Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Wypizdzisko napisał:

Gra bardzo fajna, ale walki sa schematyczne wdg mnie. Brakuje róźnorodności przeciwków, lokacji. Soulsy jednak to inna liga jeżeli chodzi o level design, system walki, wykonanie, klimat i multiplayer.

System walki w Nioh akurat bije soulsy na łeb, na szyję.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to spojrzeć jest bardzo rozbudowany w Soulsach mi się bardziej podoba, kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje ze soulsy są ciekawsze w sensie  jakoś kurde ta eksploracja w soulsach taka jest ciekawsza większy dreszczyk emocji jest i w ogóle.  Nioh jest bardzo dobra gra fajny system walki dużo opcji ale chyba rzeczywiście soulsy to inna liga. To jak Chanel porównać do Nike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Karaluch69 napisał:

System walki w Nioh akurat bije soulsy na łeb, na szyję.

Zalezy co kto lubi, system Nioh jest bardzo widowiskowy ale daje też mega przewagę nad przeciwnikami którzy są zazwyczaj wolni i łatwo odczytać ich ataki.

Soulsy przynajmniej dla mnie stanowią dużo większe wyzwanie, ale rzeczywiście spamowanie R1 (DS3 :)) może się znudzić i Nioh to bardzo miła odmiana.

Mam nadzieje że w Bloodborne 2 (o ile powstanie) From zaczerpnie trochę z systemu Nioh.

 

Rozgryzłem trochę coop i bardzo fajny pomysł z robieniem misji we dwóch od początku, przeszedłem tak sobie kilka fajniejszych misji jeszcze raz.



Znalazłem tez najbardziej denerwujących przeciwników w grze, te grajki z gitarą.

W jednej z misji twilight miałem walkę z 5 przeciwnikami na raz dzięki nim. :24_stuck_out_tongue: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wypizdzisko napisał:

Gra bardzo fajna, ale walki sa schematyczne wdg mnie. Brakuje róźnorodności przeciwków, lokacji. Soulsy jednak to inna liga jeżeli chodzi o level design, system walki, wykonanie, klimat i multiplayer.

 

Nie no, akurat system walki w Soulsach jest moim zdaniem szczebel nizej, zdecydowanie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak skończę grę (zabiję ostatniego bossa) to od razu zaczynam NG+ czy mogę dalej kontynuowac grę na NG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shemaforash napisał:

Czy jak skończę grę (zabiję ostatniego bossa) to od razu zaczynam NG+ czy mogę dalej kontynuowac grę na NG?

Możesz robić i jedno i drugie, jak wolisz. Na głównej mapie jednym przyciskiem przełączać między Ng a Ng+.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) jak w tej grze jest ze sterowaniem?

Czy jest ono takie jak w soulsach - ze bijemy R1 i R2 (jesli mozemy to blokujemy L1), czy moze ataki sa na kwadracie, trojkacie itp?

Jakie jest sterowanie na start proponuje gra i jakim Wam sie najlepiej gra?

Pytam, bo przyzwyczailem sie do soulsowego sterowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Normalnie atak jest chyba chyba trójkątem i kółkiem, ja od razu przełączyłem na sterowanie B.

Daje to silny atak pod R1 i mocny pod R2 jak w soulsach, blok pod kwadratem ale w tej grze blok użyłem może 3 razy więc mi to nie przeszkadza.

Niedługo DLC do soulsów i nie chciałem sobie mieszać w głowie, jak grasz w soulsy to polecam to sterowanie.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie od czasu Soulsow R1, R2, L1, L2 wydaje mi sie idealne do tego typu gier, ale skoro gra "preferuje" na start inne rozwiazanie to moze "cos w tym jest" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zadania poboczne z podwójnymi bossami no kosmos! Szkoda ze nie dali od razu 10 na raz...

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszedłem do tego zadania jeszcze, ale chyba nie będę się spieszyl😁 zostawilem sterowanie jakie narzuca gra, i nie mam większych problemów z opanowaniem tego. Co do samej gry to mogę polecić jak ktoś się jeszcze nie zdecydowal, bawię sie super samemu jak i w coopie.

Huawei P8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wili23 napisał:

Zadania poboczne z podwójnymi bossami no kosmos! Szkoda ze nie dali od razu 10 na raz...

