Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 219

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #219

 

001okl_219.jpg

 

Listopadowy numer dostępny od 28.10 (środa)

Prenumerata - wysyłka 25.10 (niedziela)

 

Nigdy nie zapomnę swojego pierwszego wyjazdu na zagraniczny pokaz gry. Lato 2005 r. – miałem to szczęście, że King Kong powstawał w kultowym studio Montpellier we Francji, pod okiem samego Michela Ancela, który był naszym gospodarzem podczas wizyty. Lądowanie w Paryżu, wieża Eiffla w oddali, gdy ja pędziłem na kolejową stację. Problemy z rezerwacją (jedna pomylona literka), szok komfortu podróży pociągiem TGV (300 km/h) z Paryża na południe Francji (w Polsce nawet nie marzyliśmy wtedy o Pendolino). Wizyta w studiu, spotkanie z Michelem, programistami, dźwiękowcami, granie na Xboksie, pamiątkowa torba i plakat (mam do dziś). Obowiązkowe foty pod wieżą Eiffla w drodze powrotnej, ryzykując spóźnienie na samolot. Wtedy nie wiedziałem, że do Paryża zawitam jeszcze kilka razy i na większym luzie, a przez kolejne 10 lat, jako wysłannik PSX Extreme, odwiedzę miejsca, o których mi się nie śniło.

Teraz sam wysyłam innych zgRedów na takie przygody i mam z tego frajdę. W aktualnym numerze aż dwóch prawiczków zaliczyło swój „pierwszy raz”. Rozbo odwiedził daleką Kanadę, aby w studio Eidos Montreal, jako pierwszy dziennikarz z Polski, zagrać w Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Komplet jego wrażeń, także pozagrowych, znajdziecie w naszym obszernym Temacie Numeru. Drugim szczęściarzem był Wojtek z PPE, prywatnie maniak Call of Duty – jego pierwsza zagraniczna wizyta to także Paryż, gdzie sprawdził dla Was nowości w CoD: Black Ops III.

Czy przeczytalibyście takie materiały bez udziału naszego, czyli mediów? Wątpliwe. Nawet gdyby publikowali je sami wydawcy – i tak byście im nie wierzyli, bo przecież nie wierzycie w marketing i PR-owe nawijanie na uszy, prawda? Poza tym co innego oficjalny przekaz, a co innego wrażenia graczy takich jak Wy. Dlatego negowanie sensu istnienia mediów po słynnej wpadce serwisu VG247 to krótkowzroczność. Jasne, ocenianie Uncharted 4 na podstawie dema remastera Uncharted 2 to żenada i wstyd na cały dziennikarski świat. Zwłaszcza gdy ktoś mieni się w tekście fanem serii. Ale to problem wyłącznie ludzi odpowiedzialnych z VG247, którzy zapewne powierzyli to zadanie nowicjuszowi, a gotowy tekst poszedł bez korekty merytorycznej.Nowicjuszami za to na pewno się są Tadeusz „Zooltar” Zieliński i Marcin „Marcellus” Sikora – nasi nowi felietoniści, których niniejszym witam na łamach. Będzie złośliwie, prowokacyjnie, może śmiesznie, ale na pewno bez wstydu.

PS Z następnym numerem dostaniecie Kalendarz Gracza 2016 oraz kilka zmian w layoucie. Zaciekawieni? My też! [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU
Call of Duty: Black Ops III
Deus Ex: Rozłam Ludzkości

CO NOWEGO
Animal Crossing: Amiibo Festival
Far Cry Primal
Ni-Oh

PLAYTEST
Dark Souls III

RECENZJE
Assassin’s Creed: Syndicate
Blood Bowl II
Broken Sword 5: Klątwa Węża
Disgaea 5: Alliance of Vengeance
Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below
Halo 5: Guardians
LEGO Dimensions
Metal Gear Online 3
NBA 2K16
Project Zero: Maiden of Black Water
Risen 3: Titan Lords – Enhanced Edition
Skylanders: SuperChargers
The Talos Principle
Tony Hawk’s Pro Skater 5
Transformers: Devastation
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a
Wasteland 2: Director’s Cut
WRC 5

NETWORK
Elite: Dangerous
Flame Over
Minecraft: Story Mode
Penarium
SOMA
The Escapists: The Walking Dead
Wiedźmin 3: Dziki Gon – Serca z Kamienia

POCKET
Lost Dimension
Pumped BMX+
The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

HARDKOR
Las samobójców
16 lat basketu
Zgrentgen – Granie czy oglądanie?  
Cosplay szyty na miarę – wywiad
Styliści branży – Gearbox Software
Kartoteka – Chris Avellone
Jessica Curry – wywiad
Gra muzyka
Unplugged – Miejskie i terenowe

RETRO
Trzeba znać
Pegasus zone – Masherskie olimpiady  
Kult plastiku – 3rd Space Vest
Kącik kulturalny – Thank You For Playing: Kultowe magazyny o grach
Moje retro – Kamil Iwanowicz
Comix Zone – Simon Bisley – wywiad
Historia gier wideo w Polsce (cz. XI)
To było grane – Tony Hawk’s Pro Skater

FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Dwóch Zgryźliwych Tetryków [Zooltar/Marcellus]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]

STAŁE RUBRYKI
Co nowego
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Dream Extreme
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 25.10. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie spryciarz - okładkę i spis podmieniłem, ale już daty stare. Dzięki, zmienione :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer od dzisiaj w sprzedaży. Tradycyjnie znajdziecie nas w stacjonarnych punktach z prasą oraz w formie e-wydania na e-Kiosk.pl i na ppe.pl (PDF). Miłej lektury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione przed chwilą, zresztą jak co miesiąc :)

Dlaczego nie wspomniałeś, że magazyn ma dwie okładki? :D

Ta druga prezentuje się zacnie i logo w tej kolorystyce wygląda kozacko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie larum podnieśli użytkownicy ppe.pl, że brak na okładce Halo :D wszystko jest na swoim miejscu i to się chwali. Jak wszedłem do kolportera wczoraj to też się przestraszyłem, że brak na okładce Adama... Odwracam na drugą stronę i okazuje się, że wszystko jest w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ludzie naprawdę nie mają nic sensownego do roboty skoro o takie pierdoły mają larum podnosić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego growa ynteligencja siedzi tutaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×