Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi również się bardzo podobała, a w szczególności dbałość o detale takie jak wycieraczki w aucie gdy pada deszcz, skręcone koła w aucie gdy wyjdziemy, gdy stoimy dłużej postać buja się w aucie do muzyki, itd. Do tego świetnie oddany klimat sytuacji czarnych, dobra muzyka i gdyby nie słabe i powtarzalne misje to byłby to hit. Chociaż dodatki już naprawiły ten błąd i pomimo, że są bardzo krótkie to intensywne i fajne.

 

Bardzo liczę, że w następnej części pójdą w lata 80 i jakieś Miami na poważnie, byłoby świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie kolejna czesc to wolalbym gre nastawiona na fabule bez misji zapychaczy.

Ogralem tylko demo i to jest mocne, ale boje sie tej pozniejszej powtarzalnosci.

Z drugiej strony owa powtarzalnosc po 10h MM jakos jeszcze mnie nie zmeczyla, wiec moze i z Mafia bedzie podobnie.

Gre predzej czy pozniej ogram i tak. Pewnie na PC bo juz byla po 25pln... tyle ze mam za duzo gier w kolejke zeby kupowac na zapas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Jesli bedzie kolejna czesc to wolalbym gre nastawiona na fabule bez misji zapychaczy.

Ogralem tylko demo i to jest mocne, ale boje sie tej pozniejszej powtarzalnosci.

Z drugiej strony owa powtarzalnosc po 10h MM jakos jeszcze mnie nie zmeczyla, wiec moze i z Mafia bedzie podobnie.

Gre predzej czy pozniej ogram i tak. Pewnie na PC bo juz byla po 25pln... tyle ze mam za duzo gier w kolejke zeby kupowac na zapas.

 

 

Powtarzalność jest ogromna po 25h już mi się nie chce robić niektórych misji po w kółko to samo. Grę sobie dawkuje, pogram kilka godzin potem miesiąc przerwy :1_grinning: ale kiedyś przejdę w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, helganin napisał:

 

Powtarzalność jest ogromna po 25h już mi się nie chce robić niektórych misji po w kółko to samo. Grę sobie dawkuje, pogram kilka godzin potem miesiąc przerwy :1_grinning: ale kiedyś przejdę w końcu

25h i dopiero teraz Ci się nie chce? Ja chyba nawet 5h nie wytrzymałem, a dwie pierwsze to całkiem ciekawe intro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzalność oraz niedomagania wydajnościowo graficzne najbardziej odstraszają od grania. Klimat lat 60 jest wielkim plusem.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, danken000 napisał:

25h i dopiero teraz Ci się nie chce? Ja chyba nawet 5h nie wytrzymałem, a dwie pierwsze to całkiem ciekawe intro.

Początek jest niezły. Weź pod uwagę że gram od premiery i do tej pory mam 27h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z błędów technicznych to tylko mi się dialog nie pojawił, ale jak wgrałem checkpointa to poszło już normalnie. Raz łódkę wywaliło w kosmos...a tak to w sumie nic. To takie błędy typowo sandboxowe więc mnie to jakoś specjalnie nie boli. Fabularnie jest spoko i klimatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gra nie trzyma klatek i często jest efekt rozchodzenia obrazu (góry z dołem)

To mnie najbardziej drażni...

Usuwałem grę i instalowałem od nowa ale widziałem na YT, że też tak to wygląda niestety..

Ogólnie gra jest niezła i przyjemnie się gra. Klimatem bardziej mi pasuje niż GTA V

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kolos28 napisał:

Przede wszystkim gra nie trzyma klatek

 

Optymalizacja tej gry nie jest najlepsza i to chyba na wszystkich platformach.

Choc ogrywajac demo PS4 jakos tego nie zauwazalem, ale to moze byc wynikiem tego ze samo demo jest krotkie.

 

Postanowilem sprawdzic jak moj laptop ogarnie Mafie. O 60fpsach to moge zapomniec (no chyba ze w low i 900p), ale w demie przy 1080p majac lock na 30fps i AA sredni, reszcza wysokie, gra trzymala 30fps i patrzac na wykorzystanie zasobow jest jeszcze maly zapas mocy.

