Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

http://m.ppe.pl/news-37964-spencer_nie_wyklucza_portow_quantum_break__scalebound_i_crackdown_3_na_pc_ty.html

 

Kilka słów w kwestii exów M$. Prawie wszystko prędzej czy później trafi na PC

Hmmm no i spoko? Microsoft gdzieś tam określił, że dla nich będzie "xbox'em" wszystko to, co będzie działać na windows 10, werjsa One - to wersja do salonu pod pada i telewizor. Mi takie newsy nic nie robią, ja nie mam zamiaru kupować peceta w najbliższych latach (chyba, że steam machine sobie złożę w przyszłości - ale to już osobny temat), nie ogram tych gier w innym miejscu, od tego mam xbox'a. Z resztą, to by było dziwne, gdyby nie trafiły. Od początku "tej generacji" widać było, że dążą w duży, złożony ekosystem, dziwnie by było z ich strony tak fragmentaryzować swoje produkty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no i spoko? Microsoft gdzieś tam określił, że dla nich będzie "xbox'em" wszystko to, co będzie działać na windows 10, werjsa One - to wersja do salonu pod pada i telewizor. Mi takie newsy nic nie robią, ja nie mam zamiaru kupować peceta w najbliższych latach (chyba, że steam machine sobie złożę w przyszłości - ale to już osobny temat), nie ogram tych gier w innym miejscu, od tego mam xbox'a. Z resztą, to by było dziwne, gdyby nie trafiły. Od początku "tej generacji" widać było, że dążą w duży, złożony ekosystem, dziwnie by było z ich strony tak fragmentaryzować swoje produkty. 

 

OK. 

Ale mimo wszystko to sygnal ze jak sie komus nie spieszy to za 3, 5 lat ogra pewnie tutuly ktore sa eksami i nie musi posiadac konsoli od MS. 

Przyklad czy Alan Wake sie postarzal na tyle zeby go skreslac, nie co prawda zaczalem ale nie mialem czasu skonczyc, ale to calkiem OK gra ktora w 720p mozna odpalic na lapku. 

 

Tak wiec czesc osob moze po prostu przyjac to do wiadomosci i jak za te pare lat bedzie miala nawet lapka ktory te gry odpali (odpali zaznaczam czyli pewnie nizsza rozdzialka, medium-low detale). to beda mogli pograc. Moze nie bedzie to az tak dobre doswiadczenie jak na Xie ale dalej moze dawac fun. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie łatwiej im będzie przenieść tytuły, które już wyjdą na win10. Nawet jeśli będzie opóźnienie roczne, to wydaje mi się, że można spokojnie poczekać. Do szczęścia brakuje mi jeszcze połączonych serwerów w multi.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na PC trafią też ostatnie bastiony czyli Halo i Forza.

 

Wtedy będzie można stwierdzić że XO nie ma żadnych exów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby, bo jakbym miał teraz zamawiać xOne, to m.in. głownie dla tych gier, tym bardziej, że z Halo nie miałem styczności (mimo, że miałem x360).
Ogólnie, Sony jak i MS nawet nie próbują konkurować z PC. Często jak ogłaszają tytuły, to mignie się gdzieś napis "console exclusive" i zostaje wypuszczony na PC oraz konsoli. Ciekawi mnie też sprawa z EA access, czy wtedy też się pokuszą wydać na PC, ten abonament to chyba jedna z lepszych rzeczy na xOne. 

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na PC trafią też ostatnie bastiony czyli Halo i Forza.

 

Wtedy będzie można stwierdzić że XO nie ma żadnych exów

 

Szczerze forza na PC to by bylo cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. 

Ale mimo wszystko to sygnal ze jak sie komus nie spieszy to za 3, 5 lat ogra pewnie tutuly ktore sa eksami i nie musi posiadac konsoli od MS. 

Przyklad czy Alan Wake sie postarzal na tyle zeby go skreslac, nie co prawda zaczalem ale nie mialem czasu skonczyc, ale to calkiem OK gra ktora w 720p mozna odpalic na lapku. 

 

Tak wiec czesc osob moze po prostu przyjac to do wiadomosci i jak za te pare lat bedzie miala nawet lapka ktory te gry odpali (odpali zaznaczam czyli pewnie nizsza rozdzialka, medium-low detale). to beda mogli pograc. Moze nie bedzie to az tak dobre doswiadczenie jak na Xie ale dalej moze dawac fun. 

Sssssssssssspoko ;) Ale jak się komuś nie śpieszy to na wszystko może poczekać. ;-) Ktoś jeszcze może stwierdzić, że "a za 10 lat, to powinien być świetny emulator, może nie będzie oferował takiego doświadczenia jak na Xie, ale dalej może dawać fun". ;-) Byli tacy, co czekali te swoje 10 lat na emu ps2 czy gamecube'a. Sam do nich należałem, doczekałem się w końcu, ale dziś stwierdzam, że lepiej było kupić konsole w swoim czasie. ;) Co kto lubi szanowny użytkowniku. Jak ktoś czegoś nie chce kupić, to każdy argument dla niego będzie dobry. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi szanowny użytkowniku. Jak ktoś czegoś nie chce kupić, to każdy argument dla niego będzie dobry. ;)

 

Pelna zgoda  - w calej rozciaglosci co kto lubi.

