Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bany4KHDR napisał:

gracz pctowy by sie nie powstydzil oprawy wizualnej horajzona no ale musi obejsc sie smakiem

 

Jako gracz pecetowy zastanawiałbym się nad kupnem tej gry. Ponieważ jeśli grafika nie robi już na mnie wrażenia to co zostaje? Infantylna historia i równie uboga rozgrywka (FarCry mode). Każdy, dokładnie każdy gameplay jest taki sam. Od samego patrzenia można usnąć z nudów. W dodatku jak dla mnie głównie bohaterka jest niesympatyczną, krępą pyzą, a co za tym idzie jej historia kompletnie mi zwisa.

Gracze konsolowi inaczej podchodzą do kupowania gier. Wiem, bo przecież byłem nim 20 lat i nadal trochę jestem. Na konsoli liczy się każda ładna gra a jak jest exem to już w ogóle preorder i spanie pod drzwiami. Z braku wyboru, z braku masy innych gier i gatunków premiera takiego Horizona to wielkie halo i okazja do świętowania. Ale patrząc na to z boku zapowiada się kolejna wydmuszka. Guerilla jakoś nie zachwyca złożonością swoich gier. Killzone to był żenujący fps. Bazują na sprawdzonym schemacie jak najlepszej grafiki kosztem zawartości. I koniecznie Photomode ogłaszane z pompą na twitterze. Podstawowa opcja w grze video naszych czasów :siara:

 

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście że jesteś adminem to cię oszczedze ale dla moda nie byłbym taki poblazliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill sorry kolego ale się nie zgodzę. Pierwsza ogólna sprawa: jakiej masy gier nie ma na konsolach poza rts? Paru niszowych rpg i jakiś indyków może?

Co do samego horizon, nie wiem czego się spodziewać, akurat zgadzam się z tym ze fabuły guerrilla są takie sobie ale po przeczytaniu tego artykułu (który oczywiście może być marketingowym BS) http://www.digitaltrends.com/gaming/horizon-zero-dawn-story/

Trochę inaczej patrzę na ta produkcje, generalnie chodzi mi o ocenianie gry na podstawie kilku gameplay przed premiera.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kill napisał:

 

Jako gracz pecetowy zastanawiałbym się nad kupnem tej gry. Ponieważ jeśli grafika nie robi już na mnie wrażenia to co zostaje? Infantylna historia i równie uboga rozgrywka (FarCry mode). Każdy, dokładnie każdy gameplay jest taki sam. Od samego patrzenia można usnąć z nudów. W dodatku jak dla mnie głównie bohaterka jest niesympatyczną, krępą pyzą, a co za tym idzie jej historia kompletnie mi zwisa.

Gracze konsolowi inaczej podchodzą do kupowania gier. Wiem, bo przecież byłem nim 20 lat i nadal trochę jestem. Na konsoli liczy się każda ładna gra a jak jest exem to już w ogóle preorder i spanie pod drzwiami. Z braku wyboru, z braku masy innych gier i gatunków premiera takiego Horizona to wielkie halo i okazja do świętowania. Ale patrząc na to z boku zapowiada się kolejna wydmuszka. Guerilla jakoś nie zachwyca złożonością swoich gier. Killzone to był żenujący fps. Bazują na sprawdzonym schemacie jak najlepszej grafiki kosztem zawartości. I koniecznie Photomode ogłaszane z pompą na twitterze. Podstawowa opcja w grze video naszych czasów :siara:

 

Co za bzdury. Na pc jest taka mnogosc gatunkow i dobrych gier, ze jedna z najglosniejszych premier w 2016 roku byl konsolwy ex.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN i @princ18

Dajcie znać jak będziecie na PSN albo LIVE to zagramy razem w :
 

Spoiler

 

StarCraft II: Legacy of the Void

Counterstrike GO

Civilization VI

Sims 4

Cities: Skyline

League of Legends

Dota 2

Heroes of the Storm

Endless Legend

Hearthstone

World of WarCraft

Pillars of Eternity

Europa Universalis IV

Crusader Kings

Warhammer: The Total War

H1Z1

DayZ

Dead by Deadlight

Path of Exile

Grim Dawn

Eve online

Stellaris

i wiele, wiele innych, lista by się ciągnęła aż bym zwiesił forum.