 

git gut bitch :1_grinning:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopców można troszkę oszukać bo jest głaz, ale parka koedukacyjna już trudniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalowy boss, to jakaś kpina, a nie boss! Tak jakbym dostał plaskaczem w twarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyjdzie na końcu sprzedaż gry, w tym tygodniu Nioh wypadł już z Top10 w UK więc pewnie jakiegoś spektakularnego sukcesu nie będzie.

Wydali grę w mało dogodnym okresie, chociaż patrząc na kalendarz mam wrażenie że do końca czerwca jest słaby okres na wydanie niszowych tytułów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardziej słaby marketing (w zasadzie jego brak) może mieć wpływ na taką sytuację no i fakt, że poziom trudności może odstraszyć. Osobiście bardzo liczę na przyzwoitą sprzedaż i zielone światło dla kontynuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketing to na pewno słabiutki. Oprócz paru reklam z Google na bokach forum itp. nie widziałem nigdzie wzmianki. Słyszałem o Nioh od kumpli, którzy grali w demo.
Na poziomu trudności bym nie zrzucał - BB był wg mnie trudniejszy, ale mocno reklamowany i się dobrze sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bloodborne to był system seller więc Sony ostro kasę w marketing wpompowało.

Ostatnio na neogaf pojawiło się ciekawe pytanie do graczy którzy grają tylko na PC, pytanie było o grę którą najbardziej chcieliby zobaczyć na PC a jest dostępna tylko na konsolach. Zdecydowanie wygrało Bloodborne, pojawiało się co chwilę w jakimś poście :)

 

Na razie też uważam że BB było trudniejsze, ale wypowiem się dokładnie jak skończę grę.

Tylko jeden boss napsuł mi ja na razie sporo krwi (jestem w połowie 3 regionu)  i powtarzałem walkę z nim kilkanaście razy zanim załapałem co i jak.

 

 


Ten koleś w pierwszym świecie z którym walczymy 1v1 na małej arenie z trawą i kamieniem :)
 

 

 

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, shemaforash napisał:

Na razie też uważam że BB było trudniejsze, ale wypowiem się dokładnie jak skończę grę.

Tylko jeden boss napsuł mi ja na razie sporo krwi (jestem w połowie 3 regionu)  i powtarzałem walkę z nim kilkanaście razy zanim załapałem co i jak.

  Ukryj zawartość

 


Ten koleś w pierwszym świecie z którym walczymy 1v1 na małej arenie z trawą i kamieniem :)
 

 

 

Mi za 3 razem poszło, ale pierwszego bossa męczyłem ponad 10 razy. Chyba za łatwo z mobami szło. Ale jak go raz pokonałem to potem na kilka walk dwa razy mnie dotknął :) Za to wampirzycę robiłem raz, z kumplem i jakoś mnie nie ciągnie do niej. Do 3 świata reszta była prosta jak na razie.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie juz nagralem .. gra ukonczona pare dni temu, zostalo kilka misji pobocznych z 2-3 ostatnich krain ale chyba juz nie dam rady dluzej w to grac. I tak tyle godzin zlecialo nie wiadomo kiedy :) Fajna gra, latwiejsza niz bloodborne i moze nieco bardziej wkurzajaca ;) Ale sam system walki baaaardzo mi sie podoba, czekam na druga czesc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra może zyska drugie życie jak dostanie PvP i te dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zepsułem grę :24_stuck_out_tongue:

Zupełnie przypadkowo odkryłem build dzięki któremu mam praktycznie nieskończone Living Weapon.

Trochę mi zajęło rozgryzienie czemu tak jest, ale chyba mniej więcej już wiem.

Uzywam Spirit Guardian Suzuku który sprawia że jak mamy naładowany pasek LV i stracimy całe HP to automatycznie odpala się LV.

Do tego zbroja Fanatic (na razie 4 elementy bo mam za mało staminy), która daje 30% więcej DMG jak mamy malo życia.

Wystarczy zginąć odpali się LV i już można przebiec cały level zabijając przeciwniów za pomocą LV na kilka strzałów, po każdym zabitym prawie cały pasek LV się odnawia (nie wiem czemu aż tyle paska odnawia).

Jak dołożę 5 element zbroi i miecz z zestawu będzie jeszcze lepiej bo bonus za 6 elementów daje +50% zwiększone efekty na pancerzu więc łącznie będzie +45% więcej DMG.

 

Dodam jeszcze że w drzewku Spear jest skill pasywny który dodaj łącznie 12% więcej DMG jak mamy mało zycia :)

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×