Tak wiec jak pisalem powyzej kiedys siegne po ten tytul. Chocby po to zeby samemu wyrobic sobie zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwanie obrazu zawsze pojawia się podczas jazdy autem bądź poruszaniu się ( zwłaszcza bieganiu w otwartym świecie) w pomieszczeniach tego nie ma

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Patricko napisał:

Mi również się bardzo podobała, a w szczególności dbałość o detale

 

Widziales porownania jak zakladam M1 do M3....

Chyba nie ma co wymieniac bo lista jest dosc dluga ktora mafia ma wieksza dbalosc o detale (i tak jestem psycho fanboyem M1 ;) )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Frost Prime napisał:

Ja gram na Xboxie i ja jakichś problemów nie mam. Czasem coś chrupnie od wielkiego dzwonu, ale żeby jakieś rozchodzenie czy coś...póki co nic.

 

wiesz niektorzy sa bardziej a niektorzy mniej czuli na pewne efekty (zwiazane albo z dropami klatek, lub wahaniami czasu wyswietlania pojedynczej klatki). 

Czesto DF prezentuje materialy w ktorej wytyka to czy tamto, a ja po prostu tego nie zauwazam - patrzac po sobie i wlasnym doswiadczeniu screen tearing zauwazam po prostu rzadziej, frame dropy (pisze ogolnie nie o M3) tez sa takie  ktorych nie odczuwam, ktore zauwazam ale nie powoduja ze dana gra jest niegrywalna, i takie ktore jednak psuja zabawe.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Ghost Recon miał u mnie efekt screen tearing ale ten w Mafia 3 jest dużo silniejszy.

Nie wiem może to moja konsola nie lubi się z tą grą a może wszystko zależy od telewizora...

Mam znajomego z którym grałem w GR i on twierdzi, że u niego ta gra działa idealnie a ja nawet na YT widziałem u ludzi, że screen tearing występuje i tak samo w Mafia 3

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...może telewizor bo w sumie co innego? Kabel?? Nie wiem. Konsole PS4 są takie same chyba, że ktoś klepie na PROsiaku to inna sprawa. Co do samej gry to przydzieliłem właśnie drugą dzielnicę więc nie wiem ile jeszcze zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28

@Frost Prime

 

Tu wchodzimy juz w zagadnienia wychodzace daleko poza gre.

To ze jest ten sam HW niestety nie gwarantuje dokladnie tego samego poziomu choc roznice powinny nieznaczne.

Wiem to po sobie na stockowym dysku PS3 ktory mialem zawalony dosc mocno niektore gry dzialaly gorzej nizli wynikalo to z ich metryki i opinii innych graczy, jedna gra wykrzaczala sie non stop (to akurat wina ubi i ich zjepsutego ubiClub czy jak to sie tam wczesniej nazywalo).

Wytoczylem armate zeby walczyc z mucha - czyli kompletny wipe z instalka systemu od zera - i zainstalowalem tylko pare gier w ze 2-3 ktore wczensiej dzialaly gorzej nizli powinny - i nagle wszystko zaczelo dzialac odczuwalnie lepiej (nie idealnie ale lepiej nizli bylo).

 

Konsole to HW i SW ktorego nie kontrolujemy o ile Sony/MS moga dokladac staran zeby ich soft dzialal o tyle soft firm 3cich moze cos pierniczyc.

(przyklad AC:Rouge - zawieszal konsole jak tylko go odpalalem bo mialem tez zaintralowane starsze gry ubi).

 

Dlatego jestem wstanie uwierzyc ze 2 konsole z nawet  tych samych partii moga dzialac nieco odmiennie w zaleznosci ile i jakie rzeczy maja poinstalowane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ogólnie nie ma dwóch urządzeń takich samych i działających tak samo nawet gdy jest to ten sam model. Nie ma dwóch takich samych matryc w tv pomimo, że to ten sam model i każdy z tych tv będzie potrzebował osobnej kalibracji. Procesory, RAM, dysk również mogą działać inaczej od siebie pomimo, że to ten sam model.

Dysk mam 2T Seagate czyli Samsunga bo taki był w środku, z tego jeszcze ok 400GB wolnego miejsca. Zawsze po aktualizacji systemu robię odbudowę bazy.