 

 

Ja tu widzę z 8 gatunków niemalże nie istniejących na konsolach. Strategie, moba, rpg (takie z prawdziwego zdarzenia a nie FFXV lol), karcianka, mmo, h'n's, survival, space sim itd. Darujcie sobie taką dyskusję bez argumentów i z przestarzałymi sloganami powtarzanymi z generacji na generacje. Zresztą to nie temat na udawadnianie co jest lepsze. Chociaż widzę, że już się nakręciliście. Każda platforma ma swoje plusy i minusy. Najlepiej mieć wszystkie. Ale środowisko konsolowe jest tak bardzo przekonane o swojej wyższości, że czasami aż zęby zgrzytają. Wychodzi jedna fajna gra i od razu myślą, że graczom pecetowym ślina wisi do pasa. Otóż nie wisi. I to było głównym moim zamierzeniem jak odpisywałem Banemu.

Fajnie by było jakbyśmy na tym skończyli... A jak ktoś ma coś do dodania (tylko rzeczowo, a nie od razu plując jadem), to przeniosę te posty do console wars.

 

 

10 godzin temu, princ18 napisał:

jedna z najglosniejszych premier w 2016 roku byl konsolwy ex.

 

Niby który?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

GoW 4, w okolicach premiery na kazdym pc-towym portalu musial sie pojawic news z jebitnym napisem "Gralismy w gow 4 60fps 4K"

 masz swoje racje ja mam swoje racje

Pierwszej czesci posta nawet nie skomentuje, bo gdy widze jak ktos wrzucz wszystkich do jednego worka. To wiem ze z kims takim nie ma co dyskutowac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboje zgodnie stwierdziliście, że na pc nie ma gier, więc odpowiedziałem wam obu. Co tu więcej dorabiać jakieś worki xd.

 

A Gearsy (choć nie wszystkie), od 1 części wychodzą na PC więc też nie rozumiem argumentu.

 

Chyba faktycznie rozmawiamy na innych płaszczyznach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, princ18 napisał:

Co za bzdury. Na pc jest taka mnogosc gatunkow i dobrych gier, ze jedna z najglosniejszych premier w 2016 roku byl konsolwy ex.

 

prosze cie.... 

blagam wrecz..... 

 

Mam rodowod PeCetowy, ale obecnie duzo wiecej gram na konsolach posiadam li tylko 2 PS3 i PS4, z @kill wielokrotnie polemizowalem, na tematy PC vs konsole, ale na Lucyfera - PC oprocz tysiecy gownianych gier ma tez sporo swietnych tytulow (nie wazne mniejszych czy wiekszych) ktorych nie ma konsolach, historycznie takie tytuly ktore w swoim czasie byly kamieniami milowymi jak Far Cry i Crysis nie wyszly na konsole (owszem wyszly pozniej, duzo pozniej, po latach). 

PC od zawsze byl ostoja point&click teraz sie to zmienia, i te gry trafiaja na konsole, ale dalej sporo jest ciekawych (choc nie koniecznie wielkich produkcji) ktore na konsole nie trafily. To ze dla mnie subiektywnie fajnie jest pynkac w Uncharted czy innego TR na konsoli nie znaczy, ze nie widze potencjalu w PC - niewazne czy to wieksze czy mniejsze produkcje jesli daja fun lub sa po prostu interesujace, wymagajace, rozwijajace. 

 

Oczywista oczywistosc napisal wczesniej @kill - najlepiej miec wszystkie platformy. Ale jesli ktos nie ma czasu, pieniedzy, checi dzielenia czasu miedzy platformy to wybiera to co mu bardziej pasuje. Mnie bardziej leza kolsole killowi PC. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kill napisał:

Oboje zgodnie stwierdziliście, że na pc nie ma gier, więc odpowiedziałem wam obu. Co tu więcej dorabiać jakieś worki xd.

 

A Gearsy (choć nie wszystkie), od 1 części wychodzą na PC więc też nie rozumiem argumentu.

 

Chyba faktycznie rozmawiamy na innych płaszczyznach.

Ja Ci napisalem ze w 2016 roku bylo krucho a ty mi wyskoczyles z gra z 2004 roku.  A potem wrzuciles wszystkich konsolowcow do jednego worka. 

 

Rzeczywiscie inne plaszczyzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie miałem już się nie odzywać zgodnie z zasada polemiki na różnych poziomach doświadczenia,ale:

Nie ja twierdziłem ze nie ma gier na PC tylko ty twierdziłeś ze na PC jest masa gier których nie ma na konsolach.

