Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Żywy napisał:

mysle ze nikt wtedy nie bedzie sie czul pokrzywdzony koniecznoscia przesiadki na nowy sprzet zeby pograc w nowe tytuly, o ile bedzie sie to odbywalo w obrebie paru refreshy/generacji, a nie co 5-6 lat jak to sie do tej pory odbywalo.

 

Chyba nie do konca rozumiem... poprzednia gen byla mocno przeciaga. Ale uwazam ze jesli zmiany beda co 6-7 lat (gdzie przez zmiane rozumiemy odciecie najstarszego sprzetu i wydawanie sprzetow co 3-3,5 roku) to ja nie widzie problemu. O ile to bezbolesna przesiadka i stare dziala na nowym.

 

Dodam tez ze takie rozwiazanie jest na reke wydawcom/devsom. Owszem remastery (czy tez marne porty miedzy gen) tez sie sprzedaja, ale jest czesc osob ktore czy to z ciekawosci czy dlatego ze taniej bedzie dalej kupowac ciut starsze produkcje (i to nie takie w ktore trzeba wlozyc troche pracy a takie ktore po prostu dzialaja na nowszym sprzecie). I ktos moze mowic ze to maly procent rynku, byc moze ale tutaj sprawdza sie powiedzenie ze jesli rzucasz jednym kamieniem w kierunku studni to albo wpadnie albo nie, ale jak wezmiesz garsc mniejszych kamieni i rzucisz w kierunku studni to szansa ze czesc z nich wpadnie jest duzo wieksza - i taka wlasnie garscia kamieni sa gry we wstecznej, a studnia portfele graczy. 

Ja wiem ze moze przyklad indyka to sredni przyklad ale Amnezja dopiero po przecenach i bundlach zaczela sie sprzedawac (mimo iz jesli dobrze pamietam na premiere i tak nie byla droga i miala indycza cene w PL chyba 50-60pln) - ba zaczely sie tez lepiej sprzedawac (dosc archaiczne) wczesniejsze produkcje studia Frictional co zapewnilo im doplyw kasy. [Dream mode on] Moze w koncu i wieksi wydawcy zrozumieja ze oprocz sprzedazy w 1 miesiacu/kwartale - warto liczyc na zyski w ciut dluzszym terminie, ze robienie promocji/stala obnizka ceny zeby ozywic zainteresowanie przekladac sie moze na wplywy[Dream mode off]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MagEllan napisał:

 

Chyba nie do konca rozumiem... poprzednia gen byla mocno przeciaga. Ale uwazam ze jesli zmiany beda co 6-7 lat (gdzie przez zmiane rozumiemy odciecie najstarszego sprzetu i wydawanie sprzetow co 3-3,5 roku) to ja nie widzie problemu. O ile to bezbolesna przesiadka i stare dziala na nowym

 

Tzn. chodzilo mi o to zeby nie bylo sytuacji, ze przykladowo w 2013 wyszly PS4 i XB1, w 2016-17 ich refreshe czyli PS4P oraz XB1X, a powiedzmy w 2019-2020 wyjdzie PS5 i XB2, i zostaje calkowicie odciete wsparcie dla XB1 i PS4 - pozornie OK, nimelo te 6-7 lat, kto co chcial to ogral, ALE - automatycznie zostaje tez odciete wsparcie dla PS4P i XB1X, czyli calkiem nowych i niewykorzystanych sprzetow, cos takiego juz by nie przeszlo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żywy napisał:

 

Tzn. chodzilo mi o to zeby nie bylo sytuacji, ze przykladowo w 2013 wyszly PS4 i XB1, w 2016-17 ich refreshe czyli PS4P oraz XB1X, a powiedzmy w 2019-2020 wyjdzie PS5 i XB2, i zostaje calkowicie odciete wsparcie dla XB1 i PS4 - pozornie OK, nimelo te 6-7 lat, kto co chcial to ogral, ALE - automatycznie zostaje tez odciete wsparcie dla PS4P i XB1X, czyli calkiem nowych i niewykorzystanych sprzetow, cos takiego juz by nie przeszlo.

 

a to sie zgadzamy ze zaznaczam w modelu iteracyjnym 5-6 czy 6-7 ale dla kazdej iteracji - czyli skoro XO Original bedzie mial dajmy na to 6 to i XO X powinnien tyle pozyc nawet jesli za kolejne 3 lata wyjdzie cos nowszego.

To zreszta staralem sie rozpisac. 2 posty temu.

 

Obawiam sie tez ze jesli sony pojdzie droga "swiezy start" i generacje to troche osob do siebie zniecheci - bo tutaj nie ma innej medody nizli gruba kreska (czyli odcinamy PS4 i PS4 PRO). Dla tworcow jak pisales bedzie to oznaczalo cross-gen czyli pisanie pod PS4/PRO + PS5. Tutaj ktoras z platform musi ucierpiec (albo niewykorzystana moc, albo mniejsze przykladnie sie do starszej).

 

Teraz juz wchodzimy w ostre gdybanie ale ze to dzial offtop to nie problem - jesli przez ruchy Sony przesiadka na PS5 bedzie duzo wolniejsza nizli w wypadku zmiany gen z PS3 na PS4 to wiadome jest ze tworcy nie beda chcieli porzucac tej plaformy ktora  ma potencjalnie wieksza baze klientow.

I dalszy ciag gdybania w tym niepewnym swiecie - MS musialby  trzymac sie iteracyjnosci - bo jak im sie za 5 lat odwidzi i wydadza  cos zupelnie niekompatybilnego  to tacy jak ja liczacy  na iteracyjnosc  moga sie rozczarowac....

