da.

Człowiek jest tak skonstruowany, że zapamiętuje najbardziej to co ostatnie, więc wpływa to na odbiór całego numeru Waszego pisma.

Weź daj Zaxowi kasę za Walkiewicza, bo chłopak pisze tak, że można łyżkami jeść jego felietony, a dostaje tylko 1 stronę, albo niech sobie Hiv więcej listów "wybączy".

Nawet z tego ostatniego czytelnik wyniesie więcej niż z tych felietonów o niczym ze słownictwem podnoszącym chyba tylko ego autora.

 

p.s. dzisiaj zacząłem odwrotnie - czyli właśnie od felietonu "Mroczny Rycerz powstaje" i stąd ten post.

I nie - nie dotrwałem do końca, ani mi nie pomogło w "odosobnieniu". Wręcz dostałem zatwardzenia po 1/3 tekstu.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię felietony Walkiewicza, moim zdaniem obok Zaxa i Butchera ma najlepsze felietony. Mnie jego punkt widzenia na gry wcale nie przeszkadza (ciekawie pisał o Bloodborne i Soulsach). Za to irytuje mnie strasznie Mielu i jego wywody - gdy czytam jego tekst, odnoszę wrażenie, że nie do końca przekazał to co miał przekazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak że, ekhm, widzicie staramy się godzić różne preferencje :). Np. bardzo wiele osób ceni felietony Miela, ale jak wiać są i tacy, którym nie pasują. Gyby budować magazyn w oparciu o "TO MI SIĘ NIE PODOBA", to może by zostało z 5 stron, bo tak to by było "a tego nie lubię", "a ten źle pisze" itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×