Dwa, większość gier które wymieniłeś to RTS. O moba nie dyskutuje bo w ogóle nie rozumiem fenomenu moda do rts. Co do rpg nie grałem w ff a jakoś na rpg nie narzekam. Chociażby Divinity czy Torment jeśli chodzi o oldschool. Karcianki to tez wyjątkowo kiepski argument bo to są dla mnie gry do pogrania na kiblu, tak jak endless runnery których nie ma za wiele na konsolach/PC. Można by długo dyskutować ale znów wrócę do kwestii poziomu doświadczenia i nie dam się pokonać ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, princ18 napisał:

Ja Ci napisalem ze w 2016 roku bylo krucho a ty mi wyskoczyles z gra z 2004 roku.  A potem wrzuciles wszystkich konsolowcow do jednego worka. 

 

Rzeczywiscie inne plaszczyzny

 

16 godzin temu, princ18 napisał:

Co za bzdury. Na pc jest taka mnogosc gatunkow i dobrych gier, ze jedna z najglosniejszych premier w 2016 roku byl konsolwy ex.

 

To w takim razie musisz popracować nad składnią swoich postów. Jakby tego nie czytać wcale nie jest to jednoznaczne z brakiem dobrych gier na PC w roku 2016. I nic co napiszesz tego nie zmieni. Po prostu z braku jakichkolwiek argumentów zasłaniasz się różnicami w poziomie dyskusji. Tylko póki co, ty nie prezentujesz żadnego...

 

13 minut temu, CePeeN napisał:

W zasadzie miałem już się nie odzywać zgodnie z zasada polemiki na różnych poziomach doświadczenia,ale:

Nie ja twierdziłem ze nie ma gier na PC tylko ty twierdziłeś ze na PC jest masa gier których nie ma na konsolach.

Dwa, większość gier które wymieniłeś to RTS. O moba nie dyskutuje bo w ogóle nie rozumiem fenomenu moda do rts. Co do rpg nie grałem w ff a jakoś na rpg nie narzekam. Chociażby Divinity czy Torment jeśli chodzi o oldschool. Karcianki to tez wyjątkowo kiepski argument bo to są dla mnie gry do pogrania na kiblu, tak jak endless runnery których nie ma za wiele na konsolach/PC. Można by długo dyskutować ale znów wrócę do kwestii poziomu doświadczenia i nie dam się pokonać ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kolejny rozmówca "na poziomie" widzący tylko to co chce zobaczyć. 6/23 to dla ciebie większość. Do tego dochodzi deprecjonowanie najpopularniejszych gier video na świecie, bo nie rozumiesz ich fenomenu, i zniżanie gier karcianych do poziomu kibla. No rzeczywiście. Warto z kimś takim pogadać.

 

 

Kiepściutko panowie. Musicie się bardziej postarać ;) Albo lepiej nie... Już wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dla Ciebie karcianki są do pogrania na kiblu, a moba nie rozumiesz to nie znaczy, że ich nie ma. Z faktem, że PC miażdży konsole ilością gier to chyba nie ma co nawet dyskutować, bo jest niepodważalny, po prostu. Nie ma też wątpliwości, że exów pctowych jest znacznie więcej niż tych konsolowych. Oczywiście, co komu bardziej pasuje to już kwestia subiektywna, ale ilością (i różnorodnością) gier PC góruje.

 

Ja generalnie od ładnych paru lat gram głównie na Playstation, ale mam też laptopa do pracy i ogrywania gier, których na konsoli nie ma (albo są, ale dużo wygodniej gra się w nie na PC) - takie tytuły jak XCOM 2, Stellaris, CS:GO, Europa Universalis, Hearthstone, Football Manager, Civilization, ostatnio genialny RimWorld itp. itd. sprawiają, że teraz już nie mógłbym się zamknąć tylko w PS4, bo tam ostatnio gram tylko w FIFĘ (i to głównie dzięki temu, że grają w nią znajomi i bawimy się w WK), a czaję się też na For Honor. I fakt, że ostatnio jak już gram to raczej na PC wcale nie oznacza, że czuję jakąś nienawiść do konsolowców czy nagle przestaję widzieć przewagi tej platformy - po prostu, wszystko ma swoję specyfikę, a już konkretnie nawiązując do dyskusji - specyfiką PC jest duża ilość i różnorodność tytułów, której zwyczajnie podważyć się nie da, a już na pewno nie subiektywnymi opiniami dotyczącymi jakości uznanych generalnie tytułów.

