Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

O koorva różnica kolosalna. Ale też mi się wydaję, że CUH-1216 działa teraz tak cicho z powodu dopiero co rozpoczętego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z temperaturą cuh-1216?

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa się nagrzewa ale nic dramatycznego, konsolka chodzi cały dzień w 28 C (spotify chodzi u mnie non-stop), przed chwilką skończyłem ponad 1h sesję w EGTR i dalej tak samo pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tak bylo, to daje nadzieje na cichsza kulture. Moja premierowa ps4 tez chodzila ladnie i z czasem zrobil sie suszarka odrzutowiec. Po wymianie pasty tez cicho... do czasu. Teraz jestem po drugiej wymianie pasty i zobaczymy co bedzie. Jutro zobacze ile u mnie mgs bedzie mial.. ale 38 dB to mam prawie w xmb wiec nie licze na podobny wynik

A wiec tak temp w pokoju ok 27 stopni. Mierzone sgs5 polozona na konsoli. Te mierzenia sa jedynie orientacyjne bo czulosc mikrofonow jest rozna.

W MGS w tym samym momencie mam 42 dB

W dying light czy w nocy czy w dzien gamwplay w slumsach w granicach 41-42

Mierzylem rowniez w inncyh grach w upaly ale mikrofon byl skierowany do turbiny ps4 przed przednia czescia obudowy.

http://www.psxextreme.info/topic/110587-ps4-zmiana-układu-chłodzenia-i-obudowy/?p=3511041

Edytowane przez gnom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ważne pytanie, gdzie kupowałeś konsole ? Bo na allegro znalazłem ale nie wiem czy to zaufana firma jakaś. Za 1350 to tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, aż tak dużej różnicy w kulturze pracy.

 

O koorva różnica kolosalna. Ale też mi się wydaję, że CUH-1216 działa teraz tak cicho z powodu dopiero co rozpoczętego użytkowania.

Kolega może mieć sporo racji. W końcu mój premierowy model też pierwszych dni pracował dużo ciszej niż półtora roku później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić zdjęcia porównawcze odpiętych pokryw dysku twardego? W zapowiedziach ludki z Sony twierdziły, że pokrywa z 1200 będzie pasować do starszych modeli, natomiast w drugą stronę już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, aż tak dużej różnicy w kulturze pracy.

 

Kolega może mieć sporo racji. W końcu mój premierowy model też pierwszych dni pracował dużo ciszej niż półtora roku później.

 

Jasne, może tak być ale weź pod uwagę parę szczegółów, konsola z którą robiłem porównanie też ma ok. miesiąc więc też jest "świeża", a już tak "tyra" w niektórych gierkach, do tego temperatura w czasie testów była bardzo niekorzystna więc w normalnych temperaturach powinno by jeszcze lepiej. Nawet jeżeli trochę się pogorszy to i tak będzie wygląda na to że będzie sporo lepiej :)

 

 

Mógłbyś wrzucić zdjęcia porównawcze odpiętych pokryw dysku twardego? W zapowiedziach ludki z Sony twierdziły, że pokrywa z 1200 będzie pasować do starszych modeli, natomiast w drugą stronę już nie.

20150815_175313.jpg

 

20150815_175330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, może tak być ale weź pod uwagę parę szczegółów, konsola z którą robiłem porównanie też ma ok. miesiąc więc też jest "świeża", a już tak "tyra" w niektórych gierkach, do tego temperatura w czasie testów była bardzo niekorzystna więc w normalnych temperaturach powinno by jeszcze lepiej. Nawet jeżeli trochę się pogorszy to i tak będzie wygląda na to że będzie sporo lepiej :)

jeszcze jakbyś wrzucił fotki klapki z poprzedniego i nowego modelu to by był lepszy podgląd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się :)

 

Klapka CUH-1116 wygląda tak

 

20150815_230629.jpg

 

20150815_230643.jpg

 

Z nowego modelu masz u góry (czarna)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 1116A i gram na głośnikach, kompletnie mi to nie przeszkadza, gdybym grał na słuchawkach pewnie nawet bym o tym nie wiedział. Po pół roku faktycznie jest nieco głośniejsza, ale nie bardzo uśmiecha mi się do niej zaglądać, bo zwyczajnie nie chcę czegoś spieprzyć. Ale... zauważyłem że te klapki od dysków (nowy model) są matowe, chętnie zamieniłbym swój okurzony połysk na mat, bo po kilku wytarciach widać już rysy na plastiku, straszny badziew. Jest taka możliwość?

