Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

console-wars.jpg

 

Eksperymentalny temat służący wymianie zdań odnośnie wyższości jednej konsoli nad drugą, przewagi rozdziałki nad płynnością i płynności nad rozdziałką. FPSy, PSNy i cichogłośne wiatraki. Indyki, kotlety, exy i kolekcje, zielone kontra niebieskie i kasety VHS. Świeżo nawróceni wierni fani Microsoftu kontra Ostatni Obrońcy Sony. Wszystko czym chcieliście spamować o Xboxie w temacie PS4 i o PS4 w temacie o Xboxie. Tylko tutaj, specjalnie dla was.

 

PS: Regulamin forum obowiązuje jak wszędzie.

 

PS2: PC też może brać udział, ale PC nikogo :)

 

No to co jest lepsze?

  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony_Playstation_3-logo.jpg

 

 

PlayStation 3 - forever!

Tylko PlayStation 3!

 

Mityczna moc cella!

Setki godzin zabawy!

 

Nie ma konsoli ponad PS3 :)

 

a tak serio to o czym mowilem wielokrotnie i jak widzialem jest troche osob ktore sie ze mna zgadzaja. Nie wazne grasz na telefonie, tablecie, konsoli A czy B a moze C, PeCecie - jestesmy graczami i granie powinno nas laczyc a nie dzielic.

Sam jestem graczem na 3 platformach (gdzie dosc latwo zgadnac ktora jest dominujaca) i liczy sie dla mnie tylko subiektywnie pojety fun z grania w dany tytul, nic wiecej. 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna generacja to nic innego jak PeCety dla ubogich. Producenci obiecywali złote góry a wyszło gorzej niż źle (no chyba, ze ktoś lubi niestałe 20fps i "cinematic experience")

Do tego dochodzą chore ceny zarówno za tytuły AAA jak i indyki.

Exow (szczególnie dla konsoli Sony) jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to cala branża zalicza spadek. Jest jakby mniej tytułów, np z gatunku fpp co roku jest cod i bf (w tym w wydaniu sw:bf), znikły takie homefronty, crisisy, halflify, bulettstormy, etc. Nikt nie zapełnił dziury po thq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC jak wiadomo, tanie granie. Takie GTAV np. na premierę, żeby mieć stałe 60 klatek na wysokich ustawieniach to wystarczy karta graficzna za 700zł, procek drugie tyle i mamy 1400zł, a więc tyle ile konsola. Nikt nie każe całego komputera kupować, więc pamięć RAM, obudowę, wentylatory i te sprawy można przenieść z poprzedniego komputera.

Później z konsol w poprzedniej generacji PS3 było dobre, z obecnej niestety X1. Ma stabilne 30 klatek w grach multiplatformowych dzięki 900p i gry ruchowe na kinecta. Na PS3 mieliśmy Sport Championsy, na PS4 nie ma nic. Znaczy się na PS4 dopiero się pojawią fajne gry, ale z ruchowych to chyba nic się nie zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara przyjdzie Kill i zbanuje tu wszystkich za obrażanie xboxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj można obrażać xboxa :)

 

tumblr_moheydxrYQ1rwmm41o4_400.gif

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj można obrażać xboxa :)

 

tumblr_moheydxrYQ1rwmm41o4_400.gif

 

Spoiler, Xbox wygral walke w tym gifie.

Edytowane przez Juliusz Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walka się jeszcze nie skończyła, jeszcze zawiejesz w nie jedną stronę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze powtarzalem i dalej powtarzac bede, #PC Nikogo.

 

@cwir

 

Dodaj punkt ze walki poza tym tematem beda scisle karane i elo.

 

Let the games begin :>

 

100028_original.gif

Edytowane przez Juliusz Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bananów PC jak najbardziej, jak ktoś ma co roku wysrac 2kola to będzie grał na full wypasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba co roku wydawać kupy kasy, żeby mieć w miarę przyzwoity sprzęt. Zawsze można opchnąć grafe/proca, dołożyć różnice ceny i cieszyć się aktualnym hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bananów PC jak najbardziej, jak ktoś ma co roku wysrac 2kola to będzie grał na full wypasie :)

 

Bezedura. 

