Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Frost Prime napisał:

Mnie zaczyna powoli wnerwiać nie sama polityczna poprawność tylko to, że pchają to dziadostwo do gier. Takie wynalazki jak czarny bohater to jeszcze ok jak jest on jakiś prawdziwy, a nie podrasowany by wydawał się fajniejszy jak ten hipster z WD3.

Już zaczyna mnie męczyć to, że w grach szefem jakiejś wioski czy cuś jest kobieta, a obok niej stoją faceci majacy bicki większe niż ona ma w pasie i ci mięśniacy służą jej jako chłopcy na posyłki. Ehhhh.

 

Masz prawo do swojej opinii niemniej pamietaj ze medale maja dwie strony.

 

Z jednej tez czesto mnie owa polityczna poprawosc mierzi, tu wrzucimy na sile transa, tam na sile kolorowych, a i jeszcze uchron  nas panie przed czarnym charakterem ktorym byla by kobieta, a juz nie daj Lucyferze w czelusciach piekielnych czarna kobiete jako czarny chatakter.

 

Z drugiej jest cos takiego jak wolnosc tworcza i jak jakis  indie dev gej, stworzy gre jak to ciezko bylo mu wyjsc z szafy, w ktorej to grze bedzie trzymanie sie za rece i nie tylko - to co zrobisz? To taki sam przejaw wolnosci tworczej jak stworzenie uber herosa zabijaki (a takich w grach mielismy sporo). Ja po prostu taka gre bym ominal, stwierdzil ze mi temat nie pasuje i tyle.

 

Co do szefowania kobiet - tutaj bym sie nie czepial, albowiem byly kultury w ktorych byl matriarchat. Niemniej i tutaj jest  druga strona medalu bo mozna kobiete przywodce przedstawic dobrze a mozna to zrobic zwyczajnie zle. 

 

Moglbym tutaj rozprawe napisac o politycznej poprawnosci, niemniej problem polega na tym ze polityczna poprawnosc mimo prostych zalozen dazenia do rownosci i braku dyskryminacji stala sie karykatura samej siebie i jest wypaczona do bólu. Az sparafrazuje stare haslo "polityczna poprawnosc - TAK, wypaczenia - NIE".

Najwiekszym problemem politycznej poprawnosci jest to ze w imie falszywie pojetej torelancji proboje narzucac poglady miejszosciowe wiekszosci (co oczywiscie rodzi opor i tarcia) a takze fakt ze obecnie staje sie narzedziem wykluczenia(!!!), ktoremu daleko do rownosci i bardziej do jest to narzedzie uprzywielejowania konkretnych grup.

 

Martwi takze to ze spoleczenstwa w ktorych ma to miejsce mimo iz to widza, mimo iz wielu sie to nie podoba - nie widac zmian, nie widac zeby opor przerodzil sie w dzialanie.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy po aktualizacjach gra wygląda lepiej niż w październiku ? mowa tutaj o poprawie błędów itp ?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 25.12.2016 o 23:33, slepa_kostucha napisał:

a ja mam pytanie czy po aktualizacjach gra wygląda lepiej niż w październiku ? mowa tutaj o poprawie błędów itp ?

 

Podbijam pytanie, bo sam jestem ciekaw.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę wbiłem platynke w tej grze i nie przytrafiły mi się żadne błędy ani glitche. Fabułę ukończyłem 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram po aktualizacjach i według mnie poprawiło się SI oponentów, nie są tak "głupi" jak widziałem w filmikach recenzujących grę zaraz po premierze. Glitchy tez nie zauważyłem, jest spoko. Natomiast sama gra mnie rozczarowuje, jest monotonna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam zagwostkę gdyż ściągnąłem dodatek za 120zł czyli dodatkowe misje i takie tam ale moja żyleta tego nie ściąga i nie instaluje.Sama gra też nie widzi dodatku a na stronie oprócz informacji "zakupione" nie ma nic,nawet typowego tekstu po zakupach "ściągnij". Co to ma znaczyć?Wersję podstawową mam z płytki ale to nie możliwe ,żeby w tym była przyczyna,prawda?;)Pozdrawiam

 

Co do gier "czarnymi" bohaterami to wysyp ich jak mało: Najpierw sięgam po Watch Dogs-murzyn,kupuję Mafia3 -murzyn,Battlefield i znowu murzyn.I do tego jeden brzydszy od drugiego.Czyżby murzyni stali się większością wśród graczy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szalony_szaleniec napisał:

Witajcie.Mam zagwostkę gdyż ściągnąłem dodatek za 120zł czyli dodatkowe misje i takie tam ale moja żyleta tego nie ściąga i nie instaluje.Sama gra też nie widzi dodatku a na stronie oprócz informacji "zakupione" nie ma nic,nawet typowego tekstu po zakupach "ściągnij". Co to ma znaczyć?Wersję podstawową mam z płytki ale to nie możliwe ,żeby w tym była przyczyna,prawda?;)Pozdrawiam

Z jakiego regionu jest gra na płycie i na którym PSN kupowałeś dodatki? Wygląda jakby gra i DLC pochodziły z różnych regionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS Store ląduje demo gry, oddające cały pierwszy akt. Cóż, pora sprawdzić, czy rzeczywiście taki crap z tej trzeciej Mafii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bartek_Red napisał:

W PS Store ląduje demo gry, oddające cały pierwszy akt. Cóż, pora sprawdzić, czy rzeczywiście taki crap z tej trzeciej Mafii.