Edytowane przez Ivraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, może tak być ale weź pod uwagę parę szczegółów, konsola z którą robiłem porównanie też ma ok. miesiąc więc też jest "świeża", a już tak "tyra" w niektórych gierkach, do tego temperatura w czasie testów była bardzo niekorzystna więc w normalnych temperaturach powinno by jeszcze lepiej. Nawet jeżeli trochę się pogorszy to i tak będzie wygląda na to że będzie sporo lepiej :)

 

 

20150815_175313.jpg

 

20150815_175330.jpg

a loga PS juz tam nie ma ? mega bubel .

ja roznic nie widzę ::)

Edytowane przez Chazy_Chaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a loga PS juz tam nie ma ? mega bubel .

ja roznic nie widzę : :)

 

matowe jest z tego co widze logo "D 

 

ale roznic w budowie zaczepu tez nie widze.. @zyga sprawdzales moze czy da sie przelozyc klapki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica rzeczywiście spora. Propsy za zrobienie porównania ;)

 

Co to za apka na tablecie?

Wpisz w sklepie na andku "miernik dzwięku" i będziesz miał.

 

Klapka z modelu CUH-1116 pasuje bez problemu do 1200, całkiem klawo nawet wygląda :D, odwrotnie nie sprawdzałem.

 

20150815_235143.jpg

 

@Chazy, jest logo i jest nawet "śliskie" ale jest czarne więc słabo je widać, to jedyny mankament od strony wizualnej według mnie bo to że konsola cała zrobiła się matowa wyszło jej na dobre.

 

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny test. Wielkie dzięki :)

 

Mam jedno pytanie - możecie mi potwierdzić czy wszystkie nowe wersje PS4 1 TB to są CUH-12XX ? Nadszedł chyba czas zakupu PS4 i przeglądam od wczoraj informacjje na temat modeli :) O analogi się nie martwię bo albo kupię nakładki albo zamontuje gałki od XONE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne ps4,które są z dyskiem 1TB w MM,saturn itd. mają oznaczenie cuh 1116.Lepiej będzie jeśli kupisz z dyskiem 500gb cuh 1216 i wymienisz go na 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może żółtki nauczyły się nakładać pastę? :) Dobra robota z tym testem a różnica jest duża. Jeszcze ze dwa czy trzy modele i zacznę się poważnie zastanawiać nad kupnem PS4  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne ps4,które są z dyskiem 1TB w MM,saturn itd. mają oznaczenie cuh 1116.Lepiej będzie jeśli kupisz z dyskiem 500gb cuh 1216 i wymienisz go na 1TB

Dzięki za odp. Właśnie jak przeglądałem aukcje na allegro to widziałem czasami info przy 1 TB, że jest cuh 1116. 500 gb spokojnie mi starczy, bo wolę wydania płytowe i nie gram więcej niż w 1-2 gry jednocześnie :) A te wersje 500gb cuh 1216 to są tez 10% lżejsze, 8% mniej prądożerne i z matowymi obudowami? Czy to są po prostu modele które wyszły tuż przed tymi odchudzonymi 1 TB?

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny test. Wielkie dzięki :)

 

Mam jedno pytanie - możecie mi potwierdzić czy wszystkie nowe wersje PS4 1 TB to są CUH-12XX ? Nadszedł chyba czas zakupu PS4 i przeglądam od wczoraj informacjje na temat modeli :) O analogi się nie martwię bo albo kupię nakładki albo zamontuje gałki od XONE.

 

nowy model - 12xx jest tylko 500GB, 1TB oficjalny od Sony ma byc jeszcze starszy model ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanko do CUH-1216a. Jest tam dołączony kabel hdmi. Ile on ma metrów? Pytam bo kupiłem tą wersję i czekam na dostawę i może bym od razu kupił kabel 3m ponieważ taki muszę mieć żeby go poprowadzić w ścianie. Bo jak dali 1,5m to już jest kiszka. 

W sumie mógłbym korzystać z kabla od ps3 ale nie wiem czy nie stracę na jakości (mimo że kabel zajebisty) to w dalszym ciągu będzie to 1.3, a nie 1.4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanko do CUH-1216a. Jest tam dołączony kabel hdmi. Ile on ma metrów? Pytam bo kupiłem tą wersję i czekam na dostawę i może bym od razu kupił kabel 3m ponieważ taki muszę mieć żeby go poprowadzić w ścianie. Bo jak dali 1,5m to już jest kiszka. 

W sumie mógłbym korzystać z kabla od ps3 ale nie wiem czy nie stracę na jakości (mimo że kabel zajebisty) to w dalszym ciągu będzie to 1.3, a nie 1.4 

 

Jesteś pewien, że dołączają kabel hdmi? Z tego co pamiętam to w pudełku CUH-11xx  nie było kabla hdmi, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że dołączają kabel hdmi? Z tego co pamiętam to w pudełku CUH-11xx  nie było kabla hdmi, ale mogę się mylić.

Tak. Jest wymieniony w zestawie:

 

  • PlayStation 4
  • DUALSHOCK 4
  • Zestaw słuchawkowy mono
  • Przewód zasilający
  • Przewód HDMI
  • Przewód USB 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×