 

czas pokaze.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Jak trzeba być ubogim mentalnie by się takimi prowokacyjnymi filmikami podniecać. Nie do ciebie do czeski ani forumowiczów uwaga, bo tu jest ogarnięta sprawa, temat wojen konsolowych a dwóch dżentelmenów MagEllan i Żywy się rzeczowo wymieniają uwagami, nie no konkretna ,,wojenka''. Odnoszę się do pierwszego frontu czyli np. komentarzy na yt czy rynsztoku ppe.pl/gry-online.pl Wojna na listy to też chleb powszedni bardziej elokwentnej gawiedzi typu neogaf, tylko jaka jest idea tego w ogóle? Przekonywanie samego siebie o słusznym wyborze sprzętu do grania, pakt krwi podpisany z konkretną korporacją? Przykład:

Konsola X ma 5 ekskluzivów, Jasia interesują 4

Konsola Y ma 20 ekskluzivów, Jasia interesują 2

Którą konsolę powinien wybrać Jasio? Jeśli powędruje w meandry internetu po odpowiedź, najprawdopodobniej będzie przekonywany do kupna Y. Czy Jasio pójdzie za głosem własnego gustu, czy odciąży się z odpowiedzialności dokonywania samodzielnego wyboru, ulegnie i kupi Y, by następnie na forum dyskusyjnym racjonalizować swój wybór biorąc w młodą, spaloną słońcem dłoń pochodnię Jedynej Słusznej Prawdy. Romeczek z piętra wyżej kupi konsolę X, poczyta wypociny Jasiów i zacznie bronić swojego ego. Walka trwa, a ja chcę spać, przepraszam za chaos wypowiedzi.

Edytowane przez gracz_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gracz_

Temat jesli dobrze pamietam zostal zalozony po to zeby ludzie mogli tutaj wlasnie robic wrzuty w stylu konsola A lepsza niz B itd. Zeby kazdy komu cos lezy na watrobie mogl tutaj spokojnie wylac zolc i nie zalewac nia tematow o XO czy PS. 

rzeczowa dyskusja tez sie zdarza, bo czemu nie jesli ktos napisze cos rzeczowego warto sie ustosunkowac. 

Ja ten temat traktuje w katerogii beki. 

 

A zawsze sa ludzie ktorzy beda swojej platformy, ulubionej serii czy gry bronic. 

 

Tez nie do konca to rozumiem i pisalem o tym wielokrotnie ba wiem ze paru graczy tutaj sie nawet ze mna zgadza.

Nie wazne na czym gracz XO, PS, PC, gitara, drumla, grzebien - wazne zeby granie dawalo frajde, zabawe, rozrywke, wyzwanie czy cokolwiek czego w graniu poszukujemy. 

I to powinno nas jako graczy jednoczyc - pewnie mozna znalezc mase rozpraw pisanych przez tytularnych i obeznanych z tematem: dlaczego ludzie w ramach jednej wiekszej spolecznosci usilnie poszukuja torzszamosci w miejszych podgrupach ktore potrafia toczyc walki miedzy soba mimo iz naleza do tej samej wiekszej spolecznosci. 

I to tyczy sie nie tylko graczy

 

milego dnia

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do gejów, czy tam innych mniejszości, do łóżka ludziom nie zaglądam. Ale są geje i są pedały. Chciałem tylko napisać, że forum neogaf to siedlisko owego podgatunku człowieka, pieprzona faszystowska sekta skrywająca się pod płaszczem liberalizmu. Jednostki udzielające się tam są w pewnym stopniu odpowiedzialne za postępujące ,,ocipianie'' gier wideo, rozkładają elementy każdej gry w poszukiwaniu rasizmu, homofobii i innych -izmów z dupy wyjętych. Nie mam i nigdy nie zamierzam mieć tam konta, bo w sekciarskich kółkach onanistycznych nie będę brał udziału, ostrzegam was przed tym forum, posiadacze x'one'a, pc-ta czy ps4, uważajcie na te bagno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam nic do gejów, czy tam innych mniejszości, do łóżka ludziom nie zaglądam. Ale są geje i są pedały. Chciałem tylko napisać, że forum neogaf to siedlisko owego podgatunku człowieka, pieprzona faszystowska sekta skrywająca się pod płaszczem liberalizmu. Jednostki udzielające się tam są w pewnym stopniu odpowiedzialne za postępujące ,,ocipianie'' gier wideo, rozkładają elementy każdej gry w poszukiwaniu rasizmu, homofobii i innych -izmów z dupy wyjętych. Nie mam i nigdy nie zamierzam mieć tam konta, bo w sekciarskich kółkach onanistycznych nie będę brał udziału, ostrzegam was przed tym forum, posiadacze x'one'a, pc-ta czy ps4, uważajcie na te bagno

Wow, co oni ci zrobili :) na zachodzie jest wielu sjw i będą pchali swoje gowniane przesłanie wszędzie, trzeba ich po prostu nie czytać albo ignorować. Neogaf ma czasem ciekawe informacje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę smutno mi się zrobiło, że czas tak szybko leci i zaraz 2018 ale potem przypomniałem sobie, że w 2018 pojawi się God of War, spiderman, days gone:banderas: a co słychać po biedackiej zielonej stronie growego rynku?:ronnie:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szach mat kurła!

Za niedługo każdy będzie "grau" w chmurze :Pdda9a1e4da13a93edf062572b17e42ed.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem sam w domu, ostro się zjaram blantem i nie otwieram okna, to też gram w chmurze :smart:

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×