Skocz do zawartości
redo

Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze pod względem modelu jazdy i obsługi force feedback to nadal dno :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tu porównywać GTS do takiej FM6/FM7? Chyba że pod względem graficznym. Poza tym, że obie traktują o jeździe, to są to dwie różne gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mataman napisał:

Szkoda ze pod względem modelu jazdy i obsługi force feedback to nadal dno :24_stuck_out_tongue:

 

Hmmm akurat nawet panowie z inside sim racing przychylnie wypowiadali sie o forzie i to nie tylko M ale takze H - ktore dziela ustawienia. 

:)

 

2 godziny temu, medmaxx napisał:

Ale jak tu porównywać GTS do takiej FM6/FM7? Chyba że pod względem graficznym. Poza tym, że obie traktują o jeździe, to są to dwie różne gry.

 

 

Gry traktujace o jezdzie. Mysle ze tutaj juz mozna w ramach wspolnego punktu cos porownac. Nawet jesli model jazdy czy grafika sie rozni. 

Przyklad w GT5 jesli wierzyc Sony mam okolo 700h. Po tym jak po paru miesiacach poczulem ze chce zagac w cos innego nizli GT odpalilem NFS Shift (tak wiem te gry nie sa zblizone) i wiesz co Shift dal mi to czego akurat w GT mi brakowalo, jakies wieksze poczucie rywalizacji, poczucie ze jak cos grajac singlowo zjepsuje to poniose tego konsekwencje, tego ze wypadki jednak sie zdarzaja, tego ze nie byl az tak sterylny jak GT5. 

Oczywiscie po ograniu wrocilem do GT5 i dalej bawilem sie dalej dobrze w zawodach sezonowych, czy probojac krecic coraz to lepsze czasy. 

 

Niemniej patrzac na materialy z GTS mam mieszane odczucia - nie watpie w model jazdy i to ze bedzie fun tak jak byl w GT5 i GT6, niemniej boje sie ze ta sama sterylnosc GT po raz kolejny mnie zmeczy i to dosc szyko. 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mataman napisał:

Odjechała przepraszam pod jakim względem?

Pod względem mechaniki jazdy, możliwości personalizowania aut, grafiki i przede wszystkim - zawartości. Bo GT SPORT przy Forzie 6 to demo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MagEllan napisał:

Gry traktujace o jezdzie. Mysle ze tutaj juz mozna w ramach wspolnego punktu cos porownac.

 

No nie koniecznie. Battlefield 1 i Dead Nation - i tu i tu się strzela, ale tych gier nie można ze sobą porównywać. GT Sport to nie kontynuacja GT 1-6, jej bliżej takiemu iRacing (w które nie grałem). Pomiędzy dedykowanymi wyścigami trenujesz, aby ścigać się z coraz lepszymi. I to będzie głównym atutem GTS wśród KONSOLOWYCH rywali.

 

15 godzin temu, Frost Prime napisał:

Pod względem mechaniki jazdy, możliwości personalizowania aut, grafiki i przede wszystkim - zawartości. Bo GT SPORT przy Forzie 6 to demo.

 

W żadną Forze nigdy nie grałem, ale jestem w stanie na słowo uwierzyć, że jest to dobra gra. Ale idąc tym tropem, to GTS jest demem dema a FM6 to Demo przy GT6 ;) 1200aut, w uj torów itp itd. - bo przede wszystkim liczy się zawartość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, medmaxx napisał:

 

No nie koniecznie. Battlefield 1 i Dead Nation - i tu i tu się strzela, ale tych gier nie można ze sobą porównywać.

 

No juz tak sie nie czepiaj - i nie odwracaj kota ogronem - podalem przyklady gier - jasne ze nie porownywalbym GRiD do Litle Bit Planet Karting.

Trzeba posrod danego typu gier wybrac podzbior gier gdzie porownanie jest ciut bardziej zasadne. 

 

Jako gracz glownie singlowy, to tak jak opisales GTS - powoduje ze jeszcze mniej jestem nim zainteresowany. 

 

GT ma swoje jasne strony i za to bede zawsze ta serie chwalil. Ale jak pisalem mnie doskwiera w niej sterylnosc, niczym na sali operacyjnej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego kota nie odwracam ogonem, a czepiać się czepiam bo tych gier nie można ze sobą porównywać ze względu na gatunek i podgatunek (czego wyrazisty przykład podałem na podstawie 'strzelanek').

 

Poza tym nasze posty nic ciekawego do tematu nie wnoszą, więc proponuję EOT.

 

A tak na marginesie, to skąd stwierdzenie że FM6 ma lepszą grafikę i 'mechanikę jazdy' w porównaniu do GTS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo model jazdy w Gran Turismo jest ciągle ten sam od lat. Więc oczywiście możemy się mylić, ale to przynajmniej daje nam jakiś trop...czego możemy się spodziewać. Model z Forzy według mnie jest dużo lepszy. 

W Gran Turismo bardzo denerwowało mnie to, że przeciwnicy są jak jakieś bezduszne twory. Jadą za sobą pięknie wężykiem, a w Forzie te drivatary itp odwalają czasem takie akcje, że wchodzę w zakręt z lekkim strachem bo nie wiem czy zaraz mi ktoś nie pizdnie w bok i wylecę poza tor.