 

Czy PC to tylko graficzni onanisci? NIE (choc to spora czesc graczy PeCetowych). 

 

Jest taki gatunek co prawie umarl i teraz wraca do zywych jak point & click adventure owszem gosci tez na mobilnych urzadzeniach ale na telefonie raczej bym nie gral, na tablecie calkiem i owszem a dwie czesci Broken Sword weszly mi idealnie. Podobnie jak remaster The Monkey Island. 

 

Te gry mozna odpalic na sredniej klasy lapciaku, a jest ich masa od rozpikselowanych indie po Broken Sword 5 czy Book of unwritten tales. 

 

Wiec jesli ktos gra w gry dla funu i nie ma awersji do indie, to lapciak (PC) jest dla niego calkiem OK platforma. Do tego ile to PS4 czekalo na Broken Sword5? gre ktora mozna bylo w PL versji jezykowej kupic w pudle za 20pln a w bundlu z 5cioma innymi (ale bez PL) za 5$. 

 

Kazda platforma ma cos co mozna docenic. Ja musialbym chyba na glowe upasc zeby kupowac indyki na PlayStation gdzie czesto te same gry moge kupic taniej na PC. 

Pomijam ze czesc gier ktore uwazam za fajne oryginalne z grupy indykow nie byla wydana na konsole. 

 

Lubie tez starocia, przeciez nie bede kupowal PS2 zeby pograc w NFS MW 2005, lapciak idealnie sie do tego nadaje. 

 

Nie zmienia to faktu ze to wlasnie PS3 pozwolilo mi wrocic do grania i jest glowna platforma - ale nie ograniczam sie tylko do jednej slusznej platformy bo to zwyczajnie nie ma sensu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - jeśli ktoś nie jest graficznym onanistą to na pc może wyrwać masę tytułów za śmieszne pieniądze.

Humblebundle i steamowe wyprzedaże dają radę. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba co roku wydawać kupy kasy, żeby mieć w miarę przyzwoity sprzęt. Zawsze można opchnąć grafe/proca, dołożyć różnice ceny i cieszyć się aktualnym hardware.

Moze i tak,ja gram tylko na konsoli,nie wyobrazan sobie grac teraz na pc czy laptopie,gila mnie to,ze na pc moze i jest lepsza grafika ale ja chce cieszyc sie gra,odpalam cyfrowke lub wloze plyte do napedu i gram,jakbym mial bawic sie jeszcze w instalowanie,do tego wgrywac aktualne stery do grafy itd. to szkoda czasu.Gram dla funu,wydam raz na kilka lat dwa kola i gram nie martwiac sie czy cos mi pojdzie czy nie.Ale zeby nie bylo hejtu,to jest tylko moje zdanie i to jak ja podchodze do tego,nikogo nie neguje i nie potepiam,szanuje jesli ktos ma inne podejscie.Uwazam,ze wojny konsolowe czy pctowo konsolowe sa dla dzieci.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi ile muszę dać za pieca żeby odpalić GTA V i wszystko co wychodzi na ultra? 2000zl? I za rok 300zl na RAM i mam sprzęt na 5 lat? :)) na kalkulatorze te stare śmieci typu BS by odpalil więc nawet nie gadaj mi, że ktoś kupuje pieca zamiast konsoli bo będzie grał w książę i tchórza..

Jedyną grą która bym chciał mieć na ps4 to wow z takim wsparciem jak na PC, reszta jest zbyteczna, może jeszcze CS ale to też na kalkulatorze się odpala.

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTAV na PS4 generuję grafikę odpowiadającą ustawieniom ultra na pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie ale wrzucam płytkę i się niczym nie przejmuje. Dwa razy miałem PC za dosyć grube hajsy jak na tamte czasy i dwa razy po kilku latach były warte tyle co paczka fajek, nie mówiąc już o komfortowej grze w nowe tytuły. Teraz wiem, że nie stać mnie na granie na PC i nigdy więcej już się w to nie wpakuje. Konsola to jest to :)

PC jako machina do ściągania i grania w antyki - tak

PC jako main platforma do gry - tylko dla kasiastych

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi ile muszę dać za pieca żeby odpalić GTA V i wszystko co wychodzi na ultra? 2000zl? I za rok 300zl na RAM i mam sprzęt na 5 lat? :)) na kalkulatorze te stare śmieci typu BS by odpalil więc nawet nie gadaj mi, że ktoś kupuje pieca zamiast konsoli bo będzie grał w książę i tchórza..