 

Żeby być uczciwym to muszę jednak dodać, że generalnie społeczność (choć tu może decyduje fakt, że chat głosowy i tekstowy na konsolach praktycznie nie istnieje) i brak cheaterów to jednak zdecydowana przewaga konsol (przynajmniej PS4, bo na Xboxie nie grywam).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuje nienawiści ani do pctowcow ani użytkowników x. Każdy gra na czym lubi. Co do karcianek sorry ale HS to gra na kibel. RNG maksymalne nie ma to startu do MTG chociażby. Moba może i popularne ale moje SUBIEKTYWNE zdanie jest takie a nie inne, w ogóle mnie tego typu gry nie bawią. Co do listy killa, sorry ale nie będę się odnosił do niej punkt po punkcie bo nie ma sensu. Graj na PC i niech ci ziemia lekka będzie to nie mój problem. Mnie po prostu znudziło granie na PC wiec argumenty o jego wyższości po prostu do mnie nie trafiają.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o mnie to nie mam zamiaru nikogo przekonywać o wyższości którejkolwiek platformy (bo ta jest czysto subiektywna, zresztą mało mnie obchodzi cudze zdanie w tym temacie), ja tylko odniosłem się do dyskusji o ilości gier na PC i konsolach - i tu potwierdzam tylko, że uznanych (bo "dobrych" faktycznie nie jest odpowiednim określeniem w tej sytuacji) gier na PC jest więcej. To nie jest żadna opinia tylko zwykły fakt, taki sam jak ten, że PS4 obsługuje się padem, a słońce wschodzi na wschodzie. A z faktami nie ma co dyskutować raczej. Mówiąc inaczej: "lepsze gry są na konsolach" to stwierdzenie subiektywne i z takim nikt tu chyba nie dyskutuje, bo każdy lubi co innego i nie da się tego zmierzyć. "Więcej gier jest na PC" to stwierdzenie obiektywne, bo bardzo łatwo można je sprawdzić i potwierdzić/obalić.

 

A każdy niech gra na tym, co lubi, byle się dobrze bawił.

Edytowane przez fryz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

Widzisz dla mnie 2016 bez wzgledu na platforme byl kiepski i zadna karciank czy inny symulator zycia tego nie zmieni. Wmawiasz innym swoje racje a jak sie nie zgadzaja to odrazu ich szufladkujesz jako zaklinajacych rzeczywistosc konsolowcow. Wedlug Ciebie pc jest pelne zajebistych gier a ja magi tych gier nie czuje i wole sobie dziesiaty raz zagrac w ninja gaiden niz w to prawdziwe rpg. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorze sie w tym watku - czy to wazne ze jeden woli grac na harmonijce a drugi na grzebieniu? 

Wazne ze jeden i drugi ma fun i na danej platformie znajduje gry ktore uwaza za dobre i warte ogrania (nie wazne czy to tytul na jeden wieczor czy moze na dlugie setki godzn). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

 

No offence, ale wiekszosc wymienionych gier jest srednia, maksymalnie dobra, w dodatku czesc jest strasznie wiekowa (12-letni WoW...). Niestety ale to wlasnie konsole sa ostoja gier AA/AAA, a PC to platforma paru gier na krzyrz, z LoLem i CSem na czele, wiec jesli komus wymienione gry nie podchodza to zostaje tak naprawde z niczym, jedynie lepsze wersje multiplatformowek, i to tez roznie bywa z optymalizacja... No i to spuszczanie sie nad Steamem, bo mozna kupic 15-20 letnie gry za 1-2$, no litosci, kto chcial ograc takie stare gry juz dawno to zrobil, natomiast tytuly AA/AAA kosztuja juz tyle samo co gry na konsole w poprzedniej generacji (50-60$), z tym ze multi jest praktycznie martwe juz na premiere (ale czego sie spodziewac jesli gry na PC czesto-gesto nawet do 500tys. sztuk nie dobijaja...), jedynie BFy jeszcze do niedawna jako-tako sie trzymaly, ale tez na dobra sprawe ich docelowa platforma staly sie juz konsole, i na multi na kompach kroluja gry PC-only.