 

Mafia przegrała z......... Mafią. Ludzie chcieli powtórki z rozrywki a oni poszli w inną stronę. Czy to coś takiego złego ? 

 

O 14.01.2017 o 16:18, szalony_szaleniec napisał:

Witajcie.Mam zagwostkę gdyż ściągnąłem dodatek za 120zł czyli dodatkowe misje i takie tam ale moja żyleta tego nie ściąga i nie instaluje.Sama gra też nie widzi dodatku a na stronie oprócz informacji "zakupione" nie ma nic,nawet typowego tekstu po zakupach "ściągnij". Co to ma znaczyć?Wersję podstawową mam z płytki ale to nie możliwe ,żeby w tym była przyczyna,prawda?;)Pozdrawiam

 

Co do gier "czarnymi" bohaterami to wysyp ich jak mało: Najpierw sięgam po Watch Dogs-murzyn,kupuję Mafia3 -murzyn,Battlefield i znowu murzyn.I do tego jeden brzydszy od drugiego.Czyżby murzyni stali się większością wśród graczy ?

 

 

Jak już to Afroamerykanin, sam jesteś murzyn i to w dodatku Polski. Z ,,murzynami" i ,,Cyganami" jest ten sam problem, to nie jest poprawna nazwa tych grup etnicznych i kulturalni ludzie tak się nie wyrażają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak już to Afroamerykanin, sam jesteś murzyn i to w dodatku Polski. Z ,,murzynami" i ,,Cyganami" jest ten sam problem, to nie jest poprawna nazwa tych grup etnicznych i kulturalni ludzie tak się nie wyrażają.

Murzyn to normalne określenie, nie mające na celu nikogo obrażać. Wytworzyła się jakaś zjebana atmosfera poprawności politycznej i teraz jak się powie/napisze murzyn to się jest wrzucanym do worka z napisem "rasista" albo "zacofany".

Na murzynów z Anglii mówisz Afrobrytyjczycy?

 

Żeby nie było, że nie na temat to z chęcią wypróbuję demo :)

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malyksg86 napisał:

Murzyn to normalne określenie, nie mające na celu nikogo obrażać. Wytworzyła się jakaś zjebana atmosfera poprawności politycznej i teraz jak się powie/napisze murzyn to się jest wrzucanym do worka z napisem "rasista" albo "zacofany".

Na murzynów z Anglii mówisz Afrobrytyjczycy?

 

Żeby nie było, że nie na temat to z chęcią wypróbuję demo :)

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Trochę swego czasu jeździłem po świecie. Nigeryjczyk o czarnej karnacji nie jest murzynem tylko Nigeryjczykiem. Kameruńczyk też nie jest murzynem tylko Kameruńczykiem.

Czarnoskóry jest już w zasadzie neutralne. A co ma poprawność polityczna do niewiedzy że jakieś określenie jest obraźliwe albo nie na miejscu ? 

Cóż Polacy z reguły są trochę rasistowskim narodem ale nie ma sensu offtopować bo to po pierwsze temat obyczajowy i temat rzeka. 

 

Na ,,murzyna" w Anglii powiem osoba czarnoskóra albo użyje imienia zamiast koloru skóry. A Afrobrytyjczyk wcale nie jest tak całkiem niepoprawnym określeniem.

I żeby nie było że się czepiam, jak się trochę pojeździ po świecie, gdzie indziej pomieszka to trochę bardziej zwraca się uwagę na takie rzeczy.

 

A o demo Mafii 3 nawet nie wiedziałem, ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawmy ogolnie rozwazania na temat koloru skory. 

 

Powiem tak tendencja, dem i triali po premierze gry wzrasta, ja tam sie z tego ciesze - mafia1 do tej pory dla mnie to majstersztyk. 

Dwojke ogralem bo ogralem, trojka jakos mnie niczym nie zachecila, na liscie gier miala dopisek ograc moze kiedys po taniosci - dmeo pozwoli zweryfikowac czy to byla sluszna decyzja czy nie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MagEllan napisał:

zostawmy ogolnie rozwazania na temat koloru skory. 

 

Powiem tak tendencja, dem i triali po premierze gry wzrasta, ja tam sie z tego ciesze - mafia1 do tej pory dla mnie to majstersztyk. 

Dwojke ogralem bo ogralem, trojka jakos mnie niczym nie zachecila, na liscie gier miala dopisek ograc moze kiedys po taniosci - dmeo pozwoli zweryfikowac czy to byla sluszna decyzja czy nie. 

 

 

Tak jak pisałem, nie ten temat, nie ten moment bo to temat rzeka. Zgadza się, tylko się cieszyć, bo ja szczerzę pewnie jak większość na forum należę do ludzi które coś wybróbują zanim kupią, chociaż i tak na ten moment wersji demo gier jest jeszcze trochę mało.