Kabel HDMI to raczej nie jest gdyż tak na prawdę do tej pory 2 gry tak u mnie działają czyli Mafia 3 i Ghost Recon Wildlands...

GTA, Dirt 4 Dirt Rally I wszelkie wyścigi a także gry FPS jaki i sandboxy działają idealnie.

Sam nie wiem od czego to zależy, widocznie moja konsola za bardzo nie lubi tych pozycji a może spróbuję odinstalować, zrobić odbudowę bazy i dopiero zainstaluje Mafia w raz z aktualizacja do najnowszej wersji.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem odbudowę bazy danych i pograłem z 30 minut jeżdżąc po mieście i jakby o wiele mniej było screen tearing. W sumie to nawet nie było go w ogóle tylko czasem jakby ekran miał taki efekt drgania ale przynajmniej góra nie rozjeżdżała się z dołem.

Czasem to ta gra graficznie jest tak fajniutka, dziś jeździłem w nocy w deszczu i przy wschodzie słońca i było bardzo ładnie

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafię III ukończyłem kilka dni po premierze i też bawiłem się fajnie, ale to z racji tego, że lubię gry mafijne i te wszelkie aktywności, w tym powtarzające się misje zbytnio mnie nie irytowały. Nie znaczy to jednak, że gra jest idealna, bo taka nie jest. Mnóstwo błędów, jak już wspomniałem powtarzalne misje, taka sobie grafika, skradanie zepsute na maxa, praktycznie zerowa AI... Gdyby to była jakaś nowa seria to OK, ale tak to zepsuli świetną serię gier. Tak się właśnie kończy "podrabianie" GTA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: ROZWIĄZANE

Edytowane przez badboy8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nascie pln zaryzykowalem na PC.

po prologu i zawiazaniu fabuly jest dobrze, do powtarzalnosci jeszcze nie doszedlem.

Zobaczymy, jak bedzie w Mafii III, ogolnie bywa ze gry z powtarzalnoscia mnie nużą ale jesli klimatem nadrabiaja to potrafie sie dobrze bawic (przyklad Mad Max, mial swoje mniejsze bolaczki techniczne, ale calosciowo bawilem sie dobrze).

Natomiast technicznie to Mafia III jest padaka to moglo by sie ukazac na PS pod koniec generacji a i tak wypadlo by blado.

Na obecnej generacji toz to straszy brzydota. Ja rozumiem ze FoV (pole widzenia w stopniach w poziomie) na konsolach jest mniejsze nizli na PC bo siedzi sie dalej od TV i ten nie zajmuje wiekszosci przestrzeni przed oczyma (a tak przynajmniej sie to tlumaczy) ale 65? Czempredzej na PC zmienilem to na 85 i nagle przejrzalem ze po prostu cos widac - a gram na TV i siedze odpowiednio dalej.

Cienie żałość, AA no jakie AA, plynnosc - no ta to jak pisalem wczesniej udalo mi sie na konsolowe 30fps ustawic. Gra wyglada slabiej nizli GTA V na PS3, wyglada porownywalnie acz dziala slabiej nizli pierwsze Watch Dogs.

Wracajac do ustawien tych jest mniej niz malo i nie maja one wielkiego wplywu na wyglad. Bujalem sie po miescie na low, medium i high no i doprawdy musialem ostro sie przygladac zeby dostrzec roznice w wygladzie, 2 refeksy swietlne wiecej na wozie i ciutek lepszy czytaj dalej pozabkowany AA.

 

Kupilem za grosze tylko po to zeby samemu sprawdzic po ktorej stronie bede tych co krytykuja czy tych co raczej chwala a moze gdzies po srodku - gra bedzie musiala fabularnie zrywac czapke z glowy bo technicznie kuleje o gameplay wypowiem sie jak pogram wiecej. Klimacik jest na plus, ale poki co ledwie rownowazy ohydę graficzna.

Sciezka dzwiekowa za to siadla mi od samuskiego poczatku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MagEllan napisał:

po prologu i zawiazaniu fabuly jest dobrze, do powtarzalnosci jeszcze nie doszedlem.

 

To możesz sobie już dać spokój. Prolog to jedyna w miarę interesująca część. Podobno niektóre cutscenki oraz fabuła w późniejszym etapie nie są takie złe, ale podziwiam tych, którzy tak długo wytrwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×