 

Generalnie ameryki nie odkryje jak tez napisze ze najlepiej jest posiadac kazda platforme i czerpac to co najlepsze z kazdej z nich, jedynie moge dodac od siebie, to ze IMHO SP/CO-OP = PC, MP = konsole (no chyba ze mowa o grach typu point&click czy karcianki).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy no offence, ale te gry wymienione były w innym kontekście.

 

1 minutę temu, Żywy napisał:

natomiast tytuly AA/AAA kosztuja juz tyle samo co gry na konsole w poprzedniej generacji (50-60$)

 

Jakoś kupiłem REVII za 100pln na Steama dzień przed premierą. Wystarczy poszukać na stronach z kluczami, a nie jak baran kupować od Gabena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tyle to i ja wiem ;) Ale czasy gier na PC za 80-90zl w dniu premiery juz bezpowrotnie minely, ja juz tylko czekam az wprowadza platny multi, skoro juz wszyscy trzej producenci konsol go wprowadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minut temu, Żywy napisał:

@kill

No offence, ale wiekszosc wymienionych gier jest srednia, maksymalnie dobra, w dodatku czesc jest strasznie wiekowa (12-letni WoW...). Niestety ale to wlasnie konsole sa ostoja gier AA/AAA,.....

 

 

Serio?   Szczególnie widać to po zapowiedzi lutowego plusa...

Przecież to nie kto inny ale Sony, chwalił się na E3 indykami i tym jaką to przyjazną konsolą dla ich twórców będzie PS4.

Efekt jest taki, że na psstore lądują kolejne "genialne" tytuły pokroju symulatora tygrysa.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem, ilosc gier AA/AAA strasznie stopniala w tej generacji, bo produkcja trwa calymi latami (a pamietam zapowiedz PS4 i zapewnienia Cernego ze teraz grywalny kod gry bedzie sie pisalo w miesiac, jak za czasow PSX lol), ale jak juz wyjda to ponad 90% sprzedazy pochodzi z konsol - wszelkie gry od Ubi, EA, Acti, R* i innych wydarcow 3rd party to domena konsol, nawet Wiedzmin 3 w wiekszej czesci sprzedal sie wlasnie na PS4/XB1, a wersje gier na PC sa portowane "na odwal" (chociaz to troche dziwne skoro konsole to teraz nic innego jak PC, wiec gry powinny smigac jak nigdy), w dodatku czesto z duzym opoznieniem, a czesc nawet nigdy nie trafia na PC (RDR zeby daleko nie szukac).

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znacie to uczucie jak generalnie wszystko jak OK, ale czegoś Wam brakuje? Tak jakby się zarabiało funciaki na wyspach, ale czuło że nie jest się u siebie? No to tak miałem posiadając przez ponad rok One'a i One S'a :) Konsole były mega ciche, nie "odlatywały", nie piszczały, net śmigał super, guma z analogów na padzie nie schodziła, ALE...

 

mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, najlepszego przyjaciela oszukasz, ale tego że w Twoich żyłach płynie niebieska krew, a nie zielona nie oszukasz :1_grinning: Jestem z pokolenia osób dla których konsola = playstation i chyba mam to jakoś głęboko zakorzenione, bo cały czas grając na One'ie miałem wrażenie, że czegoś mi brakuje i że nie jestem "u siebie".

 

Tak czy inaczej pojechałem dzisiaj po slimkę i jestem zadowolony :) A jutro idę oderać U4.

 

No i niestety, na Onie bym nie ograł TLoU po raz trzeci i nie zagrałbym w takie tytuły jak Uncharted, Bloodbourne, Nioh czy Horizon.

 

Honey, I'm home!!!

Edytowane przez falcon87pl
  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem czy dac to w temacie o PS4 czy XB1, bo dotyczy to w sumie obu konsol, ale w DF juz poruszaja kwestie next-genow, glownie ich ceny:

 

 

 

Czas pokaze, ale jak uczy historia, 600$ to zdecydowanie za wysoka cena dla przecietnego Kowalskiego za konsole do grania, z kolei 400$ jest mega przystepne, ale za cene niedomagajacego sprzetu, i to juz w dniu premiery. Z kolej 500$ , jak juz zreszta nieraz wspominalem, to taki "sweet spot", oferujacy optymalna cene do wydajnosci - X360 w dniu premiery byl mega mocna maszynka, ktora ladnie radzila sobie przez cala, i tak za dluga generacje, a teraz X1X tez zapowiada sie na konkretny sprzecior XB1 nie licze bo 100$ szlo na wymuszenego Kinecta a nie to co siedzie w obudowie.

