Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Odin's Sphere: Leifdrasir

Rekomendowane odpowiedzi

odin_sphere.jpg

 

Odin Sphere: Leifdrasir na konsolę PlayStation 4 to zremasterowana wersja dwuwymiarowego RPG akcji Odin Sphere z 2007 roku. Produkcja pierwotnie ukazała się na PlayStation 2, ale firma Atlus, wraz z deweloperami ze studia Vanillaware, postanowili znacznie odświeżyć uznany tytuł. Leifdrasir oferuje nie tylko ulepszoną oprawę graficzną, ale także usprawniony gameplay, nowych przeciwników oraz bossów. Dla największych fanów oryginału przygotowano jednak tryb Classic, umożliwiający zabawę na starych zasadach. Odin Sphere: Leifdrasir opowiada historie pięciu różnych postaci - Gwendolyn, Corneliusa, Mercedes, Oswalda i Velvet. Ich losy przedstawiane są w ramach kilku opowieści znajdujących się w wielkiej księdze w bibliotece. Historia ciekawie zazębia się, bo bywa tak, że sterując jedną z postaci spotykamy kogoś z pozoru nieistotnego, z kim zamieniamy dwa słowa. Później okazuje się, iż owa osoba jest głównym bohaterem kolejnego rozdziału baśni, dzięki czemu możemy poznać historię niejako z drugiej strony. Warto dodać, że całość ma trochę „teatralny” klimat. Z pewnością nie da się o Odin Sphere powiedzieć tego, że jest to standardowy japoński RPG. To tytuł bardziej nastawiony na akcję, z dużą ilością walk. Absolutnie nie ma tu miejsca na rozbudowaną eksplorację otoczenia czy wędrówkę po mapie świata do kolejnych lokacji. Rozmowy, tak charakterystyczne dla jRPG-ów, również ograniczono do minimum. Przemierzając kolejne krainy spotkać można oprócz zwykłych przeciwników także bossów – silniejszych oponentów, często zajmujących nawet pół ekranu. System walki nie jest skomplikowany, więc każdy powinien dość szybko się we wszystkim połapać. Nasza postać jest w stanie wyprowadzić prostą sekwencję uderzeń, którą wykonuje się przy użyciu zaledwie jednego przycisku (można ją zacząć zarówno na ziemi, jak i w powietrzu). Oprócz tego mamy do dyspozycji menu z magicznymi zaklęciami oraz unikalne zdolności każdego z bohaterów. Twórcy oddali nam do dyspozycji kilka grywalnych postaci, z których każda charakteryzuje się czym innym – jedna na przykład potrafi szybować w powietrzu, inna swobodnie lata. Kluczem do sukcesu jest rozbudowywanie statystyk naszych herosów poprzez pokonywanie kolejnych przeciwników. Tylko w ten sposób uczynimy nasze postacie silniejszymi, aby były w stanie radzić sobie z późniejszymi wrogami.

 

W skrócie rzecz ujmując perełka z Playstation 2 zostaje remasterowana na Playstation 4...i nikt nie powie nic złego na temat remastera ponieważ tym razem jest raczej uzasadniony :) Każdy kto uwielbia gry studia VanillaWare będzie zadowolony. Premiera na PS4/PS3/PSV w przyszłym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma kosztować pełną cenę nowej gry AAA. Ciekawe czym to uzasadnią pfff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym samym czym uzasadnili remaster TLOU albo GOW3 za pełną cenę. Po prostu chęć zarobku z tą różnicą że nie remasterują gry z przed roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% remasterów nie jest warta swoje cenyj i każdy o tym wie, ale te cholerne 10% niestety jest i ta gra się mieści w tych 10%, np pierwsze dwa zremasterowane Suikodeny bym łyknął po 3 stówy za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że będzie remaster, bo nie grałem w to, a w planach miałem zakup wersji z playstation 2 na psstore. Mam nadzieję, że dobre to jak Dragon's Crown. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na ps2 mi nie podeszła swojego czasu, podobnie Dragon's crown niby spoko przeszedłem na kilku poziomach trudności ale na dłuższą metę straszna nuda grind i te same mapy non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą jakieś znaczące zmiany względem ps2? Kiedyś roztrzaskałem tytuł na czynniki pierwsze więc jeśli to tylko kalka w full hd to pewnie odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

After Atlus and Vanillaware announced Odin Sphere: Leifdrasir, fans wondered whether it’ll be more of an HD port or an HD remake. As it turns out, you’ll get both, as Vanillaware director Kentaro Ohnishi shared more about how it’ll be during an interview with Famitsu magazine. [Thanks, Hachima.]

 
 
 
“Odin Sphere is a title that was loved and also one that was received with harsh feedback,” says Ohnishi. It was made to be a successor of Princess Crown, but it ended up resulting in something that betrayed its original form.”
 
 
 
That said, Ohnishi feels that a simple HD version of the game wouldn’t be enough in this age. “I didn’t want to think ‘it’s just an old title, after all,’ and leave it as that, so I felt that the least we could do is treat it as Vanillaware’s newest title, and rebuild it once again.”
 
 
 
He continues, “on the other hand, I believe there are fans that greatly value the original version, so we’ve decided to add the original version in HD, along with the newer version, both together in one.”
 
 
 
Next, he’s asked about some of the new features.
 
 
 
“We’re adding monsters that we weren’t able to add in the original version as mid-bosses in the new title,” responds Ohnishi. “While they are mid-bosses, some of them might be made even better than bosses in the original version. Additionally, enemies from the original version have new AI, so I believe you’ll get to play with a fresh new sense.”
 
 
 
“The controls have an easy and familiar sense of control that you’d get from Dragon’s Crown or Muramasa,” concluded Ohnishi.
 
 
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie miała premierę w Europie w czerwcu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem kampanie numer 1... ja pierdziele już zapomniałem jaki ten tytuł jest dobry!!!

 

Sporo zmian względem oryginału I wszystko na plus! 

 

Dla mnie Odin na ps2. To 9/10, muramasa na wii to 9/10, dragons crown 10/10 I teraz ten mini remake (to nie jest tylko HD edycja gdyż przemodelowano gameplay I wszystko usprawniono) to znów 10/10...

 

Kocham gry tego studia!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×