Jeśli masz możliwość u kogokolwiek to sprawdź Forze 6. Gwarantuje, że będziesz się świetnie bawił, a potem spojrzysz na GT Sport tak samo jak byś zobaczył gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@medmaxx Z tym iracing to trochę Cię poniosło... GT Sport to po prostu kolejny GT Prologue ze zmienioną nazwą. Nastawiają się na rozgrywki online, ale jak to będzie wyglądać to się zobaczy w praniu.

 

@Frost Porównujesz roczną (albo i starszą) grę do czegoś co jeszcze nawet nie wyszło. Jesteś tego świadomy? Chyba, że bazujesz na gifach to ok, nie mamy o czym gadać nawet. Jak gra wyjdzie to wtedy się porówna czy coś zmienili czy nadal jeździmy kartonami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, medmaxx napisał:

Żadnego kota nie odwracam ogonem, a czepiać się czepiam bo tych gier nie można ze sobą porównywać ze względu na gatunek i podgatunek (czego wyrazisty przykład podałem na podstawie 'strzelanek').

 

Poza tym nasze posty nic ciekawego do tematu nie wnoszą, więc proponuję EOT.

 

A tak na marginesie, to skąd stwierdzenie że FM6 ma lepszą grafikę i 'mechanikę jazdy' w porównaniu do GTS ?

 

To o Forzie to nie do mnie, do co gatunkow mamy inne zdanie. Bywa - moim zdaniem mozna porownywac jesli nie wezmie sie eksremow - BF o CoD, czy GT i Shift nie widze problemow zeby porownywac. 

 

@Frost Prime

W kwietniu zmieniam lapka, powinnien pociagnac darmowego Apexa Forzy, wiem pare torow, malo wozow, ale porownujac te same z GT6 czy pCARS (jesli beda te same wozy) mozna wyrobic sobie zdanie - i zamierzam sprobowac. 

 

Co do AI - tutaj roznie z tym bywa bo nadmierna jego agresja moze psuc fun z jazdy, jezdziesz sobie spokojnie, przepisowo skladasz sie w zakret a tu AI wali ciebie od wewnetrzej w tylny blotnik i masz baczka. Tak wiem w niektorych grach masz powtorki, ale tez nie do konca o to chodzi. Dobre AI ciezko zrobic, a wyscig spierniczony bo jakis AI gamon w ciebie wjechal to koszmar - a takie rzeczy zdarzaly mi sie i w GT6 z tym ze tam AI bylo przewidywalne. Przyklad suzuka opoznione hamowanie i zawsze w tym samym momencie ten sam AI wjezdzal mi w pupe, lekkie wcisniecie hamulca ciut wczesniej i odpuszczenie pozwalalo uniknac zderzenia, ktore konczylo sie w piachu. 

Balans AI to rzecz trudna, a ocena tegoz tez jest wysoce subiektywna. Mozliwosc definiowania tego jak zachowuja sie przeciwnicy suwaczkiem jest porzadana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie...sam trochę też bazuje na przeczuciu, ale jeszcze bardziej na doświadczeniu i powiem tak - ekipa Polyphony to partacze kodu. PS4 niedługo obchodzi swoje 4 urodziny, a oni wyskakują mi tu z demem, które ma zaoferować ułamek tego co oferuje konkurencja? Pojawiają się filmy z gameplayami i jak na tak długi czas produkcji to...hmmm mogę czuć się rozczarowany. Zanim oni wydadzą pełnoprawną grę to będzie już Forza 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy przejazd + replay z bety:

 

 

jak dla mnie wygląda mega, jakby pozbyli się tej 'sterylności'. Ale o tym przekonamy się sami.

 

Poza tym, dla zainteresowanych tytułem proponuje sprawdzić maile:

 

 

GTS.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia, niestety stalo sie to czego sie obawialem beta przypada na czas kiedy bede na urlopie z dala od konsoli.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody pewnie będą w lodówce zaraz nawet, więc każdy kto chce to zagra. Śmieszą mnie te zapisy o poufności, oni naprawdę myślą że ludzie nie będą udostępniać materiałów?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, pobralo sie dalo sie odpalic, intro takie w stylu GT - ladne zachecajace, menu dosc przejrzyste, opcji ustawien wozu mialem wrazenie ze mniej ale bylem juz zmeczony i mozliwe ze niedowidzacy. 

 

Nie wiem czy odblokuja czy nie ale duzy minus ze nawet nie dali mozliwosci przejechania trasy w szybkim wyscigu. 

Ja rozumiem ze to beta testowania fukcji sieciowych i reputacji kierowcy, ale fajnie by bylo zamiast wskakiwac od razu do lobby moc zrobic pare kolek samemu. 

 

To chyba tyle jesli chodzi o moje doswiadczenia z ta beta - dzis o 12 zaczynam wiosenny urlop, a po nim bedzie juz pozamiatane. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można pojeździć samemu ale dopiero 24h przed każdym wyścigiem on-line. 1 okrążenie kwalifikacyjne, ale można je powtarzać. Sam tryb arcade został usunięty z bety wraz z ostatnim update.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Grandy111 napisał:

Będzie można pojeździć samemu ale dopiero 24h przed każdym wyścigiem on-line. 1 okrążenie kwalifikacyjne, ale można je powtarzać. Sam tryb arcade został usunięty z bety wraz z ostatnim update.

 

Dzieki za info.

Ale jak pisalem urlop z dala od konsoli wiec na tym dla mnie sie owa beta skonczyla a szkoda. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×