 

Niemniej jednak, o czym tez juz nie raz pisalem - jestem bardzie niz pewny, ze Sony za wszelka cene beda sie trzymac 399$, i beda starali sie upakowac maksymalnie co sie da w tej cenie, nawet kosztem natywnej rozdzialki na rzecz checkerdoardingu, kilku GB RAM mniej, czy mniejszego HDD, bo dla nich ilosc sprzedanych konsol to byc albo nie byc, bo za tym ida pieniadze za wymuszony PSN oraz procent od kazdej jednej sprzedanej gry jako vendor platformy, a Playstation to obecnie dzial ktory utrzymuje cala firme na nogach.

 

Z kolei MS wpadl na pomysl inicjatywy Play Anywhere, aby zunifikowac konsole z pecetami, a to daje im bardzo szerokie pole do popisu, bo moga sobie pozwolic na wypuszczenie dwoch roznych konsol, low-endowej za 250-300$ (obecnie X1S), oraz high-endowej za 500-600$ (nadchodzacy X1X), i kazda znajdzie swojego nabywce, a do tego zawsze beda mieli Medium-Ultra-endowa platforme w postaci PC. Tak wiec moga kontynuowac trend z dwoma oddzielnymi konsolami, taniej oraz drogiej, plus PC, zwlaszcza ze ich statystyki MAU oraz raporty finansowe wyraznie pokazuja, ze ta taktyka sprawdza sie dla nich calkiem niezle.

 

Ale najciekawsze jest w tym filmiku info o podejsciu obu firm do przyszlych konsol - MS chce caly czas "odswiezac" konsole XB1, aby utrzymac calkowita kompatybilnosc wszystkich platform, co ma sens bo przeciez glownie po to konsole przeszly na pecetowa architekture X68, co idelnie zreszta wspolgra z cala idea Play Anywhere. Plan Sony  natomiast to kompletne odciecie sie od dotychczasowych konsol z rodziny PS4 i zaczecie wszystkiego od zera, za co juz przewiduje splynie na nich ogromna ilosc hejtu, ale to tez ma swoj sens, bo nowe, znacznie mocniejsze konsoel nie beda hamowane przez kilkuletnie, przestarzale platformy, i tutaj Forza 7 moze byc dobrym przykladem - wymaksowana, w 4K, w 60FPS, zuzywa jedynie 70% mocy GPU w X1X, dlaczego nie wiecej? Ano pewnie dlatego, ze gra musi dzialac tez na X1S, na ktorym zuzycie GPU dochodzi do 100%.

 

Tylko obawiam sie, ze strategia Sony nie wypali z prostej przyczyny - deweloperzy 3rd party, ktorzy beda musieli wspierac tez X1S i X1X przez podejscie Microsoftu, a malo tego pomimo podejscia Sony i tak beda chcieli dalej wspierac PS4 i Pro, bo obecne konsole posiadaja taka baze uzytkownikow (~90MLN), ze tego po prostu nie mozna zignorowac, a co dopiero w momencie wyjscia nastepnego PS/XB za te 3-4 lata. I cos takiego juz bylo, nazywalo sie to cross-geny. Takze albo przyszla generacja bedzie trwala dluzej niz te 3-4 lata, i bedziemi mieli okazje zobaczyc na co faktycznie stac next-geny, albo wyjdzie refresh/kolejna generacja zanim deweloperzy zdaza w ogole porzucic cross-geny i skupic sie na pisaniu gier pod tylko pod przyszle PS/XB. Tak to widze, ale jedno jest pewne - jakby nie bylo to bedzie baaardzo ciekawie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Z wiekszoscia sie zgadzam.

 

Sam czekam na to co oglosi Sony bo to ono moze mnie pchnac w strone MS bardziej nizli MS mnie odciaga od Sony. 

 

Wczesniej juz bylo mowione ze Sony chce zachowac generacyjnosc. Jak piszesz jest w tym jakis sens, choc z drugiej stony majac x86 nie widze powodu dla ktorego by nie mozna bylo odpalic starszych gier ze slabszego sprzetu na nowym. Zrobienie tego w ramach jednej achritektury powinno byc mozliwe i mniej kosztowne nizli w wypadku roznych architektur. 