 

Ja jestem dosc dziwnym graczem i przyznam ze gralem sporo na PC potem mniej, potem to tylko sporadycznie az wrocilem do grania... wiec i tak mam mase zaleglosci.

Co smieszne nie przeszkadza mi to grac w kompletne starocia (NFS MW 2005) mimo iz kupka  wstydu lezy. Zalezy na co mam ochote. Do tego jestem uzalezniony od promocji i jesli mialbym juz  konsole obecnej generacji to pewnie mialbym zamiast 2 kupek wstydu (PS3 i jakies tam starocia na PC) to mial juz 3 kupki wstydu....

 

Wiec zgodze sie ze jest fun ogrywania gier na bieżąco ale ja wychodze z zalozenia co sie odwlecze to nie uciecze a pewnie i stanieje.

 

 

Wiec, absolutnie nikogo nie przekonuje do mojego podejscia - i raz jeszcze podresle ze w pelni sie zgadzam ze stwierdzeniem co  komu pasuje :)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda  - w calej rozciaglosci co kto lubi.

 

Ja jestem dosc dziwnym graczem i przyznam ze gralem sporo na PC potem mniej, potem to tylko sporadycznie az wrocilem do grania... wiec i tak mam mase zaleglosci.

Co smieszne przeszkadza mi to grac w kompletne starocia (NFS MW 2005) mimo iz kupka  wstydu lezy. Zalezy na co mam ochote. Do tego jestem uzalezniony od promocji i jesli mialbym juz  konsole obecnej generacji to pewnie mialbym zamiast 2 kupek wstydu (PS3 i jakies tam starocia na PC) to mial juz 3 kupki wstydu....

 

Wiec zgodze sie ze jest fun ogrywania gier na bieżąco ale ja wychodze z zalozenia co sie odwlecze to nie uciecze a pewnie i stanieje.

 

 

Wiec, absolutnie nikogo nie przekonuje do mojego podejscia - i raz jeszcze podresle ze w pelni sie zgadzam ze stwierdzeniem co  komu pasuje :)

Ja rozumiem takie podejście. Mi się udało ograć wszystko co potrzebowałem z "poprzedniej" generacji, zostało kilka niedobitków i mam nadzieje, że uda się je kiedyś załatwić dzięki wstecznej kompatybilności XO. Lubie jednak duże RPG, Wiesiu 3 zaczął człowieka męczyć, w DA:I nie chciałem grać na PS3, a jak już ogłosili Fallouta 4 (jestem wielkim fanem od części pierwszej) - od razu zacząłem się rozglądać za nową generacją.

Po zagraniu w Ground Zeroes na początku tego roku, postanowiłem przejść wszystkie MGS'y (świetne gry swoją drogą), żeby przygotować się na Phantom Pain. Grałem w zeszłym roku pierwszy raz w SotC i ICO, a PS3 kupiłem by pograć w  ex'y od Heavenly Sword po TLoU. Zadanie wykonane, lecimy dalej z generacją. ;)

Przynajmniej jak będziesz zmieniał generację, to będziesz miał w czym przebierać, może jeszcze Nintendo ze swoim NX'em dorzuci się czymś mądrym do zestawu. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie wszystkie platformy poza pc bo gra sie na nim niewygodnie i za drogo.

 

To samo mozesz powiedziec o mobile :P

A tak serio. Kazda jedna plaforma do grania wlacznie z takimi ma swoje plusy (minusy tez :P):

 

Nu_Pogodi.jpg

 

Tak czy inaczej PC - zaznaczam dla niewymagajacych jesli chodzi o konfiguracje. Point & Click moim zdaniem bardzo dobrze sie sprawuja a brakuje takich produkcji na inne platformy. Czasem trafi sie sie oryginalny indyk ktory jakims trafem ominal konsole. 

 

Podobnie mobile - ale tu musza byc gry szyte na miare o ile taki Fallout Shelter jest calkiem sympatyczny o tyle przenoszenie BioShocka i Tomb Raidera (nie dosc ze jedynki to jeszcze oryginalu ktory odstaje graficznie od innych produkcji mobilnych) to jakas pomylka. 

Remake/Remaster - Monkey Island tez dobrze sprawuje sie na urzadzeniu przenosnym mimo iz wyszedl tez na konsole i PC. 

 

Co kto lubi :)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem ten port Bioshocka , da się ale bez kitu ładnie jest wykastrowany ech . Co ciekawe chińczycy go robili tak jak Nba 2k czy xcoma :)

Ale Kotora port spoko , ja ogólnie lubię takue próby bardziej niż ten F2p no ake musi być bez kitu 1:1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem ten port Bioshocka , da się ale bez kitu ładnie jest wykastrowany ech . Co ciekawe chińczycy go robili tak jak Nba 2k czy xcoma :)

 

No i wlasnie o to chodzi, nie dosc ze nie jest tani (konsolowa wersja w promocji o PC nie wspominajac taniej byla) to jeszcze nie jest to porowywalne doswiadczenie (pomijajac wielkosc ekranu i moim zdaniem sterowanie bo FPSy na mobile to nie moja bajka). 