 

Do Mafii 1 zawsze chętnie wracam, jedna z najlepszych gier z tamtego okresu. I przede wszystkim fabuła była bardzo ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pierwszy akt jest najlepszym z całej gry. Prolog wgniata w fotel klimatem, reżyserią i gameplayem a potem jest już niestety gorzej. Zostaje tylko z tego wszystkiego klimat. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce rośnie gdy widzę tak szybko taniejące gry AAA na PS4. Ostatni Deus Ex, Mafia, Last Guardian, Dark Souls 3, Doom. Oby to nie było chwilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malpka napisał:

Serce rośnie gdy widzę tak szybko taniejące gry AAA na PS4. Ostatni Deus Ex, Mafia, Last Guardian, Dark Souls 3, Doom. Oby to nie było chwilowe.

Ale tanieją cyfrówki, oryginalne nowe kopie w fizycznej dystrybucji nie tanieją prawie nigdy i to jest stałe jeżeli chodzi zarówno o konsole jak i PC, a to jest trochę................ zniesmaczające. Bo czasami krew zalewa jak widzisz Grę w sklepie za 50 Euro a w sieci znajdziesz klucz za 30 Euro. I zamiast postawić kolejne pudełko na pułke, pobierasz grę cyfrowo. Ostatnie kilka lat nie sprzyja kolekcjonowaniu gier na półce zwłaszcza jak ktoś jest przeczulony na kwestię ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wroblos napisał:

Ale tanieją cyfrówki, oryginalne nowe kopie w fizycznej dystrybucji nie tanieją prawie nigdy i to jest stałe jeżeli chodzi zarówno o konsole jak i PC, a to jest trochę................ zniesmaczające. Bo czasami krew zalewa jak widzisz Grę w sklepie za 50 Euro a w sieci znajdziesz klucz za 30 Euro. I zamiast postawić kolejne pudełko na pułke, pobierasz grę cyfrowo. Ostatnie kilka lat nie sprzyja kolekcjonowaniu gier na półce zwłaszcza jak ktoś jest przeczulony na kwestię ceny.

 

Wydawcom bardziej opłaca się sprzedać ci cyfrę za 30 Euro niż fizyczny nośnik za 50 Euro. Raz że za cyfrę mają większą marżę a dwa nośnik można odsprzedać a oni nic z tego nie mają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malpka napisał:

 

Wydawcom bardziej opłaca się sprzedać ci cyfrę za 30 Euro niż fizyczny nośnik za 50 Euro. Raz że za cyfrę mają większą marżę a dwa nośnik można odsprzedać a oni nic z tego nie mają.

Nie mówiłem że to jest złe, tylko że powoli zaczyna maleć sens kolekcjonowania gier w wersji fizycznego nośnika skoro cyfrówki potrafią być o połowę tańsze i jeszcze tak jak sam pisałeś mają z tego większą marżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wroblos napisał:

oryginalne nowe kopie w fizycznej dystrybucji nie tanieją prawie nigdy i to jest stałe jeżeli chodzi zarówno o konsole jak i PC

Gdzie ty mieszkasz? 

Serio... 

WD1 - 7 miesiecy po premierze 11eur

WD2 - niecale 4 miechy od premiery steelbook - 102pln

The Order 1886 - 6 miesiecy po premierze steelbook 99pln

Wszystko nowki prosto ze sklepu. 

Promocja z dzis Wildlands z 60eur na 38eur. 

 

To tego jesli gra jak pierwsze 3 sa jednostrzalowcami przejsc i sprzedac, to jeszcze z kwoty wydanej cos wroci. 

 

Drugi obieg na konsolach to jest wielka ich zalata. 

 

I dosc offtopu zaciagne demo ogram to sie wypowiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Patricko napisał:

Może nie wie, że można kupić grę poza Media Marketem :)

Może jednak tak i nie mówiłem o grach z 2 obiegu. Wiem że tutaj trolling ponad wszystko, ale wystarczy dokładniej przeczytać. I między słowem prawie a wcale jest duża różnica. Są gry które szybko tanieją a są takie u których cena trzyma się sztywno lub zmienia się minimalnie ale i tak niewspółmiernie do popularności gry.

I jak już to Saturn a nie Media Markt ale i tak obydwa sklepy należą do Metro Group więc bez różnicy.

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, Wroblos napisał:

Może jednak tak i nie mówiłem o grach z 2 obiegu. Są gry które szybko tanieją a są takie u których cena trzyma się sztywno lub zmienia się minimalnie ale i tak niewspółmiernie do popularności gry.

oryginalne nowe kopie w fizycznej dystrybucji nie tanieją prawie nigdy

 

No sorry ze tak lapie za slowka ale zdecyduj sie. 

I w swoim poscie pisalem li tylko o nowkach, mam wkleic fotki paragonow?

:) 

Po prostu strzeliles troche kura w plot a wiec i nozycze sie odezwaly - czy jakos tak :1_grinning:

chill..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×