 

tutaj fragment z Time: 

"When we've dabbled with backwards compatibility, I can say it is one of those features that is much requested, but not actually used much," says Ryan. "That, and I was at a Gran Turismo event recently where they had PS1, PS2, PS3 and PS4 games, and the PS1 and the PS2 games, they looked ancient, like why would anybody play this?"

http://time.com/4804768/playstation-4-ps4-pro-psvr-sales/

 

No i to wlasnie moze byc czara goryczy bo procz EXow (fajnych i lubie te od sony) nic nie przemawia za ta konsola. Wiele z EXow na PS3 ogrywalem po latach od ich premiery i nie czulem ze cos tracilem. Wiec kolejne PS pewnie kupie nawet jak nie bedzie mialo wstecznej ale to dopiero po paru latach, jak zejdzie z premierowej ceny do tego dokupie pewnie odrazu pakiet exow. 

 

Znajac zycie pewnie bede mial na liscie sporo multiplatform do ogrania (nie kupionych ale w planach) w tym wypadku ich zakup na PC (jesli nie beda to zjepsute porty) lub na XO wydaje sie lepsza opcja. 

 

Co do iteracji w ktora idzie MS - kluczowe jest tutaj zachowanie tego zeby starsze gry odpalaly na nowszym sprzecie, ale juz mniej istotne z uplywem lat jest to zeby nowe gry chodzily na starszym sprzecie. Dzieki czemu MS bedzie mogl oferowac 2 konsole (nizsza i wyzsza polka) a starsze wygaszac po X latach sugerujac przesiadke i mowiac ze przeciez starsze gry beda dzialac na nowszym sprzecie. Przynajmniej na to licze bo jest to moim zdaniem logiczne posuniecie. 

Przyklad (teoretyczny):

2013 - XO (Slim 2016)

2017 - XO X 

2020/21 - XO X2 - w tym momencie XO i slim juz nie dostaja nowych gier ale starsze gry dzialaja na nowszych konsolach

2023/24 - XO X3 - W tym momencie nowe gry przestaja wychodzi na XO X

itd. 

 

To moim zdaniem powinno ograniczyc czesciowo dlawienie mocniejszego sprzetu przez starszy. A takze zapewniac w miare plynna przesiadke ktora bedzie powodowac ze mozna zmieniac konsole co 2 iteracje. 

 

Przy takim scenaiuszu pozbywam sie starej konsoli i kupuje nowsza. 

 

Co do PS i EXow od Sony - konsole moge kupic 3-4 lata po premierze, razem z exami, ogrywac tylko exy, a jak juz ogram wszysto co chcialem to sie jej pozbyc. 

 

I ostanie nie koniecznie konsolowe. PC - k+m OK, ale juz gry od MS na UWP + pad od xo s to troche lipa. Nie ogarneli XINPUT i u mnie zadne wibracje nie dzialaja, rozwiaanie kabel. NFS 2015 sterowanie i problemy z wcisnietym hamulcem na stale - 2 dni grzebania w necie i probowania cudow wiankow nie udalo mi sie pograc. No jest troche bolaczek w mojej opinii, owszem jest masa gier ktora dziala, ale czasami zdarza sie takie kwiatki jak te powyzej i stwierdzam ze mimo iz na PC (i graniu na nim) sie wychowalem i w porownaniu do konsol spedzilem wiecej czasu grajac na PC to jednak teraz dostrzegam coraz wiecej zalet konsol. 

 

Wiec moja przyszlosc growa widze tak - konsola glowna, konsola drugorzedna (on/off - kupic ograc sprzedac, kupic moze raz jeszcze), i jakis tam lapciak na ktorym odpale co mnie interesuje ale zdecydowanie ze sredniej polki cenowej (mid end). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

W pelni sie z Toba zgadzam, nawet MS predzej czy pozniej bedzie musial sie odciac kompletnie od konsoli wypuszczonej w 2013r., bo nadejda takie czasy ze nawet pralka czy mikrofalowka beda mialy wyswietlacze 4K HDR :24_stuck_out_tongue: Ale mozliwosc odpalenia starszych tytulow na nowszym sprzecie dzieki X86, czyli nic innego jak BC, to moze byc to, mysle ze nikt wtedy nie bedzie sie czul pokrzywdzony koniecznoscia przesiadki na nowy sprzet zeby pograc w nowe tytuly, o ile bedzie sie to odbywalo w obrebie paru refreshy/generacji, a nie co 5-6 lat jak to sie do tej pory odbywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×