Jedyną grą która bym chciał mieć na ps4 to wow z takim wsparciem jak na PC, reszta jest zbyteczna, może jeszcze CS ale to też na kalkulatorze się odpala.

 

 

Nic nie zrozumiales z mojego posta nic! 

Czytanie ze zrozumiem to chyba duzy problem dla Ciebie. 

 

1. nie wiem bo nie zamierzalbym odpalac GTA V na PC, od tego mam PS3 ale jak znam zycie to ta pozycje ogram i tak dopiero na PS4. 

2. Owszem moze i na kalkulatorze/lodowce/pralce - ale sporo osob nie gralo, pozatym dlaczego Broken Sword 5 bedzie mialo premiere na konsoli? moze jednak ktos na konsoli lubi point & click i nie jest to az tak stara gra. 

3. wlasnie nie chodzi o kupno pieca do grania bo ja prywatnie nie widze takiej potrzeby, a wykorzystania sprzetu ktory juz jest w domu (jak lapciak) do ogrania gier ktore na konsole nie wyszly od Amnezji przez Book of unwritten tales czy wlasnie rzeczonego Broken Sword 5 ktory premiery na konsoli jeszcze nie mial spokojnie mozna te gry ogrywac na premiere bo i tak sprzet to uciagnie. To samo tyczy sie starszych produkcji czy to ze mnie dana produkcja ominela oznacza ze teraz nie ma sensu w nia grac? Sens jest tak samo jak osoby ktore teraz kupia PS3 dalej beda swietnie bawic sie czy to exami od Sony czy exami na konsole jak RDR. 

4. nigdzie nie pisalem zamiast - gram na iPadzie, Lapciaku i konsoli - kazda z tych platform ma gry, oczywiste jest ze przy wielu platformach jakas musi byc dominujaca i chyba nie musze pisac ktora jest dominujaca w moim wypadku. 

PC jako machina do ściągania i grania w antyki - tak

PC jako main platforma do gry - tylko dla kasiastych

 

No nie mozna bylo tak od razu :) :) :) 

 

I nie tylko antyki a takze produkcje ktore nie ukazuja sie na konsolach - jak pisalem PC rajem dla fanow point & click i te gry wcale nie musza wygladac zle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę o tym, że jeśli przypilnuje się temat systematycznego upgradu to uniknie się sytuacji w której pc taktycznie będzie warty tyle co paczka fajek.

Na chwilę obecną gram na pc, ps3, ps4 i vicie.

Dla mnie każda z tych platform ma swoje plusy i minusy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bierz pod uwagę, że ją jestem graczem który ulega hajpowi i chcę odgrywać nowości itd. Miałem kilka platform od atari po ps4 i pieca wspominam średnio właśnie ze względu na kosztowny apgrejd aby nadazac za nowościami. Ale też grałem na nim najwięcej że względu na mistrzowskie tytuły jak Warcraft 3 czy cs1.6 ;)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam nie trzeba kupować kompa za nie wiadomo jakie pieniądze żeby móc komfortowo grać i wcale nie trzeba go co rok wymieniać. Jeśli kupimy kompa za 2000zł który jest i tak przecież lepszy od konsoli to będziemy mogli grać we wszystkie multiplatformy do końca życia obecnej generacji czyli jescze 5 lat?

 

Najlepiej to mieć i konsole i PCta wtedy gramy we wszystko i olewamy wszystkie wojenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli ktoś ma kasę to problemu nie ma bo kupi sobie pieca z full osprzętem, dwie konsole, gry na każda platformę i hulaj dusza :)

A jak już wybierać to konsola + lapek czy jakieś pudło bo każdy jakiś antyk ma i tyle.

Strasznie się do pieców zrazilem :)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×