 

A sa gry mile proste i przyjemne jak DaVindci czy inne Squids ktore po prostu sa pisane z mysla o mobile i moga dawac frajde. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się zgodzimy choć przez moment miałem nadzieje że to się inaczej rozwinie ale teraz już nie mam złudzeń zwłaszcza jak Vita padła ( może nie padła ale wiadomo ocb , brak AAA wykorzystujących pełną moc ) , faktycznie nie ma po co kupować teraz np. nowego iPada z lepszym prockiem bo i po co jak większość gier to maleństwa lub generujące gigantyczne przychody f2p ( ja ogólnie nie używam w mieszkaniu pc od 3 lat bodajże ) , wątpie żeby nawet premiera FF VII ruszyła jakoś ten rynek premium ..

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym do tego ze Vita otrzymuje porty z mobile ktore na tymze byly duzo tansze. 

Co nie znaczy ze to zle gry.... Table Top Racing na iPadzie mimo iz f2p dal mi troche frajdy zanim nie zaczelo sie grindowanie lub paywall. 

 

Z gier na tablety ktore sa kompletnym doswiadczeniem to mamy Valiant Hearts, gry od telltale i pare point&clik (na tabletach bardziej odpowiednie bylo by Tap&Tap)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://m.ppe.pl/news-37964-spencer_nie_wyklucza_portow_quantum_break__scalebound_i_crackdown_3_na_pc_ty.html

 

Kilka słów w kwestii exów M$. Prawie wszystko prędzej czy później trafi na PC

 

Nie wyklucza nie oznacza ze predzej czy pozniej trafi, ten cytat to zwykla PRowa gadka, MS teraz usilnie stara sie promowac Winde 10 i musi byc o niej ciagle glosno. Poza tym czytam na tym forum ze PC nikogo, PC za drogie [a takie gry wymagaja dobrych maszyn] wiec przy wyborze konsoli nie wiem jaki by to mialo niby odgrywac czynnik, "w to zagram na Xboxie, a w to na PS4, wole to co oferuje Xbox, kupuje Xboxa, wole to co oferuje PS4, kupuje PS4, PC mnie nie obchodzi [pomine juz fakt ze winda 10 to platforma msu]".

Edytowane przez Juliusz Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, mnie np. zupełnie nie interesuje to, że jakieś gierki wyjdą na PC, jeżeli jest tylko na Xboxie a nie dodatkowo na PS4 i odwrotnie to jest to exclusive. Dodatkowo uważam, że obie te konsole to szrot jakich wiele, a o PSN to już się nie wypowiadam bo aby pomyślę to ... :D Niestety PC to całkowicie nie moja bajka, drogo, nieprzyjemnie, brzydkie pudło :D więc pozostaje jedynie wybór konsoli :(

#pcnikogo

#tylkoxbox

#psntogówno

#uwielbiamtewojenki

PS. tak, nie mam xboxa XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, mnie np. zupełnie nie interesuje to, że jakieś gierki wyjdą na PC, jeżeli jest tylko na Xboxie a nie dodatkowo na PS4 i odwrotnie to jest to exclusive.

 

Wtedy jest to multiplatforma, a nie exclusive. Exclusive wychodzi tylko na konkretną platformę.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.videogamer.com/news/will_ea_access_come_to_ps4_doesnt_matter_says_peter_moore.html

Nie ma szans na EA access na platformach Sony , ciekawe czy tylko o hajs chodzi czy bez kitu kitajcy do reszty zwariowali

"We don't think asking our fans to pay an additional $5 a month for this EA-specific program represents good value to the PlayStation gamer," Sony says. :)

http://www.gamespot.com/articles/sony-said-no-to-ps4-ea-access-program-because-its-/1100-6421390/

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest multiplatforma bo PC nie uważam za platformę do grania :biggrin:

 

Ale to jest platforma do grania i co ma twoje zdanie do tego?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to, że bardzo wiele osób kupując konsolę nie myśli o PC i wybór platformy ma często wpływ właśnie przez exy, których nie uznajecie za exy bo są/będą także na PC. Dlatego mogę sobie mówić, że to jest to dla mnie exclusive :} Nudzi mnie po prostu trochę ciągłe pisanie, że xbox nie ma exów bo będą na PC, tylko tyle ;>

@Danielski_82

To jest wiadome, że EA dostało kasę i dlatego nie będzie tej usługi na PS4. To samo z fifą jest dodatkowy content jedynie na konsole MS

Edytowane przez michupol
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wmawiać co chcesz, ale to nie znaczy że tak jest. Reptilianie naprawdę nie rządzą światem jak wielu uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już piszą, że wszystkie exclusivy z XOne będą na PC. Powodzenia z takim myśleniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×