Skocz do zawartości
luqbaq

Szum, zaniki obrazu ps4.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wczoraj mam problem z moim ps4. Otóż pojawił się straszny szum na TV

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11825135_959667977412956_2015848370508486824_n.jpg?oh=1a76c49ec905218e554bcd595cbcf91b&oe=564E2FE2

 

 

Ps4 mam podłączone do ampitunera denon. Po podłączeniu bezpośrednio do tv w ogóle nie wykrywa sygnału [sprawdzałem na 4 wejściach hdmi]

Po wejściu w tryb awaryjny sygnał wykrywa i jak zmienię rozdzielczość na 470 to działa tylko przez ampituner. Bezpośrednio z tV tryb awaryjny działa a system raz się uruchomi  innym razem brak sygnału.

Po zmianie rozdzielczości na auto lub 1080 brak sygnału [niby coś tam się załącza ale po chwili znika]

Sprawdziłem konsolę u znajomego i po podłączeniu do jego tv na początku był minimalny szum ale po chwili znikł i działało nawet na 1080.

 

Nie wiem już o co tutaj chodzi. TV jest ok, bo latop czy dekoder satelitarny na tych samych wejściach i kablach działa bez problemu. Czy to może być wina portu hdmi? Ale dlaczego na innym tv chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawet u kolegi na początku jest delikatny szum to znaczy że jest coś nie tak z konsolą. Oddaj konsole na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem sprawdzałem już konsolę na 3 tv i wszędzie chodzi już bez szumów. Podłączam na moim i jest problem z sygnałem. Nie wiem co jest grane, bo gdy podłącze lapsa pod tv lub dekoder nawet na tym samym kablu wszystko śmiga bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będziesz miał przy reklamowaniu. Bo jak u innych działa a u Ciebie nie to na tv serwisu też może działać. 

Ogólnie ciekawy przypadek. Dziwi mnie że bezpośrednio nie możesz wykryć ps4 na tv.

A może jakiś ciekawy przypadek telewizora a nie wina ps4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak nagle? Cały czas było dobrze, a nie robiłem aktualizacji żadnej w tv. Ostatnio 2 tygodnie temu i nie było takich problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem sprawdzałem już konsolę na 3 tv i wszędzie chodzi już bez szumów. Podłączam na moim i jest problem z sygnałem. Nie wiem co jest grane, bo gdy podłącze lapsa pod tv lub dekoder nawet na tym samym kablu wszystko śmiga bez problemu.

 

Ciekawy problem. Dobrze ze sam troche potestowales. 

Skoro konsola dziala na innych TV to raczej nie jest to wina konsoli. 

Skoro dzialalo wczesniej na TV na ktorym pojawil sie szum, mimo iz inne sprzety na tym samym kablu dzialaja to jest to dosc dziwne. Czy cos sie zmienilo pomiedzy kiedy dzialalo a jak przestalo? cokolwiek? 

 

Zakladam ze taka podstawowa rzecz jak wpiecie konsoli w inne HDMI na TV i uzycie innego kabla tez przetestowales? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawet pożyczyłem kabel od znajomego. W tv są 4 wejścia hdmi i na każdym to samo. Nie wiem czy może coś w tv się przestawiło ale zrobiłem ustawienia fabryczne i dalej nic. Będę drążył temat jak coś wymyślę to dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google typ tv i ps4. Zobacz czy ktoś już nie miał takiego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem ale z PS3 jak je jeszcze miałem, powodowały to 2 różne rzeczy:

 

1. Używam swticha HDMI, miałem kable z filtrami, prowadziły do interferencji sygnałów bo mój switch ma filtry wbudowane

2. Zepsuty transformator w amplitunerze.

 

Nie wiem czy to jakkolwiek Cię naprowadzi, ale wyglądało to dokładnie tak jak u Ciebie, tyle że na PS3 ale to raczej nie ma tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ps4 mam podłączone do ampitunera denon. Po podłączeniu bezpośrednio do tv w ogóle nie wykrywa sygnału [sprawdzałem na 4 wejściach hdmi]

Po wejściu w tryb awaryjny sygnał wykrywa i jak zmienię rozdzielczość na 470 to działa tylko przez ampituner. Bezpośrednio z tV tryb awaryjny działa a system raz się uruchomi  innym razem brak sygnału.

Po zmianie rozdzielczości na auto lub 1080 brak sygnału [niby coś tam się załącza ale po chwili znika]

Sprawdziłem konsolę u znajomego i po podłączeniu do jego tv na początku był minimalny szum ale po chwili znikł i działało nawet na 1080.

 

Nie wiem już o co tutaj chodzi. TV jest ok, bo latop czy dekoder satelitarny na tych samych wejściach i kablach działa bez problemu. Czy to może być wina portu hdmi? Ale dlaczego na innym tv chodzi?

Wyłącz na próbę w menu konsoli: HDCP oraz powiązanie z urządzeniem HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie często takie kwiatki powodowane były przez temperaturę konsoli. Czy konsola stoi w przewiewnym miejscu? Może pada na nią słońce? Ostatnimi dniami straszne upały, więc to może to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubaq, jak masz ustawioną funkcje Deep Colour w ustawieniach video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej tak dla pewności na tym TV sprawdzić inną PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze masz Samsunga i masz zjebane porty hdmi. W starszym tv tej samej marki mam podobny problem tv widział laptopa ale juz konsoli, dekodera nie widzi. Szkoda tylko ze o tym fakcie dowiedziałem sie po końcu gwarancji tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie model http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50hu6900.bhtml 

 

Ale dlaczego teraz coś się rypie mam ten tv od listopada i było wszystko ok. To mam go reklamować?

 

 

Nie lepiej tak dla pewności na tym TV sprawdzić inną PS4?

 

 

Sprawdzę to ;)

Edytowane przez luqbaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś to co Ci wyżej napisałem czy będziesz od razy tv wymieniał bo tak na forum napisali.

Inny kabel hdmi sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś to co Ci wyżej napisałem czy będziesz od razy tv wymieniał bo tak na forum napisali.

Inny kabel hdmi sprawdzałeś?

 

Patricko Ja jednak proponuję wymienić TV, a ten co teraz ma to ja przyjmę skoro jest tak STRASZNIE popsuty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś to co Ci wyżej napisałem czy będziesz od razy tv wymieniał bo tak na forum napisali.

Inny kabel hdmi sprawdzałeś?

Sprawdzałem wszystko. Deep Colour  mam na auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×